Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι με copy paste τα παιρνάω.Όταν λες να τα περάσω με το disc2phone?

πρέπει να κάνω πάλι convert ή απλά τα βάζω στην playlist του?

Θα ψάξω να δω αμα παίζει τίποτα με κανένα πρόγραμμα IDTAG

ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΧΑΜΠΑΡΙ?

Είναι πολυ εκνευριστικό.

Πάντως στο 6230 που είχα παρατήρησα ότι μόνο 5 τραγούδια τα εμφάνιζε κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες και όλα τα άλλα κινέζικα.Πιστεύω ότι κάτι γίνεται με το πρόγραμμα convert.Για ότι νεώτερο ενημερώστεμαι.Αλίμονο άμα πρέπει να γράψω σε greeklish 300 m3!!!!!!!(Έχω 2gb)

Φίλε εσύ πώς περνάς τα τραγούδια?

Σου εμφανίζει σε όλα τους ελληνικούς χαρακτήρες?

Τελευταιο.......Τα mp3 σε υψηλά bitrate ακούγονατι πιο δυνατά???

Μέχρι πόσα μπορεί να παίξει το w810???

 

Το disc2phone κάνει μόνο του convert στο bitrate που έχεις διαλέξει από το μενού του συγκεκριμένου προγράμματος.Βάλε τα τραγούδια που θέλεις στην λίστα του και θα τα περάσει πολύ γρήγορα στο κινητό.

Δοκίμασέ το, αν δεν βαριέσαι

Δεν σου εγγυώμαι τίποτα, αλλά ίσως γίνει κάτι.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το disc2phone κάνει μόνο του convert στο bitrate που έχεις διαλέξει από το μενού του συγκεκριμένου προγράμματος.Βάλε τα τραγούδια που θέλεις στην λίστα του και θα τα περάσει πολύ γρήγορα στο κινητό.

Δοκίμασέ το, αν δεν βαριέσαι

Δεν σου εγγυώμαι τίποτα, αλλά ίσως γίνει κάτι.:)

Σχετικά με τα bitrate ξέρεις?

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα bitrate ξέρεις?

 

Ναι, τι ακριβώς??

Στο δικό μου έχω 96.

Το θεωρώ ιδανικό.(όσο περισσότερο το bitrate , τόσο περισσότερη μνήμη πιάνει ένα τραγούδι, αλλά έχει και καλύτερη ποιότητα.)

Πάνω από 128 πάντως μην βάλεις.Δεν θα καταλάβεις καμία διαφορά από τα ακαουστικά ή το ηχείο του κινητού.

 

Αλλά και μεταξύ 96 και 128 η διαφορά είναι πολύ δύσκολα αντιληπτή.Γι αυτό προτείνω 96.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ddr2 ειναι αναλογα τον καθενα πιστευω, γιατι εγω καταλαβαινω την διαφορα απο τα 128 στα 96 απο το ηχειο του κινητου και με ενοχλει κιολας...

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ddr2 ειναι αναλογα τον καθενα πιστευω, γιατι εγω καταλαβαινω την διαφορα απο τα 128 στα 96 απο το ηχειο του κινητου και με ενοχλει κιολας...

 

Και εγώ πιστεύω ότι η διαφορά είναι πολύ φανερή ανάμεσα στα 96 και 128.

Πιστεύω ότι υπάρχει διαφορά και στην ένταση.....

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το disc2phone κάνει μόνο του convert στο bitrate που έχεις διαλέξει από το μενού του συγκεκριμένου προγράμματος.Βάλε τα τραγούδια που θέλεις στην λίστα του και θα τα περάσει πολύ γρήγορα στο κινητό.

Δοκίμασέ το, αν δεν βαριέσαι

Δεν σου εγγυώμαι τίποτα, αλλά ίσως γίνει κάτι.:)

 

Λοιπόν παιδιά σκέφτηκα πολύ απλά σχετικά με αυτό.από τη στιγμή που το κινητό έχει προεγκεταστημμένα mp3 τα πέρασα μέσω της playlist να δω άμα θα εμφανίζει με ελληνικούς χαρακτήρες <<Αγνωστος Καλλιτέχνης>> ή <<Άγνωστο αλμπουμ>> και τελικά στον ήχο "greeting" έχει με ελληνικά γράμματα: Αγνωστος Καλλιτέχνης--->Άγνωστο αλμπουμ---->greeting!!

Άρα ο player υποστιρίζει την ελληνική γραφή σίγουρα!!!!

όπως είχα σκεφτεί φτέει ο idatg.....αυριο πιστεύω θα έχω βρεί την λύση!!!!

:lol:
Link to comment
Share on other sites

re mages kai gw den exo katalabei sta mp3 merika pou exo me elhnika kanonika ta bgazei me ellinikous xaraktires kai ala mou ta bgazei kinezika giati ayto to prama????????????pos tha to diorthoso sayta pou exo kinezika?? tin R4Db005 exo.lete an kanw anavathmisi na ginei tpt ??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ddr2 ειναι αναλογα τον καθενα πιστευω, γιατι εγω καταλαβαινω την διαφορα απο τα 128 στα 96 απο το ηχειο του κινητου και με ενοχλει κιολας...

 

Από το ηχείο ίσως φαίνεται λίγο η διαφορά.

Από τις ψείρες έχω βάλει πολλά άτομα να τεστάρουν(χωρίς να ξέρουν το bitrate κάθε φορά) και μου λένε ότι τα δυο τραγούδια είναι ίδια(με 96 και 128).

Διαφορά υπάρχει σίγουρα, αλλά κατά πόσο γίνεται αντιληπτή λαμβάνοντας υπόψη ότι 1 ώρα μουσικής με 96 πιάνει 35mb ενώ 1 ώρα με 128 χρειάζεται 57mb ???

(μεγάλη διαφορά στα mb, αλλά πολύ μικρή στον ήχο πιστεύω.)

 

 

(ελπίζω να μην με πείσετε, γιατί με βλέπω να αρχίζω πάλι τα σβήσε-πέρασε σε 128 και βαριέμαι:cry: :p )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

nokia 6270 i 6280 i ericsson w 810?????????

poia einai ta pleonektimata kai meionektimata kathe siskevis apo tin alli?

eimai xronia xristis kiniton Nokia.ti na paro?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

nokia 6270 i 6280 i ericsson w 810?????????

poia einai ta pleonektimata kai meionektimata kathe siskevis apo tin alli?

eimai xronia xristis kiniton Nokia.ti na paro?

 

Τα 6270/6280 έχουν καλύτερη οθόνη, αλλά χειρότερη κάμερα από το w810.

Το 6280 μόνο , είναι 3g, ενώ τα 6270 και w810 όχι.

Το w810 έχει μακράν καλύτερη ποιότητα κατασκευής από τα 6270/6280.

Κατά την γνώμη μου καλύτερη αναπαραγωγή από τα ακουστικά έχει το w810.

Στο ηχείο υπερτερούν λίγο τα 6270/6280(δεν ξέρω πόσο σε ενδιαφέρει αυτό.)

Σε αυτονομία καλύτερο είναι το w810.

 

Διάλεξε τι από τα παραπάνω σε ενδιαφέρει περισσότερο και επέλεξε κινητό.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

re mages kai gw den exo katalabei sta mp3 merika pou exo me elhnika kanonika ta bgazei me ellinikous xaraktires kai ala mou ta bgazei kinezika giati ayto to prama????????????pos tha to diorthoso sayta pou exo kinezika?? tin R4Db005 exo.lete an kanw anavathmisi na ginei tpt ??

 

Φίλε κάνε κατι που θα σου πω θα με διευκολύνει πάρα πολυ....Στείλε μου αν μπορεισ ένα κομματι που σου δείχνει κανονικά τα ελληνικά ονόματα!!!!

e-mail: vasilism13@yahoo.com

και κατι ακόμα πολύ σημαντικό...Τα ονόματα των τραγουδιών έχω καταφέρει να τα εμφανίζω με ελληνικούς χαρακτήρες.Σε εκείνο που κολλάω είναι το όνομα του καλλιτέχνη και του album.Εσένα στα εμφανίζει όλα με ελληνικά.Στείλε μου αν μπορείς ένα τέτοιο κομμάτι.

:lol:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάνε κατι που θα σου πω θα με διευκολύνει πάρα πολυ....Στείλε μου αν μπορεισ ένα κομματι που σου δείχνει κανονικά τα ελληνικά ονόματα!!!!

e-mail: vasilism13@yahoo.com

και κατι ακόμα πολύ σημαντικό...Τα ονόματα των τραγουδιών έχω καταφέρει να τα εμφανίζω με ελληνικούς χαρακτήρες.Σε εκείνο που κολλάω είναι το όνομα του καλλιτέχνη και του album.Εσένα στα εμφανίζει όλα με ελληνικά.Στείλε μου αν μπορείς ένα τέτοιο κομμάτι.

Το όνομα κατάφερες να στο εμφανίζει Ελληνικά γιατί του έκανες rename από το κινητό. Για να σου εμφανίσει Ελληνικά και στα υπόλοιπα θα πρέπει να διορθώσεις τα tags και φυσικά να χρησιμοποιήσεις unicode χαρακτήρες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το όνομα κατάφερες να στο εμφανίζει Ελληνικά γιατί του έκανες rename από το κινητό. Για να σου εμφανίσει Ελληνικά και στα υπόλοιπα θα πρέπει να διορθώσεις τα tags και φυσικά να χρησιμοποιήσεις unicode χαρακτήρες.

 

αυτο με το rename που λες δεν ισχύει απόλυτα γιατί άμα στα tags είναι γραμμένο το όνομα ενός κομματιού ότι και να γράψεισ μετά εσύ με rename δεν θα το εμφανίζει.Οπότε έσβησα από τα tag όλους τους τίτλους και έτσι εμφανίζει μόνο τα renames:)

δεν γίνεται όμςσ το ίδιο με τον καλλιτέχνη και το album καθώς οι πληροφορίες αυτές διαβάζονται μόνο μέσω των IDTAG.ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ: TI EINAI OI unicode χαρακτήρες?????

Kατι σαν greeklish?

please help me !!!!!

:lol:
Link to comment
Share on other sites

nai re file mou ta vgazei ola ellinika se merika pou exo me ellinikous xaraktires kai kai kati alla opos sou eipa mou ta vgazei kinezika kai akoma den exo katalabei ti pezei prepi na vroume mia lisi gia na min exou ALAMPOURNEZIKA sto kinito mas :) tha sto steilo to komati gia na deis ti pezei !!! kai c exeis tin R4DB005 ??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nai re file mou ta vgazei ola ellinika se merika pou exo me ellinikous xaraktires kai kai kati alla opos sou eipa mou ta vgazei kinezika kai akoma den exo katalabei ti pezei prepi na vroume mia lisi gia na min exou ALAMPOURNEZIKA sto kinito mas :) tha sto steilo to komati gia na deis ti pezei !!! kai c exeis tin R4DB005 ??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file pezei poustia k d mporo na to stilo apo to hotmail mou!! malon den me afinei na stilo megala arxia de 3ero ti pezei bazo to mp3 na to kanei attach prospathei na to kanei kai me petaei error...
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ: TI EINAI OI unicode χαρακτήρες?????

Kατι σαν greeklish?

please help me !!!!!

 

Όχι, όχι δεν είναι greeklish. Είναι οι γνωστοί μας χαρακτήρες, απλά όταν είναι σε unicode format μπορούν να διαβαστούν από οποιαδήποτε συσκευή. Ένα πρότυπο είναι ουσιαστικά. Απλά κάτι που είναι γραμμένο σε unicode πιάνει περισσότερο χώρο (χρησιμοποιεί 8 bit).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει με το πορτάκι;;;Καταφέρατε να το ανοίξετε;;

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Όχι, όχι δεν είναι greeklish. Είναι οι γνωστοί μας χαρακτήρες, απλά όταν είναι σε unicode format μπορούν να διαβαστούν από οποιαδήποτε συσκευή. Ένα πρότυπο είναι ουσιαστικά. Απλά κάτι που είναι γραμμένο σε unicode πιάνει περισσότερο χώρο (χρησιμοποιεί 8 bit).

 

Kαι πώς θα γράψω τα tag σε unicode?

:lol:
Link to comment
Share on other sites

nai re file mou ta vgazei ola ellinika se merika pou exo me ellinikous xaraktires kai kai kati alla opos sou eipa mou ta vgazei kinezika kai akoma den exo katalabei ti pezei prepi na vroume mia lisi gia na min exou ALAMPOURNEZIKA sto kinito mas :) tha sto steilo to komati gia na deis ti pezei !!! kai c exeis tin R4DB005 ??

 

Ναι αυτή έχω και εγώ.

:lol:
Link to comment
Share on other sites

file pezei poustia k d mporo na to stilo apo to hotmail mou!! malon den me afinei na stilo megala arxia de 3ero ti pezei bazo to mp3 na to kanei attach prospathei na to kanei kai me petaei error...

 

Κανε με add στο msn σου:

Lakis13@hotmail.com

:lol:
Link to comment
Share on other sites

οταν θελουμε να αποκλεισουμε εναν συγκεκριμενο τηλεφωνο που μας σπαζει τα @ρχιδι!#$$%αααα πως κανουμε φραγη τον αριθμο του?Υπαρχει τετοια λειτουργεια?Αν πειτε γρηγορα για να με σωσετε...ευχαριστω
ειναι κακο και αδικο,μας κλεινουν το σκυλαδικο
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πώς να γράψω tag σε unicode ή τοuλαχιστον ένα τρόπο να διαβάζει ο player ελληνικούς χαρακτήρες ή να αρχίζσω το rename σε greeklish?
:lol:
Link to comment
Share on other sites

οταν θελουμε να αποκλεισουμε εναν συγκεκριμενο τηλεφωνο που μας σπαζει τα @ρχιδι!#$$%αααα πως κανουμε φραγη τον αριθμο του?Υπαρχει τετοια λειτουργεια?Αν πειτε γρηγορα για να με σωσετε...ευχαριστω

Ρυθμίσεις>Κλήσεις>Διαχείρηση Κλήσεων>Αποδοχή Κλήσ.>Μόνο από λιστ.,εδώ λοιπόν υποθέτω θα μπορείς να συνθέσεις μια λίστα από τις Επαφές σου και να δέχεσαι κλήσεις μόνο από αυτές αποκλείοντας την ενοχλητική:) ,ή πιο ακραία μπορείς να επιλέξεις και την Μη Αποδοχή κλήσεων από ΚΑΝΕΝΑΝ(λίγο τραβηγμένο αυτό),δοκίμασε το;)

Link to comment
Share on other sites

nai re file mou ta vgazei ola ellinika se merika pou exo me ellinikous xaraktires kai kai kati alla opos sou eipa mou ta vgazei kinezika kai akoma den exo katalabei ti pezei prepi na vroume mia lisi gia na min exou ALAMPOURNEZIKA sto kinito mas :) tha sto steilo to komati gia na deis ti pezei !!! kai c exeis tin R4DB005 ??

 

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ.............ΒΡΗΚΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.

:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...