Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην ανησυχείς και στο δικό μου SanDisk είναι και το έχω πάρει από το Γερμανό...

Μια απ'τα ιδια και εδω! SanDisk και δεν εχει παλι προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας φαινεται λογικο ομως αυτο? Πως ειναι δυνατον το κινητο να ειναι της Sony και να βαζει μεσα καρτες της SanDisk? Αφου το memory stick ειναι δικια της ανακαλυψη, τωρα τα παιρνει απο αλλους κατασκευαστες?

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

kai mena sandisc exei mesa!!!

 

paidia paratirisate oti se sxesi me to k750 pou etyxe na akouso exei poli xamilo ixo (milao gia to eksoteriko ixeio)

 

ayto me tis kleisis synexizete pantou e?

akoma na bgei anabathmisi apo tin se?

 

ti tha ginei re paidia?

pisteyetai oti prepei na kanoume mia omadiki epistoli paraponon kai na tin steiloume stin se?

molis skeftika kati :O

 

kapoios pou einai kalos stin ekthesi kai sto na eteimazei kales epistoles na eteimasi mia epistoli paraponon kai me antigrafi epikolisi na tin steiloume oloi mazi kai osoi exoun problima stin se!:lol:

 

ti lete den einai kali i idea mou?:D

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Σας φαινεται λογικο ομως αυτο? Πως ειναι δυνατον το κινητο να ειναι της Sony και να βαζει μεσα καρτες της SanDisk? Αφου το memory stick ειναι δικια της ανακαλυψη, τωρα τα παιρνει απο αλλους κατασκευαστες?

λογικοτατο μου φαινεται και καθολου περιεργο.μπορει η ανακαλυψη της συγκεκριμενης καρτας να ηταν δικη της,αλλα αυτο δεν παυει και σε αλλες εταιριες του χωρου να εχουν βγαλει και αυτες στην παραγωγη ιδιες καρτες.αν η sony ericsson δεν αφηνε το κινητο να γνωριζει το κινητο αλλες καρτες..θα ηταν μεγαλο λαθος και κανεις δεν θα προτιμουσε τα κινητα της! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) re paidia mesa apo to service tis syskeyis to ixeio einai sto 3 kai an to balo sto 5 kai patiso ok otan pao na to ksanado den to krataei giati?

2)an ta arxeia ixou ta kano aac tha pianoun ligotero xoro?

apo apodosi einai ta idia? i allazi mono i sympiesi pou exei to kathe format?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

egw xrisimopoiw firefox. Pou akrivws prepei na paw?

Μα η αναβάθμιση δεν γίνεται με άνοιγμα του ΙΕ(χρησιμοποιεί τις ιδιότητες απεικόνισης και αναπαραγωγής πολυμέσων του όμως),απλώς φρόντισε εσύ στον ΙΕ να έχεις ενεργό το Active X στοιχείο του Flash Player(Εργαλεία-Tools>Διαχείρηση Προσθέτων-Addons) και μετά τρέξε ξανά το πρόγραμμα,λογικά θα σου εμφανίσει τα γράμματα,για να μπορέσεις να συνεχίσεις:)

Link to comment
Share on other sites

λογικοτατο μου φαινεται και καθολου περιεργο.μπορει η ανακαλυψη της συγκεκριμενης καρτας να ηταν δικη της,αλλα αυτο δεν παυει και σε αλλες εταιριες του χωρου να εχουν βγαλει και αυτες στην παραγωγη ιδιες καρτες.αν η sony ericsson δεν αφηνε το κινητο να γνωριζει το κινητο αλλες καρτες..θα ηταν μεγαλο λαθος και κανεις δεν θα προτιμουσε τα κινητα της! :)

 

Ειναι σωστο αυτο που λες και απολυτα λογικο. Ολες οι εταιριες βγαζουν ολων των ειδων τις καρτες και αυτο ειναι πολυ καλο για τον ανταγωνισμο και για εμας τους καταναλωτες. Απλα υπεθετα οτι αγοραζοντας ενα κινητο Sony θα ειχε και memory stick της Sony μεσα και οχι καποιου αλλου κατασκευαστη.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

ΩΧ!! Πριν από μια βδομάδα έβαλα την R4CK.... Αν το ήξερα θα περίμενα την R4B... Κοίτα να δεις γκαντεμιά.... :fool: Πάντως και με την R4CK τα πράγματα ειναι ΠΟΛΥ κσλύτερα... Θα περιμένω απο SE τώρα μιας και δεν "καίγομαι" πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Αστα, και γω πριν μια βδομαδα την ειχα βαλει...καλα που ειχα παρει με ενα φιλο 10 credits και μας στοιχιζει 6 Ε η καθε αναβαθμιση! Τι να κανουμε, αφου εχουμε την τρελα μας πρεπει να πληρωνουμε...εξ'αλλου, εδω που εχουμε φτασει, τα εξη ευρω δεν ειναι πλεον και κανενα τρομακτικο ποσο!:this:

ta dropped calls diorthothikan?

to flash?

kamia alli diafora pou exei to firmware?

 

re paidia giati den anebazei tin anabathmisi i SE?

PEITE MOU GIATI?

KAPOIOS POU NA GNORIZEI TOU THEMATOS?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Aπο χθες το βραδυ το W810 μου φοραει το λογισμικο R4DB005...απο το DaVinci φυσικα!!! Πεταει το εργαλειοοοο!!! :yahoo:

 

 

Για πειτε μου ρε παιδια credits απο το davinci με πιστωτικη τα αγοραζεις? και επι την ευκαιρια προλαβες να τσεκαρεις καμια αλλαγη? (πχ αν δυναμωσε ο ηχος?)

 

προς toledo: το bug με το flash εχει διορθωθει απο την προηγουμενη εκδοση λογισμικου

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι υποθετω οτι η Sony δεν εχει δικη της γραμμη παραγωγης καρτων μνημης και τις δινει φασον σε αλλο κατασκευαστη...μαλιστα, στην Sandisk!

 

ίσως ακόμη και αυτές που έχουν την φίρμα της επάνω να κατασκευάζονται από third party provider. Συνηθισμένα στην εποχή μας ... Αλήθεια, έχει κανείς κάρτα της Sony;

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Καλά από μόνο του το γεγονός ότι έχουν βγει 2-3 αναβαθμίσεις υπάρχουν στο davinci και όχι στο SEUS δείχνει πόσο σοβαροί είναι και δεν μιλάμε για το φλας που αναβοσβήνει αλλά για τις ΚΛΗΣΕΙΣ!!!!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

-Released W810 R4DB005 versions

 

Θα μας τρελάνουν αυτοί της Se. Στο davinci φτάσαν σε αυτή την έκδοση, και οι της SE ούτε το πρώτο update δεν έχουν ανεβάσει

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

paidia ego exo tin proti ekdosi kai dn mou kanei provlimata,ama pao kai to anavathmiso,tha paizei pio dynata ?/??:O
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Μα η αναβάθμιση δεν γίνεται με άνοιγμα του ΙΕ(χρησιμοποιεί τις ιδιότητες απεικόνισης και αναπαραγωγής πολυμέσων του όμως),απλώς φρόντισε εσύ στον ΙΕ να έχεις ενεργό το Active X στοιχείο του Flash Player(Εργαλεία-Tools>Διαχείρηση Προσθέτων-Addons) και μετά τρέξε ξανά το πρόγραμμα,λογικά θα σου εμφανίσει τα γράμματα,για να μπορέσεις να συνεχίσεις:)

 

 

File mou ston explorer exw egkatestimeno to flash extension.Exallou sto pc einai egkatestimeno kai to macromedia flash player professional.Ayto ennoeis?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω όλα τα μέλη του forum, ως νέο μέλος.

 

Είμαι κι εγώ κάτοχος ενός W810i και έχω δύο ζητήματα που θα ήθελα τη βοήθειά/ γνώμη σας.

 

1. Αν κάνω την αναβάθμιση λογισμικού που περιγράφετε, θα χάσω κάτι από sms, αριθμούς τηλεφώνου, αρχεία στη μνήμη του κινητού, ήχους κλήσης κλπ;

 

2. Αγόρασα ένα bluetooth handsfree i-tech. Το πήρα από το Γερμανό ζητώντας ένα bluetooth για το κινητό μου (έχει σημασία αυτό).

Αφού δούλεψε καλά 4-5 μέρες, μετά άρχισε να αποσυνδέεται μόνο του. Μετά άρχισε να μη μπορεί να επανασυνδεθεί το handsfree με το κινητό μου.

Το πήγα στο κατάστημα, είδαν το πρόβλημα και το έστειλαν στο σέρβις.

Με ειδοποίησαν σε 12 μέρες ότι ήταν έτοιμο, χωρίς να έχουν διαγνώσει βλάβη. Πάω, το παίρνω, προσπαθώ να το συνδέσω και δε γινόταν. Γυρίζω πίσω στο κατάστημα, προσπαθεί ο τεχνικός, το συνδέει και ώσπου να βγω έξω αποσυνδέθηκε πάλι.

Μου λέει ότι μπορεί να θέλει αναβάθμιση το λογισμικό μου γιατί το τηλέφωνο είναι καινούριο και κάτι μπούρδες. Εναλλακτικά πρέπει να στείλουμε μαζί κινητό και handfree να τα τεστάρουν. Εγώ το δοκίμασα και σε W800 και σε Κ750 το handsfree δεν ανιχνεύεται.

Και δεδομένου ότι δεν είναι για τα 40Ε που το πήρα, πιο πολύ κοστίζει η ταλαιπωρία μου, εγώ τί τους φταίω; Να μείνω πάλι 10+ μέρες χωρίς κινητό;

Αυτή είναι η εξυπηρετηση των ελληνικών επώνυμων επιχειρήσεων.

 

ΥΓ: Με το Γερμανό είχα παλαιότερα πάλι μια ιστορία που είχε καεί εντός εγγύησης ασύρματο τηλέφωνο και μου είπαν ότι έγινε από υπέρταση.

Επειδή όμως το πήρα πατριωτικά μιας και αυτό δε μπορεί να αποδειχθεί, έφτασα να μιλήσω με τον Τεχνικό Διευθυντή του Ομίλου ο οποίος αφού κατάλαβε ότι δεν τα βγάζει πέρα μαζί μου, μου αντικατέστησε τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

1) Κάνεις ένα backup με το MyPhone Explorer και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

 

2) Τα handsfree συνήθως για να ανιχνευθούν πρέπει να κρατήσεις πατημένο το κουμπάκι που έχουν πάνω τους. Να υποθέσω ότι το κάνεις αυτό;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

File mou ston explorer exw egkatestimeno to flash extension.Exallou sto pc einai egkatestimeno kai to macromedia flash player professional.Ayto ennoeis?

Ναι και κατόπιν το στοιχείο ελέγχου ActiveX να είναι ενεργό:)

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ επικοινώνησα μέσω e-mail με την SE...

 

Θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος απ'την Sony Ericsson υπεύθυνα και να με ενημερώσει πότε θα ανεβάσετε καινούργιες εκδόσεις λογισμικών για το κινητό w810i στο internet. Υπάρχουν εκατοντάδες χρήστες οι οποίοι έχουν αγανακτήσει με τα dropped calls, και περιμένουν τις αναβαθμίσεις. 2 μήνες έχουν περάσει απ'την κυκλοφορία του μοντέλου και ακόμα αναβάθμιση λογισμικού δεν έχει ανεβεί στο site.

 

Επιπλέον σαν Sony Ericsson, ποια είναι η επίσημη τοποθέτησή σας για το πρόβλημα των dropped calls; Ποια είναι η επίσημη λύση;

 

και η απάντησή τους ..

 

Αγαπητέ Κύριε Σ..........η,

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Θα θέλαμε να μας παρέχετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υπόθεσή σας, ώστε να σας ενημερώσουμε επακριβώς.

Επιπλέον, θα θέλαμε να επισημάνουμε ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη πληροφορία από την Sony Ericsson σχετικά με την κυκλοφορία κάποιας νεότερης αναβάθμισης για το Sony Ericsson W810i κινητό τηλέφωνο μέσω της Υπηρεσίας Αναβάθμισης από την ιστοσελίδα μας στην διεύθυνση http://www.sonyericsson.com.

 

 

Πρώτον, τι περισσότερο δηλαδή να τους πω για το πρόβλημά μου; Θέλουν να μου πούνε ότι δεν είναι ενήμεροι για ότι συμβαίνει με το θέμα των dropped calls; Αν δεν ξέρουν, τότε είναι για τα μπάζα..

Από την άλλη, περιμένουν την SE, να τους δώσει πληροφορία για την Υπηρεσία αναβάθμισης; Αυτοί δηλαδή τι κάνουν; δεν μπορούν να πάρουν θέση σαν επίσημο service και να επικοινωνήσουν μαζί του; ffs...

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Afto to ActiveX pou to vriskw ston mozilla?

Στον ΙΕ θα το βρεις στα Εργαλεία(Tools).Δες σχετικές φωτό εδώ:

http://rapidshare.de/files/24269917/DSC00212.JPG.html ,και

http://rapidshare.de/files/24270039/DSC00213.JPG.html , και

http://rapidshare.de/files/24270130/DSC00214.JPG.html ,

επαναλαμβάνω ΟΛΑ αυτά πρέπει να είναι σωστά ΜΟΝΟ στον Internet Explorer,πουθενά αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα μου το αντικατεστησαν και πήρα τη νέα συσκευή στα χέρια μου :D έχει μέσα την R4CE012 και λειτουργεί ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ :D με αφήνει να μιλήσω τι χαρά :D θα το αφήσω 2-3 μέρες να σιγουρευτώ ότι λειτουργεί σωστά και μετά θα σκοτώσω το vl:devil: :ρ :knife: :chair:
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,οσοι το εχετε το κινητο,εκτος απο το προβλημα με τις κλησεις(το οποιο θα διορθωθει λογικα με την πρωτη αναβαθμιση)υπαρχουν αλλα προβληματα?

Απο ποιοτητα κατασκευης πως ειναι?Σε συγκριση με το Κ750?(οσοι το ειχατε)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...