Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστα ολα αυτα που αναφερεις και συμφωνο απολυτα μαζι σου.

Οσον αφορα τις χαμενες κλησεις και τις απειρες προσπαθειες που κανεις στην επανακληση για να πεις δυο κουβεντες πηγενε στο μενου και στην επιλογη του δικτυου ενεργοποιησε σαν μονη επιλογη την προτιμηση "GSM".

Με αυτο τον τροπο λυθηκε και σε μενα το προβλημα και δεν εχω ξαναχασει κληση.

Αλλα και αυτη ειναι η οδος που ακολουθει και η SE για να λυσει το προβλημα αυτο (ελπιζω να ειναι προσωρινη και να δουμε την πραγματικη λυση συντομα).

 

dystixos file eimai apo tous protoys pou apenergopioisa to gprs giati to idio eixa kanei kai sto k700

alla to mamimeno mou kanei ta idia simioteon oti exo vodiafone,

den ksero an oi alloi filoi exoun tin idia etairia:mad:

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι σκέφτηκα φίλε μου... Γιατί δεν δοκιμάζεις να κατεβάσεις κατευθείαν το Java Runtime Environment; Θα το βρεις εδώ http://www.java.com/en/download/windows_ie.jsp. Δοκίμασέ το και βλέπουμε...

 

OK

thanks:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με παλιά sim. Η δικιά μου sim είναι αγορασμένη 19 Μαίου 2006, αφού τότε έκανα σύνδεση Voda για να πάρω το κινητό πιο φτηνά..και τα προβλήματα με τις dropped calls όχι μόνο υπάρχουν αλλά τώρα τελευταία έχουν αρχίσει να γίνονται όλο και πιο έντονα...

 

Ελεος...

 

kai to diko mou,

stin arxi to ekane pou kai pou tora to kanei synexeia se oles tis kliseis mou eiserxomenes kai ekserxomenes

 

ERICSSON AKOUS?

 

AN DIABAZEI TO FORUM KAPOIOS APO KAPOIO SERVICE AS MAS PEI KATI

 

an yparxei kapoia pliroforia kai an i ericsson gnorizei gia to problima me tis kliseis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Από τα πολλά που έχω ακούσει για αυτό το κινητό είναι και ότι το πρόβλημα οφείλετε στην παλιά κάρτα sim μου.Τσάμπα τα 17,5Ε που έδωσα για να πάρω καινούργια :shifty:

Την Τρίτη που θα μας έρθει το κινητό κλείνει 2 βδομάδες στο service πότε έχουμε δικαίωμα να ζητήσουμε νέα συσκευή??

 

Με βαση την εγγυηση που ισχυει απο ολες ανεξαρτητος τις εταιριες κατασκευης κινητων τηλεφωνων εχεις δικαιωμα αντικαταστησης της συσκευης εχεις ΜΟΝΟ τις πρωτες 7 ημερες απο την αγορα της και αυτη με ειδικες προυποθεσεις στον χρονο ομιλιας.

Αλλα απο οτι καταλαβαινω εσυ το εχεις περισσοτερο καιρο.

Απο τη στιγμη λοιπον που ειναι στο service της SE η μοναδικη περιπτωση αντικαταστησης ειναι αν ειναι ανεπισκευαστο το προβλημα της συσκευης και σε καμμια αλλη περιπτωση.(Το εχω ψαξει αρκετα το θεμα) σε ακθε αλλη περιπτωση γινεται απλα επισκευη και αναβαθμηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα e-mail της SE όχι απο αντιπροσώπους αλλά απο τα κεντρικά... (Για να τους στείλουμε όλοι mail να δω τι θα απαντήσουν)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα e-mail της SE όχι απο αντιπροσώπους αλλά απο τα κεντρικά... (Για να τους στείλουμε όλοι mail να δω τι θα απαντήσουν)

 

mallon ayto einai to KALYTERO an kserei kapoios to mail as to dimosiopoiisei gia na steiloume ta parapona mas gia to en logo kinito (MAS)

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

παιδια απ'οτι διαβασα σε ξενα forum (esato)το προβλημα με τις dropped calls ειναι το δευτερο μεγαλο bug του w810 μετα το led και αναμενεται να διορθωθει στην επομενη εκδοση firmware(δεν ξερουν ποτε) . Επισης λεγεται οτι η σε θα ενισχυσει και την ενταση του ηχου κλησης (θεωρειται χαμηλη)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ήρθε πρίν απο 2 ημέρες...

Για καλή μου τύχη η έκδοση είναι η τελευταία... και πράγματι δεν έχω μέχρι στιγμής κάποιο "μπάμ" πρόβλημα...

Με τις κλήσεις την κάμερα κτλ.. όλα πάνε καλά!

 

Κάντε ένα update apo to site να τελειώνετε όσοι έχετε προβλήματα...

 

Πολύ καλά η λειτουργία "usb stick"...

 

Yg: Στην κάρτα υπήρχαν ήδη κάποια αρχεία... Μπορώ να τα σβήσω και να την διαμορφώσω όπως θέλω; Η πρέπει να υπάρχουν ώς απαραίτητα αρχεία; Μου φαίνεται λίγο ανάπηρο να χρειάζεται να πηγαίνω σε φάκελο\υποφάκελο\όντιο (;ρ) για να βάλω εμ πι θρι στο τήλ...

 

Αυτά τα όμορφα...

Καλό τριήμερο σε όλους...

Δουλεύοντες κ μη δουλεύοντες ;)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο μου ήρθε πρίν απο 2 ημέρες...

Για καλή μου τύχη η έκδοση είναι η τελευταία... και πράγματι δεν έχω μέχρι στιγμής κάποιο "μπάμ" πρόβλημα...

Με τις κλήσεις την κάμερα κτλ.. όλα πάνε καλά!

 

Κάντε ένα update apo to site να τελειώνετε όσοι έχετε προβλήματα...

 

Πολύ καλά η λειτουργία "usb stick"...

 

Yg: Στην κάρτα υπήρχαν ήδη κάποια αρχεία... Μπορώ να τα σβήσω και να την διαμορφώσω όπως θέλω; Η πρέπει να υπάρχουν ώς απαραίτητα αρχεία; Μου φαίνεται λίγο ανάπηρο να χρειάζεται να πηγαίνω σε φάκελο\υποφάκελο\όντιο (;ρ) για να βάλω εμ πι θρι στο τήλ...

 

Αυτά τα όμορφα...

Καλό τριήμερο σε όλους...

Δουλεύοντες κ μη δουλεύοντες ;)

Τα αρχεία της κάρτας μπορείς να τα κάνεις ό,τι θέλεις...

Τα αρχεία που είναι απαραίτητα για τη χρήση του κινητού (ένα θέμα, ορισμένοι ήχοι κλπ.), είναι αποθηκευμένα στην εσωτερική του μνήμη και προστατευμένα από πιθανή διαγραφή.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βγει σύντομα η αναβάθμιση γιατί έχει αρχίσει να τελειώνει η υπομονή μου. Ολως περιέργως, το δικό μου δεν έχει πρόβλημα ούτε με το flash, ούτε πέφτει η γραμμή κατά την διάρκεια της ομιλίας. Το μόνο εκνευριστικό πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι οτι η ένταση στους ήχους κλήσης έχει μειωθεί δραματικά (σε σχέση πάντα με το k750 που είχα πριν). Δεν ξέρω τον λόγο που έγινε αυτό αλλά είναι μεγάλο φάουλ. Οταν είμαι στη μηχανή, 99% δεν το ακούω το κινητό. Οταν είχα το k750 το ακουγα πεντακάθαρα, ακόμα και μέσα στο δρόμο, στην κίνηση. Δεν ξέρω αν πρόκειται για εσκεμμένη μείωση της εντασης απο τη SonyEricsson αλλά ελπίζω να διορθωθεί με την πρώτη αναβάθμιση γιατί για μένα αυτό απο μόνο του είναι λόγος να το δώσω το κινητό.. αν μου άρεσε κάτι πολύ στο k750 ήταν το πραγματικά ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ηχείο του.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

οντως ακουγεται χαμηλα ο ηχος σε σχεση παντα με το k-750-w-800.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

οντως ακουγεται χαμηλα ο ηχος σε σχεση παντα με το k-750-w-800.

Είναι επειδη δεν έχετε ακούσει w550 ακόμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Είναι επειδη δεν έχετε ακούσει w550 ακόμα... ;)

Τώρα πηγαίνεις σε άλλη κατηγορία... :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τους έστειλα ένα mail εδώ (και απο την λίστα επέλεξα το w810i) τώρα ας κάνουν ότι θέλουν :mad:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

re paidia exei bgei anaba8mish gia to w810 apo to update service??to exei kanei kaneis??h mpataria prepei na einai full???to exw twra sto 52% mporw na to kanw anaba8mish h 8a ginei kamia ma**kia??opoios kserei as mou apanthsei!!
Link to comment
Share on other sites

1)Sto update service den exei vgei pisteuo akomi anavathmisi, alla internet exeis mporeis eukola na to tsekareis!!

 

2)I mpataria prepei na einai full!!

 

3)An ginei ma**kia na 3ereis oti den paizoun antallaktika pouthena sthn Ellada kai se kanena SE service, opote tha elega na to apofugeis......

Link to comment
Share on other sites

οντως ακουγεται χαμηλα ο ηχος σε σχεση παντα με το k-750-w-800.

 

Συμφωνο και επαυξανω! Οποιοδηποτε κινητο ειχα πριν....ειχε αισθητα πιο δυνατο ηχο κουδουνισματος απο το w810.Γιατι ομως?:O

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω,τουλαχιστον δεν εχει το σπαστικο χτυπημα που εχουν βαλει τωρα τελευταια στα κινητα series-40 που ξεκιναει απο πολυ χαμηλα,μπορει να χασεις την κληση ωσπου να το ακουσεις.

για να δουμε μηπως φτιαξει καπως με καμια αναβαθμιση αυτο με το 810.

ασχετο,μηπως πρεπει να επισημοποιηθει το θεμα???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο,μηπως πρεπει να επισημοποιηθει το θεμα???

 

Αυτό ξαναπέστο.. ;) Το έχουμε αναφέρει αρκετές φορές αλλά μας σνομπάρουν :p

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ξαναπέστο.. ;) Το έχουμε αναφέρει αρκετές φορές αλλά μας σνομπάρουν :p

 

Αυτο δεν ειναι θεμα του administrator?Μηπως καποιος απο εμας θα πρεπει να του το επισημανει?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γκρ..γκρ...γίνεται το λεξικό να αποθηκεύει λέξεις που έχω πληκτρολογήσει κ που δεν τις είχε..κ να μή χρειάζεται κάθε φορά να τις ξαναπληκτρολογώ;;;εε φανταστικό μου κινητάκι;;;; :mad: :angry:

 

 

Άκυρο..αποθηκεύονται στις λέξεις μου...αλλά μέχρι να πάς εκεί.....

When money talks the world listens..
Link to comment
Share on other sites

Κάντε επίσημο το Θέμα βρεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!

 

Δεν γίνεται να γίνει επίσημο γιατί αυτό το κομάτι του forum είναι για τα κινητά τηλέφωνα της Sony Ericsson και αφού το W810 δεν σε αφήνει να μιλήσεις:mad: δεν είναι κινητό τηλέφωνο:lol: :lol: άρα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

TO PIRA - TO PIRA:)

 

To pira epitelous kai eimai poli xaroumenos.....

tora arxizoun oi erotiseis pou fantazomai exoun idi apantithei alla kserete tora

pos einai to kainourio kinito......

 

1)Poia einai i teleftai ekdosi tou software?

2)Pos vlepo ti ekdosi exo?

3)To flash stin camera anavei se sos mode otan to xrisimopoio gia foto... Tha ftiaksei me to update?

4)Poses ores i proti fortisi?

 

Efxaristo paidia!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια απ'οτι διαβασα σε ξενα forum (esato)το προβλημα με τις dropped calls ειναι το δευτερο μεγαλο bug του w810 μετα το led και αναμενεται να διορθωθει στην επομενη εκδοση firmware(δεν ξερουν ποτε) . Επισης λεγεται οτι η σε θα ενισχυσει και την ενταση του ηχου κλησης (θεωρειται χαμηλη)

 

den nomizo na theorite mono xamili,:mad:

einai xamili apo ena k750 pou akousa einai mera me ti nyxta!!!!!!!!!!!!!!!!

:mad: :mad:

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...