Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς? Στο σάιτ βλέπω οτι για το w810 έχει αλλαγή γλώσσας κλπ κλπ. Μήπως αυτό το ΕΜΕΑ είναι κάτι για τα ελληνικά συγκεκριμένα? Σόρρυ αλλά είμαι τελείως άσχετος με το θέμα του debranding/flashing αφού πρώτη φορά παίρνω VL και μάλιστα χωρίς ελληνικά!:wacko:

 

edit: μόλις είδα εδώ οτι δεν έχει ΕΜΕΑ3 που λες αλλά έχει όλα τα EUx. Μήπως αυτά έχουν τα ελληνικά?

 

 

οχι, μονο το ΕΜΕΑ 3 εχει Ελληνικα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι, μονο το ΕΜΕΑ 3 εχει Ελληνικα:)

 

Και να φανταστώ οτι το 9volto το έχει το ΕΜΕΑ3?

Στο σάιτ τους δεν βρίσκω πουθενά αυτή την υπηρεσία, μόνο οτι πουλάνε το SETool II 10€ αλλά οχι οτι το κάνουν αυτοί :(. Ευχαριστώ πάντως για όλες τις πληροφορίες :D

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστώ οτι το 9volto το έχει το ΕΜΕΑ3?

Στο σάιτ τους δεν βρίσκω πουθενά αυτή την υπηρεσία, μόνο οτι πουλάνε το SETool II 10€ αλλά οχι οτι το κάνουν αυτοί :(. Ευχαριστώ πάντως για όλες τις πληροφορίες :D

 

ισως, τι να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστώ οτι το 9volto το έχει το ΕΜΕΑ3?

Στο σάιτ τους δεν βρίσκω πουθενά αυτή την υπηρεσία, μόνο οτι πουλάνε το SETool II 10€ αλλά οχι οτι το κάνουν αυτοί :(. Ευχαριστώ πάντως για όλες τις πληροφορίες :D

Κάνουν debranding σίγουρα, μην σε απασχολεί αυτό.

Καλύτερα πάρτους ένα τηλέφωνο για να μην πηγαίνεις άσκοπα από εκεί.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα σήμερα το κινητό αλλά μου λέει ότι το Memory Stick έχει χωρητικόπτητα 463ΜΒ!! Ξέρει κανείς τι παίζει;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα σήμερα το κινητό αλλά μου λέει ότι το Memory Stick έχει χωρητικόπτητα 463ΜΒ!! Ξέρει κανείς τι παίζει;;;

 

Ε, και τι περίμενες??

Σε όλες τις μνήμες η πραγματική τους χωρητικότητα είναι μικρότερη από την ονομαστική τους.

Ο σκληρός του pc σου είναι όσα gb λέει??

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

re paidia asxeto me to forum,

mipos mporei kapoios na mou pei poia kinita bgainoun se roz xroma?

 

thelo na paro ena gia tin gynaika mou kai thelei roz,

an kserete poia einai ayta perimenv apantiseis esto kai pm

eyxaristo!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

 

Φαντάζομαι οτι με οποιονδήποτε από τους 2 τρόπους, χάνω την εγγύηση ε?

 

πηγε ενας φιλος μου 9volto τις προαλλες ενα κ750 βοντα του εβγαλε το μενοu και του ειπε οτι αν παθει κατι να παει να του το ξαναπερασει (τζαμπε)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

 

είμαι κάτοχος του W810i απο την περασμένη παρασκευή και έχω κάποιες αποροίες

 

1. Τι ειναι το πρόβλημα με το flash που αναφέρουν κάποιοι φίλοι ?

 

2. Γιατί το λέτε φλάς αφού δεν φλασάρι. Είναι LED δεν είναι? Όταν το ενεργοποιώ μένει συνέχεια ανοιχτό.

 

3. Πως γίνετε όταν είναι σε κατάσταση αναμονής να δείχνει την ώρα συνέχεια?

Γιατί τώρα εάν ειναι κλειδωμένο και είναι σε κατάσταση αναμονής πρέπει να πιέσω κάποιο απο τα πλαινά κουμπιά για να δείξει για 2-3 δευτερόλεπτα την ώρα.

Δεν έχω βρεί επίσης επιλογή να κλειδώνει αυτόματα, όπως και τον χρόνο που θέλει για να το κάνει αυτο. Ξέρει κάποιος?

 

4. Το πείρα απο ΤΙΜ με επιδότηση στα 290 ευρώ , στο χαρτί που μου λέει ότι μου το έδωσαν με την τάδε επιδότηση λεεί οτι ειναι η έκδοση branded αλλά στο κουτί πανω δεν λεει τέτοιο πράγμα , ούτε το κινητο έχει κανενα σήμα της ΤΙΜ πάνω. Είμαι τυχερός ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα σήμερα το κινητό αλλά μου λέει ότι το Memory Stick έχει χωρητικόπτητα 463ΜΒ!! Ξέρει κανείς τι παίζει;;;

Διότι τα 512ΜΒ είναι η αφορμάριστη χωρητικότητα. Η οφέλιμη που μένει μετά το φορμάρισμα (ουσιαστικά από την δημιουργία clusters) είναι μικρότερη.

Επίσης παίζει και το τι θεωρεί ο κατασκευαστή ως MB, το πραγματικό 1.048.576 Bytes ή το μετρικό 1.000.000 Bytes;

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

re paidia asxeto me to forum,

mipos mporei kapoios na mou pei poia kinita bgainoun se roz xroma?

 

thelo na paro ena gia tin gynaika mou kai thelei roz,

an kserete poia einai ayta perimenv apantiseis esto kai pm

eyxaristo!!!!

 

Μόνο το motorola v3 μου έρχεται στο μυαλό.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Διότι τα 512ΜΒ είναι η αφορμάριστη χωρητικότητα. Η οφέλιμη που μένει μετά το φορμάρισμα (ουσιαστικά από την δημιουργία clusters) είναι μικρότερη.

Επίσης παίζει και το τι θεωρεί ο κατασκευαστή ως MB, το πραγματικό 1.048.576 Bytes ή το μετρικό 1.000.000 Bytes;

 

Πάντως η αλήθεια είναι ότι τα MS έχουν μεγάλη απόκλιση από την ονομαστική τους χωρητικότητα.

ένα 256 έχει πραγματικά μόλις 220mb , ενώ μια κάρτα sd 256mb έχει πραγματικά περίπου 245

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

re paidia asxeto me to forum,

mipos mporei kapoios na mou pei poia kinita bgainoun se roz xroma?

 

thelo na paro ena gia tin gynaika mou kai thelei roz,

an kserete poia einai ayta perimenv apantiseis esto kai pm

eyxaristo!!!!

Εάν θέλει κάτι απλό και φθηνό από Sony Ericsson, υπάρχει το ροζ J300 http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_loader&php=php1_10247&zone=pp&lm=pp1&pid=10247

επίσης πολύ ωραία και παν' απ' όλα fashion είναι τα 7360, 7370 και 7380 της Νόκια http://europe.nokia.com/nokia/0,,83040,00.html

ακόμα πέραν του ροζ Motorola V3 Razr υπάρχουν και τα ροζ Motorola L6, Nokia 6111,

Nokia 3250, Samsung E530 και το LG u880.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

kai to motorola L6 bgainei twra pia kai se pink kai to nokia 3250...

 

http://www.hardwarezone.com/img/data/nnews/2006/4490/Image/8.JPG

 

 

 

http://vitorm.webhs.org/blog/wp-content/images/imagem_nokia3250-pink.jpg

 

 

[end of off topic]

Link to comment
Share on other sites

κ γω ψηνομαι τρελλα το επομενο τηλ μου να ειναι ΡΟΖ!!!

 

φανταστιτε ενα ροζ τηλεφωνο δικο σου!!!!

 

γμτ δεν θα ειναι!!!!

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγω τον πονο μου... Πηρα ενα 810i απο ΤΙΜ (εχω συνδεση ΤΙΜ) το οποιο ο,τι sim και να του βαλω, μολις του δωσω το PIN μου βγαζει "Insert Correct SIM card". Το πηγα πισω και περιμενω αντικατασταση γιατι δεν εχει σε κανενα καταστημα TIM αλλο 810 να μου αλλαξουν. :(

 

Αναμενω τη νεα συσκευη να σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγω τον πονο μου... Πηρα ενα 810i απο ΤΙΜ (εχω συνδεση ΤΙΜ) το οποιο ο,τι sim και να του βαλω, μολις του δωσω το PIN μου βγαζει "Insert Correct SIM card". Το πηγα πισω και περιμενω αντικατασταση γιατι δεν εχει σε κανενα καταστημα TIM αλλο 810 να μου αλλαξουν. :(

 

Αναμενω τη νεα συσκευη να σας πω εντυπωσεις.

 

Οντως δεν υπαρχει αποθεμα.:( Το πλ@σιο θα φερει 31 Μαιου.:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητάκι έχει και γ**ώ τις οθόνες!!! Το "έστησα" με ένα κ750 και όλες οι φωτογραφίες φαίνονται ΠΟΛΥ πιο καθαρά!!! Να είχε και το μεγάφωνο του w550i θα ήταν "τρέλα"...

 

Υ.Γ. Υπάρχουν άλλα flash θέματα για κατέβασμα;;

Link to comment
Share on other sites

επισης εχει τρελη αυτονομια μπαταριας.

3 φουλ μερες (ανοιχτο και το βραδυ), πολυ παιχνιδι, mms, sms και βεβαια mp3 !!!!:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις οτι πρεπει να περιμενει??? Χθες αγορασα στο εξωτερικο που βρισκομαι ενα unbranded W810 και μετα απο 10 λεπτα, μεσω Davinci, ειχε Ελληνικα και μαλιστα συνοδευομενα απο R4CK003!:grin: Ζηλευει κανεις?:drool:

 

Η R4CK003 είναι η τελευταία έκδοση? Γιατί εμένα έχει την R4CE012.

Αν μπορείς μου λες ποιο αρχείο κατέβασες ακριβώς, γιατί μπορεί να το δοκιμάσω σήμερα το απόγευμα? Βέβαια εμένα είναι Vodafone Live, αλλά δεν παίζει πρόβλημα μάλλον ε?

Αυτή τη στιγμή κατεβάζω από το ftp του seuniverse τα εξής αρχεία (Just in case):

W810_R4CK003_MAIN_EU-EMEA-US.DVT

W810_R4CK003_FS_MEDITERR.DVT

W810_R4CE012_FS_MEDITERR.DVT

 

Ξέρει κανείς ποια η διαφορά FS και ΜΑΙΝ που αναφέρεται?

το MEDITERR είναι τα νέο για τα ελληνικά, μου είπαν από davinci.

 

Λέτε να τα καταφέρω?

 

edit: Αν υποθέσουμε οτι κάνω την αλλαγή και όλα καλά, μετά θα μπρώ να κάνω αναβαθμίσεις από το Update tool της SE κατευθείαν (αφού δεν θα έιναι κλειδωμένο πια)?

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις οτι πρεπει να περιμενει??? Χθες αγορασα στο εξωτερικο που βρισκομαι ενα unbranded W810 και μετα απο 10 λεπτα, μεσω Davinci, ειχε Ελληνικα και μαλιστα συνοδευομενα απο R4CK003!:grin: Ζηλευει κανεις?:drool:

 

Μια χαρα σε κοβω!

Δεν ηξερα οτι εχει βγει η τελευταια αναβαθμιση με Ελληνικα. Συνηθως εψαχνα να βρω το EMEA3 για Ελληνικα, αλλα το φιλος m4gma λεει οτι τα Ελληνικα ειναι πλεον στο αρχειο W810_R4CK003_FS_MEDITERR.DVT.

Ετσι ειναι ?

Εσυ με αυτο το αναβαθμισες?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το davinci, έχει επιλογή για εισαγωγή 2 αρχείων, το MAIN και το FS. Ξέρει κάποιος αν πρέπει να μπούν και τα 2? Γιατί για το FS όπως φαίνεται και στο παραπάνω ποστ μου ,έχει ελληνικά (αν ισχύει αυτό που μου είπαν για το MEDITERR) αλλά για main δεν έχει (έχει μόνο αυτό που κατέβασα και ένα GENERIC_HN από αυτά που μου μοιάζουν για τα ελληνικά.

 

Μήπως το main είναι για το debranding πχ από VL?

 

Από την άλλη σκέφτομαι μήπως αφήσω την αρχική, αφού δεν ξέρω ακόμα μήπως η τελευταία έχει άλλα προβλήματα. Εσείς τι λέτε?

(τα αρχεία τα κατέβασα από εδώ ftp://ftp.seuniverse.com/sonyericsson_files/ αν θέλει κάποιος πιο σχετικός να ρίξει μια ματιά)

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

W810_R4CK003_MAIN_EU-EMEA-US.DVT

W810_R4CK003_FS_MEDITERR.DVT

 

AYTA ακριβως τα δυο εβαλα και το W810 εγινε Ελληνικο! Ασφαλως χρειαζονται και τα δυο! ΠΡΟΣΟΧΗ! Χρειαζεται ΜΟΝΟ ο client 15.94, ειδικα για το W810. Ο τελευταος που εχει το davinci για download ΔΕΝ κανει. Καντε search για να βρειτε αυτον που σας λεω! Με την τελευταια που εβαλα δεν υπαρχει κανενα προβλημα...ουτε το φλας αναβοσβηνει, ουτε πεφτουν οι κλησεις...τουλαχιστον εδω στη Γαλλια!

 

Για να μπορεις να κανεις ελευθερα αναβαθμισεις θα πρεπει ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ να αλλαξεις και το CDA στον client και να βαλεις CDA102555/4. Αυτο ειναι το unbranded Ελληνικο. Θα μπορεις σιγουρα να αναβαθμιζεις μετα ελευθερα γιατι το εχω δοκιμασει με πολλα Κ750 που ηταν Βοδιαφον καθως επισης και με το w900 μου που το "ξεβοντανιασα" και καπακι το αναβαθμισα απο την SE!

 

Επισης στον client, κατω απο το CDA, εχει 4 τετραγωνακια για τσεκαρισμα. Να ΜΗΝ τσεκαρεις ΚΑΝΕΝΑ!

 

 

Τελεια !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...