Jump to content

Eten G500 PPC PHONE+GPS!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρτο φιλε αξιζει μεχρι λεπτου τα χρηματα του πριν απο λιγο καιρο ειχα αγορασει ενα nokia n70 και ειχα δωσει ενα σωρο χρηματα ,και εαν το g500 κανει 570 ευρω το νοκια επρεπε να κανει 50 για αυτα που προσφερει ,και παρε και το pn original το ξερω ειναι αρκετα τα χρηματα αλλα ειναι απο τις ελαχιστες φορες που δεν το εχω μετανιωσει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 644
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν λες λιγα προβληματα τι εννοεις?

Εχει και αλλα εκτος της εντασης του ήχου?

 

Εννοώ ότι όλες οι συσκευές έχουν κάποια bugs...

 

Αυτή η συσκευή έχει ελάχιστα...

 

Ένα bug πχ στο οποίο η ΕΤΕΝ είπε ότι θα το διορθώσει σύντομα είναι το εξής...

 

Όταν το φως του τηλεφώνου σε κατάσταση αναμονής είναι αναμμένο και βάλεις το αφτί σου στο ακουστικό ακούγεται έναν ήχος ζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...

 

Μικροπρόβλημα αλλά πρέπει να το πω...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Όταν το φως του τηλεφώνου σε κατάσταση αναμονής είναι αναμμένο και βάλεις το αφτί σου στο ακουστικό ακούγεται έναν ήχος ζιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι...

 

Μικροπρόβλημα αλλά πρέπει να το πω...

 

Τώρα το παρατήρησα κι εγώ. :rolleyes:

Αν δεν μου το έλεγες δεν θα το καταλάβαινα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το παρατήρησα κι εγώ. :rolleyes:

Αν δεν μου το έλεγες δεν θα το καταλάβαινα ποτέ.

 

Άσε γενικά πάντα κάθε συσκευή που έχω στην κατοχή μου την περνάω από κόσκινο...Και αν παρατηρήσεις ότι κάνεις μια κλήση το γύρο γύρο μπλε φως σβήνει για αυτό κιόλας σταματάει ο ήχος αυτός...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Άσε γενικά πάντα κάθε συσκευή που έχω στην κατοχή μου την περνάω από κόσκινο...Και αν παρατηρήσεις ότι κάνεις μια κλήση το γύρο γύρο μπλε φως σβήνει για αυτό κιόλας σταματάει ο ήχος αυτός...

 

Α... μάλιστα.

Υπάρχει ένα patch από την Eten ήδη που σου σβήνει μόνιμα αυτό το γύρω γύρω οπότε σου λύνει το προβληματάκι. ;)

Πάντως εμένα δεν με νοιάζει, θα περιμένω την νέα αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Α... μάλιστα.

Υπάρχει ένα patch από την Eten ήδη που σου σβήνει μόνιμα αυτό το γύρω γύρω οπότε σου λύνει το προβληματάκι. ;)

Πάντως εμένα δεν με νοιάζει, θα περιμένω την νέα αναβάθμιση.

 

Ναι αλλά έτσι χάνεται όλη η μαγεία του κινητού σε σκοτεινούς χώρους...Άσε που δεν ανάβουν με αυτόν τον τρόπο ούτε τα φωτάκια στα πλήκτρα...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι χάνεται όλη η μαγεία του κινητού σε σκοτεινούς χώρους...Άσε που δεν ανάβουν με αυτόν τον τρόπο ούτε τα φωτάκια στα πλήκτρα...

 

Συμφωνω και επαυξάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Help, PROS tous katoxous G500.

Otan trexete Destinator (authentiko) kai pathsete to standby ti sas kanei?emena kollaei se mia asprh othoni kai den kanei tipota. Episis, yparxei dynatothta na kaneis shutdown thn syskeyh opws sta Qtek?

Link to comment
Share on other sites

Help, PROS tous katoxous G500.

Otan trexete Destinator (authentiko) kai pathsete to standby ti sas kanei?emena kollaei se mia asprh othoni kai den kanei tipota. Episis, yparxei dynatothta na kaneis shutdown thn syskeyh opws sta Qtek?

 

Ως προς την πρώτη σου ερώτηση και εμένα το ίδιο κάνει...Προσπάθησε να μη σου κλείνει η συσκευή...

Ως προς τη δεύτερη ερώτηση όχι δεν κάνει shutdown...Αλλά αυτό είναι μια άχρηστη επιλογή κατά τη γνώμη μου...Δεν έχω καταλάβει ποτέ σε τι βοηθάει...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν θέλετε support απο την ΕΤΕΝ σε ποιό site πάτε γιατί αυτό http://support.etencorp.com/teksupport/index.asp δεν με αφήνει να κάνω Login.

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ανοίγει το BT, μάλλον γιατί όπως διάβασα σε κάποιο φόρουμ, αν κάνεις reset Με το ΒΤ ανοιχτό τότε δεν ανοίγει ποτέ ξανα...

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Auto pou les einai periergo.Emena file mou den mou exei tixei pote.

 

An den katafereis tipota dokimase na kaneis hard reset kai ola tha ftiaksoun.Einai ligo epipono giati prepei na ta ksanapernas ola alla einai i monadiki lisi an den katafereis tipota allo.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πιστοί προσέλθετε, κάντε reset με το ΒΤ ανοιχτό. Εμένα δεν ανοίγει το ΒΤ και πρεπει να κανω Hreset τωρα
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για το γνωστό πρόβλημα, το έχει και το m600, τουλάχιστον με κάποιες rom. Κατεβάστε το Startup_BT_Off.cab από το eten-users.net.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι πιστοί προσέλθετε, κάντε reset με το ΒΤ ανοιχτό. Εμένα δεν ανοίγει το ΒΤ και πρεπει να κανω Hreset τωρα

 

Άστα και εγώ 2 hard reset είχα κάνει λόγω του bluetooth. Πάντως είναι σίγουρο ότι δεν φταίει το ότι κάνεις reset με bluetooth ανοικτό διότι το έχω κάνει και δεν έπαθε τίποτα.

Βέβαια όταν μου μου έτυχαν αυτά, προηγουμένως πειραματιζόμουν με το bluetooth αρκετά και κατέληξα σε hard reset για να επανέλθει. Τη μία φορά που μου έγινε αυτό ήταν όταν δημιούργησα μια com port, με αριθμό 0 αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς πρόκειται για το γνωστό πρόβλημα, το έχει και το m600, τουλάχιστον με κάποιες rom. Κατεβάστε το Startup_BT_Off.cab από το eten-users.net.

Μήπως γνωρίζεις τίποτα περισσότερα για αυτό το file όπως τι ακριβώς κάνει και αν δουλεύει και στο G500;

Link to comment
Share on other sites

Κλείνει το bt κάθε φορά που κάνεις restart (είτε επειδή το θες είτει επείδη κράσαρε το κινητό) και έτσι μπορείς μετά να το ανοίξεις κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια με συγχωρειτε που σας αλλαζω θεμα αλλα εχω μια απορια ,πως αλλαζετε ηχο στα μηνυματα .

Εχω κανει 3 φορες restart μετα απο εγκατασταση προγραμματων και δεν λειτουργουσε το jabra και ολες επρεπε να ενεργοποησω στο bt ,τωρα καταλαβα τoν λογο.

Link to comment
Share on other sites

Άστα και εγώ 2 hard reset είχα κάνει λόγω του bluetooth. Πάντως είναι σίγουρο ότι δεν φταίει το ότι κάνεις reset με bluetooth ανοικτό διότι το έχω κάνει και δεν έπαθε τίποτα.

Βέβαια όταν μου μου έτυχαν αυτά, προηγουμένως πειραματιζόμουν με το bluetooth αρκετά και κατέληξα σε hard reset για να επανέλθει. Τη μία φορά που μου έγινε αυτό ήταν όταν δημιούργησα μια com port, με αριθμό 0 αν θυμάμαι καλά.

Plaka plaka ki egw eixa ftiaksei mia Com0... ti na pw...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι πιστοί προσέλθετε, κάντε reset με το ΒΤ ανοιχτό. Εμένα δεν ανοίγει το ΒΤ και πρεπει να κανω Hreset τωρα

 

Λοιπόν, δοκίμασα να κάνω softreset με το BT ανοιχτό να δω το αποτέλεσμα. Το αποτέλεσμα ήταν ότι και μετά το ΒΤ δούλευε κανονικότατα. Δεν ξέρω γιατί εσένα στο κάνει αυτό, ίσως παίζουν και άλλες παράμετροι που δεν τις ξέρουμε.

 

Πάντως έχω διαβάσει κι άλλους να το λένε αυτό και λένε ότι έχουν βρει τη λύση. Ελπίζω να σε πρόλαβα από το hardreset ώστε να την δοκιμάσεις και να μας πεις.

 

Κάνε edit την registry με το παρακάτω στοιχείο:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Bluetooth\Settings]

"ScanMode"=dword:00000000

 

και μετά κάνε softreset.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, δοκίμασα να κάνω softreset με το BT ανοιχτό να δω το αποτέλεσμα. Το αποτέλεσμα ήταν ότι και μετά το ΒΤ δούλευε κανονικότατα. Δεν ξέρω γιατί εσένα στο κάνει αυτό, ίσως παίζουν και άλλες παράμετροι που δεν τις ξέρουμε.

 

Πάντως έχω διαβάσει κι άλλους να το λένε αυτό και λένε ότι έχουν βρει τη λύση. Ελπίζω να σε πρόλαβα από το hardreset ώστε να την δοκιμάσεις και να μας πεις.

 

Κάνε edit την registry με το παρακάτω στοιχείο:

 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Bluetooth\Settings]

"ScanMode"=dword:00000000

 

και μετά κάνε softreset.

euxaristw poly file mou, ta ekana auta kai alla pou vrika sto eten-users alla

mataia. telika ekana hard reset kai estrwsan ola. mallon kati ginetai me thn com 0 pou eipe kai enas filos ligo pio panw...

Link to comment
Share on other sites

euxaristw poly file mou, ta ekana auta kai alla pou vrika sto eten-users alla

mataia. telika ekana hard reset kai estrwsan ola. mallon kati ginetai me thn com 0 pou eipe kai enas filos ligo pio panw...

 

Βρήκα και την αιτία και την λύση.

Το ΒΤ δεν ξαναδουλεύει αν κάνεις reset καθώς είσαι σε συγχρονισμό μέσω ΒΤ.

Το προηγούμενο registry edit που ανέφερα μου δούλεψε και επανέφερε το ΒΤ σε λειτουργία.

 

Προσοχή όμως: Η τιμή αυτή που αναφέρει είναι ήδη έτσι μέσα στο registry. Εγώ όμως την έκανα edit παρόλα αυτά και την γέμισα με μηδενικά (όσα χώραγε).

 

Μετά από αυτό έκανα softreset και είχε επανέλθει.

 

Το έχω αναφέρει και στο eten-users. Εκεί είμαι ο landr.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και την αιτία και την λύση.

Το ΒΤ δεν ξαναδουλεύει αν κάνεις reset καθώς είσαι σε συγχρονισμό μέσω ΒΤ.

Το προηγούμενο registry edit που ανέφερα μου δούλεψε και επανέφερε το ΒΤ σε λειτουργία.

 

Προσοχή όμως: Η τιμή αυτή που αναφέρει είναι ήδη έτσι μέσα στο registry. Εγώ όμως την έκανα edit παρόλα αυτά και την γέμισα με μηδενικά (όσα χώραγε).

 

Μετά από αυτό έκανα softreset και είχε επανέλθει.

 

Το έχω αναφέρει και στο eten-users. Εκεί είμαι ο landr.

Σωστοοοοοοος! Μας γλύτωσες απο πολλά HRESET...:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...