Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ohi re file den eho bluetooth adaptor. Esi eheis ton myphone explorer? sou doulevei kanonika me tis thires USB? Ti rithmiseis eheis se rithmo BAUD kai paketo OBEX? Ti allo na kano?

Όχι δεν χρησιμοποιώ USB σύνδεση. Το συνδέω πάντα μέσω bluetooth. Πάντως για να απαντήσω στις ερωτήσεις σου να σου πω ότι στο Baud rate έχω 921600 και στο OBEX size έχω 1024 bytes. Ξανά τονίζω ότι οι ρυθμίσεις είναι για σύνδεση με bluetooth κι όχι με USB.

 

Μήπως να δοκιμάσεις να απεγκαταστήσεις το MyPhoneExplorer και να το ξανά περάσεις;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος ενός W810i:D

Είναι το πρώτο μου SE κινητό και μάλλον θέλω λίγο χρόνο να συνηθίσω το μενού.

Μου αρέσει πάρα πολύ σαν πρώτη εντύπωση , είναι πολύ όμορφο και δείχνει αρκετα ποιοτικό.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην αντιμετωπίσω πρόβληματα, όπως ελπίζω και στην βοηθειά σας σε διαφορες απορίες και ερωτήσεις που μπορεί να έχω :)

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος ενός W810i:D

Είναι το πρώτο μου SE κινητό και μάλλον θέλω λίγο χρόνο να συνηθίσω το μενού.

Μου αρέσει πάρα πολύ σαν πρώτη εντύπωση , είναι πολύ όμορφο και δείχνει αρκετα ποιοτικό.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην αντιμετωπίσω πρόβληματα, όπως ελπίζω και στην βοηθειά σας σε διαφορες απορίες και ερωτήσεις που μπορεί να έχω :)

Καλοριζικο το νεο σου κινητο και ευχομαι να μην αντιμετωπισεις κανενα προβλημα! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος ενός W810i:D

Είναι το πρώτο μου SE κινητό και μάλλον θέλω λίγο χρόνο να συνηθίσω το μενού.

Μου αρέσει πάρα πολύ σαν πρώτη εντύπωση , είναι πολύ όμορφο και δείχνει αρκετα ποιοτικό.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην αντιμετωπίσω πρόβληματα, όπως ελπίζω και στην βοηθειά σας σε διαφορες απορίες και ερωτήσεις που μπορεί να έχω :)

 

Με γεια.:)

Ότι χρειαστείς εδώ είμαστε;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

kai ego molis tora to evgala apo to fortisti.poli euxaristimenos me to kin an kai akoma den to exo polipsaksei.kserete kanena site gia free themes,games ktl???

 

:worry: εδω θα βρεις τα παντα αλλα θελει αρκετο ψαξιμο 1 link και free themes.καλο search ;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος ενός W810i:D

Είναι το πρώτο μου SE κινητό και μάλλον θέλω λίγο χρόνο να συνηθίσω το μενού.

Μου αρέσει πάρα πολύ σαν πρώτη εντύπωση , είναι πολύ όμορφο και δείχνει αρκετα ποιοτικό.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να μην αντιμετωπίσω πρόβληματα, όπως ελπίζω και στην βοηθειά σας σε διαφορες απορίες και ερωτήσεις που μπορεί να έχω :)

Καλημέρα σε όλους.

Μεγιά το καινούργιο σου κινητό.Καλοδούλευτο και αντάξιο των προσδοκιών σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να ισχυει αυτο....σε παλιοτερο post ειχα :worry: οτι καποιος φιλος ειχε κανει κανονικα αναβαθμιση σε vodafone live SE w810i :)

 

Κάθε μέρα προσπαθώ με το Update Service να κάνω αναβάθμιση, και κάθε μέρα τα ίδια.. "Καμία διαθέσιμη αναβάθμιση".

Χθες προχθες είδα ότι υπήρχαν νέες ενημερώσεις στο πρόγραμμα (application update) αλλά και πάλι δεν βρήκε καμία διαθέσιμη αναβάθμιση.

 

Αν υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να έχει κάνει ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ σε VODAFONE LIVE συσκευή, τότε ας μας ενημερώσει με κάποιο post.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν υπαρχει καποιος που να εχει καποια πληροφορια για το ποτε θα βγει καποια καινουρια "ΣΩΣΤΗ" αναβαθμιση...ας το αναφερει!...στωωω!:D
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει κανείς εδώ μέσα που να έχει κάνει ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ σε VODAFONE LIVE συσκευή, τότε ας μας ενημερώσει με κάποιο post.

 

Ψάξε ψάξε δε θα τον βρείς....... :( :( :(

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ εγώ το ξέρω... Τουλάχιστον πέρνω κάνα τηλέφωνο που και που στην SE, και τους τα χώνω "Εγώ φταίω ο βλάκας που εμπιστεύτικα την εταιρεία σας και έδωσα 440 ευρώ για να πάρω μια συσκευή σας.. Καλά μου έλεγαν ότι η SE δεν είναι αξιόπιστη.." κτλ κτλ

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ εγώ το ξέρω... Τουλάχιστον πέρνω κάνα τηλέφωνο που και που στην SE, και τους τα χώνω "Εγώ φταίω ο βλάκας που εμπιστεύτικα την εταιρεία σας και έδωσα 440 ευρώ για να πάρω μια συσκευή σας.. Καλά μου έλεγαν ότι η SE δεν είναι αξιόπιστη.." κτλ κτλ

Με όλο το σεβασμό, δεν νομίζω ότι φταίει η SE αλλά η vodafone αφού υπεύθηνη γιατην αναβάθμηση είναι αυτοί.Οπότε δεν νομίζω ότι είναι σωστό να βρίζουμε την SE και να τους φωνάζουμε για κάτι που υπαίτιοι είναι άλλοι.Για το λόγο αυτό πάντα όταν έπαιρνα κινητό ήταν της εταιρίας κατασκευής και όχι από κάποιους τρίτους.Γιατί σε αυτή την περίπτωση η vl είνια μια τρίτη εταιρία που απλά χρησιμοποιεί την κατακευή από άλλους για να κάνει τη δουλεία της.

Αυτά που είπα δεν θέλω να προκαλέσουν παραξήγη σε κάποια παιδιά που ήδη έχουν δώσει τα λεφτά τους και ξέρω πόσο δύσκολα βγαίνουν, και τα λέω με όλο το σεβασμό προς όλους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"Εγώ φταίω ο βλάκας που εμπιστεύτικα την εταιρεία σας και έδωσα 440 ευρώ για να πάρω μια συσκευή σας.. Καλά μου έλεγαν ότι η SE δεν είναι αξιόπιστη.." κτλ κτλ

 

Πολλά μου ακούγονται 440 ευρώ για το συγκεκριμένο κινητό.

Δεν ξέρω πότε το πήρες αλλά εγώ το αγόρασα 232 ευρώ με επιδότηση cosmote η οποία ήταν 90 ευρώ :)

Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό, δεν νομίζω ότι φταίει η SE αλλά η vodafone αφού υπεύθηνη γιατην αναβάθμηση είναι αυτοί.Οπότε δεν νομίζω ότι είναι σωστό να βρίζουμε την SE και να τους φωνάζουμε για κάτι που υπαίτιοι είναι άλλοι.Για το λόγο αυτό πάντα όταν έπαιρνα κινητό ήταν της εταιρίας κατασκευής και όχι από κάποιους τρίτους.Γιατί σε αυτή την περίπτωση η vl είνια μια τρίτη εταιρία που απλά χρησιμοποιεί την κατακευή από άλλους για να κάνει τη δουλεία της.

Αυτά που είπα δεν θέλω να προκαλέσουν παραξήγη σε κάποια παιδιά που ήδη έχουν δώσει τα λεφτά τους και ξέρω πόσο δύσκολα βγαίνουν, και τα λέω με όλο το σεβασμό προς όλους.

 

Το έχουμε ξανά συζητήσει αυτό το θέμα tria12345_ και δυστυχώς κάπως έτσι είναι τα πράγματα. Όσοι είναι VL μάλλον θα πρέπει να κάνουν υπομονή (πόση ακόμα θα μου πεις αλλά τι άλλο μπορείς να κάνεις;)

 

Πολλά μου ακούγονται 440 ευρώ για το συγκεκριμένο κινητό.

Δεν ξέρω πότε το πήρες αλλά εγώ το αγόρασα 232 ευρώ με επιδότηση cosmote η οποία ήταν 90 ευρώ

 

Η αρχική τιμή του τόση ήταν όταν κυκλοφόρησε. Τώρα έχει πέσει αρκετά και με μια καλή επιδότηση αποτελεί μια αρκετά συμφέρουσα επιλογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ εγώ το ξέρω... Τουλάχιστον πέρνω κάνα τηλέφωνο που και που στην SE, και τους τα χώνω "Εγώ φταίω ο βλάκας που εμπιστεύτικα την εταιρεία σας και έδωσα 440 ευρώ για να πάρω μια συσκευή σας.. Καλά μου έλεγαν ότι η SE δεν είναι αξιόπιστη.." κτλ κτλ

Συγγνωμη αλλα δεν εμπιστευτηκες την SE αλλα την vodafone.εδωσες που εδωσες τοσα λεφτα..γιατι δεν το πηρες "non-live".:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα δεν εμπιστευτηκες την SE αλλα την vodafone.εδωσες που εδωσες τοσα λεφτα..γιατι δεν το πηρες "non-live".:blink:

ela nte???????????????

:whistle: :whistle: :whistle:

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Στα non-live η αναβάθμιση μέσω internet γίνεται κανονικά?(και χωρίς απώλεια των ελληνικών?:worry:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

Θα θέλαμε να σας προτείνουμε την γενική επαναφορά του Sony Ericsson W810i κινητού σας τηλεφώνου από το μενού [Ρυθμίσεις], [Επαναφορά ρυθμίσεων] και [Επαναφορά ρυθμίσεων], εισάγοντας τον κωδικό κλειδώματος (0000), όταν ζητηθεί.

 

Θα θέλαμε επίσης να σας προτείνουμε να πραγματοποιήσετε εκ νέου την αναβάθμιση λογισμικού στο Sony Ericsson W810i κινητό σας τηλέφωνο μέσω της Υπηρεσίας Αναβάθμισης της Sony Ericsson, απο την ιστοσελίδα μας στην διευθυνση http://www.sonyericsson.com.

 

Αυτή είναι η επίσημη απάντηση απο την SE ολική επαναφορά και αναβάθμιση ξανά on-line.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πολύς λόγος γίνεται για vl και non vl.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τα πλεονεκτήματα του ενός και του άλλου;

Πέρα απο το θέμα που έχει προκύψει με την αναβάθμιση, τί άλλο;;

 

Άλλη ερώτηση:η αναβάθμιση δέν έχει βγεί παγκοσμίως;Έχω κάποια πάρε δώσε με εξωτερικό.Μπορώ να το κάνω αναβάθμιση έξω και να περάσω τα ελληνικά μετά;

 

 

Ψυχοβγάλτρα vodafone..εσύ κ η εθνική.... :dizzy: :chair:

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πολύς λόγος γίνεται για vl και non vl.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τα πλεονεκτήματα του ενός και του άλλου;

Πέρα απο το θέμα που έχει προκύψει με την αναβάθμιση, τί άλλο;;

 

Άλλη ερώτηση:η αναβάθμιση δέν έχει βγεί παγκοσμίως;Έχω κάποια πάρε δώσε με εξωτερικό.Μπορώ να το κάνω αναβάθμιση έξω και να περάσω τα ελληνικά μετά;

 

 

Ψυχοβγάλτρα vodafone..εσύ κ η εθνική.... :dizzy: :chair:

Καλησπέρα σε όλους.

Σαφώς και μπορείς να κάνεις την αναβάθμηση όπου θες χωρίς πρόβλημα και μετά να πας στη SE και να σου περάσει τα ελληνικά.Αρκεί η αναβάθμηση να γίνει σε επίσημο service της SE.Αλλιώς υπάρχει ο κίνδυνος να χαθεί η εγγύηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, πολύς λόγος γίνεται για vl και non vl.

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τα πλεονεκτήματα του ενός και του άλλου;

Πέρα απο το θέμα που έχει προκύψει με την αναβάθμιση, τί άλλο;;

 

Άλλη ερώτηση:η αναβάθμιση δέν έχει βγεί παγκοσμίως;Έχω κάποια πάρε δώσε με εξωτερικό.Μπορώ να το κάνω αναβάθμιση έξω και να περάσω τα ελληνικά μετά;

 

 

Ψυχοβγάλτρα vodafone..εσύ κ η εθνική.... :dizzy: :chair:

 

Δεν ξέρω με ποιόν τρόπο το πρόγραμμά καθορίζει το πακέτο γλωσσών που θα περαστεί μαζί με την αναβάθμιση.

Αν το καθορίζει από το serial number της συσκευής (προσωπικά έτσι υποθέτω), τότε και στην Κίνα να κάνεις το update , θα σου περάσει την ελληνική γλώσσα.

Άλλο που υπάρχει πρόβλημα.....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

Έχω vl εξού κ ο λόγος που ρωτάω αν σε άλλη χώρα θα έχει βγεί η αναβάθμιση.

Κ πιο συγκεκριμένα στη γερμανία.. :worry:

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Με όλο το σεβασμό, δεν νομίζω ότι φταίει η SE αλλά η vodafone αφού υπεύθηνη γιατην αναβάθμηση είναι αυτοί.Οπότε δεν νομίζω ότι είναι σωστό να βρίζουμε την SE και να τους φωνάζουμε για κάτι που υπαίτιοι είναι άλλοι.Για το λόγο αυτό πάντα όταν έπαιρνα κινητό ήταν της εταιρίας κατασκευής και όχι από κάποιους τρίτους.Γιατί σε αυτή την περίπτωση η vl είνια μια τρίτη εταιρία που απλά χρησιμοποιεί την κατακευή από άλλους για να κάνει τη δουλεία της.

Αυτά που είπα δεν θέλω να προκαλέσουν παραξήγη σε κάποια παιδιά που ήδη έχουν δώσει τα λεφτά τους και ξέρω πόσο δύσκολα βγαίνουν, και τα λέω με όλο το σεβασμό προς όλους.

 

Να απαντήσω πάνω σε αυτό, αλλά και σε αυτό που είπε και ο RAVEN.

Προσωπικά ΔΕΝ μπορώ να πιστεψω πως η SE έχει δώσει το λογισμικό ενός κινητού της στην Vodafone για να το διαχειρίζετε και να κάνει τις όποιες αλλαγές. Δημιουργήθηκε ένα πρόβλημα (και μιλάω για τις dropped calls) το οποίο ΔΕΝ πιστεύω πως η Vodafone έχει την τεχνογνωσία για να διορθώσει το πρόβλημα (όπως επίσης και το πρόβλημα με το flash, και ότι άλλο έχει προκύψει). Όπως και να'χει το κινητό είναι SONY ERICSSON και υπεύθυνη για την υποστήριξη του κινητού είναι η ίδια η Ericsson και όχι οι Χ εταιρείες που έχουν κάνει μια σύμβαση για να κυκλοφορήσουν ορισμένες συσκευές με το λογότυπό τους και ορισμένες αλλαγές μέσα στο λογισμικό (εμφάνιση style κτλ). Δηλαδή δεν το κατάλαβα, από πότε όλες οι εταιρείες μπορούν να διαχειρίζονται λογισμικά; Υπάρχει η vodafone, η ΤΙΜ, η Cosmote, ακόμα και οι ξένες εταιρείες όπως πχ η Orange, που έχουν branded συσκευές και έχουν κάνει συμβάσεις με τις εταιρείες.

Στην τελική, όλες οι εταιρίες είναι σα να μου λέτε πως μπορούν να βγάζουν και δικά τους κινητά, και να αναπτυχθούν και σαν κατασκευάστριες εταιρείες.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Στα non-live η αναβάθμιση μέσω internet γίνεται κανονικά?(και χωρίς απώλεια των ελληνικών?:worry:)

nai kai xoris kanena problima

!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξανά συζητήσει αυτό το θέμα. Δεν ξέρουμε τι είδους συμφωνία έχουν κάνει οι δυο εταιρείες. Τα πράγματα μπορεί να είναι έτσι όπως τα λες, μπορεί όμως η SE να πουλά το λογισμικό και στη συνέχεια να μην φέρει καμία ευθύνη για αυτό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...