Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι..στα μηνύματα είναι θέμα του 810 που γράφει μόνο τι ώρα λαμβάνεις το μήνυμα...ή γενικά των sony ericsson? Εννοώ...άμα μου στείλει κάποιος μήνυμα στις 8 το πρωί και γω το ανοίξω στις 12 το μεσημερί θα μου λέει ότι το πήρα στις 12 το μεσημέρι χωρίς να μου αναφέρει καθόλου τι ώρα το έστειλε ο άλλος

 

ενώ στα ΝΟΚΙΑ αναφέρει την ώρα αποστολής του μηνύματος και όχι την ώρα που το πήρα εγώ. το έχετε προσέξει αυτό γενικά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι..στα μηνύματα είναι θέμα του 810 που γράφει μόνο τι ώρα λαμβάνεις το μήνυμα...ή γενικά των sony ericsson? Εννοώ...άμα μου στείλει κάποιος μήνυμα στις 8 το πρωί και γω το ανοίξω στις 12 το μεσημερί θα μου λέει ότι το πήρα στις 12 το μεσημέρι χωρίς να μου αναφέρει καθόλου τι ώρα το έστειλε ο άλλος

 

ενώ στα ΝΟΚΙΑ αναφέρει την ώρα αποστολής του μηνύματος και όχι την ώρα που το πήρα εγώ. το έχετε προσέξει αυτό γενικά?

στο w810i γινοταν αυτο,αλλα νομιζω σε ολα τα sony ericsson συμβαινει αυτο!

αλλα αμα πας στοιχεια μηνυματος μπορεις να δεις ακριβως ποτε ηρθε το μηνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο w810i γινοταν αυτο,αλλα νομιζω σε ολα τα sony ericsson συμβαινει αυτο!

αλλα αμα πας στοιχεια μηνυματος μπορεις να δεις ακριβως ποτε ηρθε το μηνυμα.

 

'Όχι θέλω να δώ πότε στάλθηκε!!! Όχι πότε το πήρα εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

'Όχι θέλω να δώ πότε στάλθηκε!!! Όχι πότε το πήρα εγώ!!!

εχω την εντυπωση οτι γραφει.στο w890 γραφει..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα η κεραια ταιριαζει!την κουμπωσα σημερα!Αλλα τ οσημα παλι κανει τα δικα του!

Ειναι Θεμα πλακετας πλεον?Τι να κανω????:(:(:(:(

 

Ψάξε στο ebay μπας και βρεις τίποτα..

 

αλλιώς:

Vodafone: Ανακύκλωση κινητών στο στάδιο «Γεώργιος Καραϊσκάκης»

 

Το έπιασες το υπονοούμενο έτσι?:p

Link to comment
Share on other sites

Στα στοιχεία μηνύματος γράφει πότε στάλθηκε.

Έχεις δίκιο! Έτσι είναι! Γκρ αφού το γράφει ξεκάθαρα...στάλθηκε και ελήφθη! πφ. οκ σε ευχαριστώ πολύ! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο! Έτσι είναι! Γκρ αφού το γράφει ξεκάθαρα...στάλθηκε και ελήφθη! πφ. οκ σε ευχαριστώ πολύ! ;-)

 

Δεν κάνει τίποτα....άλλωστε κι εγώ την πάτησε 2-3 φορές μέχρι να παρω χαμπάρι αυτή την μικρή λεπτομέρεια. Θα θεωρούσα πιο βολικό και χρήσιμο να έγραφε by default την ώρα αποστολής και στα στοιχεία να έχει κρυμμένη την ώρα λήψης.

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα....άλλωστε κι εγώ την πάτησε 2-3 φορές μέχρι να παρω χαμπάρι αυτή την μικρή λεπτομέρεια. Θα θεωρούσα πιο βολικό και χρήσιμο να έγραφε by default την ώρα αποστολής και στα στοιχεία να έχει κρυμμένη την ώρα λήψης.

Όντως..αλλά οκ...εντάξει δεν είναι και τόσο άσχημο...ε sony ericsson είναι αυτή! Άστη να χαρεί ;-)

 

Έχουν σοβαρότερα προβλήματα που πρέπει να αντιμετοπίσουν όπως το χαζό βύσμα φόρτισης αλλά οκ δεν νομίζω να το αλλάξουν ποτέ. Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Όντως..αλλά οκ...εντάξει δεν είναι και τόσο άσχημο...ε sony ericsson είναι αυτή! Άστη να χαρεί ;-)

 

Έχουν σοβαρότερα προβλήματα που πρέπει να αντιμετοπίσουν όπως το χαζό βύσμα φόρτισης αλλά οκ δεν νομίζω να το αλλάξουν ποτέ. Τόσα χρόνια τα ίδια και τα ίδια.

Τελικά στο βύσμα αυτό, φταίει το κινητό ή ο φορτιστής; διότι όταν βάζω το -σχεδόν ολοκαίνουριο- καλώδιο USB τότε μια χαρά συνδέεται...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά είναι η εξυπνάδα της sony ericsson να έχει όλες τις επαφές εκτεθειμένες χύμα στο κύμα! και το καταπληκτικό βύσμα με τα 2 πολύ λεπτά δοντάκια να προεξέχουν και αυτά εκτεθιμένα!!! πραγματικά έξυπνο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά στο βύσμα αυτό, φταίει το κινητό ή ο φορτιστής; διότι όταν βάζω το -σχεδόν ολοκαίνουριο- καλώδιο USB τότε μια χαρά συνδέεται...

 

Μάλλον οι δυο προεξοχές από την πλευρά του φορτιστή που τον "κουμπώνουν" στο κινητό.

 

Βασικά είναι η εξυπνάδα της sony ericsson να έχει όλες τις επαφές εκτεθειμένες χύμα στο κύμα! και το καταπληκτικό βύσμα με τα 2 πολύ λεπτά δοντάκια να προεξέχουν και αυτά εκτεθιμένα!!! πραγματικά έξυπνο!!!!

 

Η λύση είναι μια πάντως αν δεν την έχετε ανακαλύψει ήδη..

Βάζεις το καλώδιο (φορτιστής/usb) και αν δεν παίξει τότε τραβάς το βύσμα λίγο προς τα πάνω (όπως όταν θέλεις να το βγάλεις) και το αφήνεις να έρθει στη θέση του μόνο του..

Παίζει 100%.

Δοκιμασμένο τα 2 τελευταία χρόνια στο δικό μου w810 και σε πολλά άλλα Ericsson φίλων μου.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ελειπα για 2 βδομαδες στρατο και ειχα αφησει το W810 σπιτι, μιας και απαγορευονται τα κινητα με καμερα... Γυρισα χθες και πηγα να βαλω την SIM παλι στο W810 αλλα για κακη μου τυχει δεν ανοιγε. Σκεφτηκα πως θα θελε φορτισμα. Απο τοτε το συνδεω με τον φορτιστη αλλα αντι να ανοιξει η οθονη να μου δειξει πως φορτιζει, αναβει το κοκκινο λαμπακι στην περιοχη των υπερυθρων. Το αφησα για καμαι ωρα+ αλλα τιποτα. Εκει, τα ιδια.

 

Τωρα θελω να ρωτησω: Αυτο ειναι ενδειξει προβληματος της μπαταριας?

Επισης, η μπαταρια που φαινεται καπως φουσκομενη...

Link to comment
Share on other sites

ζεσταίνεται όταν γίνεται αυτό? αν ναι, τότε ναι, φταίει η μπαταρία..

Πετάξου σε κανένα γερμανό να το δοκιμάσουν κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δε ζεσταινεται... Ουτε η συσκευη, ουτε η μπαταρια...

Αν συνδεσω τον φορτιστη με το κινητο ομως, χωρις να εχω βαλει την μπαταρια, ανοιγει η οθονη για λιγα δευτερολεπτα και σβηνει. Και ξανα, και ξανα και ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Αν η μπαταρία σου δεν είχε πρόβλημα πρίν το 15μερο τότε απλά έχει "πέσει" και δεν μπορεί να ξεκινήσει την φόρτιση.

Είχα το ίδιο πρόβλημα με μια μπαταρία από το GF768 μου (ναι, είμαι ευτυχής κάτοχος ενός τέτοιου κινητού!) που είχε μείνει αχρησιμοποίητη για 3 χρόνια!

 

Η λύση; Σύνδεσα τους πόλους της μπαταρίας με ένα τροφοδοτικό το οποίο είχα ρυθμίσει να μου δίνει περίπου 7.6 Volt έξοδο (τόσα δίνει ο φορτιστής του GF, κοίτα τί γράφει πάνω ο φορτιστής του 810 γιατί δεν θυμάμαι). Δεν χρειάζεται πολύ. Ένα λεπτάκι φτάνει.

 

Βάζεις την μπαταρία στο κινητό και πλέον η φόρτιση ξεκινά κανονικά.

 

Τονίζω ότι αν δεν ξέρεις και πολλά από ηλεκτρονικά - ηλεκτρικά μην το επιχειρήσεις για λόγους ασφαλείας περίσσοτερο κι όχι για να μην χαλάσεις την μπαταρία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εστρωσε μονο του μετα απο κανα 5ωρο... Δειχνει να φορτιζει κανονικα για την ωρα...

Ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Αν παει κατι αλλο στραβα θα ενημερωσω το topic...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια...

Εχω κ εγω το W810i εδω και 2 χρονια κ εκτος απο το προβλημα με το βυσμα του φορτιστη δεν μου ειχε εμφανισει κατι αλλο.

Σημερα το μεσημερι χρειαστηκε να αφαιρεσω την μπαταρια για να αλλαξω καρτες Sim...

Μαυρη η ωρα και η στιγμη!!! Με το που εβαλα την καρτα μου και πηγα να το ανοιξω, δειχνει μια λευκη οθονη... μετα σβηνει κ μετα πολι απο την αρχη...

Λευκη οθονη - σβηνει!!!

Για να σταματησει πρεπει να βγαλω την μπαταρια.

Πηγα απευθειας στο Γερμανο κ μου ειπαν οτι χρειαζεται αναβαθμιση κ 30ευρω και ολα μου τα δεδομενα εχουν χαθει...

 

Ειναι παραλογο που τα εχω παρει???

Τι σημαινει χρειαζεται αναβαθμιση???

Ετσι στα καλα καθουμενα εχασα ολα τα δεδομενα μου???

Εχετε ακουσει ξανα κατι παρομοιο??? Δεν υπαρχει κανενας τροπος να επανακτησω τα δεδομενα μου??? Μιλαω κυριως για τις "Επαφες" γιατι φωτο κ βιντεο ειχα backup στον υπολογιστη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...

Εχω κ εγω το W810i εδω και 2 χρονια κ εκτος απο το προβλημα με το βυσμα του φορτιστη δεν μου ειχε εμφανισει κατι αλλο.

Σημερα το μεσημερι χρειαστηκε να αφαιρεσω την μπαταρια για να αλλαξω καρτες Sim...

Μαυρη η ωρα και η στιγμη!!! Με το που εβαλα την καρτα μου και πηγα να το ανοιξω, δειχνει μια λευκη οθονη... μετα σβηνει κ μετα πολι απο την αρχη...

Λευκη οθονη - σβηνει!!!

Για να σταματησει πρεπει να βγαλω την μπαταρια.

Πηγα απευθειας στο Γερμανο κ μου ειπαν οτι χρειαζεται αναβαθμιση κ 30ευρω και ολα μου τα δεδομενα εχουν χαθει...

 

Ειναι παραλογο που τα εχω παρει???

Τι σημαινει χρειαζεται αναβαθμιση???

Ετσι στα καλα καθουμενα εχασα ολα τα δεδομενα μου???

Εχετε ακουσει ξανα κατι παρομοιο??? Δεν υπαρχει κανενας τροπος να επανακτησω τα δεδομενα μου??? Μιλαω κυριως για τις "Επαφες" γιατι φωτο κ βιντεο ειχα backup στον υπολογιστη!

 

Καλησπέρα και καλώς ήρθες..

 

Καταρχήν μου φαίνεται πολύ περίεργο που στο έκανε μετά από αλλαγή μπαταρίας..

Αν όντως έχουν χαθεί τα δεδομένα σου και δεν είχες κρατήσει κάποιο backup στην κάρτα μνήμης ή στο pc τότε δυστυχώς δεν μπορείς να τα επαναφέρεις..

Αν οι επαφές ήταν στη SIM δεν έχεις πρόβλημα..

Τώρα αυτό που σου λέει για την αναβάθμιση λογικά εννοεί ότι πρέπει να σου ξαναπεράσει το firmware και αυτό έχει σαν συνέπεια να χαθούν τα δεδομένα σου..

Τώρα θα μπορούσες να δοκιμάσεις με το XS και με το myphone explorer μήπως πετύχεις κάτι αλλά δεν νομίζω να γνωρίζεις αυτά τα προγράμματα και μπορεί να κάνεις μεγαλύτερη ζημιά..

Για αρχή δοκίμασε να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη από ένα άλλο κατάστημα (είτε Γερμανός είτε κάτι άλλο) να δούμε τι θα σου πουν..

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη λογισμικου ενοει με την αναβαθμιση.....το ειχα παθει και εγο μετα απο 2 σκληρες τουμπες....
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την έκανα την αναβάθμιση κ έχασα κ όλα μου τα τηλέφωνα!

 

Από εδώ και πέρα back up!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ήθελα να μάθω αν διαβάζει 4άρα κάρτα το εν λόγω κινητό.

 

Ευχαριστώ,

θοδωρής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ήθελα να μάθω αν διαβάζει 4άρα κάρτα το εν λόγω κινητό.

 

Ευχαριστώ,

θοδωρής.

 

Παλιότερα κάποιοι είχαν αναφέρει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά καλύτερα να το δοκιμάσεις πρώτα..

Δανείσου ή πάρε από καμιά άλλη συσκευή (camera ή psp αν έχεις..) και δοκίμασε..

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, ήθελα να μάθω αν διαβάζει 4άρα κάρτα το εν λόγω κινητό.

 

Ευχαριστώ,

θοδωρής.

το ειχα το κινητο και ξερω! μια χαρα δουλευει με 4gb! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...