Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμη ένας ευτυχής αναβαθμισμένος χρήστης..Δεν το έχω δουλέψει και πολύ από τότε, και δεν μπορώ να πω για όποιες διαφορές..

 

Το πιο ενδιαφέρον απ'όλα είναι τελικά να μάθουμε τι προκαλούσε τα dropped calls..Και για να πω κάτι που περιπλέκει ακόμα περισσότερo τα πράγματα, ΠΡΙΝ κανω την αναβάθμιση και τις τελευταίες 15 περίπου μέρες, δεν είχα χάσει ούτε μία κλήση, σε αντίθεση με τις πρώτες μέρες που το είχα αγοράσει...

 

Μήπως μας κάναν "αναβάθμιση" ΟΤΑ? (over the air) :D

 

Το πρόβλημα ήταν άμεσα σχετιζόμενο με τους παρόχους απ'ότι καταλάβαμε..κάτι ακούστηκε για refresh rate των δικτύων κλπ..Μήπως η Ericcson και η Voda πχ συναργάστηκαν εν αγνοία μας; (το έχουν κάνει και στο παρελθόν άλλωστε) Λέω γω τώρα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό δουλεύει ως usb flash disk με drivers ή χωρίς;

Μιλάω για windows xp που τα usb sticks δουλεύουν χωρίς drivers.

 

Μπορεις να το χρεισιμοποιησεις και ως usb flash disk αλλα δυστηχως χρειαζεται τους drivers για να μπορεσει να αναγνωρισει ο υπολογιστης το κινητο μεσω του οποιου θα φτασει στο memory stick για να μπορεσει να αποθυκευσει αρχεια.Ισχυει για ολα τα Windows.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το χρεισιμοποιησεις και ως usb flash disk αλλα δυστηχως χρειαζεται τους drivers για να μπορεσει να αναγνωρισει ο υπολογιστης το κινητο μεσω του οποιου θα φτασει στο memory stick για να μπορεσει να αποθυκευσει αρχεια.Ισχυει για ολα τα Windows.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ήταν άμεσα σχετιζόμενο με τους παρόχους απ'ότι καταλάβαμε..κάτι ακούστηκε για refresh rate των δικτύων κλπ..Μήπως η Ericcson και η Voda πχ συναργάστηκαν εν αγνοία μας; (το έχουν κάνει και στο παρελθόν άλλωστε) Λέω γω τώρα..

 

Αυτή ήταν η αρχική υπόθεση που είχα κάνει εγώ αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε να κατηγορήσουμε τους παρόχους.

 

Νομίζω ότι όλο το ζουμί είναι αυτό που λεει ο tria12345_

 

Φιλε Lusifer_gr εχω παρατηρησει μετα την αναβαθμηση που εκανα οτι τωρα η ενδειξη του σηματος "παιζει", δηλαδη αυξομειωνεται αναλογα και δεν μενει σταθερη οπως πριν πραγμα που σημαινει οτι λογικα το προβλημα διορθωθηκε τελειωτικα και δεν ειναι κατι παροδικο λογο του καινουργιου λειτουργικου.

Εχεις παρατηρησει και εσυ κατι αναλογο?

 

 

Από τη στιγμή που αυτό το παίξιμο του σήματος δεν υπήρχε παλιότερα απλά ενισχύεται η υπόθεσή μας. Το κινητό έβλεπε δυο καταστάσεις. Έχω σήμα, δεν έχω σήμα. Κι όταν νόμιζε ότι δεν έχει σήμα έριχνε την κλήση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν η αρχική υπόθεση που είχα κάνει εγώ αλλά δεν ξέρω αν μπορούμε να κατηγορήσουμε τους παρόχους.

 

Νομίζω ότι όλο το ζουμί είναι αυτό που λεει ο tria12345_

 

 

 

 

Από τη στιγμή που αυτό το παίξιμο του σήματος δεν υπήρχε παλιότερα απλά ενισχύεται η υπόθεσή μας. Το κινητό έβλεπε δυο καταστάσεις. Έχω σήμα, δεν έχω σήμα. Κι όταν νόμιζε ότι δεν έχει σήμα έριχνε την κλήση.

 

Καλο θα ηταν ομως να επιβεβαιωθει αυτη η κατασταση και απο αλλους που εχουν κανει την αναβαθμιση ωστε απο θεωρια να γινει γεγονος πραγματικο με αποδειξεις.Οτι δηλαδη η SE εβγαλε ενα κινητο στην αγορα χωρις να εχει πραγματικη τεχνικη υποστηριξη σε ενα προβλημα που ηταν υπαρκτο αλλα (δεν ξερω γιατι) ηθελε να αποκρυψη.Και αυτο επιβεβαιωνεται και απο τα παραπανω post που πηγαινε ο κοσμος το κινητο για service και τους ελεγαν οτι δεν ξερουμε... , δεν γνωριζουμε... ,τι να πουμε... και αλλα τετοια.

Αλλα οπως ξαναειπα τελος καλο ολα καλα.:) :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει τέλος καλό όλα καλά. Άντε μην τα πάρω. Θέλω να δω πότε θα βγάλουν για τις Vodafone Live συσκευές την σχετική αναβάθμιση. Άντε μην βρίσω που περιμένω 1 μήνα χωρίς τηλέφωνο. Νταβατζίδες στο κεφάλι μας βάλαμε..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου ρε παιδια credits απο το davinci με πιστωτικη τα αγοραζεις? και επι την ευκαιρια προλαβες να τσεκαρεις καμια αλλαγη? (πχ αν δυναμωσε ο ηχος?)

 

προς toledo: το bug με το flash εχει διορθωθει απο την προηγουμενη εκδοση λογισμικου

 

nai alla to diko mou me tin r4ce012 exei problima alla den exei bgei akoma update meso episimis istoselidas!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα μου το αντικατεστησαν και πήρα τη νέα συσκευή στα χέρια μου :D έχει μέσα την R4CE012 και λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ :D με αφήνει να μιλήσω τι χαρά :D θα το αφήσω 2-3 μέρες να σιγουρευτώ ότι λειτουργεί σωστά και μετά θα σκοτώσω το vl:devil: :ρ :knife: :chair:

re file ki ego aytin tin ekdosi logismikou exo kai exo problima me dropped calls kai den exo vl syskeyi esy me vl syskeyi pos exeis tin idia ekdosi me mena?????????????????????????????????????????

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το ειδα στο site του Πλασιου 349 ευρω! Μα καλα ειναι δυνατον? Απο την μια μερα στην αλλη πτωση της τιμης 50 ευρω? Καλη φαση βεβαια για οσους δεν το εχουν παρει ακομα. Πρεπει να εχει σχεση παντως και με την διαθεση στην αγορα του Κ800. Μπορει να λεω και βλακεια, υποθεση κανω.

 

ki ego biastika na to paro 425 eyro mamakia den einai???????????

alla mou arese poli kai den mporousa na perimeno!!!!!!!!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

50 ευρω κατω???

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη ένας ευτυχής αναβαθμισμένος χρήστης..Δεν το έχω δουλέψει και πολύ από τότε, και δεν μπορώ να πω για όποιες διαφορές..

 

Το πιο ενδιαφέρον απ'όλα είναι τελικά να μάθουμε τι προκαλούσε τα dropped calls..Και για να πω κάτι που περιπλέκει ακόμα περισσότερo τα πράγματα, ΠΡΙΝ κανω την αναβάθμιση και τις τελευταίες 15 περίπου μέρες, δεν είχα χάσει ούτε μία κλήση, σε αντίθεση με τις πρώτες μέρες που το είχα αγοράσει...

 

Μήπως μας κάναν "αναβάθμιση" ΟΤΑ? (over the air) :D

 

Το πρόβλημα ήταν άμεσα σχετιζόμενο με τους παρόχους απ'ότι καταλάβαμε..κάτι ακούστηκε για refresh rate των δικτύων κλπ..Μήπως η Ericcson και η Voda πχ συναργάστηκαν εν αγνοία μας; (το έχουν κάνει και στο παρελθόν άλλωστε) Λέω γω τώρα.. ;)

 

den nomizo giati ego akoma ypofero apo droped calls!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

re paidia dokimase kanenas na to kanei update meso tou diktiou apo tin epilogi pou exei to tilefono?

na doume an douleyei?

ksereis poso einai se mb to update kai poso tha stixisei meso tis vodafone?

?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

50 ευρω κατω???

Και που είσαι ακόμα!!!! Τώρα που βγήκε το Κ800 θα πέσει κι άλλο, παρόλο που το Κ800 δεν είναι walkman.

 

@toledo

Αν έχεις Vodafone branded κινητό τότε θα πρέπει να περιμένεις γιατί δεν έχει βγει ακόμα το fix για τα δικά σας κινητά. Στη θέση σου θα το σκότωνα το VL!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

re file ki ego aytin tin ekdosi logismikou exo kai exo problima me dropped calls kai den exo vl syskeyi esy me vl syskeyi pos exeis tin idia ekdosi me mena?????????????????????????????????????????

 

 

αν θυμάσαι τα παλιότερα post μου είμαι αυτός που είχε αφήσει έναν μήνα το κινητό του σε service και έστελνα mails στην SE. Αναγκάστηκαν και μου δώσανε καινούργια συσκευή!!! η οποία ήταν VL(σαν αυτή που είχα αγοράσει) και είχε μέσα την έκδοση που έγραψα παραπάνω και αφού είδα ότι δεν είχε πρόβλημα με τις κλήσεις οπότε "σιγουρεύτηκα" ότι το κινητό ήταν μια χαρα έβγαλα και το Live...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

re paidia dokimase kanenas na to kanei update meso tou diktiou apo tin epilogi pou exei to tilefono?

na doume an douleyei?

ksereis poso einai se mb to update kai poso tha stixisei meso tis vodafone?

?

 

Η αναβαθμιση ειναι περιπου 15-20MB αναλογα με το οποια εκδοση εχεις στι τηλεφωνο και τι στοιχεια επιπλεον θα χρειαστει να περασει.

Απο οσο ξερω η υπηρεσια αυτη γινεται μεσο του GPRS ή WAP οποτε καταβαινεις τι χρεωσεις θα εχει.Για το internet η χρεωσει ειναι 0,0026ευρο/kb οποτε αν κανεις τον υπολογισμο βγαινει το λιγοτερο περιπου 40ευρο.Δεν ξερω αν σε συμφερει εμενα παντος μου φαινονται πολλα να τα πληρωσω.Και ποσες φορες ισως χρειαστει να ψαξει μεχρι να σου πει οτι υπαρχει αναβαθμιση και να την κατεβασει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια γρηγορα! Εκανα αναβαθμιση απο το ιντερνετ και στην φαση που ελεγε updating sofware do not touch the phone μολις εφτασε στις δυο τελευταιες μπαρες εκλεισε και δεν κανει τιποτα!!! Το αφησα καποια ωρα μετα το εβγαλα και το κινητο δεν ανοιγε! Ξαναρχισα απο την αρχη και εγινε ακριβως το ιδιο! Τι να κανω? Μην μου πειτε για σερβις γιατι θα το σπασω...

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια γρηγορα! Εκανα αναβαθμιση απο το ιντερνετ και στην φαση που ελεγε updating sofware do not touch the phone μολις εφτασε στις δυο τελευταιες μπαρες εκλεισε και δεν κανει τιποτα!!! Το αφησα καποια ωρα μετα το εβγαλα και το κινητο δεν ανοιγε! Ξαναρχισα απο την αρχη και εγινε ακριβως το ιδιο! Τι να κανω? Μην μου πειτε για σερβις γιατι θα το σπασω...

 

Δυστηχως ειναι προυποθεση οτι για να τρεξει η αναβαθμιση απο το site πρεπει να ολοκληρωθει σωστα και "με τη μια" αλλιως δημιουργουνται προβληματα, ενα απο τα οποια ειναι και αυτο που αναφερεις.Δοκιμασε να βγαλεις την μπαταρια μηπως εχει κολησει το κινητο και ξανατοποθετησε την.Αν δεν ανοιξει τοτε δυστηχως θα πρεπει να παει στο service για να περαστει σωστα η αναβαθμιση και να ξεμπλοκαρει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε οχι σημερα το πηρα απο το σερβις για ασχετο θεμα τωρα δηλαδη δεν θα εχω τηλεφωνο μεχρι την Δευτερα που ανοιγει το σερβις? Γιατι εγινε αυτη η μ@λ@κι@ στο update? Δηλαδη θα φοβομαστε μην το καψουμε και οταν κανουμε επισημη αναβαθμιση? Αλλα=η λυση δεν υπαρχει?

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι σημερα το πηρα απο το σερβις για ασχετο θεμα τωρα δηλαδη δεν θα εχω τηλεφωνο μεχρι την Δευτερα που ανοιγει το σερβις? Γιατι εγινε αυτη η μ@λ@κι@ στο update? Δηλαδη θα φοβομαστε μην το καψουμε και οταν κανουμε επισημη αναβαθμιση? Αλλα=η λυση δεν υπαρχει?

 

Πριν που ανεφερες οτι "εκλεισε", εννοούσες το κινητό έκλεισε?

Μήπως τώρα που δεν ανοίγει είναι επειδή δεν έχει μπαταρία?

Αν υπάρχει κάποιο πολύμετρο σπίτι μέτρα την τάση στην μπαταρία,πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 3,5V για να ανοίγει το τηλέφωνο.Αν δεν έχεις δοκίμασε να το αφήσεις στο ρεύμα να φορτίσει και αν δεν ανάβει άστο,μπορεί να έχει πεσει πολύ η τάση και θέλει ώρα μέχρι να ξεκινήσει.Αν ξαναανάψει δοκίμασε πάλι την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα που κανει την αναβαθμιση εκλεισε. Ειχε φτασει δυο μπαρες πριν το τελος και ξαφνικα εκλεισε το παραθυρο και μετα τιποτα! Πριν αρχισω την αναβαθμιση το ειχα φορτισει τερμα ποσο να αδειασε... Το εχω αφησει τωρα αλλα τιποτα. Τι να κανω δεν υπαρχει περιπτωση να περιμενω μεχρι την Δευτερα.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Και που είσαι ακόμα!!!! Τώρα που βγήκε το Κ800 θα πέσει κι άλλο, παρόλο που το Κ800 δεν είναι walkman.

 

@toledo

Αν έχεις Vodafone branded κινητό τότε θα πρέπει να περιμένεις γιατί δεν έχει βγει ακόμα το fix για τα δικά σας κινητά. Στη θέση σου θα το σκότωνα το VL!

 

den exo vodafone kai giayto to logo plirosa 425 eyro sto plaisio gia na min exo to mamimeno vodafone live pou exo edo kai 4 xronia apla rotao an ginete apo tin syskeyi apo to menou pou leei update firmware kai an to exei prospathisei kanenas!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάσαι τα παλιότερα post μου είμαι αυτός που είχε αφήσει έναν μήνα το κινητό του σε service και έστελνα mails στην SE. Αναγκάστηκαν και μου δώσανε καινούργια συσκευή!!! η οποία ήταν VL(σαν αυτή που είχα αγοράσει) και είχε μέσα την έκδοση που έγραψα παραπάνω και αφού είδα ότι δεν είχε πρόβλημα με τις κλήσεις οπότε "σιγουρεύτηκα" ότι το κινητό ήταν μια χαρα έβγαλα και το Live...

 

ok file ki ego pou esteila kamia 10aria mail me egrapsan kanonika mono sto proto mou apantisan otan toys eipa gia olous tous xristes ton 810 pou eixan problima den epoikinonisan ksana mazi mou!!!!

ara tora einai unbrandet to kinito sou e?

ante me geia na doume pote tha katafero na anabathmiso to diko mou logo douleias

simera eixa pano apo 30 xamenes kleisis prepei na to kano oso pio grigora ginete!!!

apo ekei pou eixa gyro sta 45 eyro to mina kleisis exo ftasei edo kai dyo mines 70 me 80 eyro logariasmo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ayta pios tha ta plirosei mou lete? (ta extra!!!)

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Καμια αλλη ιδεα παιδια? Κανεις? Δεν μπορω να παριμενω παλι. Μια εβδομαδα το εχω παρει και ζητημα ειναι αν το εχω κρατησει μια μερα. Μα ειναι δυνατον να γινονται τετοιες στραβες απο το επισημο site? Αν δεν ειμαστε και απο εκει ασφαλεις αποπου ειμαστε? Ημαρτον πια!!! tria 12345 thanks για την βοηθεια αλλα τιποτα δεν πιανει. Ειναι νεκρο προς το παρον...

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το ξανακάνεις εγκατάσταση το πρόγραμμα μπας και έχει εκείνο το κόλημμα..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...