Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά αν συνηδειτοποιήσω ότι είναι απ'αυτό θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Περιμένω μιλάμε 1 μήνα και να μην μπορώ να κάνω update...

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλά αν συνηδειτοποιήσω ότι είναι απ'αυτό θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Περιμένω μιλάμε 1 μήνα και να μην μπορώ να κάνω update...

Γιατι δεν παιρνεις τηλεφωνο τη Vodafone ή τη SE να ρωτησεις? Λογικα δεν νομιζω οτι εχει σημασια οτι ειναι Live συσκευη.Αλλα με αυτες τις εταιριες ποτε δεν ξερεις τι ισχυει και τι οχι.:confused:

Εχει κανεις κανεις αλλος την αναβαθμιση απο το internet.Αν ναι πειτε το να δουμε αν οντως δουλευει και τι προβλημα προκυπτουν ωστε να βοηθησουμε και τους υπολοιπους. Ευχαριστω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλά αν συνηδειτοποιήσω ότι είναι απ'αυτό θα τους πάρει και θα τους σηκώσει. Περιμένω μιλάμε 1 μήνα και να μην μπορώ να κάνω update...

 

 

Και για τα voda βγαινουν νεα firmware αλλα δεν ειναι τα ιδια με της se ουτε την ιδια ονομασια εχουν ουτε τοσο συχνα ειναι' και στην τελικη δεν ξερω αν κανουν και τις ιδιες αλλαγες. Τωρα αν δε θες να το ξεκλειδωσεις να ρωτησεις αν εχει βγει καινουργιο firmware και αν εχει βγει πως μπορεις να κανεις update. Παντως ξαναλεω στη voda κανουν πιο αραια updates ειδικα αν το κιν ειναι σταθερο

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω μια υποψία.. λέτε να μου λέει πως δεν υπάρχει αναβάθμιση επειδή είναι Vodafone Live ?

Σίγουρα είναι από αυτό φίλε μου. Για ενημερώσεις λογισμικού υπεύθυνη για σένα ειναι η Voda. Αν ήμουν στη θέση σου θα το "σκότωνα" το VL.

 

Πάντως άδικα κατηγορούσατε την Ericsson ότι δεν ανεβάζει το update! Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα παιδιά με τα λογισμικά. Απαιτείται πολύ χρόνος και πολλές δοκιμές.

 

Εύχομαι να λυθούν τα προβλήματά σας και να απολαύσετε επιτέλους το τηλέφωνό σας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι από αυτό φίλε μου. Για ενημερώσεις λογισμικού υπεύθυνη για σένα ειναι η Voda. Αν ήμουν στη θέση σου θα το "σκότωνα" το VL.

 

Πάντως άδικα κατηγορούσατε την Ericsson ότι δεν ανεβάζει το update! Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα παιδιά με τα λογισμικά. Απαιτείται πολύ χρόνος και πολλές δοκιμές.

 

Εύχομαι να λυθούν τα προβλήματά σας και να απολαύσετε επιτέλους το τηλέφωνό σας.

Κανεις δεν ειπε οτι ειναι ευκολα να βγει σε μικρο χρονικο διαστημα η αναβαθμιση. Το θεμα ειναι οπως ξερεις που παρακολουθεις τη συζητηση οτι η SE ελεγε οτι δεν γνωριζω, δεν ξερω και τετοια. Γιατι δεν εβγενε να πει ναι το ξερω και σε ...μηνες θα βγει η αναβαθμιση παρα ελεγε περιμενε και θα οτι κατσει.Εκει πιπστευω εγκυται ο εκνευρισμος και ο "θυμος" που επικρατουσε.Αλλα τελος καλο ολα καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως άδικα κατηγορούσατε την Ericsson ότι δεν ανεβάζει το update! Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα παιδιά με τα λογισμικά. Απαιτείται πολύ χρόνος και πολλές δοκιμές.

 

Δηλαδή ποιο εύκολα βγάζεις στην αγορά μια προβληματική συσκευή παρά ένα "όχι και τόσο σίγουρο" update??

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι (σχεδον) σιγουρος, απο το W900, οτι την αναβαθμιση των live την ανεβαζουν με λιγες μερες καθυστεριση.

 

 

Το λίγες μέρες καθυστέρηση είναι σχετικό. Λίγες μέρες για αυτούς είναι και οι 30 ενώ για εμάς είναι 5-6 μέρες..

Στην τελική δεν το κατάλαβα, εγώ θα πρέπει να επικοινωνήσω με την Vodafone για να μου πούνε πότε θα βγει αναβάθμιση για το κινητό μου, η με την SE;

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχει νεοτερη αναβαθμιση !

δεν ειναι voda live.

λετε να φταει οτι αναβαθμισα πρωτα απο το davinci ?

αλλος κανεις που περασε την RCK απο davinci καταφερε να κανει αναβαθμιση μεσω SEUS ? (Haki & Kyramas απ' οτι θυμαμε )

Link to comment
Share on other sites

TO LOGISMIKO POY EXEI EINAI CXC1250316R4CK003 GNVRIZEI KANEIS AN EXEI BGEI POIO KAINOYRGIO

 

Ναι έχει βγει καινούργια έκδοση (αν έχεις σκέτη συσκευή και όχι Vodafone Live). Κατέβασε από το site της sony ericsson το προγραμματάκι Update Service και ακολούθησε τις οδηγίες.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα βγαζει μυνημα οτι δεν υπαρχει νεοτερη αναβαθμιση !

δεν ειναι voda live.

λετε να φταει οτι αναβαθμισα πρωτα απο το davinci ?

αλλος κανεις που περασε την RCK απο davinci καταφερε να κανει αναβαθμιση μεσω SEUS ? (Haki & Kyramas απ' οτι θυμαμε )

 

Μιλησα πριν λιγο με εναν φιλο ο οποιος ειχε το ιδιο προβλημα αλλα χωρις να εχει αλλαξει firmware και στην επιλογη γλωσσας κατα την αναβαθμιση επιλεγε "Ελληνικα". Εμενα χτες μου δουλεψε αψογα αλλα επιλεξα "English". Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα για προσπαθησε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ποιο εύκολα βγάζεις στην αγορά μια προβληματική συσκευή παρά ένα "όχι και τόσο σίγουρο" update??

Τίποτα από τα δυο δεν είναι θεμιτό. Μια συσκευή που δεν τα πάει καλά από θέμα hardware είναι το ίδιο κατακριτέα με μια συσκευή που έχει ασταθές λογισμικό. Σκέψου τι θα λέγαμε αν βγάζανε ένα update που πότε διόρθωνε το πρόβλημα και πότε δεν το διόρθωνε.

 

Αυτό που είπα παραπάνω είναι ότι το να φτιάξεις ένα πρόγραμμα απαιτεί πολλές ώρες δουλειάς και δοκιμών και δεν είναι τόσο απλό. (σου μιλάει ένας καμμένος προγραμματιστής :lol: :lol: :p)

 

Προσωπικά περιμένω την επίσημη ερμηνεία για το φαινόμενο των dropped calls και την αιτία που το προκαλούσε. Δεν είναι δυνατόν μερικά κινητά να το κάνουν και μερικά όχι.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και πριν λίγο που μίλησα με το service της SE μου είπαν ότι ναι παίζει ρόλο αν είναι η όχι vl συσκευή και μου είπαν να πάρω σε ένα 10ήμερο (jesus) για να μάθω αν έχει βγει καινούργια έκδοση για vl κινητά..

Πάντως το κινητό είναι ζήτημα να το'χω χρησιμοποιήσει 12 ώρες, και εδώ και πόσο καιρό περιμένω την αναβάθμιση. Καλά πάμε ..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

@YAziDis εμένα πάντως μου το άλλαξαν μετά από ένα μήνα στο service και τώρα λειτουργεί κανονικά (VL συσκευή)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα lefkal, εγώ που λες είμαι οξύθυμος τύπος, οπότε αν το πάω και μου το κρατήσουν ένα μήνα παίζει να πάω και απ'τα νεύρα μου να πάω και να φωνάζω μέχρι να μου δώσουν άλλη συσκευή.. Δεν πάω για να έχω τα νεύρα μου καλά ..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Aλλαξες το CDA οταν εκανες αναβαθμιση? Αν βαλεις το σωστο "Ελληνικο" ασφαλως και μπορεις να κανεις αναβαθμισεις μεσω της SE. To Ελληνικο CDA του W810 ειναι το CDA102555/4. Αν δεν το εχεις αλλαξει, παρε μια αποφαση να το ξανακανεις...μη χολοσκας για 10 ευρω!;)

 

 

αυτο ακριβως το CDA εχω καθως και ακολουθησα την ιδια διαδικασια με εσενα για την αναβαθμιση μεσω davinci.

δηλαδη εσυ καταφερες να περασεις την καινουργια απο το SEUS ?

 

ή αλλος κανεις που εκανε την αναβαθμιση εκτος απο τον trial υπαρχει ?

Link to comment
Share on other sites

συνεπως το CDA ειναι σωστο και δεν νομιζω πως υπαρχει προβλημα.

το θεμα ειναι οτι δεν βλεπω αλλους χρηστες να λενε πως αναβαθμισαν μεσω SEUS περα απο τον χρηστη trial

Link to comment
Share on other sites

χμμμ μπορώ να σκοτώσω και το vodafone gr που λέει πάνω? Στο S65 που είχα το είχα βγάλει και τώρα μου κακοφένεται :p
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

επειδη παλια δουλευα στον γερμανο τα handsfree i-tech εχουν προβλημα.οχι ολα αλλα ειναι να πεσεις σε αυτο που το εχει.Για αυτο απο οτι διαβασα παραπανω το εχεις παει στο καταστημα λιγες μερες μετα την αγορα.οποτε ξαναπηγαινε(αν αντεχεις να μην τους βρισεις) και ζητα αντικατασταση γιατι γνωριζουν οτι μερικα ειναι ελατωματικα απλα μπορει να μην το αλλαξαν... δεν γνωριζω γιατι δεν το αλλαξαν αφου εχει προβλημα.

Ευχαριστώ πολύ κι εσένα και τους λοιπούς που μου απάντησαν.

Το ξαναπήγα πίσω στο κατάστημα, το έστειλαν πίσω, πήρα στην εξυπηρέτηση πελατών και άφησα τα στοιχεία μου και αύριο θαμε πάρουν να μου πουν τί θα γίνει με το ρημάδι αυτό.

Και ο τεχνικός του καταστήματος μου είπε ότι έχουν πολλά προβλήματα με το σέρβις.

Δε με νοιάζει για τα 39 Ε αλλά έτσι για το γαμώτο.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δουλεύει ως usb flash disk με drivers ή χωρίς;

Μιλάω για windows xp που τα usb sticks δουλεύουν χωρίς drivers.

Link to comment
Share on other sites

Voda και εδώ

 

Όσο για την οριστική λύση που θα μου δίνανε τελικά ήταν να μου πει ότι περιμένει απάντηση από το τμήμα αναβαθμίσεων και ότι μέσα στην βδομάδα θα λυθεί το πρόβλημά μου…

 

Τι να πω???..... :mad:

 

Ότι διαμαρτυρία θέλετε μέσα είμαι :p

Παιδιά κ εγω έχω προβλημα κ δυστυχώς πολλές φορές μες την ημέρα..

Link to comment
Share on other sites

Ψοφος να το μασει!!! :spider: Στην πισσα να βραζει στους αιωνες των αιωνων!:heat:

 

:up: :yahoo:

 

Αμήν!

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα πριν λιγο με εναν φιλο ο οποιος ειχε το ιδιο προβλημα αλλα χωρις να εχει αλλαξει firmware και στην επιλογη γλωσσας κατα την αναβαθμιση επιλεγε "Ελληνικα". Εμενα χτες μου δουλεψε αψογα αλλα επιλεξα "English". Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα για προσπαθησε το.

 

Λοιπόν για δοκιμάστε αυτο. Επειδή και εγώ επέλεξα "Αγγλικά" παίζει πολύ να έχει σχέση.

 

Πάντως το τηλέφωνο "μαμάει" μετά την αναβάθμιση, ΚΑΜΙΑ χαμένη κλήση μετά απο μιάμιση μέρα χρήση και πολλές κλήσεις. Επίσης ΣΙΓΟΥΡΑ βελτιωμένη η ποιότητα του ήχου στην κλήση (Cosmote) χωρίς παρεμβολές και παράσιτα.

 

Για όσους έχουν προβλημα με το να πραγματοποιήσουν το update προτείνω την απεγκατάσταση του SEUS και ξανα Install αφού το ξανακατεβάσουν απο το http://www.sonyericsson.gr

 

:)

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για δοκιμάστε αυτο. Επειδή και εγώ επέλεξα "Αγγλικά" παίζει πολύ να έχει σχέση.

 

Πάντως το τηλέφωνο "μαμάει" μετά την αναβάθμιση, ΚΑΜΙΑ χαμένη κλήση μετά απο μιάμιση μέρα χρήση και πολλές κλήσεις. Επίσης ΣΙΓΟΥΡΑ βελτιωμένη η ποιότητα του ήχου στην κλήση (Cosmote) χωρίς παρεμβολές και παράσιτα.

 

Για όσους έχουν προβλημα με το να πραγματοποιήσουν το update προτείνω την απεγκατάσταση του SEUS και ξανα Install αφού το ξανακατεβάσουν απο το http://www.sonyericsson.gr

 

:)

 

Φιλε Lusifer_gr εχω παρατηρησει μετα την αναβαθμηση που εκανα οτι τωρα η ενδειξη του σηματος "παιζει", δηλαδη αυξομειωνεται αναλογα και δεν μενει σταθερη οπως πριν πραγμα που σημαινει οτι λογικα το προβλημα διορθωθηκε τελειωτικα και δεν ειναι κατι παροδικο λογο του καινουργιου λειτουργικου.

Εχεις παρατηρησει και εσυ κατι αναλογο?

 

Και εγω εδω και δυο μερες δεν εχω χασει κληση (Cosmote επισης) και μιλαω επιτελους χωρις παρασιτα.:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...