Jump to content

All about Toyota


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 270
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

της πλακας αμαξι μωρε!!!δεν αξιζει!!!χα χα χα....

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να μας πει εντυπώσεις για το yaris? Αξίζει τα λεφτά του;

 

Διάβασες το θέμα και δε βρήκες καμία εντύπωση από το yaris; Κοίτα το πρώτο post...

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θα ελεγα να το οδηγησετε πρωτα, οπως επισης καιει (τιποτα).Μια χαρα για αμαξι πολης και μικρες εξορμησεις.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

phgainte na deite ta atos-picanto-cuore-vivio-wagonr na deite ti shmainei pseftokataskeves.Prokeite gia amaji polis opote einai logiko na exei mikroys xwroys.egw to vriskw ws kalytero apo ta alla 2 aderfia toy emfanisiaka enw mou kanei entypwsh pws petyxan 70 aloga me tosh mikri kat.monh paragwnia:to strofometro...kala xeirotero shmeio de borousan na to valoy??????:X :X .vazeis ena kai apo tin alli plevra kai exeis ftiaksei to kefali toy micky mouse!:p :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βλέπω, όπως και τα 107 και C1. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο πάνε και δίνουν λεφτά για κουβάδες. Καλά, χειρότερο από το smart δεν είναι με τίποτα. Εγώ για αυτοκίνητα σαν τα aygo, 107, c1 και smart δεν πρόκειται να έδινα λεφτά σε καμία περίπτωση. Θα έπαιρνα ένα καλό μεταχειρισμένο με τα ίδια λεφτά παρά να τα δώσω για έναν καινούργιο κουβά. Και εγώ αυτή την εποχή αν έπαιρνα αυτοκίνητο δεν θα το είχα για μέσα στην πόλη... Για ταξίδι Αθήνα-Ηγουμενίτσα, Ηγουμενίτσα-Γιάννενα θα το είχα... Βλέπω στο ΤΕΙ στην Ηγουμενίτσα έναν καθηγητή που έρχεται από τα Γιάννενα με Aygo. Ή στην Αθήνα όταν είμαι με φίλο μου (ή με το Sonata ή με την Mercedes 280S του πατέρα του) που μας κολάνε κάτι μ...κισμένα με smart. Έλεος, που πάνε και κολάνε με τους κουβάδες;
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Οι "κουβαδες" ομως πιανουν το 1/3 του χωρου σταθμευσης που πιανει η Mercedes.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι "κουβαδες" ομως πιανουν το 1/3 του χωρου σταθμευσης που πιανει η Mercedes.

και αμα γίνει καμμιά στραβή καμμιά μέρα η mercedes θα έχει τσαλακώσει το εμπρός μέρος ενώ το smart θα το μαζεύεις με το κουταλάκι:p

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που με το smart δεν πας με διακοσια. Αν και το smart mercedes ειναι, αλλα τεσπα επειδη ξεφευγουμε, προσωπικα απ'την στιγμη που κινουμαι σχεδον αποκλειστικα στην πολη, τα μικρα αμαξια ειναι μονοδρομος.

Smart, C1, Aygo ειναι ολα μεσα στα favorites για αγορα καθως κινεισαι ανετα στην πολη και βρισκεις πιο ευκολα παρκινγκ. Τωρα αν εσεις θελετε να ερχεστε με SUV...προβλημα Μας. ελατε και με τανκ μεσα στην πολη

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να κάνεις και ένα ταξιδάκι.Και εντάξει εάν έχεις χρήματα και το πάρεις σαν δεύτερο έχει καλώς.Αλλά 10,000€ για ένα αυτοκίνητο πόλης είναι πολλά κατά την γνώμη μου.Και αν είναι αποκλειστικά για την πόλη τα suzuki alto,daihatsu cuore είναι ότι πρέπει και κοστίζουν λιγότερο.

Υ.Γ. Προσωπικά δεν έχω SUV,αλλά atos prime εντελώς τυχαία:p

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας παντα για ενα (ασχετο αν ακομα δεν εχουμε τα χρηματα για αυτο το ενα :p ) δεν θα με χαλουσε αν μια στις τοσες εκανα ταξιδι με ενα τετοιο αμαξι. Καλα για το aygo η το c1 δεν το συζητω καθολου. Το smart οκ,ισως εχει κινδυνο να το παρει ο ανεμος στην εθνικη :p αλλα δηλωνω φαν, με εχει εντυπωσιασει πολλες φορες αυτο το αμαξακι.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας παντα για ενα (ασχετο αν ακομα δεν εχουμε τα χρηματα για αυτο το ενα :p ) δεν θα με χαλουσε αν μια στις τοσες εκανα ταξιδι με ενα τετοιο αμαξι. Καλα για το aygo η το c1 δεν το συζητω καθολου. Το smart οκ,ισως εχει κινδυνο να το παρει ο ανεμος στην εθνικη :p αλλα δηλωνω φαν, με εχει εντυπωσιασει πολλες φορες αυτο το αμαξακι.

Επειδή έχω εμπειρία από μικρό αυτοκίνητο (το αυτοκίνητο που έμαθα να οδηγώ ήταν ένα suzuki alto μοντ.81) γιαυτό δεν εμπιστεύομαι το aygo.Δεν γουστάρω να φυσάει στην εγνατία όδο και να νιώθω ότι πετάω.:p Και άμα τύχει να βάλεις 5 άτομα να νομίζεις ότι δεν θα σε βγάλει στην ανηφόρα:D

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις το alto του 81 με το περσινό aygo;;;;

Τα rallye τα παίρνει ο αέρας;;;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

genika

eidika

 

Εξελιγμένα πάνω σε κοινή πλατφόρμα και τα τρία αυτοκίνητα θα αρχίσουν να βγαίνουν από τη γραμμή παραγωγής του εργοστασίου της Toyota-Peugeot-Citroën Automobile (TPCA) στο Kolín, της Δημοκρατίας της Τσεχίας το 2005

 

μιας κ πηραμε κ ενα c1 να σας πω κ γω την γνωμη μ.

1)τα αστερια ειναι αληθινα,οπως κ του σμαρτ...οποιος αμφισβητει να σας δειξω photos,video απο nca.απλα το σμαρτ κολησε ρετσινια απο τα μικρα κ γενικοτερα απο την κοινη γνωμη βλεπε cinquacento p οντως γινεται φυσαρμονικα...

2)οι τιμες τους(δεν τα ξεχωριζω απλα εν ολιγης σε ακριβια παει τοyota,peygeut,citroen κ ας ειναι ιδια) ειναι στυλ smart εως 12χιλ κ 8χιλ τα απλα χωρις a/c.ολα ειναι 1000αρια 3κυλινδρα (3κυλινδρο κ το σμαρτ) αλλα χωρις τουρμπινα με 68αλογα.

3)ειναι 3πορτα κ 5πορτα κ δεν δημιουργουν καθολου την αισθηση μικρου μεσα...(3,5m enantu 2m tou smart)

4)ειναι τρικυλινδρο για οσους δεν εχουν ασχοληθει με τους κινητηρες αυτους ή δεν εχει μπει σε σμαρτ απλα θα πρεπει να ξερει οτι εχει εναν ιδιαιτερο θορυβο+koynietai στο ρελαντι... :P

5)αμορτισερ σκληρα για στροφες..κοφτης βεβαια στα 150...

6)εχει θορυβο μεσα ή απο την μηχανη ή απο την εξατμιση δηλ.δεν εχει καλη ηχομονωση με λιγα λογια.

7)η 2α παει 110κμ :P =μακρυ σαζμαν

8)καταλανωση 5λιτρα/100κμ πολη..!!

 

Γενικοτερα δεν θα εδινα ποτε 12χιλ για τετοια car alla οπως ολοι βλεπουμε κ το σμαρτ πουλησε κ πουλαει οποτε υπαρχει target group που τα παιρνει κ αυτα...

Link to comment
Share on other sites

epeidi eimai apokleistika latris twn ypermikrwn aytokinitwn(se megethos alla kai kivismo) mporw xalara na pw oti to aygo apotelei mia apo tis kalyteres periptwseis mini aytokinitwn stin agoara ayti ti stigmi!!!:)

mazi me to c1, to 107 kai ti neo cuore apoteloun tis kalyteres eoiloges mou se ayti ti katigoria!!!:p

exoun wraio sxima, apisteyto kinitira kai poly kali timi!!!

an eixa lefta na allaxw to fiat panda mou tha to allaza me ena apo ayta!!!!!:rolleyes:

a!!!!

kai poly oikonomika se oti afora ti katanalwsi kaysimou!:D :D

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος φιλε μου... Το Smart δεν τσαλακωνει! Οποιος εχει δει το επισοδειο του TopGear που κανουν το πειραμα και πετανε ενα Smart με 120χλμ/ωρα σε ενα τοιχο γνωριζει!!

Φυσικα ανθρωπος δεν θα μπορουσε να εχει απιζησει (ουτε με smart ουτε με S-class) αλλα αυτο ηταν αποτελεσμα των δυναμεων G! Το Smart παντως ουτε λυγισε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το βλέπω, όπως και τα 107 και C1. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο πάνε και δίνουν λεφτά για κουβάδες. Καλά, χειρότερο από το smart δεν είναι με τίποτα. Εγώ για αυτοκίνητα σαν τα aygo, 107, c1 και smart δεν πρόκειται να έδινα λεφτά σε καμία περίπτωση. Θα έπαιρνα ένα καλό μεταχειρισμένο με τα ίδια λεφτά παρά να τα δώσω για έναν καινούργιο κουβά. Και εγώ αυτή την εποχή αν έπαιρνα αυτοκίνητο δεν θα το είχα για μέσα στην πόλη... Για ταξίδι Αθήνα-Ηγουμενίτσα, Ηγουμενίτσα-Γιάννενα θα το είχα... Βλέπω στο ΤΕΙ στην Ηγουμενίτσα έναν καθηγητή που έρχεται από τα Γιάννενα με Aygo. Ή στην Αθήνα όταν είμαι με φίλο μου (ή με το Sonata ή με την Mercedes 280S του πατέρα του) που μας κολάνε κάτι μ...κισμένα με smart. Έλεος, που πάνε και κολάνε με τους κουβάδες;

ama douleveis kentro to mercendes pou kai pws tha to parkareis??i moni lysh einai na to kopseis se kommatia kai na to pairneis mazi soy:p :p

episis skepsou ti venzina pou tha thes gias na pas px voula-zwgrafoy px me to mercendes kai ti tha thes me to aygo..eksalloy i kikloforia sti poli genikotera tha itan poly kalyteri an afiname ta bmw-mercendes kai kathe eidous tzip,kai xrisimopoiousame mikrotera aftokinita POLHS h kai an einai dynaton ta mmm

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος φιλε μου... Το Smart δεν τσαλακωνει! Οποιος εχει δει το επισοδειο του TopGear που κανουν το πειραμα και πετανε ενα Smart με 120χλμ/ωρα σε ενα τοιχο γνωριζει!!

Φυσικα ανθρωπος δεν θα μπορουσε να εχει απιζησει (ουτε με smart ουτε με S-class) αλλα αυτο ηταν αποτελεσμα των δυναμεων G! Το Smart παντως ουτε λυγισε...

...για την ιστορία με S class μάλλον θα επιζούσες. Αυτό γιατί η ζώνη παραμόρφωσής της είναι μεγαλύτερη συνεπώς σου προσφέρει μεγαλύτερο "μαξιλάρι".

Το Smart δυστυχώς* είναι πιο "γεροδεμένο" από τον άνθρωπο....

 

 

*μάλλον ευτυχώς δηλαδή. Πρόκειται για μεγάλο τεχνικό επίτευγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω... Αν χτυπησεις σταθερο τοιχο κινουμενος με 120χλμ/ωρα δεν νομιζω οτι μπορεις να επιβιωσεις σε ΙΧ αυτοκινητο! ;) Ειναι τεραστιες οι δυναμεις που θα ασκηθουν στο ανθρωπινο σωμα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο. Πάντως οι δυνάμεις εντός της S-class πιθανώς να είναι το 1/3 των δυνάμεων στο Smart. Εγώ προσωπικά θα μου έδινα ένα 50-50 για επιβίωση :-Ρ !
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο. Πάντως οι δυνάμεις εντός της S-class πιθανώς να είναι το 1/3 των δυνάμεων στο Smart. Εγώ προσωπικά θα μου έδινα ένα 50-50 για επιβίωση :-Ρ !

 

 

σε δοκιμαζω χαλαρα παντως........

Link to comment
Share on other sites

Για 80-90% μεσα στην πολη και καποια μικρη εξορμηση η νησια τα c1-aygo-klp klp ειναι κορυφαια. Μικρα δεν καινε τιποτα και δεν σε νοιαζει και για πολλα. Τα μεγαλα που στις περισσοτερες περιπτωσεις κινουνται στην πολη καινε περισσοτερο , εχουν περισσοτερα εξοδα και απο ζημιες αν χαλασει κατι πολυ περισσοτερα για το ιδιο τελικα ποσοστο χρησης. Απλα ψυχολογικο ειναι και οχι πρακτικο. Αν θελω αμαξι για διακοπες μπορω να νοικιαζω οποτε θελω. Και πιο φτηνα θα μου ερθει και την δουλεια μου θα κανω. Ειδικα σαν κατοικος της πολης επικροτω τα μικρα και τα μεγαλα να μενουν στις εταιρειες ενοικιασεως και να τα περνουμε οποτε πραγματικα τα χρειαστουμε και οχι για καθε μερα και οταν παμε διακοπες να τα χρησιμοποιησουμε. Κοστος αγορας + κοστος συντηρησης + βενζινες τεραστιο σε σχεση με τα μικρα που τελικα στο 80-90% ειμαστε στην πολη.Για το 10-20% που θελουμε ταξιδι κανουμε το κεφι μας και πιο οικονομικα με ενοικιαση.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος φιλε μου... Το Smart δεν τσαλακωνει! Οποιος εχει δει το επισοδειο του TopGear που κανουν το πειραμα και πετανε ενα Smart με 120χλμ/ωρα σε ενα τοιχο γνωριζει!!

 

 

μήπως θυμάσαι σε ποιο επεισόδιο είναι αυτό ?

(επειδή δεν το θυμάμαι-και ψιλοβαριέμαι να τα ψάξω όλα :D )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...