Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια πως ειναι η ποιοτητα κατασκευης στου κινητου; Ειδα ενα dummy w810 και ετριζε πολυ το κεντρικο κουμπι.

 

Ασχετο αλλα μηπως πρεπει να γινει επισημασμένο το θεμα :worry:

 

Η ποιότητα είναι πολύ καλή.

(Από τα dummy φυσικά δεν μπορείς να κρίνεις:) )

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

telika poio kinito einai kalytero, to sony w810i h to motorola razr v3i?

Exw blextei kai den borw na apofasisw.

 

P.

 

Απο οτι ξερω η μπαταρια του Μοτο ειναι για κλαματα σε σχεση με του 810.

Εγω προτεινω το 810 δαγκωτο!:)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα με τις κλήσεις και το σήμα..

 

Το είχα στην αρχή με vodafone και το σήμα ήταν γενικά σταθερό, μόνο μερικές φορές έπεφτε και μία κλήση μου στις 3 μέρες που έπαιζα την έριξε.

 

Εκεί όμως που έγινε ο πανικός ήταν όταν του έβαλα καρτα Q!!!. Εκεί το ψαχνόταν γενικώς, συνήθως έχανε το σήμα του και έκανε πάλι αναζήτηση δικτύου, και το άλλο περίεργο ήταν ότι κάποιεσ στιγμές εξαφανίζονταν και το εικονίδιο της μπαταρίας εντελώς και μετά επανέρχονταν!! Πρώτη φορά το είδα αυτό..

 

Η Q κάρτα σε άλλη συσκευή παίζει μια χαρά.

 

Μαλλον το 810 έχει προτιμήσεις στα δίκτυα που φοράει..τι άλλο να πω..Γενικά έχει πρόβλημα με το gsm κομμάτι του πάντως..Δε με χαλάει γενικώς γιατί κυρίως το πήρα για walkman :D και ως 2ο κινητό αλλά όπως και να έχει...είναι πρωτίστως κινητό και τέτοια συμπεριφορά είναι απαράδεκτη...

 

Κριμα και είναι γλυκούλι το άτιμο :)

Link to comment
Share on other sites

H νεα αναβαθμηση θα ειναι διαθεσιμη μεσω web σε 1-2 weeks!:happy:

Υπομονη λιγο ακομα !!:X

 

 

Επειδή ποτέ δεν είχα SE, μια που το ανέφερες να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικό.

 

Κατέβασα το πρόγραμμ SE Update service από το site της SE. Αυτό αναβαθμίζει το firmware ή τις εφαρμογές (software) του κινητού;

 

Γιατί δεν υπήρχε το πρόγραμμα αυτό (update service) στο cd που συνόδευε τη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ποτέ δεν είχα SE, μια που το ανέφερες να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικό.

 

Κατέβασα το πρόγραμμ SE Update service από το site της SE. Αυτό αναβαθμίζει το firmware ή τις εφαρμογές (software) του κινητού;

 

Γιατί δεν υπήρχε το πρόγραμμα αυτό (update service) στο cd που συνόδευε τη συσκευή;

 

Αυτο αναβαθμιζει και τα 2. Δεν το ειχε ΠΟΤΕ σε κανενα CD που συνοδευε συσκευες. Πρεπει παντα να το κατεβασεις απο το internet.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα με τις κλήσεις και το σήμα..

 

Το είχα στην αρχή με vodafone και το σήμα ήταν γενικά σταθερό, μόνο μερικές φορές έπεφτε και μία κλήση μου στις 3 μέρες που έπαιζα την έριξε.

 

Εκεί όμως που έγινε ο πανικός ήταν όταν του έβαλα καρτα Q!!!. Εκεί το ψαχνόταν γενικώς, συνήθως έχανε το σήμα του και έκανε πάλι αναζήτηση δικτύου, και το άλλο περίεργο ήταν ότι κάποιεσ στιγμές εξαφανίζονταν και το εικονίδιο της μπαταρίας εντελώς και μετά επανέρχονταν!! Πρώτη φορά το είδα αυτό..

 

Κοίτα να δεις που πολύ πιθανό το ότι χάνει το σήμα έχει να κάνει το refresh rate του σήματος. Προφανώς το ανανεώνει πολύ συχνά και όταν υπάρχει μικρή αστάθεια στο δίκτυο την βλέπει ως διακοπή...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δέχεται το w810i κάρτες 2gb ή και 4gb?

 

 

Δεν ξέρει κανείς να απαντήσει?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

telika poio kinito einai kalytero, to sony w810i h to motorola razr v3i?

Exw blextei kai den borw na apofasisw.

 

P.

10 ποντους παραπανω στο w810i.

1)καλυτερη μπαταρια

2)καλυτερη μνημη

3)καρτουλα 512 mb

4)mp3 player

 

το v3i θα το επελεγα σαν ντιζαιν αν και το απλο το v3 ειναι πιο στιβαρο και εχει καλυτερη μπαταρια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρει κανείς να απαντήσει?

δεχεται κανονικα.2gb εχει ενας φιλος και το κινητο του δουλευει μια χαρα.τωρα 4gb πιστευω οτι θα δεχεται κανονικα αλλα δεν ξερω εαν υπαρχει στην Ελληνικη αγορα καρτουλα τετοιου μεγεθους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Sony Ericsson Update Service στην επίσημη σελίδα της ericsson

 

Δεν νομίζω οτι υπήρχε μέχρι τώρα..λογικά θα υπάρχει και το update..

 

Αυτή η υπηρεσία αν δεί οτι έχεις το νεότερο λογισμικό δεν ανανεώνει τίποτα έτσι?

 

Ξέρεις κανείς κάτι?..μας δείχνει την έκδοση λογισμικού που έχουμε?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Sony Ericsson Update Service στην επίσημη σελίδα της ericsson

 

Δεν νομίζω οτι υπήρχε μέχρι τώρα..λογικά θα υπάρχει και το update..

 

Αυτή η υπηρεσία αν δεί οτι έχεις το νεότερο λογισμικό δεν ανανεώνει τίποτα έτσι?

 

Ξέρεις κανείς κάτι?..μας δείχνει την έκδοση λογισμικού που έχουμε?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν εχει βγει ακομα. Ειπαμε σε 1-2 εβδομαδες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει βγει ακομα. Ειπαμε σε 1-2 εβδομαδες!

 

:rolleyes: UpdateService_Inst_2.6.4.9.exe.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Ayto einai to programa gia na kaneis to upgrade vre!

exei vgei apo to Savvato!:lol:

To update den iparxei akoma diathesimo...:p

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia

apo to sabbato eimai ki ego enas eytixismenos katoxos toy en logo kinitoy!!

tora sta dika mas apo to sabbato mexri kai tora i mpataria einai sto 25%

 

2) piga sto plaisio (thessalonikis) kai en gnosi mou pira ti kinito me problima sto flash afou o politis anoikse 2 kinita kai eixan to idio problima (pou elpizoume na ftiaksei me tin proti anabathmisi)

 

3) exo pathi plaka me tin othoni tou poli fotini kai tin exo sto 75%

 

4) afto me tis kleisis mou to ekane kai mena 2 fores ( ekana ayto pou eipe o filos pio pano, eidomen )

 

p.s. ayto me to flash pou se alous to kanei kai se alous oxi gia na to dikimasete ( opos to eida ego ) energopeiiste to flash kai perimente 20 me 30 deyterolepta xoris na kanete kamia alli energia, an den to kanei den exete problima an omos to kanei symaini oti to exoun ola ta kinita ( kai giati oxi afou ola mia fournia einai apo to idio rompot)

 

ayta ta liga, ta ksanaleme apo ayrio!!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση (άντε το πολύ 2)

.

 

Πήρα χθες το κινητάκι από Αγγλία (vodafone live). Το κινητό ήταν locked σε vodafone sim, αλλά μου το ξεκλείδωσαν στο κατάστημα της βόδα, αφού τους είπα οτι θέλω να βάζω και την ελληνική κάρτα.

 

Τα προβληματάκια είναι: 1. δεν έχει ελληνικά (αν και φανταζόμουν οτι θα είχε)

2. έχει το μενού VL :(

 

Υπάρχεο τρόπος να βάλω ελληνικά (αυτό κυρίως με ενδιαφέρει)?

 

Τέλος στα service info μου βγάζει τα παρακάτω

 

R4CE012

prgCXC 1250320_VODAFONE_HN R4CE012

 

EROM: R3A005

prgCXC 1250416_EROM_DB2010_HELEN_FOTA_FLAFLA_SIBLEY

 

ξέρει κανείς τι σημαίνουν???

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia

apo to sabbato eimai ki ego enas eytixismenos katoxos toy en logo kinitoy!!

tora sta dika mas apo to sabbato mexri kai tora i mpataria einai sto 25%

 

2) piga sto plaisio (thessalonikis) kai en gnosi mou pira ti kinito me problima sto flash afou o politis anoikse 2 kinita kai eixan to idio problima (pou elpizoume na ftiaksei me tin proti anabathmisi)

 

3) exo pathi plaka me tin othoni tou poli fotini kai tin exo sto 75%

 

4) afto me tis kleisis mou to ekane kai mena 2 fores ( ekana ayto pou eipe o filos pio pano, eidomen )

 

p.s. ayto me to flash pou se alous to kanei kai se alous oxi gia na to dikimasete ( opos to eida ego ) energopeiiste to flash kai perimente 20 me 30 deyterolepta xoris na kanete kamia alli energia, an den to kanei den exete problima an omos to kanei symaini oti to exoun ola ta kinita ( kai giati oxi afou ola mia fournia einai apo to idio rompot)

 

ayta ta liga, ta ksanaleme apo ayrio!!!!!!

Με γειες το κινητό toledo. :)

 

Αυτό με το flash είναι πράγματι εκνευριστικό, όχι τόσο για την λειτουργία του, όσο για το γεγονός ότι πήρες καινούριο κινητό.

 

Αν και το δικό μου ήταν από τα πρώτα που ήρθαν στην Ελλάδα (ευτυχώς) το πρόβλημα δεν υπάρχει.

 

Αναμένουμε για μελλοντική αναβάθμιση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση (άντε το πολύ 2)

.

 

Πήρα χθες το κινητάκι από Αγγλία (vodafone live). Το κινητό ήταν locked σε vodafone sim, αλλά μου το ξεκλείδωσαν στο κατάστημα της βόδα, αφού τους είπα οτι θέλω να βάζω και την ελληνική κάρτα.

 

Τα προβληματάκια είναι: 1. δεν έχει ελληνικά (αν και φανταζόμουν οτι θα είχε)

2. έχει το μενού VL :(

 

Υπάρχεο τρόπος να βάλω ελληνικά (αυτό κυρίως με ενδιαφέρει)?

 

Τέλος στα service info μου βγάζει τα παρακάτω

 

 

 

ξέρει κανείς τι σημαίνουν???

Με γειες και σ'εσένα φίλε m4gma. :)

 

Για τα 1+2: Υπάρχουν 2 τρόποι όπου μπορείς να ξεφορτωθείς το μενού της Vodafone και να έχεις Ελληνικά.

Αυτό που σου εμφανίζει στο "Service Info" είναι οι πληροφορίες για το firmware που "φοράει" η συσκευή σου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου εμφανίζει στο "Service Info" είναι οι πληροφορίες για το firmware που "φοράει" η συσκευή σου.

 

Εγω γιατί δεν μπορώ να βρώ αυτό το περίφημο service info?

Link to comment
Share on other sites

Με γειες και σ'εσένα φίλε m4gma. :)

 

Για τα 1+2: Υπάρχουν 2 τρόποι όπου μπορείς να ξεφορτωθείς το μενού της Vodafone και να έχεις Ελληνικά.

Αυτό που σου εμφανίζει στο "Service Info" είναι οι πληροφορίες για το firmware που "φοράει" η συσκευή σου.

 

Ευχαριστώ :D

 

Φαντάζομαι οτι με οποιονδήποτε από τους 2 τρόπους, χάνω την εγγύηση ε?

Από το davinci (που το είχε κάνει ένας φίλος και μάλλον θα με βοηθήσει να το κάνω και εγώ), θα βρω ελληνικά κανονικά? Και δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος από την άποψη οτι είναι VL? Αν πάθει κάτι το κινητό και βάλω (μέσω davinci ή 9volto) το VL ξανά, θα ισχύει η εγγύηση ή μπορούν να δουν τι αλλαγές έχουν γίνει?

 

για το service info ρώτησα γιατί μου έβγαζε αυτά τα περίεργα ονόματα στο τέλος και δνε ήξερα τι παίζει.:wacko:

 

 

Εγω γιατί δεν μπορώ να βρώ αυτό το περίφημο service info?

 

Στην οθόνη αναμονής πατάς: [joystick right] [star] [joystick left] [joystick left] [star] [joystick left] [star] ή αλλιώς >*<<*<* :)

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :D

 

Φαντάζομαι οτι με οποιονδήποτε από τους 2 τρόπους, χάνω την εγγύηση ε?

Από το davinci (που το είχε κάνει ένας φίλος και μάλλον θα με βοηθήσει να το κάνω και εγώ), θα βρω ελληνικά κανονικά? Και δεν υπάρχει κάποιος κίνδυνος από την άποψη οτι είναι VL? Αν πάθει κάτι το κινητό και βάλω (μέσω davinci ή 9volto) το VL ξανά, θα ισχύει η εγγύηση ή μπορούν να δουν τι αλλαγές έχουν γίνει?

 

για το service info ρώτησα γιατί μου έβγαζε αυτά τα περίεργα ονόματα στο τέλος και δνε ήξερα τι παίζει.:wacko:

 

 

 

 

Στην οθόνη αναμονής πατάς: [joystick right] [star] [joystick left] [joystick left] [star] [joystick left] [star] ή αλλιώς >*<<*<* :)

 

 

Το Davinci δεν εχει ακομα EMEA 3 για customization με γλωσσες (ελληνικα που θελει ο φιλος). Θα πρεπει να περιμενει!

Link to comment
Share on other sites

Το Davinci δεν εχει ακομα EMEA 3 για customization με γλωσσες (ελληνικα που θελει ο φιλος). Θα πρεπει να περιμενει!

 

Τι εννοείς? Στο σάιτ βλέπω οτι για το w810 έχει αλλαγή γλώσσας κλπ κλπ. Μήπως αυτό το ΕΜΕΑ είναι κάτι για τα ελληνικά συγκεκριμένα? Σόρρυ αλλά είμαι τελείως άσχετος με το θέμα του debranding/flashing αφού πρώτη φορά παίρνω VL και μάλιστα χωρίς ελληνικά!:wacko:

 

edit: μόλις είδα εδώ οτι δεν έχει ΕΜΕΑ3 που λες αλλά έχει όλα τα EUx. Μήπως αυτά έχουν τα ελληνικά?

magma

-------

iPhone 4GB - FW 2.1 - QuickPwned :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...