Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Κάνεις ένα backup με το MyPhone Explorer και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

Σωστός.;)

 

2) Τα handsfree συνήθως για να ανιχνευθούν πρέπει να κρατήσεις πατημένο το κουμπάκι που έχουν πάνω τους. Να υποθέσω ότι το κάνεις αυτό;

Τη διαδικασία ξέρω να την εφαρμ΄ζω. Άλλωστε μου το έκανε κα ο υπάλληλος του Γερμανού. Το θέμα είναι ότι είτε δε συνδέεται καθόλου, είτε συνδέεται για λίγο και αποσυνδέεται το handsfree i-tech.

Θα πάρω τηλέφωνο στο service του Γερμανού αύριο και θα έχουμε show:mad:

Αν τελικά δεν είναι πλήρως συμβατό με το κινητό μου θα απαιτήσω να μου το αλλάξει το κατάστημα, διότι εγώ ζήτησα bluetooth handsfree με τη συσκευή στο χέρι. Αυτό οφείλουν να ξέρουν τα θέματα συμβατότητας, όχι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να σιγουρευτείς αν είναι συμβατή κοίτα στο site του κατασκευαστή της συσκευής
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι θα σου πρτεινα να μην ξαναπατησεις ποτε στο Γερμανο. Ουτε απ' εξω να μην περνας! Ειναι παναριβος και φερνει κατι μουφες που τις πασαρει και για καλες μαρκες. Με τα λεφτα που εδωσες υπαρχει ακουστικο της Motorola μικρο, ελαφρυ και πολυ ομορφο. Το εχει παρει ενας φιλος μου και το εχουμε συνδεσει με 4 διαφορετικες μαρκες κινητων και ποτε δεν ειχε κανενα προβλημα. Να προτιμας καλυτερα επωνυμα αξεσουαρ. Ισως δωσεις κατι παραπανω (οχι παντα) αλλα στην διαρκεια θα ειναι καλυτερο. Σου ευχομαι παντως να βρεις ακρη.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το ειδα στο site του Πλασιου 349 ευρω! Μα καλα ειναι δυνατον? Απο την μια μερα στην αλλη πτωση της τιμης 50 ευρω? Καλη φαση βεβαια για οσους δεν το εχουν παρει ακομα. Πρεπει να εχει σχεση παντως και με την διαθεση στην αγορα του Κ800. Μπορει να λεω και βλακεια, υποθεση κανω.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Στον ΙΕ θα το βρεις στα Εργαλεία(Tools).Δες σχετικές φωτό εδώ:

http://rapidshare.de/files/24269917/DSC00212.JPG.html ,και

http://rapidshare.de/files/24270039/DSC00213.JPG.html , και

http://rapidshare.de/files/24270130/DSC00214.JPG.html ,

επαναλαμβάνω ΟΛΑ αυτά πρέπει να είναι σωστά ΜΟΝΟ στον Internet Explorer,πουθενά αλλού.

 

Φιλε rostropol εγω σπιτι εχω εγκαταστησει το Update της SE απο το site και το Macromedia Flash Player και Macromedia Shockwave.Εχω ενεργοποιησει και τα Active X Controls και για τα δυο και εχω εγκατεστημενη και την JDK 1.5.0_07.Παρολα αυτα ακομα λαμβανω μηνυμα οτι δεν μπορει να βρει το JAva Virtual Machine.Καμια λυση στο προβλημα αυτο υπαρχει γιατι εχω τρελαθει πια.Δεν παιζει με τιποτα.:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός.;)

 

 

Τη διαδικασία ξέρω να την εφαρμ΄ζω. Άλλωστε μου το έκανε κα ο υπάλληλος του Γερμανού. Το θέμα είναι ότι είτε δε συνδέεται καθόλου, είτε συνδέεται για λίγο και αποσυνδέεται το handsfree i-tech.

Θα πάρω τηλέφωνο στο service του Γερμανού αύριο και θα έχουμε show:mad:

Αν τελικά δεν είναι πλήρως συμβατό με το κινητό μου θα απαιτήσω να μου το αλλάξει το κατάστημα, διότι εγώ ζήτησα bluetooth handsfree με τη συσκευή στο χέρι. Αυτό οφείλουν να ξέρουν τα θέματα συμβατότητας, όχι εγώ.

επειδη παλια δουλευα στον γερμανο τα handsfree i-tech εχουν προβλημα.οχι ολα αλλα ειναι να πεσεις σε αυτο που το εχει.Για αυτο απο οτι διαβασα παραπανω το εχεις παει στο καταστημα λιγες μερες μετα την αγορα.οποτε ξαναπηγαινε(αν αντεχεις να μην τους βρισεις) και ζητα αντικατασταση γιατι γνωριζουν οτι μερικα ειναι ελατωματικα απλα μπορει να μην το αλλαξαν... δεν γνωριζω γιατι δεν το αλλαξαν αφου εχει προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε rostropol εγω σπιτι εχω εγκαταστησει το Update της SE απο το site και το Macromedia Flash Player και Macromedia Shockwave.Εχω ενεργοποιησει και τα Active X Controls και για τα δυο και εχω εγκατεστημενη και την JDK 1.5.0_07.Παρολα αυτα ακομα λαμβανω μηνυμα οτι δεν μπορει να βρει το JAva Virtual Machine.Καμια λυση στο προβλημα αυτο υπαρχει γιατι εχω τρελαθει πια.Δεν παιζει με τιποτα.:mad:

 

 

Αν τυχον εχεις το Panda απενεργοποιησετο και εισαι οκ !

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον εχεις το Panda απενεργοποιησετο και εισαι οκ !

 

OK thanks θα το δοκιμασω οταν γυρισω απο την δουλεια γιατι οντως εχω το Panda.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν τυχον εχεις το Panda απενεργοποιησετο και εισαι οκ !

Σημαρα εκανα το UPDATE απο την SE και υπαρχει αναβαθμιση η R4DB005 και εχει διορθωσει και τα προβληματα με τα dropped call και με το φλας. Ολη τη μερα δουλευει ρολοι.

Ειμαι πανευτηχης επιτελου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση απο το SITE της SE δουλευει και υπαρχει.Εχει διορθωσει τα παντα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η αναβαθμιση απο το SITE της SE δουλευει και υπαρχει.Εχει διορθωσει τα παντα.

 

 

τα δεδομενα που ειχες στο W810 τα κρατησε η τα εχασες?

Link to comment
Share on other sites

τα δεδομενα που ειχες στο W810 τα κρατησε η τα εχασες?

Υπαρχουν τα παντα μεσα στο κινητο χωρις να εχει χαθει τιποτα.Στην επανεκκινηση που κανει κραταει ολες τις ρυθμισεις που ειχες κανει.Θεμα, φοντο, ηχους, ξυπνητηρια. Την εχω βαλει απο το πρωι και δεν εχει κανενα προβλημα.Ο ηχος στην κληση ειναι πεντακαθαρος και για μενα και το συνομιλητη.Εχω τρελαθει αυτη τη στιγμη γιατι απο τοτε που το αγορασα(εδω και δυο μηνες) ειχα προβλημα απο την αρχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα ζώα την έβαλαν; trial πρέπει να είσαι γουρλής, μόλις έβαλες το προγραμματάκι, βγήκε και η αναβάθμιση. Εδώ και πόσο καιρό, σχεδόν 3 βδομάδες κάθε μέρα ξεκινάω το πρόγραμμα και δεν είχε αναβάθμιση..

Πάω να την βάλω και εγώ.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

τι σκατά... μόλις το σύνδεσα και μου λέει πως δεν υπάρχει καμμία αναβάθμιση..

 

Update Service Version 2.6.6.12

 

Εσύ trial ποια έκδοση έχεις; Την έκδοση του προγράμματος εννοώ, το Update service. Όταν ανοίγεις το πρόγραμμα την λέει πάνω αριστερά στο About.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

:) White Edition

http://www.fs-newmobile.com/images/news/jun_2006/sonyericsson_w810i_whiteedition_01.jpg

Sony Ericsson Launches Stylish W810 Walkman&reg Phone - New Quad-band Edge Walkman Phone Delivers

High-Quality Music experience with Two Mega-pixel AutoFocus Camera and Removable Memory.

 

Sony Ericsson today announced the latest addition to its line-up of Walkman-branded mobile music phones to further enhance the consumerʼs mobile music experience, the sophisticated, Fusion white W810. The Sony Ericsson W810 is a Quad-band EDGE phone (850/900/1800/1900 MHz), and enables users to transfer their legacy CD collection or access operator music download services, while staying connected to friends, family and business colleagues anywhere in the world.

 

The Sony Ericsson W810 offers the latest in mobile multi-media functionality by taking advantage of high speed data downloads; listen to hours of music, capture and send high-resolution mega pixel images, access the Internet and stay connected through instant messaging or email. The latest Walkman phone comes with a 512MB removable Memory Stick, which can be upgraded to 2GB currently available in retail outlets, allowing consumers to store a wealth of music tracks, photos, video and other multimedia files on the phone.

 

Extending the highly acclaimed Sony Ericsson Walkman phone line-up, the stylish white with grey trim W810 advances the mobile music experience by seamlessly blending together entertainment and advanced mobile phone technology to offer a truly credible digital music experience supporting industry standard MP3 and AAC music file formats. The phone comes complete with quality HPM-70 stereo headphones which feature a standard 3.5 mm headphone jack for personal customization.

 

Consumers can easily and quickly load music to the phone; either uploading their legacy CD collection onto the W810 from a PC via USB 2.0 using the provided Disc2Phone music management software, or by purchasing new music from operator specific over-the-air download services. This enclosed PC software makes it easy to sort, browse and transfer files on the 512 MB Memory Stick PRO Duo™, which provides capacity for approximately 150 music tracks – the equivalent of around 15 full length CDs.

 

Enjoying music on the Sony Ericsson W810 Walkman phone is extremely simple because a dedicated Walkman button quickly pulls up the music menu regardless of what other application on the phone is in use. Positioned just below the phoneʼs screen you can find all the most common music controls needed (Play/Pause/Stop/Skip Track/Volume) allowing users to move easily between tracks or adjust the volume on the speaker or headphones. Engaging Mega Bass™ improves the sound experience when listening to music through the external speaker or the high quality headphones provided.

 

"Since the launch of the W800 flagship Walkman phone in August last year, consumers across the world have been embracing the concept of the mobile phone as a credible digital music player, and enjoying high quality music anywhere, anytime without having to carry a dedicated music device. Sony Ericssonʼs Walkman phones are redefining how consumers listen and enjoy music, and the W810 strengthens our music phone line-up with the addition of dedicated music buttons on the front of the phone and an expanded choice of how users upload music to the phone" said Miles Flint, president for Sony Ericsson.

 

http://www.fs-newmobile.com/images/news/jun_2006/sonyericsson_w810i_whiteedition_02.jpg

 

The Sony Ericsson W810 is also a great imaging device enabling users to capture great still pictures and video featuring an integrated high-quality 2 mega pixel, auto-focus camera with photo light, and easily recognisable digital still camera interface.

 

As with other members of the Walkman phone family, music automatically pauses when an incoming call is received and begins playing again when the call ends. The phone can also operate in a music-only mode for those occasions when the phone function must be disengaged, such as during air travel.

 

The W810 is equipped with EDGE Class 10 technology, to allow quick and easy data transfers and Internet access, and Bluetooth™ Wireless technology for connectivity with Bluetooth handsfree headsets and sharing data with other Bluetooth-enabled devices.

 

The Sony Ericsson W810 White Edition is a Quad-band EDGE phone available in Fusion white and starts shipping globally Q3 2006.

 

 

Πηγή: NewMobile

Link to comment
Share on other sites

OK--> R4DB005 out!

 

topic σχετικό με το νέο update: http://developer.sonyericsson.com/thread.jspa?threadID=29238

 

Μια χαρά φαίνεται πρέπει να το δοκιμάσω κανά 2 μέρες ακόμη. Λίγο πιο καθαρός ο ήχος στην αναπαραγωγή MP3, μαλλον και το ringtone λίγο πιο δυνατο και καθαρό. Νομίζω σε γενικά πλαίσια λιγάκι πιο γρηγορο το menu. Αυτά. Θα επανέλθω μόλις checkarw και τα dropped.. :D

 

 

 

PS: Επίσημες πληροφορίες για τα fixes/changes δεν υπαρχουν ακόμα. Υπομονή..

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

τι σκατά... μόλις το σύνδεσα και μου λέει πως δεν υπάρχει καμμία αναβάθμιση..

 

 

 

Εσύ trial ποια έκδοση έχεις; Την έκδοση του προγράμματος εννοώ, το Update service. Όταν ανοίγεις το πρόγραμμα την λέει πάνω αριστερά στο About.

Ειναι το μοναδικο πραγμα που δεν κοιταξα.Απλα κατεβασα το προγραμμα απο το site της SE που λεει οτι ειναι για το W810 τιποτα αλλο, και με μεγαλη βοηθεια απο τα παιδια εδω ετρεξε βρηκε την αναβαθμηση και την κατεβασε.:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OK--> R4DB005 out!

 

topic σχετικό με το νέο update: http://developer.sonyericsson.com/thread.jspa?threadID=29238

 

Μια χαρά φαίνεται πρέπει να το δοκιμάσω κανά 2 μέρες ακόμη. Λίγο πιο καθαρός ο ήχος στην αναπαραγωγή MP3, μαλλον και το ringtone λίγο πιο δυνατο και καθαρό. Νομίζω σε γενικά πλαίσια λιγάκι πιο γρηγορο το menu. Αυτά. Θα επανέλθω μόλις checkarw και τα dropped.. :D

 

 

 

PS: Επίσημες πληροφορίες για τα fixes/changes δεν υπαρχουν ακόμα. Υπομονή..

Φιλε Lusifer_gr εχω περασει την αναβαθμηση R4DB005 απο χτες στο τηλεφωνο.Για να το δοκιμασω επαιρνα τηλεφωνο οπου μπορουσα και δεν εκανε ουτε ενα παρασητο ουτε το παραμικρο που να προδιδει οτι υπαρχει οποιοδηποτε προβλημα. Για την μουσικη δεν το εχω δοκιμασει ακομα αλλα το φλας δουλευει αψογα χωρις να αναβοσβηνει.:D

Επιτελους κανανε και κατι καλο στη SE και μας δωσανε την αναβαθμιση!!!!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ, ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ. ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω μια υποψία.. λέτε να μου λέει πως δεν υπάρχει αναβάθμιση επειδή είναι Vodafone Live ?

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω μια υποψία.. λέτε να μου λέει πως δεν υπάρχει αναβάθμιση επειδή είναι Vodafone Live ?

 

 

Θα λεγα οτι ειναι κατι (πολυ παραπανω) απο υποψια :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...