Jump to content

Ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ


NIKOS PARTY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, στη Καβαλα υπαρχει περιπτωση να πιανω τα ψηφιακα καναλια της ΕΡΤ???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια, στη Καβαλα υπαρχει περιπτωση να πιανω τα ψηφιακα καναλια της ΕΡΤ???

 

Δε νομιζω να εχεις προβλημα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να εχεις προβλημα.
Λες?? γιατι ο πιο κοντινος αναμεταδοτης ειναι αυτος της Θεσσαλονικης, φτανει μεχρι Καβαλα το σημα???
Link to comment
Share on other sites

Λες?? γιατι ο πιο κοντινος αναμεταδοτης ειναι αυτος της Θεσσαλονικης, φτανει μεχρι Καβαλα το σημα???

 

Λογικα φτανει.Τωρα τι να σου πω.

Παντως πιστευω οτι ειναι πιο ευκολο να πιασεις σημα ψηφιακο,απ'οτι το κανονικο της τηλ.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

giati egw pali pisteuw pws den tha poianei?

Tha dwsoun s o lh thn Ellada nai h oxi telika?Egw pou eimai Thasso eqws pote na perimenw?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ πάντως εδώ και λίγες ώρες βλέπω ΕΡΤ Ψηφιακή. Η ποιότητα είναι στο 100%, αλλα το σήμα δέν ανεβαίνει πάνω απο 26%.παίζει ανάμεσα σε 17%-26%. Βρίσκομαι στο πλατύ ημαθίας (30-40 χλμ απο θεσσαλονίκη).

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν έχω πάρει ακόμα τον αποκ. της ert θέλω να ρωτήσω εάν το cine+ δείχνει ποιοτικές ταινίες πρόσφατης παραγωγής ή βάζει ταινία που έχουν παίξει πολλές φορές στην tv. (κάτι σαν filmnet)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν έχω πάρει ακόμα τον αποκ. της ert θέλω να ρωτήσω εάν το cine+ δείχνει ποιοτικές ταινίες πρόσφατης παραγωγής ή βάζει ταινία που έχουν παίξει πολλές φορές στην tv. (κάτι σαν filmnet)

 

 

Mh to ksanapeis auto to pragma....exei anaferthei xiliades fores edw mesa pws oi tainies einai luan epieikws aparadektes!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε χρονοδιάγραμμα για το πότε θα γίνουν ψηφιακά και τα 3 "παλιά και αγαπημένα" κρατικά κανάλια; Για τα ιδιωτικά δεν τολμάω να ρωτήσω καν, να περάσει καμιά 5ετία πρώτα μέχρι να τους επιτρέψει ο μπαμπάς ΕΣΡ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.

Εχω δει οτι ο αποκωδικοποιητης μου εχει μια λειτουργια που υποτειθεται σου δειχνει το προγραμμα του ψηφιακου καναλιου που παρακολουθεις, δηλαδη τις εκπομπες που ακολουθουν και τις ωρες προβολης. Εκει ομως δεν μου δειχνει τιποτα σχετικο...

Φταιει ο αποκωδικοποιητης μου ή δεν εχει ενεργοποιηθει η λειτουργια απο την ΕΡΤ?

 

Γιατι στη σελιδα του προγραμματος (http://tvradio.ert.gr/digital/) ειναι λιγο χαλια , για παραδειγμα δεν λεει ποιους αγωνες θα δειξει:

ΤΕΤΑΡΤΗ 13/09/2006

18:00 CHAMPIONS LEAGUE

22:00 CHAMPIONS LEAGUE

00:00 CHAMPIONS LEAGUE

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι.

Εχω δει οτι ο αποκωδικοποιητης μου εχει μια λειτουργια που υποτειθεται σου δειχνει το προγραμμα του ψηφιακου καναλιου που παρακολουθεις, δηλαδη τις εκπομπες που ακολουθουν και τις ωρες προβολης. Εκει ομως δεν μου δειχνει τιποτα σχετικο...

Φταιει ο αποκωδικοποιητης μου ή δεν εχει ενεργοποιηθει η λειτουργια απο την ΕΡΤ?

 

Το Δεύτερο. Η ΕΡΤ φταίει, που δεν στέλνει τις πληροφορίες. Για την ιστορία, αυτή η λειτουργία ονομάζεται EPG ). ;)

Link to comment
Share on other sites

Το Δεύτερο. Η ΕΡΤ φταίει, που δεν στέλνει τις πληροφορίες. Για την ιστορία, αυτή η λειτουργία ονομάζεται EPG ). ;)

apo pote h ert psufiakh deixnei re paideia kai agwnes champion league?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

apo pote h ert psufiakh deixnei re paideia kai agwnes champion league?

 

Θα δειχνει αρκετους, απο ο,τι φαινεται, σε μαγνητοσκοπηση:

ΠΕΜΠΤΗ 14/09/2006

00:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ

02:00 ΜΙΛΑΝ – ΑΕΚ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/09/2006

12:00 ΡΟΜΑ-ΣΑΧΤΑΡ

14:00 ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ-ΛΙΛ

16:00 ΛΙΟΝ-ΡΕΑΛ

18:00 ΤΣΕΛΣΙ-ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ

20:00 ΑΪΝΤΧΟΒΕΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Link to comment
Share on other sites

Θα δειχνει αρκετους, απο ο,τι φαινεται, σε μαγνητοσκοπηση:

ΠΕΜΠΤΗ 14/09/2006

00:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΒΑΛΕΝΘΙΑ

02:00 ΜΙΛΑΝ – ΑΕΚ

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 15/09/2006

12:00 ΡΟΜΑ-ΣΑΧΤΑΡ

14:00 ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ-ΛΙΛ

16:00 ΛΙΟΝ-ΡΕΑΛ

18:00 ΤΣΕΛΣΙ-ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ

20:00 ΑΪΝΤΧΟΒΕΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Τι να τα κάνεις αν είναι σε μαγνητοσκόπηση; Αν ήταν μάγκες θα έδειχναν κάποιο ζωντανά...:down:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις αν είναι σε μαγνητοσκόπηση; Αν ήταν μάγκες θα έδειχναν κάποιο ζωντανά...:down:

ακριβως μα ειναι ζωα!

Τι αλλαζει δεν καταλαβαινω.....γιατι να μη το δειχνουν ΚΑΙ στα 2 δηλαδη?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν πάρει άδεια για ένα μόνο κανάλι πανελλαδικής εμβέλειας. Κάνει κάτι τέτοια γραφειοκρατικά η ΤΕΑΜ. Μπορεί;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

δεν το αποκλυω,αλλα μου φενεται τρελο.Θα πρεπε λογικα να προοθησουν την νεα τεχνολογια.

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις αν είναι σε μαγνητοσκόπηση; Αν ήταν μάγκες θα έδειχναν κάποιο ζωντανά...:down:

Δεν είναι θέμα μαγκιάς Τέο. Τα δικαιώματα για ζωντανή μετάδοση τα έχει εξολοκλήρου το Supersport πλην ενός αγώνα της Τετάρτης που δικαιούται η ΕΡΤ. Και αυτόν μας δείχνει φυσικά την ελληνική ομάδα που παίζει εκείνη την ημέρα. Από φέτος άλλαξαν τα πράματα. Όλα τείνουν προς Σούπερσπορ μεριά δυστυχώς. :(

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που πηρε τους μεγαλους η ΕΡΤ στο πρωταθλημα ηταν λογικο αυτοι του σουπερ σπορτ να τρεξουν να καλυψουν τα νωτα τους!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, πρώτα πήρε η NOVA τα δικαιώματα του CL για φέτος (πρέπει να έχει γίνει τουλάχιστον 1 χρόνο πρίν) και μετά η ΕΡΤ των ελληνικών για το καταπληκτικό :rolleyes: και ανταγωνιστικό :rolleyes: ελληνικό πρωτάθλημα... Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα μαγκιάς Τέο. Τα δικαιώματα για ζωντανή μετάδοση τα έχει εξολοκλήρου το Supersport πλην ενός αγώνα της Τετάρτης που δικαιούται η ΕΡΤ. Και αυτόν μας δείχνει φυσικά την ελληνική ομάδα που παίζει εκείνη την ημέρα. Από φέτος άλλαξαν τα πράματα. Όλα τείνουν προς Σούπερσπορ μεριά δυστυχώς. :(
πάλι καλά που έχω "σπασμένη" συσκευή filmenet αλλιώς δεν... παλεύεται:X
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι πως σε λίγα χρόνια θα κάνουν μια μαγκιά να στέλνουν και ήχο στα σπασμένα.

Πρεπει να το εχουν κανει μεσα απο την ίδια την εταιρία ο Ταγματάρχης.

Τα έσοδα από ΝΟΒΑ είναι πολλα περισσότερα από ο,τι στο απλό φιλμνετ.

Έτσι φαντάζομαι, δεν ξέρω πραγματικά. Προσωπική μου άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...