Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρήκα το μενού και όταν πατάω στο camera test δεν γίνεται τιποτα... Το πάω πίσω? Το κινητό το έχω απο τα χριστούγεννα και είναι όπως βγήκε απο το κουτί. Ούτε πέσιμο ούτε γρατζουνιά

Διαβάζοντας κάτι τέτοια σκέφτομαι ότι τελικά πρέπει να είσαι και λίγο τυχερός με τα ηλεκτρονικά. Χθες μου έπεσε το κινητό με τόση δύναμη στο πάτωμα που νόμισα ότι έσπασε. Το σήκωσα και είδα ότι δεν είχε πάθει ούτε γραντζουνιά.

 

Όταν όμως μπήκα στο μενού είδα ότι το εικονίδιο του PlayNow είχε χαθεί και στη θέση του υπήρχε ένα μαύρο τετράγωνο. Ένα απλό restart και όλα μια χαρά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia h flash exei h kamera tou?h mpataria tou me fisiologiki xrisi poso krataei?

Για την μπαταρία απαντάει ο ddr2 πέντε μηνύματα πιο πάνω. Τριήμερο με αρκετή χρήση. Εμένα μου βγάζει και πέντε μέρες αλλά το δουλέυω πιο νορμάλ.

 

Η κάμερα έχει δυο leds που τα ενεργοποιείς για να βελτιώσεις τις συνθήκες φωτισμού.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο forum.

Πριν 2 μερες αγαρασα το W810i.. Πριν ειχα το Τ610.

 

Οταν αγορασα το Τ610, αγορασα μαζι το ΜΑ-620, συσκευη υπερυθρων, μαζι μου εδινε και το λογισμικο Ηandset Manager for T610-T616.

 

Τωρα με το w810i δεν εχω βρει καποιο λογισμικο Ηandset Manager, αν και η αποστολη και ληψη μεσω υπερυθρων γινεται κανονικοτατα, απλα δεν μπορω να οργανωσω τον τηλ. καταλογο μου!!!!!!!

 

Στο επισιμο site της εταιρειας εψαξα, αλλα δεν βρηκα τιποτα παρα μονο για το MA-660...

 

Ξερετε τι μπορω να κανω????? Που θα βρω το Ηandset Manager for W810i???

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του ,με την δικια μου χρηση κραταει 5 μερες ...εφοσω ξεχναω που βάζω τον φορτιστη:lol: :lol:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του ,με την δικια μου χρηση κραταει 5 μερες ...εφοσω ξεχναω που βάζω τον φορτιστη:lol: :lol:

3 μέρες ακούγοντας μουσική περίπου 2, 2,5 ώρες την ημέρα και με κλήσεις 20 λεπτά/ημέρα.Ε, και κανένα μήνυμα και λίγο παιχνιδάκια κλπ κλπ)

Λίγο είπα?:worry::):confused:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά αν μου βγάλει και 2η μέρα θα είμαι τρομερά ικανοποιημένος...

Μάλλον το χρησιμοποιώ πολύ ε ??? :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά αν μου βγάλει και 2η μέρα θα είμαι τρομερά ικανοποιημένος...

Μάλλον το χρησιμοποιώ πολύ ε ??? :lol:

Κατάλαβα...το έχεις ξελιγώσει:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και μενα παιδια 2.5 με 3 μερες μου κραταγε.

 

Τωρα ειναι στα κεντρικα της SE (με αρχικο προβλημα αυτο της λευκης οθονης) αλλα τωρα μου ειπαν οτι υπαρχει σοβαροτερο προβλημα με την πλακετα και με εχουν στο περιμενε.... Ποσες μερες σας πηρε?... οποιος ειχε το ιδιο προβλημα. Δεν αντεχω αλλο ειναι ηδη 12 μερες μακρυα μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά αν μου βγάλει και 2η μέρα θα είμαι τρομερά ικανοποιημένος...

Μάλλον το χρησιμοποιώ πολύ ε ??? :lol:

 

:blink: :blink: Ελπίζω εκείνο το πείραμα που βράζανε αυγά με δυο κινητά να είναι ψέμα!!! :lol: :lol: :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

:blink: :blink: Ελπίζω εκείνο το πείραμα που βράζανε αυγά με δυο κινητά να είναι ψέμα!!! :lol: :lol: :p

 

Και με ένα κινητό βράζεις αυγά ... :wacko: :lol:

 

Πέρα απ'την πλάκα, πραγματικά το χρησιμοποιώ πολύ λόγω της δουλειάς μου... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Και μενα παιδια 2.5 με 3 μερες μου κραταγε.

 

Τωρα ειναι στα κεντρικα της SE (με αρχικο προβλημα αυτο της λευκης οθονης) αλλα τωρα μου ειπαν οτι υπαρχει σοβαροτερο προβλημα με την πλακετα και με εχουν στο περιμενε.... Ποσες μερες σας πηρε?... οποιος ειχε το ιδιο προβλημα. Δεν αντεχω αλλο ειναι ηδη 12 μερες μακρυα μου...

 

φιλε μου απο της 5/2/07 το εχω στειλει και ακομα τιποτα αλλα εκανα διαμαρτυρια στην γενικη γραμματεια καταναλωτη στο 1520 και το αργοτερο τελος της εβδομαδας οπως μου ειπανε θα το εχω παρει (ελπιζω) αλλα αμα δεν κανεις διαμαρτυρια δεν κανεις τιποτα παρε τηλ στο 1520 ειναι πολλυ εξυπηρετικοί και θα σε βοηθησουν (οχι μην φοβασαι δεν μπλεκεις πουθενα μονο ονομα σε ρωτανε)ελπιζω να εχουμε καλα ξεμπερδεματα και εσυ και εγω που το εχω στειλει εδω και 3 μηνες περιπου

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα καλύτερα θα έλεγα χρησιμοποιήσε το MyPhoneExplorer (γούστα βέβαια είναι αυτά) http://www.fjsoft.at/en/

 

Εγώ πάντως προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το εν λόγω πρόγραμμα(MyPhoneExplorer) γιατί φαίνεται πολύ καλό και δεν μπορώ να κάνω σύνδεση με το καλώδιο αφού στις ρυθμίσεις έχει για θύρα com ενώ το καλώδιο είναι USB. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω??? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο w810i VL που εχω εχει καποια default πραγματα ,οπως ηχους και εικόνες.

Οτι δεν μπορώ να τα διαγραψω το γνωριζα,αλλα στο Ρ910 μπορουσα να τα μεραφερω τουλαχιστον σ'ενα Folder ,για να μην τα βλεπω.

Τωρα στο w810i δεν μπορω ουτε να τα κανω Copy/Paste σ΄ενα folder για να μην τα βλεπω.

Καμια ιδεα πως να τα μεταφερω (οχι δεν βγαζω το live *ακομα*)

 

 

και εγω ακριβως το ιδιο προβλημα εχω...αλλα δεν εχω βρει ακομα καποια λυση...:(

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Πέρα απ'την πλάκα, πραγματικά το χρησιμοποιώ πολύ λόγω της δουλειάς μου... :wink:

 

Απόλυτα κατανοητό και εννοείται ότι κάνουμε πλάκα. :)

 

Εγώ πάντως προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το εν λόγω πρόγραμμα(MyPhoneExplorer) γιατί φαίνεται πολύ καλό και δεν μπορώ να κάνω σύνδεση με το καλώδιο αφού στις ρυθμίσεις έχει για θύρα com ενώ το καλώδιο είναι USB. Μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για το τι μπορώ να κάνω??? Ευχαριστώ.

 

Σύνδεσε το κινητό σε mode "Λειτουργία Τηλεφώνου". Πήγαινε Αρχείο->Επιλογές και πάτα στο κουμπί "Αυτόματη Αναζήτηση". Κανονικά θα πρέπει να το δει.

 

Να τονίσω ότι πρέπει να έχεις την έκδοση 1.4.4 ή μεταγενέστερη. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι η τελευταια αναβαθμιση λογισμικου???

 

Ορίστε η απαντησή σου.

 

Available firmwares:

R4EA031 CID49

R4DB005 CID49

R4CK003 CID49

R4CF002 CID49

R4CE012 CID49

 

 

όχι δεν είναι η τελευταία! η πρώτη είναι! απορώ...η τελευταία είναι η R4EA031 CID49

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω ακουσει πως εαν εχεις τιμ ακομα και με καρτα κατεβαζωντας ενα προγραμμα οπως το opera mini για κινητα με περιπου 4 ευρω εχεις απεριοριστη πλοηγηση στο internet ξερει κανεις τιποτα εαν ισχυει κατι τετοιο και για μενα που εχω ενα w810i vodafone live ???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω τι τηλεφωνο εδω και δυο μερες , σημερα το πρωι μου εκανε τα εξης τερτιπια.χτυπουσε το κουδουνι αν να με καλουσαν , αλλα ηταν σβυστη η οθονη , πιεζα τα κουμπια και δεν εκανε τιποτα . αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια για να το σταματησω . μου το εκανε 2 φορες αυτο και το περιεργο ειναι οτι ειχα 15 κλησεις το πρωι αλλα το προβλημα εγινε οταν με καλεσε και τις 2 φορες το ιδιο νουμερο . εντωμεταξυ οταν το ξαναανοιγα το κινητο δεν μου ειχε στις αναπαντητες ποιος με καλουσε:worry:

εχει κανεις ιδεα τι τρεχει???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εχω τι τηλεφωνο εδω και δυο μερες , σημερα το πρωι μου εκανε τα εξης τερτιπια.χτυπουσε το κουδουνι αν να με καλουσαν , αλλα ηταν σβυστη η οθονη , πιεζα τα κουμπια και δεν εκανε τιποτα . αναγκαστηκα να βγαλω την μπαταρια για να το σταματησω . μου το εκανε 2 φορες αυτο και το περιεργο ειναι οτι ειχα 15 κλησεις το πρωι αλλα το προβλημα εγινε οταν με καλεσε και τις 2 φορες το ιδιο νουμερο . εντωμεταξυ οταν το ξαναανοιγα το κινητο δεν μου ειχε στις αναπαντητες ποιος με καλουσε:worry:

εχει κανεις ιδεα τι τρεχει???:wacko:

 

Είναι απλό.

Το κινητό σου κόλλησε.

Παρακολούθησέ το λίγo και αν παρουσιάσει και άλλα προβλήματα πήγαινε για μια αναβάθμιση στη se.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εχω λαβει αλλες 10 κλησεις και ειναι ενταξει,ελπιζω να μην με ξενερωσει...

λες να παιζει ρολο οτι του περασα ενα θεμα καινουριο???

αν χρειαστει αναβαθμηση θα σβησουν οι επαφες που εχω περασει???

Link to comment
Share on other sites

εχω λαβει αλλες 10 κλησεις και ειναι ενταξει,ελπιζω να μην με ξενερωσει...

λες να παιζει ρολο οτι του περασα ενα θεμα καινουριο???

αν χρειαστει αναβαθμηση θα σβησουν οι επαφες που εχω περασει???

 

Δεν μπορώ να ξέρω τι φταίει, αλλά δεν σημαίνει ότι θα σου το κάνει συνέχεια(ή ότι θα κάνει το ίδιο πράγμα πάντα)

Κάνοντας αναβάθμιση δεν χάνεται τίποτα από το κινητό, ούτε καν οι ρυθμίσεις σου.

Καλό θα ήταν έτσι και αλλιώς να ενημερώσεις το λογιαμικό σου.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ddr2 σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και για την βοηθεια.

μου λεει οτι εχω την εξης εκδοση λογισμικου CXC1250316 R4EA031

αν πρεπει να κανω αναβαθμιση παω σε ενα σερβις της sonyericsson και τους λεω να το κανουν??

Link to comment
Share on other sites

ddr2 σε ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και για την βοηθεια.

μου λεει οτι εχω την εξης εκδοση λογισμικου CXC1250316 R4EA031

αν πρεπει να κανω αναβαθμιση παω σε ενα σερβις της sonyericsson και τους λεω να το κανουν??

Η έκδοση λογισμικού που έχεις είναι η τελευταία που έχει βγάλει η SE οπότε δεν χρειάζεται να ασχοληθείς με αναβάθμηση.

Από εκεί και πέρα αν το πρόβλημα που περιγράφεις επιμένει τότε θα πρέπει να πας σε κάποιο service για να το κοιτάξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...