Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν μπορείς να το απαιτήσεις.

Μπορείς όμως οπωσδήποτε να ζητήσεις αντικατάσταση της συσκευής σου με άλλη(δεν θα λύσει το πρόβλημα, αλλά είναι σίγουρα μια ηθική ικανοποίηση:p ) ή ακόμα καλύτερα μπορείς να ζητήσεις, από το μαγαζί από όπου έκανες την αγορά σου, αναστροφή της πώλησης(πάρτε πίσω το κινητό και δώστε μου τα ευράκια μου ;) )

Να πας στο κατάστημα που το πήρες και να σου δώσει λαφρτά πίσω δεν γίνεται.Το μοναδικό που θα κάνει είναι σου επιτρέψει να αγοράσεις κάτι άλλο ίσης ή μεγαλύτερης αξίας από την αξία αγοράς του κινητού.Λεφτά από το ταμία δεν δίνει καμία επιχείρηση πίσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να πας στο κατάστημα που το πήρες και να σου δώσει λαφρτά πίσω δεν γίνεται.Το μοναδικό που θα κάνει είναι σου επιτρέψει να αγοράσεις κάτι άλλο ίσης ή μεγαλύτερης αξίας από την αξία αγοράς του κινητού.Λεφτά από το ταμία δεν δίνει καμία επιχείρηση πίσω.

 

Καλά, κάτσε να σκάσουν οι πρώτες αγωγές και μετά σου λέω εγώ αν βγαίνουν λεφτά από το ταμείο ή όχι.:devil: :devil:

Σε κάθε περίπτωση, εγώ λέω τι δικαιούσαι, όχι τι σου δίνουν.

Αυτό στην πράξη έχει μεγάλη διαφορά, αλλά το βασικό είναι να δικαιούσαι.Αν δικαιούσαι μπορείς να διεκδικήσεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

οκ νομιζω καταφερα και εκανα τελικα την αναβαθμιση. το κολπο ηταν οτι χρειαζεται να κρατας πατημενο το C και ταυτοχρονα να βαλεις και το usb ενω εγω το αφηνα και μετα εβαζα το usb.

 

τωρα πλεον βγαζει current software version: CXC1250316 R4DB005 που λογικα ειναι και η τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.το προγραμμα που χρειαζεσαι ειναι το myphone explorer.με μια γρηγορη αναζητηση θα το βρεις!

RAVER το MyPhoneExplorer κάνει εξαγωγή σε txt, csv και html. Έτσι δεν είναι; Δεν κάνει απευθείας εξαγωγή σε doc ή xls...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οκ νομιζω καταφερα και εκανα τελικα την αναβαθμιση. το κολπο ηταν οτι χρειαζεται να κρατας πατημενο το C και ταυτοχρονα να βαλεις και το usb ενω εγω το αφηνα και μετα εβαζα το usb.

 

τωρα πλεον βγαζει current software version: CXC1250316 R4DB005 που λογικα ειναι και η τελευταια

Έχεις VodaLive έκδοση του κινητού? Την αναβάθμιση την έκανες μόνος σου? Ή απο το SEUS?
Link to comment
Share on other sites

pws mporw na kanw diaxeirhsh ypologisth me to w810i, dhladh mporw na doyleyw to pc me to kinhto meso bluetooth giati eida kati tetoi mesa sto menu alla den mporw na to kanw
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

έχω το τηλεφωνάκι με βονταφον. μου έχει σπάσει τα νεύρα...τελικά να την κάνω την αναβάθμιση από το σαιτ τη ερικσον η θα γίνει καμιά πατάτα?έχω το rc4ce012 φορεμένο τώρα
cypherth
Link to comment
Share on other sites

έχω το τηλεφωνάκι με βονταφον. μου έχει σπάσει τα νεύρα...τελικά να την κάνω την αναβάθμιση από το σαιτ τη ερικσον η θα γίνει καμιά πατάτα?έχω το rc4ce012 φορεμένο τώρα

Άστο καλύτερα...

Πήγαινε σε κάποιο σέρβις να είσαι ήσυχος:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

RAVER το MyPhoneExplorer κάνει εξαγωγή σε txt, csv και html. Έτσι δεν είναι; Δεν κάνει απευθείας εξαγωγή σε doc ή xls...

ετσι ειναι..αλλα κατσε να κανει πρωτα το μπακαπ και μετα το εγγραφο το μετατρεπει οτι θελει,με αυτο το σκεπτικο του απαντησα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πώς μπορώ να μάθω πού είναι τα σέρβις στη θεσσαλονίκη?

 

Καλημερα.:worry: κατεβασε αυτο το αρχειο --->sony ericsson service point και θα βρεις τις πληροφοριες που θελεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι..αλλα κατσε να κανει πρωτα το μπακαπ και μετα το εγγραφο το μετατρεπει οτι θελει,με αυτο το σκεπτικο του απαντησα.:)

 

 

eyxaristw poly paidia!!!

----<<<<T H E R I S>>>>----
Link to comment
Share on other sites

eyxaristw poly paidia!!!

παρακαλω πολυ :) και καλη λυση στο προβλημα σου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φιλαρακια βοηθεια, εκανα αναβαθμιση online μεσω SE, ολα πηγαν καλα τελειωσε, βαζω την σιμ ανοιγω και τι βλεπω, πρωτον δεν υπαρχουν πια ελληνικα, δευτερον οπως εχετε πει σε προηγουμενα ποστς κανονικα επρεπε να εχουνε χαθει ολα μεσα απο το κινιτο, ηταν ολα εκει. και το θεμα και οι ηχοι και οι φωτογραφιες. επιλογη γλωσσας υπαρχει μονο η αγγλικη. εχει εγκατασταθει η R4DB005

 

τι κανω???? περιμενω γρηγορη απαντηση τα χω παιξει :cry: :cry:

 

 

ΑΚΥΡΟ τωρα το βρηκα εκανα ρεσετ και ολα οκ σορρυ

http://img367.imageshack.us/img367/5659/untitled1copy0by.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη εχουν μαζευτει παρα πολλες σελιδες σχετικα με το w810i που μολις αποκτησα,και χρειαζομαι μια απαντηση σχετικα συντομα, επιτρεψτε μου να κανω μια ερωτηση χωρις να χω κοιταξει αν εχει απαντηθει σε προηγουμενες σελιδες.

θελω να κανω το εξης:

εχω αγορασει το κινητο απο εξωτερικο και προφανως δεν εχει τα ελληνικα μεσα.πως μπορω να τα περασω (αν μπορω).για το μενου δεν με ενδιαφερει και τοσο (γιατι παντα στα αγγλικα το εχω) αλλα θελω να μπορω να γραφω ελληνικα sms (και Τ9 αν γινεται) και να μπορω να γραφω ελληνικα και στα contacts.

υπαρχει καποιος τροπος επισημος η ανεπισημος για να προσθεσω τα ελληνικα??

ευχαριστω εκ των προτερων

Κωνσταντινος

 

P.S και κατι ακομα μιας και μου ρθε! υπαρχει proggie που να τρεχει μεσα στο κινητο και οχι στο pc που να κοβει κομματια απο ενα mp3 ετσι ωστε να βαζεις πχ ενα ρεφρεν να παιζει οταν σε καλουν και οχι ολο το κομματι.απο το pc γνωριζω οτι γινεται, απλα ηθελα να ξερω αν μπορω να το κανω με το κινητο μου και μονο.

Μη Δεχτείς Να Οριοθετήσεις Τα Όνειρά Σου Στο Πλαίσιο Του Εφικτού
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, επειδη εχουν μαζευτει παρα πολλες σελιδες σχετικα με το w810i που μολις αποκτησα,και χρειαζομαι μια απαντηση σχετικα συντομα, επιτρεψτε μου να κανω μια ερωτηση χωρις να χω κοιταξει αν εχει απαντηθει σε προηγουμενες σελιδες.

θελω να κανω το εξης:

εχω αγορασει το κινητο απο εξωτερικο και προφανως δεν εχει τα ελληνικα μεσα.πως μπορω να τα περασω (αν μπορω).για το μενου δεν με ενδιαφερει και τοσο (γιατι παντα στα αγγλικα το εχω) αλλα θελω να μπορω να γραφω ελληνικα sms (και Τ9 αν γινεται) και να μπορω να γραφω ελληνικα και στα contacts.

υπαρχει καποιος τροπος επισημος η ανεπισημος για να προσθεσω τα ελληνικα??

ευχαριστω εκ των προτερων

Κωνσταντινος

 

P.S και κατι ακομα μιας και μου ρθε! υπαρχει proggie που να τρεχει μεσα στο κινητο και οχι στο pc που να κοβει κομματια απο ενα mp3 ετσι ωστε να βαζεις πχ ενα ρεφρεν να παιζει οταν σε καλουν και οχι ολο το κομματι.απο το pc γνωριζω οτι γινεται, απλα ηθελα να ξερω αν μπορω να το κανω με το κινητο μου και μονο.

 

Μπορεις να κανεις online firmware update με 10 ευρω χρεωση απο την πιστωτικη σου.

Ετσι βαζεις και ελληνικο μενου και ελληνικο Τ9.

Η απαντηση ειναι εδω http://www.davinciteam.com/

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγορασα προχθες το w810 απο TIM, φοβερο τηλεφωνακι. Εκανα αμεσως update το firmware απο την SE. Εχασα το ελληνικο μενου (οχι την γλωσσα) και ψαχοντας εδω ειδα πως το προβλημα λυνωταν με master reset. Δοκιμασα και τις 2 επιλογες αλλα τιποτα, ελληνικα δεν ξαναβγαζει. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αγορασα προχθες το w810 απο TIM, φοβερο τηλεφωνακι. Εκανα αμεσως update το firmware απο την SE. Εχασα το ελληνικο μενου (οχι την γλωσσα) και ψαχοντας εδω ειδα πως το προβλημα λυνωταν με master reset. Δοκιμασα και τις 2 επιλογες αλλα τιποτα, ελληνικα δεν ξαναβγαζει. Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα

Καλησπερα.η ξανακανεις αναβαθμιση απο την αρχη η πας σε ενα sony ericsson service point και με την αποδειξη αγορας του κινητου παρνας την Ελληνικη γλωσσα δωρεαν,:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

..P.S και κατι ακομα μιας και μου ρθε! υπαρχει proggie που να τρεχει μεσα στο κινητο και οχι στο pc που να κοβει κομματια απο ενα mp3 ετσι ωστε να βαζεις πχ ενα ρεφρεν να παιζει οταν σε καλουν και οχι ολο το κομματι.απο το pc γνωριζω οτι γινεται, απλα ηθελα να ξερω αν μπορω να το κανω με το κινητο μου και μονο.

 

Δοκίμασε να το κάνεις με το musicDJ ίσως να μπορείς να το κάνεις...

Σου λεω ίσως γιατί δεν το έχω δοκιμάσει παρόλο που έχω το ίδιο κινητό :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα το κινητό σε Vodafone Live έκδοση και έχω παρατηρήσει τα εξής:

  1. Στις επαφές δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση με μικρά γράμματα.. Δηλαδή αν έχεις γράψει τα ονόματα με κεφαλαίο το πρώτο και τα υπόλοιπα μικρά τότε δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση ονόματος πιο συγκεκριμένα εκτός απο το πρώτο γράμμα..
    Επίσης τους τονισμένους χαρακτήρες δεν τους έχει στην ίδια θέση με τους μη τονισμένους..
    Δηλαδή είναι κάπως έτσι
     
    ΠΟΛΗ
    Πάτρα
    Παπάρας
    Παπαδόπουλος
     
    Βάζει πρώτα τα κεφαλαία, μετά τα τονισμένα και μετά τα υπόλοιπα.
    Ενώ έπρεπε να ήταν έτσι:
     
    Παπαδόπουλος
    Παπάρας
    Πάτρα
    ΠΟΛΗ
     
  2. Οι συντομεύσεις στο D-pad χάνονται όταν κλείνεις το κινητό. Για παράδειγμα το πάνω στο D-pad σε πάει στο Vodafone Live.Το αλλάζω και μόλις κλείσω το κινητό αυτό επανέρχεται.:mad:
     
  3. Το ς βρίσκεται στα σύμβολα και όχι στο πληκτρολόγιο..

 

Η έκδοση το firmware είναι R4CE012 και είναι vodafone live..

 

Και η ερώτηση μου είναι η εξής..

Αυτά γίνονται μόνο στη VodaLive έκδοση του κινητού ή είναι γενικότερα πρόβλημα της έκδοσης του firmware.

Και αν είναι γενικότερο πρόβλημα διορθώνεται με τις αναβαθμίσεις?

 

Αμα είναι να πάω να το κάνω debranding και να κάνω την δουλειά μου;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα το κινητό σε Vodafone Live έκδοση και έχω παρατηρήσει τα εξής:

  1. Στις επαφές δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση με μικρά γράμματα.. Δηλαδή αν έχεις γράψει τα ονόματα με κεφαλαίο το πρώτο και τα υπόλοιπα μικρά τότε δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση ονόματος πιο συγκεκριμένα εκτός απο το πρώτο γράμμα..
    Επίσης τους τονισμένους χαρακτήρες δεν τους έχει στην ίδια θέση με τους μη τονισμένους..
    Δηλαδή είναι κάπως έτσι
     
    ΠΟΛΗ
    Πάτρα
    Παπάρας
    Παπαδόπουλος
     
    Βάζει πρώτα τα κεφαλαία, μετά τα τονισμένα και μετά τα υπόλοιπα.
    Ενώ έπρεπε να ήταν έτσι:
     
    Παπαδόπουλος
    Παπάρας
    Πάτρα
    ΠΟΛΗ
     
  2. Οι συντομεύσεις στο D-pad χάνονται όταν κλείνεις το κινητό. Για παράδειγμα το πάνω στο D-pad σε πάει στο Vodafone Live.Το αλλάζω και μόλις κλείσω το κινητό αυτό επανέρχεται.:mad:
     
  3. Το ς βρίσκεται στα σύμβολα και όχι στο πληκτρολόγιο..

 

Η έκδοση το firmware είναι R4CE012 και είναι vodafone live..

 

Και η ερώτηση μου είναι η εξής..

Αυτά γίνονται μόνο στη VodaLive έκδοση του κινητού ή είναι γενικότερα πρόβλημα της έκδοσης του firmware.

Και αν είναι γενικότερο πρόβλημα διορθώνεται με τις αναβαθμίσεις?

 

Αμα είναι να πάω να το κάνω debranding και να κάνω την δουλειά μου;)

Καλησπέρα σε όλους.

Αυτό που αναφέρεις με τις επαφές δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου.Απλά έτσι έχει φτιαχτεί το λειτουργικό να λειτουργεί και να ανταποκρίνεται.

Όσον αφορά την συντόμευση από το vodafone live δεν πρόκυται ποτέ να φύγει από το αρχικό μενού γιατί αυτή είναι η συμφωνία μεταξύ vodafone και SE για τα vl κινητά.

Το ς βρίσκεται πάρα πολλά χρόνια στα σύμβολα στα κινητά της SE.Αυτό το θυμάμαι από τότε που η Ericsson ήταν μόνη της σαν εταιρία κατασκευής των κινητών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αυτό που αναφέρεις με τις επαφές δεν είναι πρόβλημα του τηλεφώνου.Απλά έτσι έχει φτιαχτεί το λειτουργικό να λειτουργεί και να ανταποκρίνεται.

Όσον αφορά την συντόμευση από το vodafone live δεν πρόκυται ποτέ να φύγει από το αρχικό μενού γιατί αυτή είναι η συμφωνία μεταξύ vodafone και SE για τα vl κινητά.

...

Μάλλον δεν με κατάλαβες..

Και η ερώτηση μου είναι η εξής..

Αυτά γίνονται μόνο στη VodaLive έκδοση του κινητού ή είναι γενικότερα πρόβλημα της έκδοσης του firmware.

Και αν είναι γενικότερο πρόβλημα διορθώνεται με τις αναβαθμίσεις?

 

Αμα είναι να πάω να το κάνω debranding και να κάνω την δουλειά μου;)

 

 

Η ερώτηση μου δεν ήταν αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή του λογισμικού..

Ρώτησα αν το πρόβλημα υπάρχει και στα κινητά τα οποία δεν είναι Branded με κάποια εταιρία.. (TIM, Vodafone)

Εγώ έχω Vodafone Live και ρωτάω να μάθω αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στα κινητά που δεν είναι Vodafone Live.

Και αυτό με την συντόμευση Vodafone Live δεν μιλάω για αυτή που υπάρχει στο κύριο menu ούτε για αυτή που είναι στο δεξί κουμπάκι.. Μιλάω για αυτή που είναι όταν πατάς το πάνω βελάκι στο D-pad.

 

Νομίζω οτι τα είχα γράψει πολύ αναλυτικά και βιάστηκες να μου απαντήσεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με κατάλαβες..

 

 

 

Η ερώτηση μου δεν ήταν αν είναι πρόβλημα της συσκευής ή του λογισμικού..

Ρώτησα αν το πρόβλημα υπάρχει και στα κινητά τα οποία δεν είναι Branded με κάποια εταιρία.. (TIM, Vodafone)

Εγώ έχω Vodafone Live και ρωτάω να μάθω αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στα κινητά που δεν είναι Vodafone Live.

Και αυτό με την συντόμευση Vodafone Live δεν μιλάω για αυτή που υπάρχει στο κύριο menu ούτε για αυτή που είναι στο δεξί κουμπάκι.. Μιλάω για αυτή που είναι όταν πατάς το πάνω βελάκι στο D-pad.

 

Νομίζω οτι τα είχα γράψει πολύ αναλυτικά και βιάστηκες να μου απαντήσεις :rolleyes:

Καλημέρα σε όλους.

Κατάλαβα τι ρώτησες αλλά ίσως δεν ήμουν σαφής.

Το πρόβλημα που αναφέρεις με τις επαφές ισχύει σε όλες τις συσκευές.Και στις Branded και nonBranded.Και όπως ανέφερα ήδη δεν είναι βλάβη της συσκευής αλλά είναι ο τρόπος που ανταποκρίνεται το κινητό.

Όσον αφορά τις συντομεύσεις από το D-pad αυτές που αφορούν τη vodafone δεν μπορείς να τις αφαιρέσεις ούτε να τις αλλάξεις(με τίποτε).Το ίδιο σαφώς ισ΄χύει και στις συσκευές TIM και Cosmote.Ο μοναδικός τρόπος(αν θες) είναι να αλλάξεις το firmware και να κάνεις το κινητό unbranded.

Ελπίζω τώρα να ήμουν πιο σαφής.:)

Πρόσεξε όμως ότι αν βγάλεις το λειτουργικό της VL τότε χάνεται και η εγγύηση που έχεις από τη SE.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω τώρα να ήμουν πιο σαφής.:)

Πρόσεξε όμως ότι αν βγάλεις το λειτουργικό της VL τότε χάνεται και η εγγύηση που έχεις από τη SE.

Τώρα συνεννοηθήκαμε!:D :p

Και ας περάσουμε στο ψητό..

Υπάρχει κάποιος που έκανε Unbrand το κινητό του (w810i) να μας πεί αν έχει κάποιο πρόβλημα ή όλα λειτουργούν καλύτερα?

Επίσης θα ήθελα να μάθω που έκανε το Unbrand και πόσο του πήρε..?

Κάνοντας unbrand το κινητό τι δυνατότητες ξεκλειδώνουν?

Ας πούμε για παράδειγμα έχω διαβάσει στα ξένα site οτι λειτουργούν τα flash themes..:happy:

 

Κάτι άλλο?

 

Y.G To 9volto κάνει unbranding? Και αν ναι με πόσο? ή να κάνω την δουλειά μου με το davinci να τελείωνουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...