Jump to content

Ερωτευμένοι του myphone... ενωθείτε!


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια φορα τον βλεπουμε κιολας τον σωστο δρομο αλλα φοβομαστε να τολμησουμε. Φοβομαστε μην χασουμε την βολη μας, τον ανθρωπο που χουμε συνηθισει να χουμε, την ρουτινα μας βρε αδερφε και μενουμε σε καταστασεις ψυχοφθορες. Κακο πραμα ο φοβος.;)

 

κακο οντως, αλλα οπως ειπε και καποιος, φοβος κι αγαπη δεν πανε μαζι... γι αυτο πρεπει να ξεκαθαριζονται μερικα σιγα σιγα...;););)

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://freespiritnowtobe.blogspot.com/

Ανήκω σε μένα και στα όνειρα μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αχμ, για την ζηλεια πρεπει να κανουμε κατι ε, να βρεθει καποια θεραπεια, κατι.

Yπαρχει τροπος! ενα κρυο ποτηρι με νερο...σε επαναφερει στην πραγματικοτητα!! :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αχμ, για την ζηλεια πρεπει να κανουμε κατι ε, να βρεθει καποια θεραπεια, κατι.

 

ξύδι?:X

κάτι ισχυρότερο?

Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

το ξυδι ειναι για τα νευρα,οχι για την ζηλεια;)

 

ζήλεια=πολλά πολλά νεύρα.

ναι,αλλά και στους 2.

πφ,έπαθα οβερλόουδ δευτεριάτικο

Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει τροπος! ενα κρυο ποτηρι με νερο...σε επαναφερει στην πραγματικοτητα!! :p

Να του το φερω στο κεφαλι; Στης αλληνης; Καλη ιδεα, ακουω κι αλλες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν ζηλευει, ζηλεψε και συ ωστε να δει ποσο εκνευριστικο ειναι

αν ζηλευεις εσυ, καντον να ζηλεψει για να δει την γλυκα

Αυτες ειναι οι μονες λυσεις. Ζηλεια sux

Link to comment
Share on other sites

αν ζηλευει, ζηλεψε και συ ωστε να δει ποσο εκνευριστικο ειναι

αν ζηλευεις εσυ, καντον να ζηλεψει για να δει την γλυκα

Αυτες ειναι οι μονες λυσεις. Ζηλεια sux

 

δεν είναι ο ορισμός της λύσης αυτό σύντροφε

Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

και ποιος ειναι? Να κατσεις να 'συζητησεις'? Το χω κανει και δεν βγαινει ακρη. ξερεις γιατι? Γιατι ο αλλος δεν ξερει πως νιωθεις σε οποιαδηποτε περιπτωση και αν εισαι (ειτε ζηλευεις ειτε σε ζηλευουν). Ο τροπος που δουλευει,αν και σκληρος, ειναι να τον κανεις να νιωσει το ιδιο ωστε να καταλαβει το λαθος του (οχι να απατησεις βεβαια)
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν εχει να καταλαβει συνηθως καποιο λαθος κανενας. Ξερεις οτι ειναι παραλογιζμος η ζηλεια, απλα σου βγαινει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειχε γενεθλια και πηγα Παρασκευη 2 το βραδυ στη Ραφηνα στο εξοχικο της που ηταν μονη της.Της εστειλα για τα χρονια πολλα αρχικα.Με πηρε τηλ και ψιλολογομαχισαμε,της ειπα πως το δικο μου κοριτσι δεν περναει χωρις εμενα τα γενεθλια του,της το εκλεισα κι εφυγα για εκει.Γυρισα στην Αθηνα 7 το πρωι...Ολη την ωρα αγκαλια με πολλα λογια,φιλια,κλαμματα...Με ρωτησε αν μου εχει πει ποτε ψεμματα κι αν της εχω εμπιστοσυνη.Ποτε δεν το εχει κανει.Μου ειπε πως γυρναει πισω για να σπασει ολα τα κομματια του παρελθοντος της γιατι μονο ετσι θελει να ειμαστε μαζι και πως τιποτα δεν εχει τελειωσει μεταξυ μας.Εχουμε μπει σε παυση.Θελει να παταει στα ποδια της.Μου ειπε να την αφησω να παει να ξενερωσει και θα γυρισει εκεινη και να της εχω εμπιστοσυνη.Ειπαμε να μην

ξαναβρεθουμε αλλα περασε απο το μαγαζι και βγηκαμε και χθες το απογευμα οπου αφου ειπωθηκαν περιπου τα ιδια καναμε μια βολτα στη Μαρινα του Αλιμου αγκαλια και ειπαμε πως θα το κοψουμε μαχαιρι για οσο χρειαστει και πως εκεινη φοβαται μην ειναι αργα για μας οταν γυρισει...Με ηρεμισε κι εφυγε...

 

 

Εγω γιατί πάλι πιστεύω πως με όλο αυτό απλά η κοπέλα επιβεβαιώθηκε ότι σε έχει του χεριού της?!?Δλδ ότι έδεσε τον γαιδαρό τηης (no offence) και τώρα μπορεί να κοιτάξει αριστερά και δεξιά με την δικαιολογία του παρελθόντος και εσύ να είσαι εκεί απικο για αυτήν...

 

Καμια φορα τον βλεπουμε κιολας τον σωστο δρομο αλλα φοβομαστε να τολμησουμε. Φοβομαστε μην χασουμε την βολη μας, τον ανθρωπο που χουμε συνηθισει να χουμε, την ρουτινα μας βρε αδερφε και μενουμε σε καταστασεις ψυχοφθορες. Κακο πραμα ο φοβος.;)

 

Όταν φοβάσαι τότε υποχωρείς και κάθεσαι κυριολεκτικά στα αυγά σου..Αν όμως δεν κολώνεις για αλλαγές τέτοιου τύπου τότε η λύση είναι μπροστά σου και είναι 1...

 

Yπαρχει τροπος! ενα κρυο ποτηρι με νερο...σε επαναφερει στην πραγματικοτητα!! :p

 

Νόμιζα πως δεν θα απαντάς από δω και πέρα αλλά θα το κάνω εγώ για σένα...

 

Εδω σε θελω καβουρα, να περπατας στα καρβουνα.

 

Απλά κάτσε σκέψου τι ακριβώς ζηλεύεις και καταπολέμησέ το...Αλλιώς κρύα ντους!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο λεω πρεπει ο αλλος να νιωσει τη γλυκα. Γιατι στο θεμα ζηλεια ειμαστε εγωιστες και δεν βλεπουμε περα απο τα δικα μας συναισθηματα. Χρειαζεται μεν λεπτοτητα στους χειρισμους αλλιως ο τσακωμος δεν αποφευγεται
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει το παρακάτω:

''Όταν η γυναίκα τρώει την φάπα της,γλυκαίνετε και θέλει και άλλη.''Ισχύει??:confused:

 

Για ρωτα καμια να σου πει...:lol:

 

Ποικιλομορφια αποψεων θα εχουμε παλι...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει το παρακάτω:

''Όταν η γυναίκα τρώει την φάπα της,γλυκαίνετε και θέλει και άλλη.''Ισχύει??:confused:

 

εξαρταται ποια στιγμη τις ριχνεις την φαπα και που:rolleyes::D:lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει το παρακάτω:

''Όταν η γυναίκα τρώει την φάπα της,γλυκαίνετε και θέλει και άλλη.''Ισχύει??:confused:

Κοίτα εξαρτάται σε πια στιγμή την δίνεις.. Εαν φταίει εκείνη κ της την δώσεις, μπορεί μετά κ να της αρέσει... Να πει βρε παιδί μου από μέσα της " τελικά αυτός είναι άντρας"!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει το παρακάτω:

''Όταν η γυναίκα τρώει την φάπα της,γλυκαίνετε και θέλει και άλλη.''Ισχύει??:confused:

 

Γενικά δεν ισχύει τίποτα. Εσύ μιας και είσαι πιτσιρικάς ρίξε και καμία φάπα δε χάνεις και τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει το παρακάτω:

''Όταν η γυναίκα τρώει την φάπα της,γλυκαίνετε και θέλει και άλλη.''Ισχύει??

 

Όπως τα εξής:

1)Η γυναίκα είναι σαν το λεωφορείο, τραμ, μετρο, τρένο (διάλεξε εσύ όποιο θες).Πάντα θα περάσει το επόμενο

2)Όσο φτύνεις κάποιον τόσο περισσότερο κολλάει

3)Όσο περισσότερο θες μια γυναίκα τοσο πιο αδιάφορη θα το παίξει..

 

Όπου γυναίκα μπορείς να το αλλάξεις σε άντρα και να δούμε και τις δικές σας απαντήσεις...

 

εξαρταται ποια στιγμη τις ριχνεις την φαπα και που

 

Αν και καθήμενος και μόλις 17 (αν είναι αληθινή η ηλικία) ορθώς μίλησες...Πονηρούλη....:D

 

Κοίτα εξαρτάται σε πια στιγμή την δίνεις.. Εαν φταίει εκείνη κ της την δώσεις, μπορεί μετά κ να της αρέσει... Να πει βρε παιδί μου από μέσα της " τελικά αυτός είναι άντρας"!!!

 

Υπάρχει και αυτή η εκδοχή...Αν και μερικές φορές μπορεί να μην ειπωθεί ακριβώς αυτό αλλά κάτι του στυλ "κοίτα τον μλκ άπλωσε χέρι πάνω μου.."

 

Γενικά δεν ισχύει τίποτα. Εσύ μιας και είσαι πιτσιρικάς ρίξε και καμία φάπα δε χάνεις και τίποτα

 

Και μετά σκύψε μην σου έρθει καμία αδέσποτη..Κάτι τέτοια τις περισσότερες αν όχι όλες τις φορές γυρίζουν μπούμερανγκ..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα εξής:

1)Η γυναίκα είναι σαν το λεωφορείο, τραμ, μετρο, τρένο (διάλεξε εσύ όποιο θες).Πάντα θα περάσει το επόμενο

2)Όσο φτύνεις κάποιον τόσο περισσότερο κολλάει

3)Όσο περισσότερο θες μια γυναίκα τοσο πιο αδιάφορη θα το παίξει..

 

Όπου γυναίκα μπορείς να το αλλάξεις σε άντρα και να δούμε και τις δικές σας απαντήσεις...

 

Δυστυχώς αυτές είναι οι απόψεις που φθείρουν τις σχέσεις μεταξύ ανδρών και γυναικών. Τις θεωρούμε δεδομένες και τις αναπαράγουμε. Και όσο τις αναπαράγουμε τόσο ισχύουν.

Προσωπικά, όπως και να έχει η πραγματικότητα, εγώ τέτοια παιχνίδια δεν μπορώ να παίξω. Ούτε "μια σφαλιάρα που και που" θα ρίξω, ούτε θα "φτύσω πολύ για να κολλήσει πολύ" ούτε θα κάνω κάποια στερεότυπη μ@λ@κία για να δείξω πόσο άντρας είμαι.

Γι' αυτό και πάντα ήθελα έναν σκεπτόμενο άνθρωπο δίπλα μου, χωρίς ηλίθια κολλήματα και στερεότυπες αντιλήψεις. Φυσικά ήλθαν και απήλθαν διάφορες καταστάσεις και ακόμα δεν έχω βρει τέτοιο άτομο.

Ο καθένας μας ας πορευτεί όπως νιώθει σωστά. Κάθε πορεία έχει και τις συνεπειές της βέβαια... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτές είναι οι απόψεις που φθείρουν τις σχέσεις μεταξύ ανδρών και γυναικών. Τις θεωρούμε δεδομένες και τις αναπαράγουμε. Και όσο τις αναπαράγουμε τόσο ισχύουν.

Προσωπικά, όπως και να έχει η πραγματικότητα, εγώ τέτοια παιχνίδια δεν μπορώ να παίξω. Ούτε "μια σφαλιάρα που και που" θα ρίξω, ούτε θα "φτύσω πολύ για να κολλήσει πολύ" ούτε θα κάνω κάποια στερεότυπη μ@λ@κία για να δείξω πόσο άντρας είμαι.

Γι' αυτό και πάντα ήθελα έναν σκεπτόμενο άνθρωπο δίπλα μου, χωρίς ηλίθια κολλήματα και στερεότυπες αντιλήψεις. Φυσικά ήλθαν και απήλθαν διάφορες καταστάσεις και ακόμα δεν έχω βρει τέτοιο άτομο.

Ο καθένας μας ας πορευτεί όπως νιώθει σωστά. Κάθε πορεία έχει και τις συνεπειές της βέβαια... ;)

 

Έχεις καιρό ακόμα μπροστά σου για να βρεις ένα τέτοιο άτομο..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καιρό ακόμα μπροστά σου για να βρεις ένα τέτοιο άτομο..

συγχωριανε!!! ερωτιλος μας βγηκες τελικα!!!

 

καλα για σενα κουκι τι να πω...ντεμεκ θα απαντουσες για μενα!!!!!! :lol:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...