Jump to content

[Επίσημο] Motorola SLVR L7


MsK
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδώ και μερες εχω ξεσκονίσει το φόρουμ σει οτι αφορά το l7 αλλά ρε παιδιά δεν κατέλιξα πουθενα? πιο firmware είναι το καλύτερο? ο καθένας στο φόρουμ λέι μισόλογα και δεν βγάζεις ακρη κάντε ενα Tutorial για l7 για μας λυθούν ολες οι απορίες μια και εξώ

θα ηταν αδικο να μήν πω συνχαριτήρια στις φιλότιμες πρασπάθεις του Aqtivator του MsK και του bomber21

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το L7 μου έχει τρελαθεί τελείως...

Απο σήμερα το πρωί, μου παρουσιάζει τα εξής ποβλήματα:

 

1. Όταν κάποιος με καλεί, δεν χτυπάει, ούτε δονείται.

2. Εμφανίζει μόνο τον αριθμό του καλλούντος και όχι το όνομα.

3. Δεν μπορώ να δω τις πληροφορίες της επαφής.

4. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την γρήγορη κλήση, πχ τον ξάδελφό μου τον έπαιρνα πατώντας 2# και το πράσινο. Τώρα δεν με αφήνει να το κάνω αυτό...

5. Τα μυνήματα χάνονται αν αλλάξω sim, παρά αποθηκέυονται μόνο αν τα σώζω στη sim. Για τα εξερχόμενα και τα πρόχειρα, χάνονται πάντα.

 

Θέλω να αλλάξω firmware, αλλά δεν ξέρω ποιο να βάλω, μπας και δούμε προκοπή...

 

Flex: SE5743AXXU1118

SW: R4513_G_08.B7.DCR_RB

DSP: 631F1F00

Languges: 0031

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενα... :)

  • Η σειρά των γραμμάτων είναι όπως λες
  • 70 χαρακτήρες για ελληνικά με ανάμικτα μικρά - μεγάλα, 160 για κεφαλαία μόνο. Αν στείλεις, μέσω PC από Motorola Mobile Phone Tools, 70 για κάθε συνδυασμό
  • Υπάρχει shortcut μ'ενα πλήκτρο για το SMS menu αλλά όχι απευθείας για το 'new sms'

 

Απ' όταν άλλαξα fw, ακόμα και με κεφαλαία με περιορίζει στους 70 χαρακτήρες...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απ' όταν άλλαξα fw, ακόμα και με κεφαλαία με περιορίζει στους 70 χαρακτήρες...:rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=165879

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα μια Memory 1gb sandisc.. ολα μια χαρα.. οτι περασα στο κινητο το περασα διαβαζοντας τη μνημη σαν flashdisc κ ετσι οταν ανοιγω τα τραγουδια απο το κινητο μου τα εχει ολα μαζι , μαζι με τα βιντεακια.. το ιδιο κ οταν ανοιγω τα βιντεο μου εχει μεσα τα τραγουδια. πως γινεται να τα κατηγοριοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια άλλη ερώτηση... Έχω βάλει τις επαφές μου σε κατηγορίες στις οποίες έχω ορίσει και διαφορετικά κουδουνίσματα. Έχω τσεκάρει να είναι οι ταυτ. κουδουν. ενεργοποιημένες από τις ρυθμίσεις ήχων. Όμως... σε καποιες επαφές ακούγεται το κουδούνισμα που έχω βάλει σε καποιες άλλες όχι. Στην οθόνη βλέπω το όνομα και όχι το νούμερο (έτσι ξέρω ότι είναι στις επαφές μου). Χρησιμοποιώ το Monsterpack από το yuetblog (YuetMod v3.2 MonsterPack for V360/V360I/V360v/L7 with 08.D0/08.A0/08.A2 bootloader), το itunes δεν μου παίζει αλλά γενικά έχει τα πράγματα που είχε και της VODAFONE το firmware συν κάτι ακόμα (Video unlimited recording, κτλ)

 

Καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια δυνατοτητα να μπορω να ακουω μουσικη και ταυτοχρονα ας πουμε να γραφω μηνυμα?

 

ευχαριστω

poscaman.gr (η προσωπική μου ιστοσελίδα)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος εχει ενα L7 και θελει ενα προγραμμα για το pc που να δειαχειρειζετε τα παντα απο το κινητο....επαφες,μυνηματα,αρχεια κτλ.Τι προτεινετε?Δεν χρειαζετε να ναι free....:D

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια δυνατοτητα να μπορω να ακουω μουσικη και ταυτοχρονα ας πουμε να γραφω μηνυμα?

 

ευχαριστω

Όταν παίζεις ένα αρχείο ήχου το δεξί soft button τι λέει?Αν λέει "Κρυφό" τότε το πατάς και ο player του κινητού συνεχίζει να δουλέυει στο background

 

Παιδια ενας φιλος εχει ενα L7 και θελει ενα προγραμμα για το pc που να δειαχειρειζετε τα παντα απο το κινητο....επαφες,μυνηματα,αρχεια κτλ.Τι προτεινετε?Δεν χρειαζετε να ναι free...

http://en.motofon.net/index.php?option=com_remository&Itemid=4&func=fileinfo&id=121

:ninja:

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Όταν παίζεις ένα αρχείο ήχου το δεξί soft button τι λέει?Αν λέει "Κρυφό" τότε το πατάς και ο player του κινητού συνεχίζει να δουλέυει στο background

 

με τον media player εννοεις?αυτον που βρισκεται στις εφαρμογες?δεν βλεπω να εχει καμμια τετοια επιλογη...

 

edit:ακυρο,το βρηκα

poscaman.gr (η προσωπική μου ιστοσελίδα)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γιατί όποτε συνδέω το L7 με το notebook, εξαφανίζονται όλες οι φωτογραφίες από τη memory card; Το χω πάθει ήδη δύο φορές...
Link to comment
Share on other sites

Kingmax, σύνδεση με usb mini.

Δυστυχώς τα motos τα πάνε μόνο καλά με Sandisk.Εγώ είχα μια Kingston 1gb και μου έκανε προβλήματα.Με την Sandisk δεν έχω κανένα πρόβλημα..Επομένως πρόβλημα της κάρτας με το κινητό είναι.Αν αλλάξεις κάρτα μπορείς να βρεις Sandisk από 17 ευρώ

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δώσω λεφτά για memory card. Αλλη φορά θα τις σώζω στο pc. Ειλικρινά δεν με νοιάζει, απλά είναι λίγο περίεργο το γεγονός και το ανέφερα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μου ξανάκανε τα τρελά του πάλι το κινητάκι...Μάλλον τα φαγε τα ψωμιά του...Με 12-15 ώρες μηνιαίως, πως να μην τα φτύσει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρε παιδια ξερει κανεις αν στο l7 μπορει να γινουν οι ρυθμισεις μεσω του leadergl??!! :O στο δικο μ μοτορολα το v3x γινεται...το p2k tools ειναι κατι παλιο?? ή μονο με αυτο το προγραμμα μπορεις να κανεις τετοιου ειδους μικρορυθμισεις...

περιμενω μια γρηγορη απαντηση...

 

ευχαριστω...:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω και κατι αλλο... στα l7 μπορει να φτιαχτει η καμερα?? και τα βιντεο??(μεσω καποιου προγραμματος?) σε ενα guide που ειχε γραψει ο φιλος drillgr εχει πως να φτιαχνεις καμερα κλπες ρυθμισεις σε μοτορολα...αλλα νομιζω πρεπει να ειναι μονο για v3x!! για |7 παιζει τπτ??

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς κάτι τέτοιο?

 

Settings:

Video Codec: h263 (mpeg4)

Video Size:176x144

Bit Rate: δικιά σου επιλογή

Frame Rate: 11

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

hi paidia....

 

Εχω 1 Motorola l7 και θελω να ρωτησω αν εχει βγει κανενα new mp για το l7....κανα κολπο και ολα τα σχετικα απλα μηπως εχει βγει κανα patcharismeno mp για αυτο το μοντελο της Motorola...!

 

 

Ευχαριστω για το χρονο σας!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σήμερα σε όσες κλήσεις δεχόμουν δεν άκουγα τον συνομιλητή μου. Κάποια στιγμή το χτυπάω λίγο με το χέρι από πίσω και έφτιαξε - άρχισα να ακούω τον συνομιλητή - και έκτοτε είναι εντάξει. Βγαίνει συχνά αυτό το πρόβλημα στα L7? Υπ'όψιν πριν κανένα 3μηνο είχε πέσει μέσα σε κούπα με καφέ αν έχει σχέση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...