Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας.Πήρα πριν 2 μέρες το Sony Ericsson W810i.Έχω 1 πρόβλημα με το handsfree που περιλαμβάνεται στο πακέτο.Λειτουργεί,όμως δεν ξέρω πως να προσαρμόσω 1 πλαστικό περίβλημα ώστε να είναι το μήκος του καλωδίου των ακουστικών ομοιόμορφο.Δεν φτάνει το αριστερό ακουστικό στο αυτί μου!!Έχει κανεις το κινητό;Θα μπορούσε κάποιος σας παρακαλώ να με βοηθήσει;

 

Πόσταρε μια φωτογραφία του όπως σου γράφω και στο θέμα που άνοιξες για να καταλάβουμε τι εννοείς ακριβώς.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφήστε παιδιά έκανα χοντρή βλακεία.Δεν ήξερα ότι είναι άνισο το καλώδιο των ακουστικών για το λόγο που μου λέτε.Όταν έλεγα πλαστικό περίβλημα εννοούσα

αυτό το κομματάκι που βρίσκεται λίγα εκατοστά πάνω από τη σύνδεση των ακουστικών.Νομίζοντας ότι αυτή η ανισότητα του αριστερού με το δεξί ακουστικό είχε να κάνει με αυτό το κομμάτι προσπάθησα τραβώντας το καλώδιο να το φέρω στα ίσια.Όμως κόπηκε το καλώδιο!!!Και τώρα πρέπει να πάρω καινούργιο handsfree!!!Μήπως γίνεται αντί να αγοράσω ολόκληρο το HPM-70 να αγοράσω μόνο τα ακουστικά της Ericsson αφού το κάτω μέρος του handsfree μέχρι το μικρόφωνο λειτουρφεί κανονικά;;Αν όχι θα πρέπει να σκάσω 30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε παιδιά έκανα χοντρή βλακεία.Δεν ήξερα ότι είναι άνισο το καλώδιο των ακουστικών για το λόγο που μου λέτε.Όταν έλεγα πλαστικό περίβλημα εννοούσα

αυτό το κομματάκι που βρίσκεται λίγα εκατοστά πάνω από τη σύνδεση των ακουστικών.Νομίζοντας ότι αυτή η ανισότητα του αριστερού με το δεξί ακουστικό είχε να κάνει με αυτό το κομμάτι προσπάθησα τραβώντας το καλώδιο να το φέρω στα ίσια.Όμως κόπηκε το καλώδιο!!!Και τώρα πρέπει να πάρω καινούργιο handsfree!!!Μήπως γίνεται αντί να αγοράσω ολόκληρο το HPM-70 να αγοράσω μόνο τα ακουστικά της Ericsson αφού το κάτω μέρος του handsfree μέχρι το μικρόφωνο λειτουρφεί κανονικά;;Αν όχι θα πρέπει να σκάσω 30 ευρώ.

 

Σιγά, μην αγχώνεσαι.

 

Μπορείς να δώσεις 10-15 ευρώ και να πάρεις ένα ζευγάρι πολύ καλά ακουστικά, δεν είναι ανάγκη να πάρεις της SE!

 

Ακόμα, μπορείς να δώσεις 10 ευρώ και να πάρεις και retractable earphones. Εμένα με έχουν βολέψει πολύ.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ πάντως να βρώ sony Ericsson ακουστικά;Πωλούνται χωριστά ap;o to hpm-70;Όταν λες KostaKosta retractable ακουστικά τι εννοείς;Πολλοί εδώ σίγουρα θα γελάνε μαζί μου,όμως αν και ξέρω πολλά από Η/Υ δεν ξέρω τίποτα από κινητά.Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα το NOKIA 3330!!To είχα 5 χρόνια!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα , πηρα και εγω το σαββατο το w810 με μια επιδοτηση που ειχα απο vodafone , ειχα το 6270 και ειδη μου λειπουν τα στερεο ηχεια του , τουλαχιστον αυτο δεν θελει φορτωμα καθε 2 μερες και αν το εβαζα να παιζει μουσικη η μπαταρια του σε 2 ωρες ηταν αδεια, τελος παντως θα δουμε πως θα παει και αυτο και ελπιζω να ειναι πιο γρηγορο απο το νοκια για να μην μετανιωσω μετα απο την αλλαγη
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ πάντως να βρώ sony Ericsson ακουστικά;Πωλούνται χωριστά ap;o to hpm-70;Όταν λες KostaKosta retractable ακουστικά τι εννοείς;Πολλοί εδώ σίγουρα θα γελάνε μαζί μου,όμως αν και ξέρω πολλά από Η/Υ δεν ξέρω τίποτα από κινητά.Μέχρι πριν λίγες μέρες είχα το NOKIA 3330!!To είχα 5 χρόνια!!

 

 

Εννοώ ακουστικά των οποίων το καλωδιάκι μαέυεται αυτόματα σε ένα καρουλάκι για να μην το έχεις και κρέμεται όταν δεν είναι απαραίτητο.

 

Δες κι εδώ:

 

http://cgi.ebay.co.uk/RETRACTABLE-STEREO-HEADPHONES-EARPHONES-FOR-SONY-PSP_W0QQitemZ110094263795QQihZ001QQcategoryZ127746QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα , πηρα και εγω το σαββατο το w810 με μια επιδοτηση που ειχα απο vodafone , ειχα το 6270 και ειδη μου λειπουν τα στερεο ηχεια του , τουλαχιστον αυτο δεν θελει φορτωμα καθε 2 μερες και αν το εβαζα να παιζει μουσικη η μπαταρια του σε 2 ωρες ηταν αδεια, τελος παντως θα δουμε πως θα παει και αυτο και ελπιζω να ειναι πιο γρηγορο απο το νοκια για να μην μετανιωσω μετα απο την αλλαγη

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες.

 

Θα δεις ότι θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος, από την αυτονομία αλλά και από τις μουσικές του δυνατότητες.

 

Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα... εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα , πηρα και εγω το σαββατο το w810 με μια επιδοτηση που ειχα απο vodafone , ειχα το 6270 και ειδη μου λειπουν τα στερεο ηχεια του , τουλαχιστον αυτο δεν θελει φορτωμα καθε 2 μερες και αν το εβαζα να παιζει μουσικη η μπαταρια του σε 2 ωρες ηταν αδεια, τελος παντως θα δουμε πως θα παει και αυτο και ελπιζω να ειναι πιο γρηγορο απο το νοκια για να μην μετανιωσω μετα απο την αλλαγη

Η μπαταρία στην αρχή δεν κρατάει αρκετά γιατί χρειάζεται 2-3 πλήρης φορτήσεις-εκφορτήσεις για να δώσει το 100%.

Είναι σημαντικό να κάνει αυτούς τους 2-3 κύκλους για να μπορέσεις να την αξιοπιήσεις στο έπακρο να σου κρατήσει το δυνατόν περισσότερο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχετε προσέξει πως όταν πέφτει η μπαταρία ανάβοσβήνει ένα κόκκινο λαμπάκι στο σημείο που βρίσκονται οι υπέρυθρες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι έχετε προσέξει πως όταν πέφτει η μπαταρία ανάβοσβήνει ένα κόκκινο λαμπάκι στο σημείο που βρίσκονται οι υπέρυθρες.

ναι το έχουμε προσέξει αυτο το πολύ εμφανές σημείο με το φωτάκι! λολ :)

Link to comment
Share on other sites

ναι το έχουμε προσέξει αυτο το πολύ εμφανές σημείο με το φωτάκι! λολ :)

 

Όλα τα se έχουν κάτι ανάλογο, συνήθως σε περίεργες θέσεις:wacko::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εμενα τελικα θα μου το αντικαταστησουν το κινητο(δεν μπορεσαν μαλλον να λυσουν το προβλημα με τη memory) με αλλο καινουργιο και περιμενω να φερει η voda καινουργια...και το ειχα γρατζουνισει λιγο απο πισω επειδη πηγα με ενα κατσαβιδι στην αρχη να ανοιξω το καλυμα της μπαταριας.Και ξεχασα να βαλω και τον φορτιστη μεσα στο κουτι οταν ηταν να το παω για φτιαξιμο...:p

εδω ομως και 2 βδομαδες ειμαι με τον μπιπ στο χερι...:mad:

Free Your Mind...;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω αγοράσει ένα W810i και όταν το άνοιξα, έχοντας βάλει την sim, πληκτρολόγησα το pin και μου έβγαζε “Σφάλμα διαμόρφωσης. Παρακαλούμε επικοινωνήστε…”. Το πήγα στην Sony Ericsson και μου ξαναέβαλαν το firmware. Το κινητό άνοιξε άλλα δεν έχει ελληνικά (ούτε στα μενού, ούτε σαν γλώσσα για τα μηνύματα). Επίσης, δεν έχει πάντα σήμα (την περισσότερη ώρα δεν βλέπει καθόλου το δίκτυο). Είδα το CDA που έχει (CDA102494/15) και απ’ ότι είδα είναι γερμανικό CDA. Λέτε να άλλαξε το CDA και να έχω αυτά τα προβλήματα. Το κινητό δεν το έχω ούτε 2 μέρες. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω αγοράσει ένα W810i και όταν το άνοιξα, έχοντας βάλει την sim, πληκτρολόγησα το pin και μου έβγαζε “Σφάλμα διαμόρφωσης. Παρακαλούμε επικοινωνήστε…”. Το πήγα στην Sony Ericsson και μου ξαναέβαλαν το firmware. Το κινητό άνοιξε άλλα δεν έχει ελληνικά (ούτε στα μενού, ούτε σαν γλώσσα για τα μηνύματα). Επίσης, δεν έχει πάντα σήμα (την περισσότερη ώρα δεν βλέπει καθόλου το δίκτυο). Είδα το CDA που έχει (CDA102494/15) και απ’ ότι είδα είναι γερμανικό CDA. Λέτε να άλλαξε το CDA και να έχω αυτά τα προβλήματα. Το κινητό δεν το έχω ούτε 2 μέρες. Τι να κάνω;

Να το ξαναπας στο service και να τους βαλεις τις φωνες,κανονικα θα επρεπε να το πας στο καταστημα που το πηρες και να απαιτουσες καινουργιο.επισης οταν αγοραζεις κατι..το δοκιμαζεις πρωτα.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα τελικα θα μου το αντικαταστησουν το κινητο(δεν μπορεσαν μαλλον να λυσουν το προβλημα με τη memory) με αλλο καινουργιο και περιμενω να φερει η voda καινουργια...και το ειχα γρατζουνισει λιγο απο πισω επειδη πηγα με ενα κατσαβιδι στην αρχη να ανοιξω το καλυμα της μπαταριας.Και ξεχασα να βαλω και τον φορτιστη μεσα στο κουτι οταν ηταν να το παω για φτιαξιμο...:p

εδω ομως και 2 βδομαδες ειμαι με τον μπιπ στο χερι...:mad:

 

Μη μιλάς καθόλου cool_ted!!! :X :p Αντικατάσταση κινητού για μια καμένη memory card και από δικό σου λάθος;;; :X

 

Μην το πεις ούτε του παπά!!!! Χαλάλι οι δυο βδομάδες! :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να το ξαναπας στο service και να τους βαλεις τις φωνες,κανονικα θα επρεπε να το πας στο καταστημα που το πηρες και να απαιτουσες καινουργιο.επισης οταν αγοραζεις κατι..το δοκιμαζεις πρωτα.:cool:

Και έτσι πρέπει.Όταν αγοράζουμε κάτι ακριβό και όχι μόνο πρέπει να το δοκιμάζουμε πρώτα.Αλλά και από την άλλη αν δεν προλάβουμε να το δοκιμάσουμε έχουμε το δικαίωμα (από τη στιγμή που η συσκευή έχει πρόβλημα) να πάμε στο κατάστημα που το αγοράσαμε στις πρώτες 7 μέρες και να μας το αντικαταστήσουν με καινούργιο.Αλλά και εδώ υπάρχουν κάποιοι η****οι περιορισμοί αλλά δεν είναι του παρόντος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?

Ένας φίλος μου αγόρασε ένα W810 vd.Θέλουμε να αφαιρέσουμε την συντόμευση LIVE από το πάνω δεξί πλήκτρο.Κάποιος είχε βρει έναν τρόπο και το κατάφερε.Επειδή δεν μπορώ να βρω το post όποιος γνωρίζει και έχει την ευχαρίστηση μπορεί να μου πει πως γίνεται.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά tria12345_ αυτός που αφαίρεσε τη συντόμευση δεν μιλούσε για VL αλλά για TIM Plus. Είχε πει επίσης ότι όταν έκλεινε το κινητό και το ξανά άνοιγε το ΤΙΜ Plus ήταν πάλι στη θέση του.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο μαγαζί που το πήρα και μου είπαν ότι αφού δεν είναι σπασμένο ή κάτι τέτοιο δεν το αλλάζουν αλλά το στέλνουν για επισκευή (e-shop). Απ’ ότι είδα το τηλέφωνο δεν πρέπει να είναι αγορασμένο από την Ελλάδα αλλά από την Γερμανία (DPY 101 2947/18 R10B DE). Το εγχειρίδιο είναι μόνο στα ελληνικά (δεν υπάρχει στα αγγλικά όπως στα άλλα sony ericsson που είχα και είναι σαν φωτοτυπίες, δηλαδή με σηραπτικό και στις άκρες οι σελίδες δεν είναι καλά κομμένες και είναι μαυρισμένες). Τι DPY έχουν τα W810i που πουλάνε στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο μαγαζί που το πήρα και μου είπαν ότι αφού δεν είναι σπασμένο ή κάτι τέτοιο δεν το αλλάζουν αλλά το στέλνουν για επισκευή (e-shop). Απ’ ότι είδα το τηλέφωνο δεν πρέπει να είναι αγορασμένο από την Ελλάδα αλλά από την Γερμανία (DPY 101 2947/18 R10B DE). Το εγχειρίδιο είναι μόνο στα ελληνικά (δεν υπάρχει στα αγγλικά όπως στα άλλα sony ericsson που είχα και είναι σαν φωτοτυπίες, δηλαδή με σηραπτικό και στις άκρες οι σελίδες δεν είναι καλά κομμένες και είναι μαυρισμένες). Τι DPY έχουν τα W810i που πουλάνε στην Ελλάδα;

Πολυ μπερδεμενα μας τα λες,απο Ελλαδα το πηρες το κινητο η απο αλλου :blink: και καλα πως θα το αναλαβει το service ενα (e-shop) :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα το πήρα. Από κατάστημα του http://www.e-shop.gr

Οτι προιν αγοραζεις απο Ελλαδα πρεπει να εχει οδηγιες στα Ελληνικα.αν δεν εχει τοτε βρωμαει η κατασταση! Επισης πρεπει να εχει και αλλες 3 γλωσσες μεσα.τωρα πρεπι με τετοιο προβλημα και τοσο καινουργιο κινητο να στο αλλαξουν,ΑΠΑΙΤΗΣΕ ΤΟ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικά έχει οδηγίες. Αλλά είπα πως είναι. Στα αγγλικά δεν έχει όπως είχε το k750i και το t310 που είχα. Μπορεί να μου πει κανείς τι DPY λέει το κουτί του (ο κωδικός δεν είναι προσωπικός όπως ο σειριακός);
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...