Jump to content

Η Συλλογή σας με DVD


Demis_CY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kala faithless exeis tosas tainies?tis exeis dei pote oles?

Mipos douleveis se video club??

Ο Demis_CY το μαντεψε... Η συλλογη μου εχει ακομα περισσοτερες ταινιες (πανω απο 1500 συνολικα) τις οποιες εχω αποκτησει με αντιγραφες απο DVD, ανταλλαγες με φιλους, και κυριως απο το internet (Eχω DSL εδω και 2,5 χρονια και το μηχανημα μου ειναι ανοιχτο 24/24). Τωρα στο κρισιμο ερωτημα αν προλαβαινω να τις δω ολες η απαντηση ειναι οχι, αλλα εχω δει ενα μεγαλο ποσοστο. Το θεμα ειναι πως αν υπολογισω αυτες που εχω δει σε tv, σινεμα και video τοτε πρεπει με συντηριτικους υπολογισμους να εχω δει πανω απο 3 χιλιαδες ταινιες.

:wacko:

FNK Creative Workshop

http://fb.com/fnk.creative

Link to comment
Share on other sites

παντως φανταζομαι οτι το μελανι δεν θα κραταει ουτε για 10 covers!

kai vevaia krataei gia polli perissotera! 30+ !

oso gia to xarti.. kanoniko A4..

Link to comment
Share on other sites

τι κανονικο χαρτι; μα φαινονται σας αληθινα εκτος και αν ξεγελαει η φωτογραφια. νομιζω οτι υπαρχει εδικο χαρι για αυτη την δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

τι κανονικο χαρτι; μα φαινονται σας αληθινα εκτος και αν ξεγελαει η φωτογραφια. νομιζω οτι υπαρχει εδικο χαρι για αυτη την δουλεια.

Για να φαινεται καπως καλυτερο χωρις να ξεφευγουμε πολυ στην τιμη καλο ειναι και το hp everyday photo paper

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι κανονικο χαρτι; μα φαινονται σας αληθινα εκτος και αν ξεγελαει η φωτογραφια. νομιζω οτι υπαρχει εδικο χαρι για αυτη την δουλεια.

e koita.. emena to printer mou einai photografiko kai mporei giauto..

Link to comment
Share on other sites

Καλά αν μιλάμε γενικά για ταινίες + σειρές + ταινίες animation τότε ο άντρας μου σας τρώει όλους :p

Tελευταία μέτρηση 30 Δεκεμβρίου 2005: 2094 ταινίες

Άντε να πληρωθώ να πάρω μελάνι να πάρω καμιά φωτό γιατί άμα σας τις δείξω έτσι τις δικές μου που είναι σε πλαστικές θήκες δεν είναι ωραίες :p

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Να δω όλους εσάς που κοκορεύεστε για τις τεράστιες συλλογές σας τι θα τα κάνετε όλα αυτά τα dvd τώρα που έρχονται Blue-ray και HD-DVD. Σας βλέπω να ξαναρχίζετε από την αρχή! :p
Link to comment
Share on other sites

Ma den prokeitai na katargithoun ta DVD.. kai pios eipe oti ta Blue-Ray kai HD-DVD players den tha einai backwards compatible?? opws to DVD-ROM sou diavazei ta CD!
Link to comment
Share on other sites

ποια "μπηχτη" εννοεις ακριβως?:confused:

μια ερωτηση εκανα:)

Τιιιι΄;;;;;; Ποια μπηχτή;:blink:

Οταν του λες για covers τι εννοείς δηλαδή; Οτι ειναι ο mister universal studios η οτι κάνει αντιγραφές;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Call me Mr. Universal :lol: (asteio)

 

Gia deste auti tin sillogi (oxi den einai diki mou)

 

http://photobucket.com/albums/d38/yellowjacket621/

 

Autos o typos prepei na anoixei dvd-club!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αγόρασα μελάνι και θήκες και εξώφυλλα για να σας δείξω και εγώ τι έχω...

σημειώστε οτι τα εξής λείπουν διότι τα έχω δώσει σε άλλους να τα δουν και άλλες είναι στο σπίτι του κου GreekCharmed :p

Τhe Simpsons Season 1-6

Sledge Hammer Season 2

The Wire Season 1-2

24 Seasons 1-4

Smallville Seasons 1-4

Roswell Seasons 1-3

Las Vegas Seasons 1-2

Hustle Seasons 1-2

 

Όσα dvd βλέπετε με κίτρινα post it απλά δεν πρόλαβα να εκτυπώσω εξώφυλλα και δεν έχω ολοκληρώσει τις season

Πρώτη φωτό

Στην πρώτη φωτό τέρμα δεξιά οι Μαγισσούλες μου, (και προς τα αριστερά) Family Guy Season 1, Married With Children Seasons 1-4, Fresh Prince of Bel Air Seasons 1-2, Tru Calling Seasons 1-2, Lost Season 1, Desperate Housewives Season 1 και CSI Crime Scene Investigation Season 4

 

Στην δεύτερη συνεχίζει το CSI Season 1-2-3, Alias Season 1-2-3-4 (το ζώον έκανα λάθος στο εξώφυλλο του Season 4 τώρα το είδα μπουυυχουυυ)

 

και στην τρίτη φωτό πιάνουμε CSI Miami Season 1, Buffy The Vampire Slayer Seasons 1-7 και Dark Angel Seasons 1-2.

 

Eπίσης έχω ακόμα μερικές σειρές αλλά είναι μισές και δεν τις έχω βάλει σε θήκες...θα επιστρέψω με νέες φωτό όταν είναι έτοιμα..άντε τώρα να δω που θα βάλω τα υπόλοιπα :p

 

@Demis: όσον αφορά αυτόν απο πάνω τον yellowjacket πες του να έρθει να δει την συλλογή του κου. GreekCharmed και μετά να πάει να δει αν έρχομαι...έναν τοίχο έχει καλύψει αυτός? Για να έρθει να δει και τους 3 τοίχους καλυμμένους (ε στον έναν έχουμε ένα παράθυρο, να σκάσουμε?)

 

EDIT: Ε να μην βάλω και τις δικές μου? :D χιχιχιιχι

Charmed

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αγόρασα μελάνι και θήκες και εξώφυλλα για να σας δείξω και εγώ τι έχω...

σημειώστε οτι τα εξής λείπουν διότι τα έχω δώσει σε άλλους να τα δουν και άλλες είναι στο σπίτι του κου GreekCharmed :p

Τhe Simpsons Season 1-6

Sledge Hammer Season 2

The Wire Season 1-2

24 Seasons 1-4

Smallville Seasons 1-4

Roswell Seasons 1-3

Las Vegas Seasons 1-2

Hustle Seasons 1-2

 

Όσα dvd βλέπετε με κίτρινα post it απλά δεν πρόλαβα να εκτυπώσω εξώφυλλα και δεν έχω ολοκληρώσει τις season

Πρώτη φωτό

Στην πρώτη φωτό τέρμα δεξιά οι Μαγισσούλες μου, (και προς τα αριστερά) Family Guy Season 1, Married With Children Seasons 1-4, Fresh Prince of Bel Air Seasons 1-2, Tru Calling Seasons 1-2, Lost Season 1, Desperate Housewives Season 1 και CSI Crime Scene Investigation Season 4

 

Στην δεύτερη συνεχίζει το CSI Season 1-2-3, Alias Season 1-2-3-4 (το ζώον έκανα λάθος στο εξώφυλλο του Season 4 τώρα το είδα μπουυυχουυυ)

 

και στην τρίτη φωτό πιάνουμε CSI Miami Season 1, Buffy The Vampire Slayer Seasons 1-7 και Dark Angel Seasons 1-2.

 

Eπίσης έχω ακόμα μερικές σειρές αλλά είναι μισές και δεν τις έχω βάλει σε θήκες...θα επιστρέψω με νέες φωτό όταν είναι έτοιμα..άντε τώρα να δω που θα βάλω τα υπόλοιπα :p

 

@Demis: όσον αφορά αυτόν απο πάνω τον yellowjacket πες του να έρθει να δει την συλλογή του κου. GreekCharmed και μετά να πάει να δει αν έρχομαι...έναν τοίχο έχει καλύψει αυτός? Για να έρθει να δει και τους 3 τοίχους καλυμμένους (ε στον έναν έχουμε ένα παράθυρο, να σκάσουμε?)

 

EDIT: Ε να μην βάλω και τις δικές μου? :D χιχιχιιχι

Charmed

murto fanatikous sas brisko popo suloges kai ego den 3ero pou na bolepso ta charmed dvd

Nευρωτικός είναι ο άνθρωπος που χτίζει κάστρα στον αέρα. Ψυχωτικός είναι εκείνος που ζει μέσα σ' αυτά και ψυχίατρος αυτός που παίρνει τα νοίκια.

http://i17.photobucket.com/albums/b63/votris/tttt.jpg

Link to comment
Share on other sites

GreekCharmed tis seires tis exeis katevasei i einai apo video club?

 

video club...δεν μπορώ να κάθομαι να κάνω δικά μου dvd (αν και έχω δοκιμάσει με menu Κλπ) original is better.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

GreekCharmed tis seires tis exeis katevasei i einai apo video club?

Απο video club ειναι... (παω στοίχημα ότι θα σου πει και απο ποιο είναι :lol: )

Link to comment
Share on other sites

kala ola auta kai ego exo para poles tainies alla se diskothikes.........mia erotish thelo na kano tora kserei kaneis kamia selida me piratikes tainies kainourgies gia na katebaso????h gia to loufa kai parallagh seirines sto aigaio?????????
sifis
Link to comment
Share on other sites

Ψιλο off-topic, αλλά σχετικό με το... σπορ.:D

Χρησιμοποιείτε μόνο αυθεντικά μελάνια? Εγώ π.χ. παίρνω "μπουκαλάκια" και γεμίζω μόνος μου τα cartridges με μελάνι (με σύριγγες κλπ.). Πάντα όμως μου εμφανίζονται προβληματα μετά από λίγο καιρό (κυρίως στο έγχρωμο μελάνι). Παλιά μου εκτύπωνε το μαύρο με άσπρες λουρίδες. Τώρα μου κάνει το εξής: όπου υπάρχει κόκκινο χρώμα, μόλις αρχίσει να εκτυπώνει αυτή την περιοχή με κόκκινο, το χρώμα σταδιακά μετρέπεται σε κίτρινο (!!) με αποτέλεσμα να βγάζει στην αρχή ίσα ίσα λίγο κόκκινο και το υπόλοιπο της εκτύπωσης να είναι κίτρινο (φανταστείτε π.χ. τον Spiderman με... κίτρινη στολή :wacko: :lol: ).

Έχει κανείς ιδέα τί μπορεί να είναι (πάντος κόκκινο χρώμα έχει σίγουρα στο έγχρωμο cartridge)??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ψιλο off-topic, αλλά σχετικό με το... σπορ.:D

Χρησιμοποιείτε μόνο αυθεντικά μελάνια? Εγώ π.χ. παίρνω "μπουκαλάκια" και γεμίζω μόνος μου τα cartridges με μελάνι (με σύριγγες κλπ.). Πάντα όμως μου εμφανίζονται προβληματα μετά από λίγο καιρό (κυρίως στο έγχρωμο μελάνι). Παλιά μου εκτύπωνε το μαύρο με άσπρες λουρίδες. Τώρα μου κάνει το εξής: όπου υπάρχει κόκκινο χρώμα, μόλις αρχίσει να εκτυπώνει αυτή την περιοχή με κόκκινο, το χρώμα σταδιακά μετρέπεται σε κίτρινο (!!) με αποτέλεσμα να βγάζει στην αρχή ίσα ίσα λίγο κόκκινο και το υπόλοιπο της εκτύπωσης να είναι κίτρινο (φανταστείτε π.χ. τον Spiderman με... κίτρινη στολή :wacko: :lol: ).

Έχει κανείς ιδέα τί μπορεί να είναι (πάντος κόκκινο χρώμα έχει σίγουρα στο έγχρωμο cartridge)??:confused:

Egw mexri twra original melania.. alla exw stand by refillable molis teliwsoun... tha dw tin piotita kai tha apofasisw ti na kanw... oso gia ti provlima sou, den to exw sinantisei akoma.. auto pou mporeis na kaneis einai na testareis to printer sou me original melania. an kanei to idio provlima, tote ftaei to printer:!: ti printer exeis?

Link to comment
Share on other sites

Ψιλο off-topic, αλλά σχετικό με το... σπορ.:D

Χρησιμοποιείτε μόνο αυθεντικά μελάνια? Εγώ π.χ. παίρνω "μπουκαλάκια" και γεμίζω μόνος μου τα cartridges με μελάνι (με σύριγγες κλπ.). Πάντα όμως μου εμφανίζονται προβληματα μετά από λίγο καιρό (κυρίως στο έγχρωμο μελάνι). Παλιά μου εκτύπωνε το μαύρο με άσπρες λουρίδες. Τώρα μου κάνει το εξής: όπου υπάρχει κόκκινο χρώμα, μόλις αρχίσει να εκτυπώνει αυτή την περιοχή με κόκκινο, το χρώμα σταδιακά μετρέπεται σε κίτρινο (!!) με αποτέλεσμα να βγάζει στην αρχή ίσα ίσα λίγο κόκκινο και το υπόλοιπο της εκτύπωσης να είναι κίτρινο (φανταστείτε π.χ. τον Spiderman με... κίτρινη στολή :wacko: :lol: ).

Έχει κανείς ιδέα τί μπορεί να είναι (πάντος κόκκινο χρώμα έχει σίγουρα στο έγχρωμο cartridge)??:confused:

kane kai tis dokimes px calibrate printer kai alla kapos etsi legetai ston hp mou

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...