Jump to content

Eten G500 PPC PHONE+GPS!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η κάρτα mini-SD πώς βγαίνει; Δεν πατιέται προς τα μεσα!

Το πήρε κανείς άλλος από το Πλαίσιο; Πώς ενεργοποιώ τους χάρτες του Destinator αφού δε μου έδωσαν κωδικό;!;!;!

Aν δεν είσαι εκεί που είσαι, δεν είσαι πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 644
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η κάρτα mini-SD πώς βγαίνει; Δεν πατιέται προς τα μεσα!

Το πήρε κανείς άλλος από το Πλαίσιο; Πώς ενεργοποιώ τους χάρτες του Destinator αφού δε μου έδωσαν κωδικό;!;!;!

 

Θα πας στο Πλαίσιο, και αφού τους ραπίσεις (:D ), θα σου βγάλουν αυτοί την κάρτα. Με λίγα μέσα έξω συνέρχεται, και μπαινοβγαίνει κανονικά.

 

Ξέχασαν να σου βάλουν το χαρτί με τον κωδικό, ζήτα το.

 

Αυτά συνέβησαν και σε μένα ακριβώς.

 

Το ραδιοφωνο σου παίζει?

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα. Καταρχήν θεωρώ απαράδεκτη τη βάση του που είναι σαν αγγούρι και δε διπλώνει. Πρέπει να έχεις νταλίκα για να το στήσεις? Στο αμάξι μου έτσι που είναι μου πιάνει το μισό παρμπρίζ. Και το manual είναι ανύπαρκτο, μονο ένα quick guide της κακιάς ώρας έχει!!!

 

Εγώ την βάση την λύγισα μια χαρά.....Απλά σου δίνει την εντύπωση ότι είναι έτσι...

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιοφωνο σου παίζει?

 

Γ.

 

Δεν ξερω. Στο manual λέει ότι υπάρχει το πρόγραμμα "FM Radio" στον φάκελο "Mutlimedia" αλλά δεν το βρήκα...

Aν δεν είσαι εκεί που είσαι, δεν είσαι πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Στο manual λέει ότι υπάρχει το πρόγραμμα "FM Radio" στον φάκελο "Mutlimedia" αλλά δεν το βρήκα...

 

Πήγαινε δώστο πίσω. Θα στο αλλάξουν αμέσως όπως εμένα. Είναι φαίνεται ίδια παρτίδα, με προβληματική ROM. Ομως για να σιγουρευτείς, κάνε ένα φορμάτ:

 

Start-Programs-Utilities-Default settings. Πληκτρολόγησε το ίδιο νούμερο και ΟΚ.

 

Αν δεν έρθει το ραδιόφωνο στον φάκελο Multimedia, τότε ναι έχεις προβληματική ROM.

 

Επίσης, υπάρχει πλήρες manual μέσα στο CD....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κατι σχετικα με backup της αρχικης rom, σε memory card, για restore σε περιπτωση που ενα rom updgrade παει στραβα.

 

Δεν ξερω ομως κατα ποσο δουλευει στην πραγματικοτητα:

 

http://www.expansys.com.gr/forumthread.asp?code=129999&thread=249

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=22861

 

Οποιος το δοκιμασει και δουλεψει τοτε σωθηκαμε....

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.περασα ενα βιντεακι απο το Κ750 στο g500 αλλα μου το παιζει σπασμενα.δηλαδη τα pixel χαλια.τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.περασα ενα βιντεακι απο το Κ750 στο g500 αλλα μου το παιζει σπασμενα.δηλαδη τα pixel χαλια.τι μπορω να κανω?

 

Στο Windows Media Player to παιζεις?

 

Δοκιμασε να κατεβασεις τον TCMP Player. Ειναι οτι καλυτερο υπαρχει σε player για ppc.

Link to comment
Share on other sites

αντε και αλλη μια ερωτησουλα....οπως εχω γραψει παραπανω εχω το g500 με τα

αγγλικα windows.τι χρειαζομαι για να γραφω ελληνικα χωρις προβλημα?(δηλαδη

δοκιμασμενη για το g500 λυση?.δεν θελω να βαλω καμια λαθος γραματοσειρα και να χρειαστω format:(

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ΥΓ.α και αν γινεται που θα το βρω

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω κατοχος εδω και 2 μερες το G500+ αγορασμενο απο το Πλαισιο. Το προβλημα μου ειναι πως για να μπορεσω να γραψω αγγλικα, μου σπαει τα νευρα με το προεγκατεστημενο πληκτρολογιο. Πως μπορω να το αλλαξω;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω κατοχος εδω και 2 μερες το G500+ αγορασμενο απο το Πλαισιο. Το προβλημα μου ειναι πως για να μπορεσω να γραψω αγγλικα, μου σπαει τα νευρα με το προεγκατεστημενο πληκτρολογιο. Πως μπορω να το αλλαξω;

Bάλε το Resco Keyboard.

Για full έκδοση pm.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κι εγω κατοχος εδω και 2 μερες το G500+ αγορασμενο απο το Πλαισιο. Το προβλημα μου ειναι πως για να μπορεσω να γραψω αγγλικα, μου σπαει τα νευρα με το προεγκατεστημενο πληκτρολογιο. Πως μπορω να το αλλαξω;

Πρέπει να ξανακάνεις εγκατάσταση του πληκτρολογίου.

Θα καταργήσεις το πρόγραμμα DestinatorApps Destinator Greek Frontend και μετά θα πας με τον file explorer στην SDMMC στο folder 2577\Addons και θα εγκαταστήσεις GREEK

Αν όλα πάνε καλά πατώντας στο κάτω μέρος της οθόνης το πληκτρολόγιο και επιλέγοντας KeyboardGR θα εμφανιστεί ένα πληκτρολόγιο με δύο σημαίες αριστερά. Μόλις το δεις θα καταλάβεις.

Και πάντα μπορείς να πας στο πλαίσιο να σου το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Ολα ΟΚ με τα αγγλικα. Τωρα το προβλημα ειναι οτι στα Ελληνικα επιτρεπει να στειλω SMS μεχρι 70 χαρακτηρες, οποτε με βλεπω να στελνω με greeklish :p
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάζεις πληκτρολόγιο και επιλέγεις το "Πληκτρολόγιο" και όχι το "KeyboardGR" οι χαρακτήρες είναι κανονικά 160
Link to comment
Share on other sites

παιδια το Phonepad των qtek που μπορω να το βρω?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάζεις πληκτρολόγιο και επιλέγεις το "Πληκτρολόγιο" και όχι το "KeyboardGR" οι χαρακτήρες είναι κανονικά 160

Οχι elenakor. Με επιλεγμενο το keyboard μου επιτρεπει 70 χαρακτηρες ανα SMS. Το resco το εβαλα για να μπορω να στελνω SMS με greeklish, για να ειναι 160.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως σετάρω το GPS; Γιατι δεν το βρίσκει αφού είναι ενσωματωμένο;;;
Aν δεν είσαι εκεί που είσαι, δεν είσαι πουθενά...
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα. Καταρχήν θεωρώ απαράδεκτη τη βάση του που είναι σαν αγγούρι και δε διπλώνει. Πρέπει να έχεις νταλίκα για να το στήσεις? Στο αμάξι μου έτσι που είναι μου πιάνει το μισό παρμπρίζ. Και το manual είναι ανύπαρκτο, μονο ένα quick guide της κακιάς ώρας έχει!!!

 

Η βάση αυτοκινήτου ξεγελάει, όπως έκανε και σε μένα, και φαίνεται πως δεν λυγίζει. Βάλε δύναμη και λύγισε τον άξονα όπως θέλεις. Θα λυγίσει μια χαρά και μην σε ξεγελάει, δεν θα σπάσει! :)

Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ρωτατε τα ιδια θα σας πω ποια προγραμματα τρεχουν αυτην την στιγμη στο δικο μου και αποδεδειγμενα τρεχουν καλα.

1)resco keyboard

2)destinator 6

3)handy weather

4)pocket breeze

5)phone alarm

6)worldmate pro

7)handy switcher

8)iLauncher

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...