Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Katarxin kalispera se olous kai xairomai pou sas gnorizo! Eimai newbie edo apo simera kai 8a i8ela na rotiso se posous apo esas trizei frikta to joypad me ta pliktra plohghshs??? To diko mou pantos trizei san mpakatela kai sin tis allis o hxos klisis den ftanei se entash thn antistixh tou w800 pou eixa mexri kai thn prohgoumeni ebdomada....
... Peace! :blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε έκανα το πρώτο crash test για το 810.

Το πήρα στην παραλία για να ακούω μουσική, αφού αυτός ήταν και ο κύριος λόγος που το αγόρασα :D Οι εντυπώσεις μου από τον ήχο του είναι οι καλύτερες!

 

Μια απορία: Ο mp3 player που έχει το κινητό, καλός μεν αλλά δεν είναι ότι πιο πλήρες έχω δει..Δεν εμφανίζει id tags, elapsed time κλπ..Ειναι πλέον αρκετά ώριμη η σειρά W της SE, απορώ πώς και δεν έχει εξελιχθεί ακόμα το συγεκριμένο software, ειδικά σε μια σειρά που πρώτα είναι walkman και ύστερα κινητό κατ εμέ.

 

Υπάρχει κάποιος άλλος mp3 player που μπορεί να εγκατασταθεί στο κινητό που να είναι πιο πλήρης;

 

Πήρε το μάτι μου για v.2 του συγκεκριμένου player από τη Sony, αλλά θα κυκλοφορήσει το φθινόπωρο με το W850 απ'ότι διάβασα..Θα μπορούμε να τον flashaρουμε στο 810?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..:)

Επειδη δεν εχω το συγκεκριμενο κινητακι και ουτε το εχω δει απο κοντα ,θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Εχω ενα φιλαρακι που θελει να αγορασει καινουργιο κινητο και ειναι ανμεσα στο w800i kai sto w810.Τι να παρει??

Διαβασα σε κατι post πιο πανω πως το w810 εχει προβληματα με το flash και οτι..τριζει!!Ειναι μεμονομενα αυτα τα περιστατικα,ή συμβαινουν σε ολους??Το mp3 player ειναι ιδιας ποιοτητας με του 800(πολυ καλο δηλαδη?),ή ακομη καλυτερο?

Πραγματικα,θα ηθελα εγκυρες απαντησεις αν γινεται..

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων..

 

 

Ps:η τιμη πωλησης ποση ειναι?Ρωταω γιατι το site των Γερμανος και πλαισιο εχουν παντα παμπαλαιες τιμες.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αλλάξω το pin της sim card και πολύ περισσότερο να τον καταργήσω; Όσο κι αν έψαξα δεν μπορεσα να βρω το σχετικό μενού στο 810. Δεν μπορεί, κάπου θα υπάρχει..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχω αγορασει το sony-ericsson w810 και απο οτι εχω διαβασει και παραπανω υπαρχει προβλημα με το led του κινητου. εχω κατεβασει το update απο το site της εταιριας αλλα οταν το κανω install και παω να το τρεξω μου βγαζει ενα μηνυμα "CANNOT LOCATE JVM" (JVM=JAVA VIRTUAL MACHINE). εχω εγκαταστησει το FLASH PLAYER και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τρεχει.οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθισει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. εχω αγορασει το sony-ericsson w810 και απο οτι εχω διαβασει και παραπανω υπαρχει προβλημα με το led του κινητου. εχω κατεβασει το update απο το site της εταιριας αλλα οταν το κανω install και παω να το τρεξω μου βγαζει ενα μηνυμα "CANNOT LOCATE JVM" (JVM=JAVA VIRTUAL MACHINE). εχω εγκαταστησει το FLASH PLAYER και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τρεχει.οποιος γνωριζει κατι ας με βοηθισει.

 

Μάλλον θα πρέπει να εγκαταστήσεις στον υπολογιστή σου την Java Virtual Machine. Οδηγίες και κατέβασμα από δω

 

@orone

Το ίδιο δίλημμα είχα κι εγώ. Αποφάσισα να πάρω το 810 λόγω καλύτερης οθόνης, μεγαλύτερης μνήμης, ομορφότερης σχεδίασης. Όσον αφορά την αναπαραγωγή των mp3 τα παιδιά εδώ μέσα λένε ότι είναι πολύ καλή αλλά μην έχοντας ακούσει ο ίδιος δεν μπορώ να σου δώσω μια έγκυρη απάντηση.

Τα προβλήματα με το φλας λύνονται με αναβάθμιση.

 

Τέλος για τις τιμές μπες εδώ και σύγκρινε μόνος σου. :)

 

@soulmate

Αν το μενού δεν έχει αλλάξει δραματικά σε σχέση με παλιότερα SE λογικά θα είναι στις ρυθμίσεις στα κλειδώματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. θα το δοκιμασω και θα δουμε.

οσο αφορα το κωδικο pin η αλλαγη του γινεται απο "MEΝΟΥ>ΡΥΘΝΙΣΕΙΣ>ΠΡΟΦΙΛ>ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΑ>ΑΛΛΑΓΗ ΚΩΔΙΚΟΥ PIN"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..:)

Επειδη δεν εχω το συγκεκριμενο κινητακι και ουτε το εχω δει απο κοντα ,θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Εχω ενα φιλαρακι που θελει να αγορασει καινουργιο κινητο και ειναι ανμεσα στο w800i kai sto w810.Τι να παρει??

Διαβασα σε κατι post πιο πανω πως το w810 εχει προβληματα με το flash και οτι..τριζει!!Ειναι μεμονομενα αυτα τα περιστατικα,ή συμβαινουν σε ολους??Το mp3 player ειναι ιδιας ποιοτητας με του 800(πολυ καλο δηλαδη?),ή ακομη καλυτερο?

Πραγματικα,θα ηθελα εγκυρες απαντησεις αν γινεται..

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων..

 

 

Ps:η τιμη πωλησης ποση ειναι?Ρωταω γιατι το site των Γερμανος και πλαισιο εχουν παντα παμπαλαιες τιμες.

 

Ναι φιλε μου,...ολα αυτα ειναι περισταριακα προβληματα που λυνονται με την πρωτη αναβαθμιση.Don't worry.Δε ξερω ποσο εχει το W800, παντως το W810 κανει 415-425 ευρα.Αν ο φιλος σου πιστευει οτι η διαφορα με το W800 ειναι μικρη...να παρει το w810 (που ειναι και πιο ομορφο)

Το Mp3 player του δεν ειναι κακο...απλα με αφηνει εντελως ουδετερο.

 

"Μια ******* φεραμε":D ...οταν παιζει ενα τραγουδι...πως μπορεις να το προχωρησεις και να πας π.χ. στη μεση του τραγουδιου? Γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες...Δεν ειμαι ιδιαιτερα ενεργος στο forum λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων.Ειμαι ιδιαιτερα ικανοποιημενος απο το k750i,αλλα επειδη εχει βγει μια καλη επιδοτηση σκεφτομαι αυριο παρω το w810i.Ερωτηση προς οσους ειχαν πριν το κ750i...Οι φορτιστες,οι βασεις για το αυτοκινητο,τα hands free του 750 ειναι ιδια με αυτα του 810?Δηλαδη θα εφαρμοζουν και θα δουλευουν στη νεα συσκευη?Σας ευχαριστω εκ των προτερων...

ναι ολα ειναι ιδια.απο το k750i και μετα ολα τα αξεσουαρ κανουν και για νεοτερα κινητα της SE.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα ολες τις σελιδες του τοπικ και γενικα ειδα καλα λογια για την αυτονομια.Η ερωτηση μου ειναι,ποσο αντεχει η μπαταρια με συνεχες παιξιμο mp3?
Link to comment
Share on other sites

Εγω που χρησιμοποιω συνεχεια το ραδιοφωνο η μπαταρια κραταει περιπου στις 2 μερες και με χρηση του τηλεφωνου για κλησεις.Οσο αφορα τα mp3 υποθετω οτι η διαρκεια ειναι περιπου η ιδια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..:)

Επειδη δεν εχω το συγκεκριμενο κινητακι και ουτε το εχω δει απο κοντα ,θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση.

Εχω ενα φιλαρακι που θελει να αγορασει καινουργιο κινητο και ειναι ανμεσα στο w800i kai sto w810.Τι να παρει??

Διαβασα σε κατι post πιο πανω πως το w810 εχει προβληματα με το flash και οτι..τριζει!!Ειναι μεμονομενα αυτα τα περιστατικα,ή συμβαινουν σε ολους??Το mp3 player ειναι ιδιας ποιοτητας με του 800(πολυ καλο δηλαδη?),ή ακομη καλυτερο?

Πραγματικα,θα ηθελα εγκυρες απαντησεις αν γινεται..

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων..

 

 

Ps:η τιμη πωλησης ποση ειναι?Ρωταω γιατι το site των Γερμανος και πλαισιο εχουν παντα παμπαλαιες τιμες.

 

 

gia mena tha sou elega oti trizei arketa,

kai apo alous filous pou diabasa trizei kai aytonon ara einai problima olon ton w810

basika emena den me peirazei kai toso poli fenete arketa stibari syskeyi

kai dedomenou oti einai entelos kainourgia (trion ebdomadon)

o kairos tha deiksei!!!!

gia to led tha diorthothi mallon me tin proti anabathmisi!!

 

 

 

alithia btike mipos kanena update stin se?

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

 

"Μια ******* φεραμε":D ...οταν παιζει ενα τραγουδι...πως μπορεις να το προχωρησεις και να πας π.χ. στη μεση του τραγουδιου? Γινεται?

 

 

Γίνεται. Πατώντας παρατεταμενα το >> τρέχεις μπροστά όσο θέλεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις, μιας που σκέφτομαι να αγοράσω το w810i:

 

α/ λύθηκε το θέμα με τις κλήσεις που χάνονται; Ίδια παράπονα είδα και το site της cnet.

 

β/ το mp3 τι σχέση έχει, σε όρους ποιότητας, με το i-pod; Δεν περιμένω, προφανώς, να είναι ίδιο, αλλά, τέλος πάντων, το πλησιάζει;

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις, μιας που σκέφτομαι να αγοράσω το w810i:

 

α/ λύθηκε το θέμα με τις κλήσεις που χάνονται; Ίδια παράπονα είδα και το site της cnet.

 

β/ το mp3 τι σχέση έχει, σε όρους ποιότητας, με το i-pod; Δεν περιμένω, προφανώς, να είναι ίδιο, αλλά, τέλος πάντων, το πλησιάζει;

 

 

Α. εχει λυθει με την αναβαθμηση :)

Β. ειναι σε καλο επιπεδο.:cool:

Link to comment
Share on other sites

PIga kai ego to w810i ston Germano gia anavathmisi logismikou (M@l@ki@ moy) kathos to service sthn Ag. Konstantinou tha to kratouse 2 Meres to kinhto moy!!E3igisa ston upallilo oti apla thelo mia anavathmisi kai rotisa poia einai i teleutaia pou exoyn!!Mou eipe oti den to gnorizei kai oti to update to kanei online, etsi to afisa kai tha vlepame ti exei kanei meta...(akrivos san auto pou exoume kai oi aploi users, alla to dikos tous exei kapoia parapano modules kai dunatotites!)Gurnao loipon meta apo kana 15' kai mou leei dustixws oti den ekane update kai oti den exei vgei akomi i R4Ck sto diko tous online!!Feugo, pao na to anoi3o, fortonei to proto logo ths SE kai meta anavosvinei Sunexeia mia aspri Othoni!!Ti mporei na ekene o @@-das...........?????

 

En to meta3y agorasa kai credits apo davinci, ekana ok to update alla pali to idio......Ti lete na exei...????

Link to comment
Share on other sites

PIga kai ego to w810i ston Germano gia anavathmisi logismikou (M@l@ki@ moy) kathos to service sthn Ag. Konstantinou tha to kratouse 2 Meres to kinhto moy!!E3igisa ston upallilo oti apla thelo mia anavathmisi kai rotisa poia einai i teleutaia pou exoyn!!Mou eipe oti den to gnorizei kai oti to update to kanei online, etsi to afisa kai tha vlepame ti exei kanei meta...(akrivos san auto pou exoume kai oi aploi users, alla to dikos tous exei kapoia parapano modules kai dunatotites!)Gurnao loipon meta apo kana 15' kai mou leei dustixws oti den ekane update kai oti den exei vgei akomi i R4Ck sto diko tous online!!Feugo, pao na to anoi3o, fortonei to proto logo ths SE kai meta anavosvinei Sunexeia mia aspri Othoni!!Ti mporei na ekene o @@-das...........?????

 

En to meta3y agorasa kai credits apo davinci, ekana ok to update alla pali to idio......Ti lete na exei...????

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ.

 

ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΔΟΥΛΕΥΑ ΣΤΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ UPDATE ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΥΠΟΔΟΜΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΟΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ. ΑΠΛΑ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ONLINE ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ SONY-ERICSSON ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΒΑ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω που χρησιμοποιω συνεχεια το ραδιοφωνο η μπαταρια κραταει περιπου στις 2 μερες και με χρηση του τηλεφωνου για κλησεις.Οσο αφορα τα mp3 υποθετω οτι η διαρκεια ειναι περιπου η ιδια.

 

Δεν νομίζω οτι είναι το ίδιο, αφού στα mp3 διαβάζει από την κάρτα μνήμης. Βέβαια δεν το έχω σκίσει στα mp3 ή στο ραδιόφωνο για να ξέρω τι παίζει.

 

Πάντως ακούστε το εξής κουφό που μου συνέβη μόλις πριν 5 λεπτά.

 

Ενώ βγάζω φωτογραφίες κανονικότατα, όταν δοκίμασα να βγάλω φωτό την οθόνη του υπολογιστή τη στιγμή που έτρεχε ένα compile στο freeBSD στο οποίο είχα συνδεθεί μέσω ssh (μαύρη οθόνη, πράσινα γράμματα), η φωτογραφία βγαίνει και αντί να δείξει τη λέξη "αποθήκευση...", γυρνάει σε κατάσταση αναμονής. ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ! Πριν 1 λεπτό ακριβώς είχα βγάλει πάλι την ίδια οθόνη, αλλά ένα μικρό μέρος της από αρκετά κοντά. Δοκιμάζω να βγάλω μια άλλη φωτό, όλα καλά. Δοκιμάζω πάλι στην οθόνη του ssh, με ξαναπετάει στην αναμονή χωρίς να αποθηκεύσει τη φωτογραφία! Δοκιμάζω φωτό της οθόνης με τον firefox σε focus όλα καλά.

 

Τι παίζει ρε παιδια? :wacko:

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Στο FreeBSD, ssh δεν σημαίνει Secure SHell; Αυτό κι αν είναι ασφάλεια φίλε μου!!!! :ρ

 

Βλακεία αυτό που θα πω αλλά δεν βαριέσαι. Μήπως παίζει τίποτα με το μαύρο και το πράσινο χρώμα των γραμμάτων;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις, μιας που σκέφτομαι να αγοράσω το w810i:

 

α/ λύθηκε το θέμα με τις κλήσεις που χάνονται; Ίδια παράπονα είδα και το site της cnet.

 

β/ το mp3 τι σχέση έχει, σε όρους ποιότητας, με το i-pod; Δεν περιμένω, προφανώς, να είναι ίδιο, αλλά, τέλος πάντων, το πλησιάζει;

 

Α. εχει λυθει με την αναβαθμηση :)

Β. ειναι σε καλο επιπεδο.:cool:

 

:confused: Εμένα δεν μου λύθηκε..... τους το ξαναπήγα χμμμ 3 βδομάδες έχω αγοράσει το κινητό ζήτημα είναι αν το είχα συνολικά 5 μέρες στα χέρια μου...

Το δίνω στο σερβις του περνάνε την αναβάθμιση και μου το δίνουν πίσω, ξανακάνει τα ίδια τους το ξαναπάω και μου λένε οκ θα το στείλουμε Sony Ericsson το στέλνουνε μετά απο μια βδομάδα μου το ξαναστέλνουν πίσω και μου λένε εντάξει είναι το κινητό δεν έχει τίποτα. Το κοιτάω και το κράτησαν μια βδομάδα μόνο και μόνο για να κάνουν αυτό με το gsm που έχει γραφτει και εδώ :shifty:

και σήμερα τους το ξαναπήγα και βρήκα στο σερβις και έναν άλλο με το ίδιο κινητό και το ίδιο πρόβλημα:lol:

τουλάχιστον ας παραδεχτούν ότι έχει κάτι... αν μου το ξαναδώσουν και δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα θα το σουτάρω γιατί ωραίο είναι, μικρό είναι, μεγάλη μνήμη έχει, καλά μουσική παίζει αλλά αν δεν σε αφήνει να μιλάς δεν είναι κινητό :mad: :X

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Στο FreeBSD, ssh δεν σημαίνει Secure SHell; Αυτό κι αν είναι ασφάλεια φίλε μου!!!! :ρ

 

Βλακεία αυτό που θα πω αλλά δεν βαριέσαι. Μήπως παίζει τίποτα με το μαύρο και το πράσινο χρώμα των γραμμάτων;

 

Μα και εγώ αυτό ήταν το μόνο που μπορούσα να σκεφτώ, αφού οτιδήποτε άλλο το βγάζει κανονικά. Υπόψιν την ίδια οθόνη αλλά από πιο κοντά (ένα μέρος της) και με τη λειτουργία macro την έβγαλε κανονικά.:wacko:

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Πατώντας παρατεταμενα το >> τρέχεις μπροστά όσο θέλεις. :)

Κοιτα να δεις που δε το ειχα δοκιμασει! Οντως ετσι γινεται. Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...