Jump to content

TomTom: Ελληνικοί χάρτες / μενού


stratus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το TytnII και προγραμμα Tomtom με ενα δωρεαν χαρτη της Αθηνας. Υπαρχει δωρεαν ο χαρτης της Πατρας ή καποιος άλλος Ελληνικός.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να δοκιμάσω τη λειτουργία του TomTom και ψάχνω για ελληνικούς χάρτες. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρουμε ότι είναι το λιγότερο... λίγοι αλλά εάν μπορούμε να τους έχουμε είναι καλό! Αν μάλιστα μπορούμε να τους έχουμε και χωρίς το τεράστιο πακέτο της δυτικής ευρώπης ακόμα καλύτερα, αλλά όπως και αν μπορείς να τους δώσεις είναι οκ!
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρουμε ότι είναι το λιγότερο... λίγοι αλλά εάν μπορούμε να τους έχουμε είναι καλό! Αν μάλιστα μπορούμε να τους έχουμε και χωρίς το τεράστιο πακέτο της δυτικής ευρώπης ακόμα καλύτερα, αλλά όπως και αν μπορείς να τους δώσεις είναι οκ!

 

ok pedes exete pm

Link to comment
Share on other sites

Ανατολική-δυτική ένα τσιγάρο δρόμος! Ευχαριστούμε πολύ για τη βοήθεια!

 

KATEBASE THN 6.030 APO TO FORUM THS HTC .TON XARTI BALTON MESA STO MY DOCUMENTS .STIN SD

Link to comment
Share on other sites

Για να γραφτώ στο forum της HTC πρέπει να έχω συσκευή της για να βάλω το IMEI και επίσης έχω PNA. Μπορείς να με βοηθήσεις;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά για να μην ανοίγω καινούριο thread, έχω το Tomtom 6.100 και τον Austria_Switzerland_Liechtenstein 2006.Q4.5275 για να τον χρησιμοποιήσω σ' ένα ταξιδάκι που θα πάω σύντομα.

 

Ο φάκελος του Tomtom είναι στην SD, μέσα στα Program Files αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρώ που πρέπει να βάλω τον φάκελο Austria_Switzerland_Liechtenstein για να εντοπίσει τον χάρτη το πρόγραμμα! Δοκίμασα πολλές διαφορετικές τοποθεσίες, αλλά τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην ανοίγω καινούριο thread, έχω το Tomtom 6.100 και τον Austria_Switzerland_Liechtenstein 2006.Q4.5275 για να τον χρησιμοποιήσω σ' ένα ταξιδάκι που θα πάω σύντομα.

 

Ο φάκελος του Tomtom είναι στην SD, μέσα στα Program Files αλλά δεν μπορώ με τίποτα να βρώ που πρέπει να βάλω τον φάκελο Austria_Switzerland_Liechtenstein για να εντοπίσει τον χάρτη το πρόγραμμα! Δοκίμασα πολλές διαφορετικές τοποθεσίες, αλλά τίποτα..

 

tha ton baleis xyma sthn sd,kai molis anoiksis to tomtom tha to brei mono tou,ektos ean o xarths einai klidomenos k den ton blepei.

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

tha ton baleis xyma sthn sd,kai molis anoiksis to tomtom tha to brei mono tou,ektos ean o xarths einai klidomenos k den ton blepei.

 

Μάλλον ισχύει αυτό που λες με το κλείδωμα γιατί ανοίγει ο πρόγραμμα και λέει No Maps Found και έχει ένα κουμπάκι Done που το πατάω και κλείνει.. Τι μπορώ να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια ειχα ρωτησει παλιοτερα και μου ειχε πει καποιος tom tom.

Ομως αυτο δεν εχει ελληνικες οδηγιες(Αυτος που θα το χρησιμοποιησει δεν ξερει αγγλικα)

Η επομενη επιλογη που εχω ποια ειναι;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

φιλε εννοεις δεν εχει ελληνικες φωνες η ελληνικο μενου?

αν το πρωτο αρκει τοτε ναι υπαρχουν ελληνικες φωνες για την καθοδηγηση.

αν θελεις να εχει ελληνικο μενου τοτε πρεπει να στραφει σε destinator

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί μου εμφανίζει το μήνυμα no maps found! ενώ έχω χάρτες?

 

Φιλε αντιμετωπιζα και εγω το ιδιο προβλημα. Τελικα εβαλα εναν χαρτη της Μοσχας που εχω στο my documents και τον βρηκε. Δεν εχω καταφερει ομως ακομα να δουλεψω το tom tom γιατι μου κολαει. Επιπλεων δεν εχω χαρτη της Ελλαδας. Αν μπορει καποιος φιλος να μου πει που μπορω να βρω χαρτη τον παρακαλω να μου στειλει pm. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω εγκατασταση το tomtom η εγκατασταση γινεται μονη της στην μνημη της συσκευης. Δεν βγαζει επιλογη που να γινει, στις καρτες μνημης ή στην συσκευη. Πως μπορω να το εγκαταστησω στην καρτα μνημης?
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω εγκατασταση το tomtom η εγκατασταση γινεται μονη της στην μνημη της συσκευης. Δεν βγαζει επιλογη που να γινει, στις καρτες μνημης ή στην συσκευη. Πως μπορω να το εγκαταστησω στην καρτα μνημης?

 

θα ψαξεις στην μνημη της συσκευης θα εχει εναν φακελο navigator.

θα τον κανεις μεταφορα στην storage cardκαι θα τρεχεις απο κει το tomtom navigator .exe

Link to comment
Share on other sites

στην επιφανεια εργασιας μπορεις να φτiaξεις συντομευση...

υπαρχουν προγραμματα που το κανουν και αυτο... xρησιμοποιεις resco η ilouncher

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...