Jump to content

Ξένα vs Ελληνικά


MRpan
 Κοινοποίηση

Ξένα vs Ελληνικά  

93 members have voted

  1. 1. Ξένα vs Ελληνικά

    • Ξένα
      46
    • Ελληνικα
      18
    • Και τα δύο
      29


Recommended Posts

Ποια μουσική προτιμάτε την ξένη ή την Ελληνική

 

 

 

:shoot: :rocket: :shoot: :rocket: :shoot: :rocket: :shoot: :rocket:

http://match-wizard.com/images/users/sevelob/small_photo1107118969622.gif
Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική μουσική φημίζεται κύριως για τα έντεχνα-λαικά κομμάτια της,κάποια από τα οποία είναι εξαιρετικά.Αυτό,όμως,δεν σημαίνει πως δεν έχουν συνθεθεί αξιόλογα pop ή hip-hop τραγούδια.

 

Θα προτιμήσω,βέβαια,την ξένη μουσική για την πολύ μεγαλύτερη ποικιλία της στα περισσότερα είδη μουσικής.

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον,λογο ηλικιας και φυσικα του φυλου προτιμω την ξενη..μακραααν καλυτερη...!
Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο, αλλά η ποιοτική ελληνική μουσική (όπως και ο παλιός καλός ελληνικός κινηματογράφος) παραμένει εμμονή αξεπέραστη. Το ροκ το ελληνικο είναι ζεϊμπέκικο που λέει και το άσμα ;)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

εγω ελληνικα πιο πολυ και λιγα ξενα

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ξενα:D :D

Απο ελληνικα τι να ακουσεις ποια?? Το "νινι" σερνει καραβια.....?:p

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Ξενα:D :D

Απο ελληνικα τι να ακουσεις ποια?? Το "νινι" σερνει καραβια.....?:p

Και γιατί να ακούσεις Βέρα Λάμπρου κι όχι την Θεοδώρα Αρβανίτη με το εκπληκτικό της CD "Αποκρυσταλλώθηκα" ή την Νταίζη Ντούκουνα με το "Μ' απαλλοτρίωσες";

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα Ξένα μιας και τα περισσότερα κομμάτια που μου αρέσουν είναι ξένα.

 

Αν και υπάρχουν κάποια Ελληνικά , αλλά λίγα σε σχέση με τα ξένα.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε η επιλογή "Και τα δύο", την οποία και ψηφίζω... :p

 

Καλό να είναι το τραγούδι κι ας είναι είτε ξένο είτε ελληνικό... ;)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kai ta 2 fysika!
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να ακούσεις Βέρα Λάμπρου κι όχι την Θεοδώρα Αρβανίτη με το εκπληκτικό της CD "Αποκρυσταλλώθηκα" ή την Νταίζη Ντούκουνα με το "Μ' απαλλοτρίωσες";
Ποιές ειναι αυτές;:confused: Δεν τις έχω δει στην Ταττιάνα το μεσημέρι.:p
Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιές ειναι αυτές;:confused: Δεν τις έχω δει στην Ταττιάνα το μεσημέρι.:p

H Θεοδώρα Αρβανίτη είναι εντελώς άγνωστη. Μόνο εγώ την ξέρω (ούτε και η μάνα της δεν εδέησε να την μάθει!!!!). Τη Νταίζη Ντούκουνα την είδα σε ένα ένθετο από ένα περιοδικό (δε θυμάμαι ποιο). Η δεύτερη βέβαια είναι πιο δημοφιλής. Την ξέρει και η μάνα της, βέβαια είναι και η μόνη μαζί με μένα που την ξέρουμε! Υπάρχουν πάντως δε λέω ψέματα:) :) :w00t:

 

Την Καρλότα την ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

ποια αυτη απο τις σαπουνοπερες που επαιζε η Thalia? :lol: :w00t:

Όχι δεν εννοώ αυτή. Μία που έβγαλε ένα χιτ της συμφοράς το 1992 ή το 1993 το "Έλα έλα έλα πάρε με από πίσω" που το είχε βάλει στους Μεν και τους Δεν. Αυτή λοιπόν ήταν στην αρχή άντρας μετά γυναίκα, μετά πάλι άντρας μετά πάλι γυναίκα κ.ο.κ. Τώρα δεν ξέρω τι κάνει αλλά αφού μου 'ρθε, την ανέφερα! Έπειτα είπαμε ότι το ανερχόμενο ταλέντο πλεόν είναι η Νταίζη Ντούκουνα. Σύντομα θα βγει και φωτογραφία της! Μόνο λίγη υπομονή κάντε!:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

H Θεοδώρα Αρβανίτη είναι εντελώς άγνωστη. Μόνο εγώ την ξέρω (ούτε και η μάνα της δεν εδέησε να την μάθει!!!!). Τη Νταίζη Ντούκουνα την είδα σε ένα ένθετο από ένα περιοδικό (δε θυμάμαι ποιο). Η δεύτερη βέβαια είναι πιο δημοφιλής. Την ξέρει και η μάνα της, βέβαια είναι και η μόνη μαζί με μένα που την ξέρουμε! Υπάρχουν πάντως δε λέω ψέματα:) :) :w00t:

 

Την Καρλότα την ξέρει κανείς;

Την ξερω εγω !!:lol:

Ειναι αυτη που τραγουδαει το περιφημο ασμα Ελα ελα ελα παρε με απο πισω ελα ελα ελα θα σ' αφησω!!:lol: :lol: :p

Το εχω το τραγουδακι!!

Εχουνε γραφτει παντως κορυφαια τραγουδια:w00t:

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Όντως το Έλα έλα έλα πάρε με από πίσω είναι τρομερή κομματάρα για να γελάσει κι ο κάθε πικραμένος! Κι εγώ το έχω και μάλιστα το έχω βάλει και για ήχο ξυπνητηριού, για να μου πηγαίνει καλά η μέρα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ακούω περισσότερο ξένη μουσική, όμως υπάρχουν αρκετά Ελληνικά τραγούδια που μου αρέσουν και που δεν θα τα σύγκρινα με κανένα ξένο κομμάτι :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...