Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα πρόβλημα με τα sms.

Για την ακρίβεια στα εισερχόμενα και στα σταλμένα εμφανίζονται μηνύματα που έχω σβήσει παλιότερα και / ή διπλά μηνύματα και τέτοια..

 

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Έχω ένα πρόβλημα με τα sms. Για την ακρίβεια στα εισερχόμενα και στα σταλμένα εμφανίζονται μηνύματα που έχω σβήσει παλιότερα και / ή διπλά μηνύματα και τέτοια.. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα?

Ναι το είχα συναντήσει κι εγώ. Πιθανόν να σου βγάζει και κάποια ως "κατεστραμένα". Η λύση που είχα βρει τότε ήταν η διαγραφή όλων των μηνυμάτων.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα συναντήσει κι εγώ. Πιθανόν να σου βγάζει και κάποια ως "κατεστραμένα". Η λύση που είχα βρει τότε ήταν η διαγραφή όλων των μηνυμάτων.

 

Μα δεν κάνω και άλλη δουλειά!

Συνέχεια σβήνω όλα τα μηνύματα και μετά να σου πάλι μπροστά μου :p

 

Έχω R4EA031 firmware (το έχω περάσει όταν έκανα unbranding)

Θα δοκιμάσω να κάνω και κανά firmware update μπας και βρώ τη λύση.

 

Thanks πάντως.

Αν γνωρίζει κανένας μη διστάσει να προτείνει κάποια ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

να ρωτήσω αν αγοράσω κινητό από το εξωτερικό, το οποίο είναι ξεκλείδωτο για όλα τα δίκτυα του εξωτερικού ευρωπαϊκής χώρας

α) στην Ελλάδα θα λειτουργήσει?

β) μπορώ να του κάνω αλλαγή λογισμικού, να λειτουργήσει με ελληνικό ή με αγγλικό μενού και πώς?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

α) αν ειναι ξεκλειδωτο θα λειτουργει

β) Πώς βάζω Ελληνικά στο κινητό μου το οποίο έχω αγοράσει από το εξωτερικό;, γενικα διαβασε εδω: Sony Ericsson FAQ

Link to comment
Share on other sites

α) αν ειναι ξεκλειδωτο θα λειτουργει

β) Πώς βάζω Ελληνικά στο κινητό μου το οποίο έχω αγοράσει από το εξωτερικό;, γενικα διαβασε εδω: Sony Ericsson FAQ

 

Βρήκα ένα w810i, αλλά

α) δεν είναι σίγουρο ότι είναι unlocked, μπορώ να το ξεκλειδώσω σίγουρα και πώς

β) δεν έχει πορτοκαλι οθόνη, είναι αυθεντικό, μπορεί να επανέλθει η πορτοκαλι οθόνη ή να γίνει εγκατάσταση

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω το Sony Ericsson w810i το είχα αγοράσει απο το πλαισιο μιας και δεν το εβρισκα πουθενα αλλου εχουν περασει μονο 5 μηνες..Μια μερα του εβγαλα τελειως την μπαταρια για να αλλαξω SIM οταν εβαλα ομως την SIM το κινητο ανοιγε και εμφανιζε μονο την εικονα εναρξης sony ericsson και μετα δεν μου εμφανιζει το πινακακι για την εισαγωγη του PIN :wacko:

τωρα δεν εχω προσβαση στις επαφες μου γιατι τις ειχα στη μνημη του κινητου και οχι στη μνημη της καρτας...ξερετε τι μπορει να συμβαινει με το κινητο? Και επισης αν δεν γινεται κατι να το φτιαξω πως μπορω να δω τις επαφες μου?

 

Πως μπορω συνδεοντας το κινητο μεσω usb με τον υπολογιστη να μπω απο τον υπολογιστη στις επαφες του κινητου? Εχω το w810i και θελω να κανω back up τις επαφες μου στον υπολογιστη....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να χρειάζεται πάλι φλασάρισμα. Αν δεν έχεις πρόσβαση στο μενού ώστε να ενεργοποιήσεις bluetooth ή να βλέπει usb τότε δύσκολο να πάρεις τις επαφές σου. :(
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σπέρα....Λιγο παλιό το κινητό αλλά ελπίζω πως θα πάρω απαντηση.Το κινητό είχε πέσει απο μεγάλο ύψος και διαλύθηκε η οθόνη,το πληκτρολόγιο και η προσοψη έγινε χάλια.Ετσι πριν από κανένα εξάμηνο πήρα από το ebay όλα τα ανταλλάκτικα, το έφτιαξα και όλα οκ με τη συσκευή.Αλλα είχα βάλει κωδικό τηλεφώνου και δεν το θυμόμουν :p

Οταν το θυμηθικα πρόσεξα ότι από το πληκτρολόγιο δεν δούλευε το νούμερο '5' και δεν μπορώ να το ξεκλειδώσω.Καμια λύση? (ξανατσέκαρα και ολα εκαναν καλη επαφη)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις την άνεση άνοιξέ το πάλι και καθάρισε λίγο την μεμβράνη που έχει το πληκτρολόγιο από πίσω. Ίσως να μην πατάει καλά.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχεις την άνεση άνοιξέ το πάλι και καθάρισε λίγο την μεμβράνη που έχει το πληκτρολόγιο από πίσω. Ίσως να μην πατάει καλά.

 

το εχω κάνει αρκετες φορές :D

Μια φορά ανοιξα το κινητό και πατούσα εκεί που κουμπωνε το πληκτρολόγια αλλα τπτ.Φοβάμαι ότι ακουμπανε τα pins που συνδεεται το πληκτρολογιο και βραχυκυκλωνει αλλα δεν ειμαι σιγουρος και ελπιζω να κανω λαθοσ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εννοείται, γιατί εάν π.χ. σε 6 μήνες τα φτύσει (γιατί το έχω 4 χρόνια) πού θα βρω ίδιο, όταν δεν πουλιέται πουθενά??? ΟΕΟ?

 

Κάπου το έχω σε ένα συρτάρι δουλεύει τέλεια αλλά λιγάκι ταλιπωρημένο, αν συμβεί τίποτα με το δικό σου (που το απεύχομαι) πες μου να το ξεθάψω :p...

 

Γεια σου Γιάννη,

Διάβασα το παραπάνω μήνυμά σου επειδή μπήκα στο forum να ψάξω μήπως παίζει τίποτε τέτοιο γιατί χθες βράδυ το W810 παρέδωσε απ'ότι φαίνεται από πλακέτα και το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει.

Αν σου είναι εύκολο ενημέρωσέ με σχετικά αν έχεις ακόμα το κινητό και μπορείς να το ξεθάψεις και αν θες να με το δώσεις γιατί πραγματικό το w810 το έχω βολευτεί απίστευτα εδώ και 5 περίπου χρόνια.

Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ.:Αν κάποιος άλλος έχει κανένα για δώσιμο ας ενημερώσει!!

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

μήπως υπάρχει κάποιο pc suite για windows 7 64 bit για το κινητό w810i η κάτι παρόμοιο γιατί δεν υπάρχουν drivers.

δεν υπαρχει.εγω δεν μπορεσα να το συνδεσω το κινητο οταν το ειχα ουτε σε 32bit vista.μονο με bluetooth θα κανεις μπακαπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλημερα! αποκτησα πριν λιγες μερες μεταχειρισμενο το w810i που μπορω να βρω μαυρη προσοψη καινουργια? απο εξωτερικο δεν εχω παραγγειλει ποτέ. επισης αγοραζω αν εχει κανεις και δε τα χρειαζεται,κουτι του αν σας εχει μεινει,η και βιβλιαρακι οδηγιων του.

ευχαριστω. ΑΘΗΝΑ. μια χαρα το κινητακι....

Samsung galaxy "Y"-Sony xperia neo v-Samsung Galaxy Ace-Mls IQtalk crystal -samsung galaxy pocket neo duos
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

http://img.photobucket.com/albums/v637/greenmartian/PictureFromCamera179.jpg

 

Γειά σας, παιδιά!:)

 

Μήπως κάποιος από εσάς έχει αντιμετωπίσει το πρόβλημα του White Screen of Death (WSOD)

με το κινητό του, και κατάφερε να το επιλύσει;; Παρακαλώ, όποιον μπορεί να βοηθήσει,

θα του ήμουν υπόχρεος :worry:

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά όλους,

 

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

http://img.photobucket.com/albums/v637/greenmartian/PictureFromCamera179.jpg

 

Γειά σας, παιδιά!:)

 

Μήπως κάποιος από εσάς έχει αντιμετωπίσει το πρόβλημα του White Screen of Death (WSOD)

με το κινητό του, και κατάφερε να το επιλύσει;; Παρακαλώ, όποιον μπορεί να βοηθήσει,

θα του ήμουν υπόχρεος :worry:

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά όλους,

 

Βασίλης

Ξαναπερνας παλι το λειτουργικο απο την αρχη.αυτο θα το κανεις σε επισημο service point ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας παιδιά έχω ένα πρόβλημα με τα πλήκτρα στο w810 και θα ηθελα να ρωτήσω αν φταίνε τα κουμπιά η μήπως χρειαζότανε καμιά αναβάθμιση λογισμικού. τα κουμπιά που δεν λειτουργούν είναι το δεξιά από το joystick και κουμπί με τις συντομεύσεις και το κουμπί του winamp. ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις καιρό (που μάλλον ισχύει) πρέπει να έχουν μαζέψει σκόνη οι επαφές...

 

θα ρωτήσω τον γερμανο αν και αυτοι ειναι φιλοχρήματοι και δεν ξερω αν αξίζει

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ξαναπερνας παλι το λειτουργικο απο την αρχη.αυτο θα το κανεις σε επισημο service point ;)

 

Μονο σε service point πλεον?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Γεια σας θελω να κανω αναβαθμιση το se w810i αλλα το λογισμικο του δεν υπαρχει στην σελιδα της sony ericsson.μπορω να το βρω απο καπου αλλου γνωριζει κανεις?και με πιο προγραμμα μπορω να το εγκαταστησω στο τηλεφωνο.το τρεχων λογισμικο του τεληφωνου ειναι το R4EA031 MEDITERR .μπορει κανεις να με βοηθησει?ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας θελω να κανω αναβαθμιση το se w810i αλλα το λογισμικο του δεν υπαρχει στην σελιδα της sony ericsson.μπορω να το βρω απο καπου αλλου γνωριζει κανεις?και με πιο προγραμμα μπορω να το εγκαταστησω στο τηλεφωνο.το τρεχων λογισμικο του τεληφωνου ειναι το R4EA031 MEDITERR .μπορει κανεις να με βοηθησει?ευχαριστω πολυ.

 

Τσέκαρε εδώ:

[Επίσημο] W810i: Flashing και Customization (xs++)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παλικαρια.εχω τα εξης προβληματα,ας το παρω απ την αρχη!

 

1) Πηρα προσφατα ενα w810i μεταχειρισμενο.το οποιο δουλευε κομπλε.το ανοιξα για να το καθαρισω απο σκονες κτλπ,

και οταν προσπαθησα να ανοιξω την μπροστινη προσοψη η οθονη ηταν κολλημενη μαζι με το πλαστικο(μαλλον δεν το ειχαν ξανα ανοιξει ποτε) και γω δεν το προσεξα,το τραβηξα με πολυ δυναμη και κοπηκε το μισο καλωδιο εκει που κανει επαφη με την οθονη.(μιλαω για το καλωδιο που κουμπωνει στην πλακετα απ την μια μερα και απ την αλλη πηγαινει στην οθονη,εκεινο το σημειο που πηγαινει στην οθονη εχει κοπει το μισο).και τωρα,παταω το power button,κανει την δονηση αλλα η οθονη ειναι ασπρη,σταθερα ασπρη(wsod). Πιστευω οτι το προβλημα ειναι μονο η οθονη,δηλαδη η χαζομαρα που εκανα,με μια αντικατασταση μονο της οθονης μπορει να το διορθωση.

 

2)Εχω ενα ακομα w810i το οποιο μολις παταω το power button εμφανιζει παλι ασπρη οθονη,αλλα αναβοσβηνει η οθονη ασταματητα.χωρις δονηση Η τιποτα αλλο.μου ειπαν οτι θελει αναβαθμιση αλλα δεν ξερω..

 

Θελω να μου πειτε οσοι γνωριζετε τι μπορω να κανω για την καθε περιπτωση.αν χρειαστει να παει για service στον germano Η υπαρχει τροπος να το φτιαξω χωρις να πληρωσω.Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας και συγγνωμη για ολο αυτο το κατεβατο:p

 

Υ.Γ μπορω να ανεβασω και φωτογραφιες για την καθε περιπτωση αν αυτο βοηθησει στην επιλυση των ερωτηματων μου!

Edited by Akerwtos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...