Jump to content

Ενοχλητική συμπεριφορά σε δημόσιους χώρους


kostas_pav
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγα σημερα σε μια μεγαλη ιδιωτικη αεροπορικη εταιρια να παραλαβω κατι εισιτηρια & με εκπληξη διαπιστωσα πως μεσα στα γραφεια οι υπαλληλοι καπνιζαν σαν τα...ζωα,ακουγαν στη διαπασων ραδιο κι εβριζαν κι απο πανω!!!:mad: :rolleyes: Ωραια δουλεια ετσι?Ωραιος σεβασμος στον πελατη ε?Και προσεχτε,ιδιωτικη εταιρια...μετα σου λενε πως φταιει για ολα το δημοσιο...:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια και κάποιος μίλησε για τραμπουκισμούς του δρόμου, παραθέτω κάτι που συνέβη το προηγούμενο καλοκαίρι.

 

Πηγαίναμε με ενα φίλο μου Χαλκίδα. 15 λεπτά πρίν την γέφυρα, και ενώ οδηγούσαμε χαλαρά (~80kmph) ένας τυπάς με μια alfa κολλάει πίσω μας και αρχίζει να παίζει φώτα. Αν και ο δρόμος είχε δύο λωρίδες, ο φίλος που οδηγούσε πήγε όσο πιο δεξιά μπορεί ωστε ο κάγκουρας να μας προσπεράσει...αλλα αυτός εκεί...

 

Ε μετά απο περίπου ενα δεκάλεπτο του έφεξε να μας προσπεράσει, κορνάροντας σαν μανιακός. Δεν δώσαμε σημασία.

 

Πρίν απο τη γέφυρα λοιπόν, τον συναντήσαμε και πάλι. Στα καλά καθούμενα, χωρίς να υπάρχει κάτι στο δρόμο, φρενάρει απότομα... με μικρή ταχύτητα και οι δύο, και μεγάλη απόσταση, όπως ήταν λογικό ούτε καν κινδυνέψαμε. Βγάζει το χέρι απο το παράθυρο, και χειρονομεί προς τα πίσω. Μέσα στα νεύρα μας, ο φίλος μου κατεβάζει ταχύτητα και τον προσπερνάει.

 

Μετά τη γέφυρα λοιπόν, στρίβοντας δεξιά (δεν ξέρω το μέρος, αλλα η στροφή περνάει τη γέφυρα απο κάτω και σε βγάζει στο αριστερό μέρος) μας προσπερνάει -πάνω στη στροφή- απο την εξωτερική (δεν πρόσεξα καν οτι είχε 2 λωρίδες...), παραλίγο να μας κοπανήσει, σταματάει πέντε μέτρα πιο κάτω, και βγαίνει απο το αυτοκίνητο... ο τύπος γύρω στα 40, με δύο μικρά παιδιά (<10) στο πίσω κάθισμα να χειρονομούν...

 

Σταματάμε και εμείς δίπλα, και κατεβάζω το παράθυρο του συνοδηγου... τί το θέλαμε... δεν προλάβαμε να ρωτήσουμε τί τρέχει και νοιώθω ενα χτύπημα στο κεφάλι. Ο φίλος μου κάνει να βγεί αλλα συκρατείται, η μηχανή σβήνει. Πρίν καν μιλήσουμε πέφτει και η δεύτερη (σε εμένα - συνοδηγός) ενώ ταυτόχρονα αρχίζει να κοπανάει το αμάξι και να βρίζει μάνες, πατέρες, θείες, Χριστούς και δαίμονες, ενώ προσπάθησε επανειλλημένα να με ξαναχτυπήσει. Αφού το βούλωσε για λίγο και περίμενε αντίδραση, χωρίς δεύτερη σκέψη προχωράμε λίγο μπροστά, παίρνουμε πινακίδες (ενώ αυτός συνέχιζε να κοπανάει το αμάξι και να γκαρίζει) και φεύγουμε.

 

Το αποτέλεσμα: Τσαλακωμένη πόρτα (το λιγότερο σημαντικό) σπασμένος σκελετός και ένας γρατζουνισμένος φακός, για να μή μιλήσω για χειροδικία και εξύβρηση...ακόμα

 

Έχω τα στοιχεία του αλλά όπως είπε και ο minovg δεν θα βγεί τίποτα...πάντως αν κανείς θέλει ανταλλακτικά για alfa 147 pm me :p

 

Ανέφερα οτι είχε μικρά παιδιά στο πίσω κάθισμα; :mad:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Kαλά τελικά τι ήθελε δηλαδή; Τι συμπεράνατε; Κόντρα ταχύτητας και επειδή αρνηθήκατε έπεσε ξύλο; :blink: Μα τι άνθρωποι υπάρχουν πια...

 

Όχι κάτι τέτοια πρέπει να τα καταγγέλουμε στην αστυνομία. Είναι αρκετά σοβαρό περιστατικό που έθεσε σε κίνδυνο την ασφάλειά σας στον δρόμο. :!:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...πριν 2 βδομάδες...2 το βράδυ...έξω από το The Mall περνάω με το αυτοκίνητό μου - με κανονική ταχύτητα - από ένα δρόμο μονής κατεύθυνσης...δεξιά και αριστερά ελάχιστα έως καθόλου αυτοκίνητα λόγω ώρας...κι εκεί στο άσχετο βλέπω αρκετά μπροστά μου ένα παιδί να κάθεται μόνο του μες την ερημιά στο πεζοδρόμιο με μοντέρνα ρούχα και καλά φαρδύ παντελόνι κτλ και όπως πλησίαζα κατάλαβα πως θα κάνει λαμακία...(δεν είχα κι άδικο!)...σηκώνεται με φόρα και μπαίνει μες τη μέση του δρόμου και στέκεται με ύφος πανηλίθιο και μάγκικο...αναγκάζομαι να πατήσω φρένο μπόλικο και να μην τα πολυλογώ πέρασα ξυστά του, του 'κανα και χειρονομία πάνω στα νεύρα μου....συγγνώμη αλλά ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ?! Ποιος το μεγάλωσε αυτό;! Μου ερχόταν να γυρίσω πίσω να τον πατήσω αφού αυτό ήθελε τόσο πολύ, ε να μην του κάνω το χατήρι?! Κοίταξα από τον καθρέφτη και γελούσε και μου έκανε κι αυτό χειρονομία! ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ (σιγουρεύτηκα)! Ήθελε και καλά να με τρομάξει να αναγκαστώ να πατήσω φρένο...και φαινόταν μάλιστα από "χιλιόμετρα" μακριά πως έχει ύφος λαμάκα! Ουστ! :mad:
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

χτες ετυχε να ειμαι στο λεοφωρειο και να μπαινουν 2 τυποι..μπαινουν..(δεν νομιζω να χτυπησαν εισιτηριο)...τελος παντων..ο οδηγος επιταχυνει λιγο αποτομα..και σηκωνει το κεφαλι αυτος και λεει -*αμω την κοινωνια μου..δυνατα ομως..πολυ δυνατα 2-3 φορες..ειλικρινα μου εσπασε τα νευρα..και να τον κοιτανε ολοι..δεν ντρεπονται ρε γμτ?
Link to comment
Share on other sites

χτες ετυχε να ειμαι στο λεοφωρειο και να μπαινουν 2 τυποι..μπαινουν..(δεν νομιζω να χτυπησαν εισιτηριο)...τελος παντων..ο οδηγος επιταχυνει λιγο αποτομα..και σηκωνει το κεφαλι αυτος και λεει -*αμω την κοινωνια μου..δυνατα ομως..πολυ δυνατα 2-3 φορες..ειλικρινα μου εσπασε τα νευρα..και να τον κοιτανε ολοι..δεν ντρεπονται ρε γμτ?

 

Κοίτα εγώ τον καταλαβαίνω γιατί έχω πέσει σε πολύ μ@λ@κ@ οδηγό που είχε την εντύπωση ότι οδηγούσε Φερράρι και μας πήγαινε από τη μεσαία λωρίδα κάνοντας προσπεράσεις! Εκεί τα θέλει τα μπινελίκια.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

οχι..μια χαρα πηγαινε ο ανθρωπος..απλα εκανε αποτομη επιταχυνση και αυτοι,σαν μαστουρες..φηγαν πισω..και αρχιζαν κ ευριζαν...
Link to comment
Share on other sites

Μια και κάποιος μίλησε για τραμπουκισμούς του δρόμου, παραθέτω κάτι που συνέβη το προηγούμενο καλοκαίρι.

Πρίν απο λίγο καιρό πηγαίναμε με ενα φίλο μου Χαλκίδα. 15 λεπτά πρίν την γέφυρα, και ενώ οδηγούσαμε χαλαρά (~80kmph) ένας τυπάς με μια alfa κολλάει πίσω μας και αρχίζει να παίζει φώτα. Αν και ο δρόμος είχε δύο λωρίδες, ο φίλος που οδηγούσε πήγε όσο πιο δεξιά μπορεί ωστε ο κάγκουρας να μας προσπεράσει...αλλα αυτός εκεί...

 

 

@akpe επαναλαμβάνεσαι...:p

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι I know, απλά ταίριαζε :rolleyes:

(μη βρεί κάποιος ευκαιρία για spam, αμέσως να του την πείτε :p lol just kiddin :D)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμένα με εκνευρίζει όσο τίποτα άλλο, το συνεχές μασούλημα διαφόρων φαγητών κλπ., κατά τη διάρκεια μιας ταινίας στο σινεμά. Δηλαδή να μην μπορείς να παρακολουθήσεις μια ταινία επειδή κάποιος αποφάσισε να στρώσει ολόκληρο γεύμα στο σινεμά; Άλλο ένα ποπ κορν, ένα κάτι, τέλος πάντων, όχι όμως να μου έχεις φέρει (κατά σειρά μασουλήματος παραθέτω) τσιπς, χοτ ντογκ, νάτσος με τυρί, τσιπς, κόκα κόλα. Δηλαδή πόσο να κάνει υπομονή ένας άνθρωπος;

 

Επιπλέον, σημειώνω ότι στο μετρό του Λονδίνου, που είναι και ένα από τα μεγαλύτερα στον κόσμο, δεν με σταμάτησε ούτε μία φορά κανείς να μου ζητήσει λεφτά, γιατί η μάνα του, η γάτα του, ο σκύλος του, η λεοπάρδαλή του είναι άρρωστη, κλπ. Μία φορά με σταμάτησε ένας αξιοπρεπέστατος κύριος, κοστουμαρισμένος, ο οποίος μου ζήτησε τρεις λίρες για να πάει στο Heathrow, αφού όμως μου έδειξε και το αεροπορικό του εισιτήριο και τα στοιχεία του ακόμα. Τονίζω ότι σε κάθε σταθμό υπάρχουν συγκεκριμένοι χώροι όπου μπορεί κάποιος να πάει και να παίξει μουσική, χωρίς όμως να ενοχλεί τους επιβάτες. Σε αντίθετη περίπτωση, απομακρύνεται άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρίσεις είναι αυτές που κάνεις Para5. Ελλάδα με ποιά χώρα? Την Αγγλία? Δυστυχώς δεν μπορούμε να συγκριθούμε σε θέματα κανονισμών και νόμων. Αυτό είναι γνωστό. Δεν λέω ότι οι άλλες χώρες είναι τέλειες αλλά προσέχουν σε μεγαλύτερο βαθμό τα ατομικά δικαιώματα του πολίτη και τα σέβονται.

Ξέρεις τι είναι να πάς η τέλος πάντον να προσπαθείς να κοιμηθείς το βράδυ και να μην σε αφήνει ο "καημός" του κάθε ξένιαστου "καβαλάρη" που δοκιμάζει το καινούργιο ηχοσύστημα που έβαλε στο "κάρο" του! Τι να σου λέω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Μην ανησυχείς για το τι σκέφτονται οι άλλοι για εσένα. Είναι απασχολημένοι με το να ανησυχούν τι σκέφτεσαι εσύ για αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Τι συγκρίσεις είναι αυτές που κάνεις Para5. Ελλάδα με ποιά χώρα? Την Αγγλία? Δυστυχώς δεν μπορούμε να συγκριθούμε σε θέματα κανονισμών και νόμων. Αυτό είναι γνωστό. Δεν λέω ότι οι άλλες χώρες είναι τέλειες αλλά προσέχουν σε μεγαλύτερο βαθμό τα ατομικά δικαιώματα του πολίτη και τα σέβονται.

Ξέρεις τι είναι να πάς η τέλος πάντον να προσπαθείς να κοιμηθείς το βράδυ και να μην σε αφήνει ο "καημός" του κάθε ξένιαστου "καβαλάρη" που δοκιμάζει το καινούργιο ηχοσύστημα που έβαλε στο "κάρο" του! Τι να σου λέω...

 

Όμως αν θέλουμε να βελτιωθούμε, δεν πρέπει να συγκρίνουμε το μετρό μας ή οτιδήποτε άλλο με το αμέσως καλύτερο, αλλά με το καλύτερο ή ένα από τα καλύτερα που υπάρχουν. Με δεδομένο ότι το αθηναϊκό μετρό είναι κλάσεις ανώτερο από πλευράς κατάστασης, μπορώ να το συγκρίνω με το λονδρέζικο, που είναι κλάσεις ανώτερο από πλευράς χρηστικότητας.

 

Όσο για το αυτοκίνητο, εγώ σου έχω άλλο. Να διαβάζεις Πανελλαδικές και να σου βάζουν Βανδή και Μαζωνάκη στο τέρμα το απόγευμα, και να μην έχεις το δικαίωμα να πεις τίποτα, ή, π.χ. το ελληνικό style οδήγησης και η συμπεριφορά προς τους πεζούς (από προσωπική εμπειρία, όταν είδα τον Χάρο με τα μάτια μου)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η κατασταση σημερα ειναι αθλια....Μιλαμε παιδια κατω των 16 ετων να κανουν οτι θελουν λες και δεν υπαρχει αλλος αναμεσα τους...Απορω και ντρεπομαι που το λεω .ΠΟΙΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ?????
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Και βέβαια είναι έλλειψη σεβασμού ρε σύ. Δε μιλάμε φυσικά για το αυθόρμητο. [Άν κι εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πώς μπορείς να μην κρατηθείς ακόμα και όταν θές να γελάσεις (ή τουλάχιστον να το κάνεις αθόρυβα), όταν δεν υποτίθεται ότι πήγες σε κωμωδία αλλά σε κάτι άλλο και οι άλλοι ενοχλούνται άν γελάς άκυρα]. Τώρα το γεγονός ότι η συγκεκριμένη ταινία είναι, κυριολεκτικά, για γέλια, αποτελεί εξαίρεση γιατί σίγουρα δεν θα ήταν τα μόνο αυτά τα Κυπριωτάκια που γελάγανε. Αυτός είναι κι ένας απο τους λόγους που δεν θα πάω στο σινεμά να το δώ...

 

Άσχετα όμως με αυτό, καταλαβαίνω exactly για ποιόν τύπο ανθρώπου μιλάει ο φίλος απο πάνω σου. Και πάλι καλά που ήταν φοιτητές γιατί δεν είναι αυτοί το χειρότερο είδος. Το χειρότερο είδος είναι τα παιδιά λυκείου, με μυαλό νηπιαγωγίου. Γιατί ακόμα και τα νήπια στο Harry Potter λιγότερη φασαρία κάνουν. Μιλάμε τώρα για κάτι ανασφαλή βλαμένα που δεν ξέρουν πώς αλλιώς να κάνουν την παρουσία τους αισθητή στον κόσμο παρα μόνο δείχνοντας ότι, και καλά, κάτι κάνουν. Γέλια καθ' όλη τη διάρκεια μιάς ταινίας, ακόμα κι άν η ταινία είναι το The Hours, κυρίως με τις μ@λ@κίες που λένε μεταξύ τους και όχι τόσο με την ταινία, πετάγματα με ήχους [βλέπε Καγιάκο και όχι μόνο] απο/σχετικούς με την ταινία ["Μπού!", "ΆΑΑΑΑΑΑΑΑ!!", "Νιάου", "Πώ, πω μάνα μου τί 'σαι εσύ;!" και δε συμμαζεύεται] και spoilers

[βλέπε The Grudge 1 και γατί στη σοφίτα ("Πς πς πς πς, πού είναι το γατάκι;;")]

και ό,τι άλλο μπορεί να βάλει ο νούς σας. Δηλαδή έλεος. Πάτε στη Kidom σκατόπαιδα άν θέλετε να μ@λ@κιστείτε, όχι μέσα στο σινεμά.

 

Δεν υπάρχουν μόνο αυτοί οι ενοχλητικοί τύποι που θέλουν να το παίξουν cool, υπάρχουν και άλλοι. Αναφορικά: Τύποι ζώα δίποδα που έχουν IQ τζιτζικιού, μασουλάνε και ψιθυρίζουν spoilers ή εικασίες για την ταινία νομίζοντας ότι δεν ακούγονται μπροστά, τύποι που κλωτσάνε το κάθισμα, τύποι που ρουφάνε τη μύτη τους, τύποι που παίζουν μπεγλέρι [Μπρρρ! Σιγά ρε άντρα βαρύ εσύ, σκιάχτηκα!], τύποι που σηκώνονται να πάνε τουαλέτα και αφήνουν την πόρτα της αίθουσας ανοιχτή με αποτέλεσμα να βλέπεις Christopher Nolan και The Prestige, και να ακούς απο το διάδρομο [των Ster] Δόμνα Κουντούρη και Δε Θα 'Μαι Δώ... Έλα όμως που είσαι εδώ κι εγώ δε μπορώ να συγκεντρωθώ. Και πολλά άλλα όμως το πιό εκνευριστικό είδος είναι μακράν το πρώτο που ανέφερα... Έλεος πιά. Ας έχουν έναν ανιχνευτή μ@λ@κίας στα σινεμά να μην τους επιτρέπεται η είσοδος...

 

ΥΓ. Βέβαια υπάρχει κι ένα άλλο είδος [προς εξαφάνιση], που το πέτυχα προχτές. Έξω απο την αίθουσα και όση ώρα περιμένετε βλέπεις τί λένε και τί κάνουν και, αφού ευχηθείς να μην προορίζονται για τη δική σου αίθουσα, και αφού όσο περνάει η ώρα έχεις χάσει κάθε ελπίδα και προετοιμάζεσαι για τα χειρότερα [για την πρώτη κατηγορία δηλαδή], μέσα στο σινεμά ανάμεσα στα trailers έρχονται τα πρώτα ανησυχητικά και συνάμα επιβεβαιωτικά σημάδια, και μόλις αρχίζει η ταινία, δεν καταλαβαίνεις κάν ότι είναι μέσα στην αίθουσα! Ούτε πιπίλες να τους είχες δώσει! Νά 'ναι καλά τα παιδιά!

 

:lol:

έγραψε

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο μικρη εδινα σημασια στον κοσμο...

οχι στο τι θα πει..αλλα στο πως εγω θελω να συμπεριφερομαι με σεβασμο απεναντι στον καθε εναν...

ακομα και τωρα στα 26 μου στα μεσα μαζικης μεταφορας κοιταω να φερομαι κοσμια οταν ειμαι με τον ανρα μου απλα και μονο απο σεβασμο..

δυστυχως η νεολαια πλεον ειναι αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω η γερολαία (στα μμμ τουλάχιστον) είναι πολύ χειρότερη από τη νεολαία.

Και στην τελική τουλάχιστον η νεολαία δε μυρίζει :lol:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε πως να μυρισει, μαμ κακα (αυτο οντως μυριζει) και νανι ειναι.

 

Διαβαζω συνεχεια καποιους να παραπονιουνται για φασαρια στα σινεμα κτλ κτλ. Ρε παιδια εγω παω αρκετα συχνα cinema αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα...μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι; Παρτε ενα dvd και δειτε το στο σπιτι αν δεν μπορειτε. Και ναι, κινηματογραφος ειναι και ποπ κορν θα φαω και κοκα κολα θα πιω, αν ειναι δυνατον δηλαδη!!

Link to comment
Share on other sites

Ε πως να μυρισει, μαμ κακα (αυτο οντως μυριζει) και νανι ειναι.

Ξέχασες το ντουζ

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε πως να μυρισει, μαμ κακα (αυτο οντως μυριζει) και νανι ειναι.

 

Διαβαζω συνεχεια καποιους να παραπονιουνται για φασαρια στα σινεμα κτλ κτλ. Ρε παιδια εγω παω αρκετα συχνα cinema αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα...μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι; Παρτε ενα dvd και δειτε το στο σπιτι αν δεν μπορειτε. Και ναι, κινηματογραφος ειναι και ποπ κορν θα φαω και κοκα κολα θα πιω, αν ειναι δυνατον δηλαδη!!

 

Κάνεις μεγάλο λάθος. Τα pop corn και η Coca Cola είναι το λιγότερο.Άν το διάβασες προσεκτικά αυτό που είχα γράψει και παρέθεσε απο πάνω ο Ξουρξού τότε θα καταλάβαινες. Άν πάλι σε όλο αυτό έβλεπες μόνο ένα γκρινιάρη να λέει ασυναρτησίες, λογικό μου ακούγεται να νομίζεις ότι είμαι υπερβολικός.

 

ΥΓ. Σπίτι τους με dvd να πάνε τα ανώριμα κωλ0παιδα, όχι εγώ. Εγώ δεν ενοχλώ κανένα όταν, σε λογικά πλαίσια θέλω ησυχία μέσα στο σινεμά.

Ξέχασες το ντουζ

 

:lol: Έγραψες! Η αλήθεια είναι, μιάς και το topic είναι ενοχλητική συμπεριφορά σε δημόσιους χώρους, ότι εγώ τις σιχαίνομαι κάτι παστωμένες με 10 λίτρα άρωμα και γυαλλί Chanel γριούλες, κατάκοπες και ανυπεράσπιστες που έρχονται οι κάργιες και κάθονται πάνω απο το κεφάλι σου και σε κοιτάνε με αυτό το επιδοκιμαστικό υφάκι για να τους δώσεις τη θέση [γαιδούρι!], στην οποία εσύ μπορεί να ξεκουράζεσαι μετά απο ένα 8ωρο στο attica μέχρι να πας στο ρημαδόσπιτό σου να κοιμηθείς, την ίδια στιγμή που έχουν κλείσει και αυτές ένα 8ωρο στο attica αλλά και αλλού, ψωνίζοντας όμως! Δε μιλάμε, προς Θεού, για τις γιαγιάδες που είναι όντως κάτι κακόμοιρες κουρασμένες [που κι αυτές βρομούν και ζέχνουν όμως], και δε σου ζητάνε κάν τη θέση. Εκεί μάλιστα, θα σηκωθώ απο μόνος μου. Όχι όμως ρε φίλε στις αναιδέστατες τσουρόγριες που έρχονται προς το μέρος σου με αγριεμένο ύφος εξ' αρχής. Να μη μιλήσω φυσικά για τους τραγόπαπες. Γι αυτούς δεν υπάρχει πο-τέ περίπτωση να σηκωθώ. :mad:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

:lol: Έγραψες! Η αλήθεια είναι, μιάς και το topic είναι ενοχλητική συμπεριφορά σε δημόσιους χώρους, ότι εγώ τις σιχαίνομαι κάτι παστωμένες με 10 λίτρα άρωμα και γυαλλί Chanel γριούλες, κατάκοπες και ανυπεράσπιστες που έρχονται οι κάργιες και κάθονται πάνω απο το κεφάλι σου και σε κοιτάνε με αυτό το επιδοκιμαστικό υφάκι για να τους δώσεις τη θέση [γαιδούρι!], στην οποία εσύ μπορεί να ξεκουράζεσαι μετά απο ένα 8ωρο στο attica μέχρι να πας στο ρημαδόσπιτό σου να κοιμηθείς, την ίδια στιγμή που έχουν κλείσει και αυτές ένα 8ωρο στο attica αλλά και αλλού, ψωνίζοντας όμως! Δε μιλάμε, προς Θεού, για τις γιαγιάδες που είναι όντως κάτι κακόμοιρες κουρασμένες [που κι αυτές βρομούν και ζέχνουν όμως], και δε σου ζητάνε κάν τη θέση. Εκεί μάλιστα, θα σηκωθώ απο μόνος μου. Όχι όμως ρε φίλε στις αναιδέστατες τσουρόγριες που έρχονται προς το μέρος σου με αγριεμένο ύφος εξ' αρχής. Να μη μιλήσω φυσικά για τους τραγόπαπες. Γι αυτούς δεν υπάρχει πο-τέ περίπτωση να σηκωθώ. :mad:

 

Ακούστε ένα περιστατικό με λεωφορείο!Μένω στην Θεσ/νίκη και παίρνω ένα λεωφορείο απ'την Άνω Πόλη,το οποίο είναι γεμάτο παππούδες κ γιαγιάδες.Καθόταν ο αδερφός μου σε μια θέση και είδε έναν γέρο που δεν μπορούσε να σταθει και προσφέρθηκε να του δώσει τη θέση του.Εκείνος αρνηθηκε.Ο αδερφός μου επέμεινε αλλά ο γέρος τίποτα.Κ μετα απο λιγο,τι γυρνάει και λεει σ'εναν άλλο γερο;;; "Αμάν πια αυτή η νεολαία,ούτε τη θέση τους δεν δίνουν σ'εναν ανθρωπο που έχει πρόβλημα,τι να πω;"!!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

απ΄όλα αυτά που διαβάζω και από τα περιστατικά που ζω κι εγώ καθημερινά κατέληξα ότι τα βαρεμένα της εφηβείας έχουν μια ιδιαίτερη συμπάθεια για να βγάλουν το άχτι τους στα μέσα μαζικής μεταφοράς.

 

Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι όταν είναι συνεχώς μπροστά από μια παιχνιδομηχανή και με ένα κινητό στο χέρι δεν είχαν ποτέ την ευκαιρία να κοινωνικοποιηθούν και να μάθουν να συμπεριφέρονται όταν βρίσκονται με κόσμο!! Δυστυχώς όμως με το άλλοθι ότι είναι στην εφηβεία πιστεύουν πως ότι και να κάνουν δεν είναι παρεξηγήσιμο.

 

Τέλος θα συμφωνήσω με το πιο πάνω ερώτημα: ΠΟΙΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΣΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΔΙΑ???????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έτσι ήταν τα παιδιά. Κι εμείς στην ηλικία τους τα ίδια κάναμε σε γενικές γραμμές. Αναγνωρίζω οτι έχουν ξεφύγει βέβαια, αλλά κι εμείς δεν ήμασταν και Παναγίες...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ξαδερφο στα 16 και βλεπω συχνα πυκνα συνομιλικους του, θα διαφωνισω gkr41, τωρα εχουν ξεφυγει τα περισσοτερα παιδια. Οταν πηγαιναμε εμεις γυμνασιο οι εξαιρεσεις ηταν που ειχαν αντικοινωνικη συμπεριφορα.

 

Για τα κοριτσακια στα 14-15-16 ας μη μιλησω καλυτερα, αρκετα εχουν ξεφυγει πααααααααααααααρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

γενικα πολλα ειναι αυτα που μπορουν να με ενοχλησουν.

πρωτα απο ολα μου την σπαει αφανταστα να βλεπω καποια ταινια στο σινεμα και να γελανε χωρις να υπαρχει σκηνη γελιου,συνηθως παρεμβαινω με τον δικο μου τροπο.

μου την σπαει να ακουω αντρα να μιλαει με βρισιες στην γυναικα του,εχω παρεμβει σε τετοια ιστορια λογω του οτι ειχε ξεφυγει η κατασταση και της επαιζε κατακεφαλιες κι αυτο εγω τουλαχιστον το απαγορευω ακομα και σε εναν ξενο.

επισης οταν καθομαι καπου για καφε ας πουμε και με ενοχλει καποιος με διαφορους τροπους φροντιζω να μπαινει στην θεση του αμεσα,γενικα δεν ειμαι ηρεμος,κανω υπομονη αλλα οχι και τοσο πολυ.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...