Jump to content

Αστυνομικές και Στρατιωτικές Σχολές


Cloud
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν και ζοριστηκαμε καπως,περασαμε τελεια στον αυλωνα..θα ξαναπηγαινα αν μπορουσα:rolleyes:τελικα παω κομοτηνη...καλη συνεχεια σε ολους..
Link to comment
Share on other sites

για σας παιδιά. είμαι καινούργιος στο forum και θελω την συμβουλή σας. έχω 15136 μόρια, και θέλω να πάω αστυφυλάκων με το 10%. τα μόρια μου είναι κοντά στην περσινή βάση, και δέν θέλω να το ρισκάρω.:cry: απο την άλλη 1 χρόνος ξανά διάβασμα, είναι κάπως ζόρι:( θεωρήται οτι με τα μόρια μου περνάω? ή να ξανακάνω φροντηστήρια?:wacko::wacko::wacko::wacko:

Κοίταξε..μόνο μια φορά τα τελευταία(2005-2008) χρόνια τα μόρια της βάσης του 10% για την σχολή αστυφυλάκων ξεπέρασαν τα 15000 μόρια και αυτό ήταν το 2006.

Θέλω να πιστεύω πως δεν θ'ανέβει η βάση του 10% για το 2009 πιο πάνω απο 15000 μόρια.

Δεν ξέρω βέβαια κατα πόσο θα παίξουν ρόλο στην ζήτηση της σχολής κάτι αλλαγές που έγιναν φέτος στην αστυνομία...

Όσον αφορά το αν πρέπει να ξαναδώσεις ή όχι είναι καθαρά δική σου απάφαση και δεν θέλω να σ'επηρρεάσω καθόλου σ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

την βασική πώς την περάσατε? καθόλου καψώνια είχε? ρωτάω γιατί άκουσα οτι φύγαν αρκετοί τις πρώτες μέρες. πάντως όσοι ενδιαφέρονται για στρατιωτικές σχολές, απο φέτος τα πράγματα χαλαρώνουν κάπως γιατί κόπικαν οι επιλαχόντες, και θέλουν να περιορίσουν σε αριθμό αυτούς που φεύγουν.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σας ζηλεύω εσάς που περάσατε στρατιωτικές :(

 

Καλα, για βρες καμια κοπελα σε καμια μοναδα να σου πει μερικα πραγματα :)

Link to comment
Share on other sites

αν και ζοριστηκαμε καπως,περασαμε τελεια στον αυλωνα..θα ξαναπηγαινα αν μπορουσα:rolleyes:τελικα παω κομοτηνη...καλη συνεχεια σε ολους..

Μετά από τόσο καιρό μόλις σήμερα πληροφορούμε νεώτερα για τους πρωτοετής.Χαίρομαι Marieke που τα πήγες καλά.Ανεβαίνεις λοιπόν Κομοτηνή! Καλή συνέχεια λοιπόν κ καλο κουράγιο, τόσο σε σένα όσο και στ' άλλα παιδιά!Να περνάτε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

PaideC egw eimai 16 xronwn k pigainw 2a likeiou k psinomai agria na perasw se mia astinomikh sxolh...loipon tha thela na mathw tiC baseiC k an iparxoun siggekrimeneC sxoleC wste na mpw sthn omada Zhta :p gt maresei poli:)
Link to comment
Share on other sites

PaideC egw eimai 16 xronwn k pigainw 2a likeiou k psinomai agria na perasw se mia astinomikh sxolh...loipon tha thela na mathw tiC baseiC k an iparxoun siggekrimeneC sxoleC wste na mpw sthn omada Zhta :p gt maresei poli:)

 

οι βάσεις είναι 14.000 με 15.000 περίπου μόρια στην γενική κατηγορία. τώρα για την ομάδα z νομίζω επιλέγεις αφού τελειώσεις την σχολή, χωρί όμως να είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι οι προυποθεσεις ωστε να υπαγεται καποιος στην ειδικη κατηγορια των αστυνομικων και στρατιωτικων σχολων?

Ποσοστό 35%

Στις «Ειδικές Κατηγορίες» υπάγονται οι παρακάτω περιπτώσεις του άρθρου 11 του Ν.3648/08.

 

Επί του εκάστοτε καθοριζόμενου αριθμού εισακτέων και μέχρι ποσοστού 35%, εισάγονται κατά σειρά επιτυχίας οι ανήκοντες στις παρακάτω ειδικές κατηγορίες:

Οι ειδικές κατηγορίες υποψηφίων και οι φετινές αλλαγές

 

1. Τέκνα Πολυτέκνων

2. Τέκνα Οικογενειών με τρία παιδιά

 

Επί του ανωτέρω ποσοστού 35% και μέχρι ποσοστού 10% επ αυτού, σε κάθε περίπτωση όμως τουλάχιστον ένα άτομο, εισάγονται κατά σειρά επιτυχίας, οι ανήκοντες στις παρακάτω ειδικές κατηγορίες:

 

1. Τέκνα ή αδελφοί αναπήρων και τραυματισθέντων σε πολεμικές επιχειρήσεις, καθώς και στρατιωτικών και των τριών Κλάδων των Ενόπλων Δυνάμεων ειρηνικής περιόδου, οι οποίοι έχουν αναπηρία σε ποσοστό 67% και άνω, λόγω πάθησής τους σε διατεταγμένη υπηρεσία και ένεκα αυτής.

 

2. Τέκνα των θανόντων στρατιωτικών και Ενόπλων Δυνάμεων στον πόλεμο ή στην ειρήνη κατά την εκτέλεση διατεταγμένης υπηρεσίας και ένεκα αυτής.

 

3. Τέκνα Ελλήνων Μονίμων Στρατιωτικών Εφέδρων και Κληρωτών οπλιτών, που συμμετείχαν με οποιονδήποτε τρόπο στα πολεμικά γεγονότα της χρονικής περιόδου από την 20ή Ιουλίου έως την 20ή Αυγούστου 1974 στην Κύπρο, καθώς και στα γεγονότα που έλαβαν χώρα το 1964 στην Τυληρία και Λευκωσία και το 1967 στην Κοφίνου και τους Αγ. Θεοδώρους της Κύπρου.

 

Οι Έλληνες του εξωτερικού του άρθρου 3 παρ. 1 του Ν. 1351/1983.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

:oops:geia sas paidia... eimai 16 paw g gumn. k 9a mpw a likiou.... 9elw san treli na perasw a3iomatikwn alla den 3erw oute t vasika.... 9elw na ma9w se poia katef9insi prepei na paw.... poso peripou prepie na bgalw k .tetoia.... opoio 3erei as mou pei...... PLzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

endiaferomai na peraso kai go fetos sth sxolh astufulakon me to 10%..kserete posa einai ta moria gia to 10%?ειναι οντος 14931?εχο 15403 πιστευεται οτι ειναι αρκετα τα μορια για να περασω η οχι?εγω το βλεπω λιγο δυσκολο..θελω να ρωτησω τωρα καποια πραγματα για τη σχολη..ποτε περιπου μπαινουν οι προτοετης για τη βασικη?αυτη γινετε σε στρατοπεδα και σε ποια?εχει γινει οπος εχει ακουστει ενας χρονος στη σχολη και ο αλλος πρακτικη..ευχαριστω προκαταβολικα..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλημέρα σας παιδιά!λοιπόν,είμαι 2α λυκείου οπότε στη χρονιά που μας έρχεται θα πρέπει να έχω κατασταλάξει σε κάποια επαγγέλματα στα οποία ενδιαφέρομαι.

Μέχρι στιγμής εδώ και κάμποσα χρόνια είμαι ανάμεσα σε αρχιτεκτονική και αστυνομία.

Περί αστυνομίας ομώς ενδιαφέρομαι μονάχα για ΕΚΑΜ,και για αυτό θα ήθελα να μου δώσετε όσες περισσότερες πληροφορίες είναι δυνατόν,πράγματα όπως κριτήρια για να εισαχθείς,μισθός κλπ.Θέλω να επισημάνω πως από μικρός ασχολούμαι με τον αθλητισμό και τα τελευταία χρόνια ασχολούμαι με πυγμαχία και γυμναστήριο,και μ'έχει "φάει" και ένας πατριωτισμός απο μικρό.επίσης,επειδή διάβασα διάφορα για βύσματα νωρίτερα θέλω να επισημάνω πώς έχω,και με το παραπάνω,οπότε είναι κάτι που δε με απασχολεί.Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Kill the BEST and F@ck the REST
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...