Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

θα ρωτήσω κάτι που είχα ρωτήσει κ παλιότερα, αλλά δεν πήρα σαφή απάντηση. Είμαι πολύ κοντά στο να αγοράσω το w810 κυρίως γιατί θέλω ένα κινητό που να συνδιάζει πολύ καλό mp3 player. Αυτό που με ενδιαφέρει όμως είναι η ποιότητα του ήχου και το πόσο καθαρός και χωρίς αλλειώσεις είναι σε μεγάλη ένταση. Kαι επίσης αν έχει αρκετή ένταση κ δύναμη.

 

Κάποιος από τους κατόχους που χρησιμοποιεί εκτεταμένα της μουσικές του ικανότητες?..

 

thanks!

Το 3250 ή Ν91 ή Ν80 θελεις φιλε μου αν εχεις σκοπο να χρησιμοποιεις το κινητο ως ΜΠ3!!!

 

Αν διαβασεις στο φορουμ δοκιμασαμε τα 3250,Ν91,Ν80,6270,W900,W800,K750 και το συμπερασμα ειναι οτι τα 3250 και Ν91 εχουν μακραν την καλυτερη αναπαραγωγη ηχου και σε ενταση αλλα και σε ποιοτητα στα ακουστικα!!!

Τα Ν80 και 6270 ειχαν καλυτερη ποιοτητα ηχου απο τα ΣΕ αλλα οχι απο τα ανωθεν 2!!!

Καλυτερο ηχειο σε συσκευη το εχει το Ν80 με μικρη διαφορα απο το 6270!!!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια μπορει καποιος κατοχος του κινητου (η εκδοση vodafone live δεν το εχει νομιζω) να μου στειλει ενα πολυ ωραιο θεμα που εχει το κινητο που ειναι ολο το φοντο μαυρο και σε καθε επιλεγμενο εικονιδιο γυρναει μια ασπρη γραμμη απο κατω...στο cfamelos@yahoo.gr
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις χαμένες-κομμένες κλήσεις συμβαίνει και σε μένα και είναι ιδιαίτερα έντονο...μπορεί να συμβεί σε μια κλήση να κοπεί 3 φορές

 

Θα διορθωθεί άραγε με την αναβάθμιση?

 

Υπάρχει κανένα νεότερο πότε θα βγεί η αναβάθμιση και απο που θα υπάρχει για κατέβασμα?..απο την Sony Ericsson?..θα γίνεται μέσω pc?

Link to comment
Share on other sites

tsop69 και d2000217 σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πλήρως αντικρουόμενες βέβαια! :D

 

Έχω το nokia 6230 απο τότε που πρωτοβγήκε. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με όλα του, εκτός απο την αναπαραγωγή mp3 και ράδιο...Μόνο σε ηχομονομένο δωμάτιο μπορώ να ακούσω κάτι! Στο δρόμο έξω ούτε συζήτηση... Γι'αυτο σκεφτόμουν να γυρίσω προς SE. Μάλλον πρέπει να βρω κάπου w810 και Ν91 μαζί για να κάνω μόνος μου δοκιμή να δω τελικά τι μου έρχεται καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink:

tsop69 και d2000217 σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Πλήρως αντικρουόμενες βέβαια! :D

 

Έχω το nokia 6230 απο τότε που πρωτοβγήκε. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με όλα του, εκτός απο την αναπαραγωγή mp3 και ράδιο...Μόνο σε ηχομονομένο δωμάτιο μπορώ να ακούσω κάτι! Στο δρόμο έξω ούτε συζήτηση... Γι'αυτο σκεφτόμουν να γυρίσω προς SE. Μάλλον πρέπει να βρω κάπου w810 και Ν91 μαζί για να κάνω μόνος μου δοκιμή να δω τελικά τι μου έρχεται καλύτερο.

 

Φίλε , το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δοκιμάσεις μόνος σου , αν μπορείς.Πάντως ,από την αναπαραγωγή του w900 δεν έχω παράπονο.Και όλα τα forum (ελληνικά και ξένα) λένε ότι τα w είναι αξεπάραστα στον τομέα αυτό.Καλά , όλοι κουφοί είναι ή όλοι τα έχουν πάρει??

Τώρα, πώς εδώ βγάλανε καλύτερα τα νόκια , τι να σου πω.

Εδώ στην παρουσίαση του N80 του δώσαν 8,7 στα 10.Δεν ρωτήσαν όμως και κανένα κάτοχο του κινητού που το έχουν θάψει στο αντοίστιχο threat.;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις χαμένες-κομμένες κλήσεις συμβαίνει και σε μένα και είναι ιδιαίτερα έντονο...μπορεί να συμβεί σε μια κλήση να κοπεί 3 φορές

 

Θα διορθωθεί άραγε με την αναβάθμιση?

 

Υπάρχει κανένα νεότερο πότε θα βγεί η αναβάθμιση και απο που θα υπάρχει για κατέβασμα?..απο την Sony Ericsson?..θα γίνεται μέσω pc?

 

Το σύνδεσα με το pc και το πρόγραμμα αναβαθμίσεων της SE και δεν βρήκε καμία αναβάθμιση και επειδή είναι πολύ σπαστικό το πρόβλημα με τις χαμένες κλήσεις :mad: θα τους το πάω σήμερα να το κοτάξουν! Μου είπε ο τεχνικός ότι θα του κάνουν την αναβάθμιση και αν συνεχίσει το πρόβλημα θα το στείλουν στην SE με βλέπω με το αθάνατο Siemens S65 για την επόμενη βδομάδα:worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο σημερα αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα κατα τη διαρκεια της συνομιλιας νεκρωνει για καποια δευτερολεπτα και κλεινει...

Μαλλον Δευτερα θα το παω για αναβαθμιση...

Κριμα και ειναι τελειο με νευριασε...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

 

Τα προβλήματα με τις κλήσεις συνεχίζονται. Τα ίδια και με το σήμα. Φταίει το τηλέφωνο 100% το έχω δοκιμάσει με 3 δίκτυα και με 4 διαφορετικές συσκευές. Εκεί που τα άλλα έχουν σήμα αυτό τα παίζει.

 

Εκείνο όμως που βλέπω εδώ μέσα ειναι οτί ενώ κάτοχοι του κινητού αναφέρουν το πρόβλημα, κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν οτί το κινητό είναι απροβλημάτιστο λέγοντας πως φταίνε τα δίκτυα, φταίει η αναβάθμιση κτλ. κτλ. Πολλοί μάλιστα ουτε καν κάτοχοι του κινητου δεν είναι. Έλεος..

 

Επίσης το κινητό έπειτα απο 2 εβδομάδες έχει αρχίσει και τριζει σαν το κ750. Άρα πάει περίπατο η "στοιβαρή" κατασκευή. Τεσπα δεν με απασχολεί και πολύ αυτό.

 

Ενώ σε όλα τα άλλα είναι καταπληκτικό, στο βασικότερο όλων, την λειτουργία του σαν τηλέφωνο δηλαδή, μου έχει σπάσει τα νεύρα :(

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Το 3250 ή Ν91 ή Ν80 θελεις φιλε μου αν εχεις σκοπο να χρησιμοποιεις το κινητο ως ΜΠ3!!!

 

Αν διαβασεις στο φορουμ δοκιμασαμε τα 3250,Ν91,Ν80,6270,W900,W800,K750 και το συμπερασμα ειναι οτι τα 3250 και Ν91 εχουν μακραν την καλυτερη αναπαραγωγη ηχου και σε ενταση αλλα και σε ποιοτητα στα ακουστικα!!!

Τα Ν80 και 6270 ειχαν καλυτερη ποιοτητα ηχου απο τα ΣΕ αλλα οχι απο τα ανωθεν 2!!!

Καλυτερο ηχειο σε συσκευη το εχει το Ν80 με μικρη διαφορα απο το 6270!!!

azizititei to kalitero kinito gia akroasi mp3!!!bgike to sony ericson w800!!!!!!!!!parte to connecting na diabasete analitiki parousuiasi kai sigritiko test 13 kinitwn!!analitiki kai me sixnotites!!!!!

Link to comment
Share on other sites

an diabaseis kai sto teleytaio connecting ta sony ericson w800 kai genika ola ta modela tis seiras w kseperasan ola ta kinita pou exoun tin dinatotita na paizoun mp3 oxi apla gia ligo alla me terastia diafora oxi mono mesa apo ta akoustika alla sindethikan kai se ixosistimata kai sxedon kseperasan kai ta ipod tis apple!!!!!sto sistinw to exw apo tin proti mera pou irthe ellada kai den mou exeibgalei to paramikro problima!!!!ase pou stin oikogeneia petaksame ta nokia kai exoume pia to w800 to w900 kai twra to w810!!!!!!

kai pou na bgei kai to w950! othonh afhs,kai symbian leitourgiko! an eixe kai wifi tha tan to prwto apo ola.pou tha nai dhladh

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

kai pou na bgei kai to w950! othonh afhs,kai symbian leitourgiko! an eixe kai wifi tha tan to prwto apo ola.pou tha nai dhladh

Στα τελευταία, βάλε και μια κάμερα που δεν έχει...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

 

Τα προβλήματα με τις κλήσεις συνεχίζονται. Τα ίδια και με το σήμα. Φταίει το τηλέφωνο 100% το έχω δοκιμάσει με 3 δίκτυα και με 4 διαφορετικές συσκευές. Εκεί που τα άλλα έχουν σήμα αυτό τα παίζει.

 

Εκείνο όμως που βλέπω εδώ μέσα ειναι οτί ενώ κάτοχοι του κινητού αναφέρουν το πρόβλημα, κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν οτί το κινητό είναι απροβλημάτιστο λέγοντας πως φταίνε τα δίκτυα, φταίει η αναβάθμιση κτλ. κτλ. Πολλοί μάλιστα ουτε καν κάτοχοι του κινητου δεν είναι. Έλεος..

 

Επίσης το κινητό έπειτα απο 2 εβδομάδες έχει αρχίσει και τριζει σαν το κ750. Άρα πάει περίπατο η "στοιβαρή" κατασκευή. Τεσπα δεν με απασχολεί και πολύ αυτό.

 

Ενώ σε όλα τα άλλα είναι καταπληκτικό, στο βασικότερο όλων, την λειτουργία του σαν τηλέφωνο δηλαδή, μου έχει σπάσει τα νεύρα :(

 

Το πήγα στο service! Μου είπαν αν είναι θέμα αναβάθμισης θα το πάρω πίσω την Δευτέρα γιατί θέλουν να το αναβαθμίσουν και να του κάνουν τεστ:confused: αν είναι θέμα κινητού θα το το στείλουν στην SE και θα χρειαστούν 7εργάσημες ίσως και παραπάνω :confused: :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο σημερα αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα κατα τη διαρκεια της συνομιλιας νεκρωνει για καποια δευτερολεπτα και κλεινει...

Μαλλον Δευτερα θα το παω για αναβαθμιση...

Κριμα και ειναι τελειο με νευριασε...

Η επιλογη σου ειναι παρα πολυ καλη,εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

αυτο με το κλεισιμο κατα την διαρκεια της συνομιλιας το κανει κι εμενα.

μην το πας ακομα για αναβαθμιση γιατι δε προκειται να σου φτιαξουν τιποτα.το ιδιο firmware θα μπει που δεν εχει καμια διαφορα με το αυτο που ηδη εχουμε.

συντομα θα την εχουμε παντως την νεα αναβαθμιση.ασε που μπορεις να τη κανεις κι απο το σπιτι σου.:)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι δυνατόν να συγκρίνεται τα κινητά της έκδοσης Walkman με όλα τα άλλα κινητά της αγορά, αυτή την στιγμή, σε ποιότητα αναπαραγωγής mp3. Είναι σαφώς καλύτερα τα Walkman και δεν είναι λίγοι αυτοί που το λένε πόσο μάλλον οι δοκιμές που έχουν γίνει κατά καιρούς.

Πόσο μάλλον το w950 που αναφέρεται παραπάνω που μπορεί να συγκριθεί επάξια με τα iPOD..

:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Πήρα το w810i από TIM και είναι branded!!!!....

πρόβλημα 1 - το plus+ στο δεξί κουμπί και πως δεν παίζουν τα menu των θεμάτων!!!! - τι να κάνω; με μελλοντική αναβάθμιση θα φύγει αυτό το κομμάτι;

επίσης αξίζει για την λειτουργία του μενού να κάνω αλλού debrand;

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια συντομη περιδιάβαση μου στο s200 και στο Ν80 πηρα το w810i και πλέον ειμαι απολυτα ικανοποιημένος

1.- τρομερος ηχος

2.- τρομερο radio

3.- τρομερες φωτος (τυφλα να εχουν τα 3 mp)

4.- αρκετα καλο video

5.- κατασκευη φοβερη !! μικρουλι

6.- πολυ καλη οθόνη (φωτεινότητα) μονο το 6280 το ρίχνει καποιους ποντους

7.- πολυ καλη ακουστικη - σημα

για τα λεφτα του ειναι παραπανω απο super !!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Εχω το εξης σοβαρο προβλημα!

Προασπαθω να μεταφερω μεσω καλωδιου και pc suite τις επαφες μου απο το το outlook αλαλ δυστυχως μολις μεταφερει 98 επαφες μου λλει η μεταφωρα ολοκληρωθηκ.

 

Μπορειτε σας παρακαλω πολυ να με βοηθησετε?

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Εχω το εξης σοβαρο προβλημα!

Προασπαθω να μεταφερω μεσω καλωδιου και pc suite τις επαφες μου απο το το outlook αλαλ δυστυχως μολις μεταφερει 98 επαφες μου λλει η μεταφωρα ολοκληρωθηκ.

 

Μπορειτε σας παρακαλω πολυ να με βοηθησετε?

 

φιλικα

 

Μαλλον ειναι και αυτο bug του s/w.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια συντομη περιδιάβαση μου στο s200 και στο Ν80 πηρα το w810i και πλέον ειμαι απολυτα ικανοποιημένος

1.- τρομερος ηχος

2.- τρομερο radio

3.- τρομερες φωτος (τυφλα να εχουν τα 3 mp)

4.- αρκετα καλο video

5.- κατασκευη φοβερη !! μικρουλι

6.- πολυ καλη οθόνη (φωτεινότητα) μονο το 6280 το ρίχνει καποιους ποντους

7.- πολυ καλη ακουστικη - σημα

για τα λεφτα του ειναι παραπανω απο super !!!!

 

Δηλαδή φίλε το n80 δεν είναι καλύτερο στην αναπαραγωγή mp3???:p :p

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ασε ρε φιλε το ειδα και να σου πω την γνωμη μου για μενα παντα το Ν80 ειναι μια απατη !!!!!!!!!!! συγκρινε τον ηχο απο το w810i και του Ν80 τόσο απο τα ηχεια του κινητου όσο και απο τα ακουστικα θα δεις την τεράστια διαφορυπερ του w810, για να μη μιλήσω για την κάμερα , αν θέλεις βαλε φωτο απο το Ν80 να βάλω απο το w810i να συγκρίνουμε !!!!!!! τόσο το πρωί με φώς άπλετο αλλα ειδικά το βράδυ !!!!!!!!!

200 ευρώ παραπάνω για τρίχες, αλλωστε με 600 ευρώ περίμενε το Κ800 και μετα ................

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/14840

τωρα αν αυτη η φωτο σου φαινεται καλη εγω τι να πω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/showphoto.php/photo/14840

τωρα αν αυτη η φωτο σου φαινεται καλη εγω τι να πω

Σε μένα τα λες?

Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου!!

 

Και να μου λένε ότι μερικοί ότι "καλά τώρα, αποκαλύφτηκε η απάτη της SE , έγινε τέστ και τα w πάτωσαν στην αναπαραγωγή mp3.Τα νόκια είναι καλύτερα"

Δεν πειράζει , αυτοί χάνουν.

 

w series rulezzzzzzzzzz

 

Για δες μερικές φώτο από w900....

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/mperdousis/44138/

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

α και προσεξτε τον υπερπολυτιμο φακό σας να μη σπασει 630 ευρω δωσατε κριμα ειναι

τι θα λετε οταν βγει το κ800 ???? ποσοι θα το πουλατε τρεχοντας ?? θα δειξει

μακατι η Νοκια να μη μας θεωρούσε μα**κες αλλα δες τι βγαζει τρέχοντας να καλυψει τον ανταγωνισμό Ν83 , Ν93, με επιτελους autofocus !!!!!!!!!!!!!! για να δούμε ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

an diabaseis kai sto teleytaio connecting ta sony ericson w800 kai genika ola ta modela tis seiras w kseperasan ola ta kinita pou exoun tin dinatotita na paizoun mp3 oxi apla gia ligo alla me terastia diafora

 

Αν διαβασεις στο φορουμ δοκιμασαμε τα 3250,Ν91,Ν80,6270,W900,W800,K750 και το συμπερασμα ειναι οτι τα 3250 και Ν91 εχουν μακραν την καλυτερη αναπαραγωγη ηχου και σε ενταση αλλα και σε ποιοτητα στα ακουστικα!!!

 

Ποιόν να πιστέψεις τώρα; :wacko: :wacko: :blink:

 

Εκείνο όμως που βλέπω εδώ μέσα ειναι οτί ενώ κάτοχοι του κινητού αναφέρουν το πρόβλημα, κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν οτί το κινητό είναι απροβλημάτιστο λέγοντας πως φταίνε τα δίκτυα, φταίει η αναβάθμιση κτλ. κτλ. Πολλοί μάλιστα ουτε καν κάτοχοι του κινητου δεν είναι. Έλεος..

 

Από όσο έχω διαβάσει πιο πίσω δεν διαπίστωσα ότι κάποιοι προσπαθούν να πείσουν ότι το κινητό είναι απροβλημάτιστο. Οι περισσότεροι απόρησαν με την ύπαρξη ενός τέτοιου προβλήματος σε κινητό (τη στιγμή που κύρια δουλειά του είναι οι κλήσεις) και κάποιοι άλλοι προσπάθησαν να δώσουν πιθανές εξηγήσεις και λύσεις. Πάντως αργά ή γρήγορα θα μάθουμε τι στο καλό συμβαίνει και ελπίζω να δωθεί και μια οριστική λύση. :)

 

Για δες μερικές φώτο από w900....

http://briefcase.pathfinder.gr/browse/mperdousis/44138/

 

Ωπ, τι βλέπω; Κάτοχος Cinque; Πες μου τώρα ότι είσαι και στο clubcento.gr! :p :p :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...