Jump to content

Apple iPod Video: Σχόλια και ερωτήσεις


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θέλω να αγοράσω ενα ipod 30G . θέλω να μου πείτε αν φαίνονται καλά οι ταινίες

και αν μπορούμε να περάσουμε και υπότιτλους????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι ταινίες φαίνονται μια χαρά, οι υπότιτλοι όχι και τόσο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα διαγράφεις από το nano. Αν δεν τα θες καθόλου ούτε στον υπολογιστή σου, τότε τα διαγράφεις από εκεί (από το iTunes). Αν τα θες στον υπολογιστή αλλά όχι στο iPod, τότε είτε τα βγάζεις από τα playlists του iTunes, είτε ξε-τσεκάρεις το κουτάκι που έχουν δίπλα τους στα αριστερά. Ό,τι από αυτά και να κάνεις, με τον επόμενο συγχρονισμό iTunes-iPod, τα τραγούδια θα φύγουν από το iPod.
Link to comment
Share on other sites

exo ena ipod 30 giga kai thelo na rothso pos pernas ta tragoudia mesa se auto??? ta bazeis mesa sto ipod kai auto ta diavazei automata?ebala ena album mesa to ekana new playlist kai otan ebala ta tragoudia den sunebene tipota.ebgala to calodio sundeshs ap to ipod meta to xanaebala anoixa xana to itunes alla den mou bgale ipod update kai na pernouse ta tragoudia.

kapios na mou pei...:)

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Βήμα 1: Βάζεις στο iTunes τα τραγούδια που θες και τα οργανώνεις και σε playlists (αν τα τραγούδια που έχεις είναι σε μέγεθος συνολικά μικρότερα από 30 Giga δεν είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις, αλλά βοηθάει).

 

Βήμα 2: Συνδέεις το iPod και περιμένεις να φανεί στη στήλη στα αριστερά.

 

Βήμα 3: Το επιλέγεις από τη στήλη αυτή και στις επιλογές που θα εμφανιστούν στα δεξιά:

- στην καρτέλα Summary φροντίζεις ώστε να είναι επιλεγμένα μόνο οι 2 πρώτες επιλογές

- στην καρτέλα music επιλέγεις είτε Sync all songs and playlists (αν το συνολικό μέγεθος όλων των τραγουδιών σου μαζί είναι κάτω από 30 Giga ΚΑΙ θες όλα σου τα τραγούδια στο iPod) είτε Selected Playlists. Στη δεύτερη περίπτωση πρέπει από τη λίστα να επιλέξεις και ποια playlists θες να συγχρονίζονται.

 

Ό,τι και να επιλέξεις, οι λίστες αυτές θα ενημερώνονται αυτόματα με κάθε σύνδεση του iPod.

 

 

Αυτή είναι η στάνταρ διαδικασία. Συνήθως αυτό που κάνουμε είναι το εξής: έχουμε κάποιες playlits που χρησιμοποιούμε συνεχώς (πχ New songs για να ρίχνουμε εκεί τα νέα τραγούδια) για τις οποίες είπαμε με την πιο πάνω διαδικασία ότι θέλουμε να συγχρονίζονται. Αυτό το κάνουμε μία φορά και τέλειωσε, μια που όσα τραγούδια θα προσθέτουμε εκεί θα περνάνε αυτόματα και στο iPod με κάθε συγχρονισμό.

Μία στο τόσο φτιάχνουμε και νέες playlists που θέλουμε, οπότε τότε πρέπει να πάμε και να τις τσεκάρουμε στο music.

 

Τέλος, δε χρειάζεται να το ξεσυνδέεις και να το ξανασυνδέεις, μπορείς να κάνεις δεξί κλικ πάνω του στη λίστα στα αριστερά και να επιλέγεις Sync.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά .

Είναι εύκολο να κάνω αναβάθμιση ή θα κάνω ζημιά στο ipod ; Ζητάει να κάνει update. Και κάτι άλλο θα σβήσουν όσα έχω στο ipod ;

Καλή χρονιά

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Δε θα πάθει απολύτως τίποτα, ούτε αυτό ούτε τα κομμάτια που έχεις μέσα. Πες ναι στην ερώτηση που σου κάνει το iTunes ή πήγαινε στη στήλη στα αριστερά, επίλεξέ το και μετά πάτα το κουμπάκι Update!
Link to comment
Share on other sites

skeftomai na parw to ipod , meta tis giortes , alla diavasa oti peripou kata tin anoiksi 8a bgei to kainourio! pou 8a einai olo mia o8oni kai ta plixtra 8a einai san tou paliou , alla eikonika panw stin o8oni touch screen

 

alsizei tosi anamoni!????

i na paw gia ayto pou kikloforei twra!?!?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Για το ίδιο για το οποίο λες και εσύ. Γενικώς, δεν αγοράζουμε iPod μέχρι τις 9 Ιανουαρίου :)
Link to comment
Share on other sites

swstos! ;)

eyxaristw.

 

 

any way , paratirisa oti yparxoun arketa modelakia itrip! kai apo diafores eteries. pio apo ola exei tin pio dynati ekpompi simatos , outos oste na epikaliptei kai ton pio dynato sta8mo...????

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Κανένα. Αν το θες για αυτοκίνητο, καλύτερα να ψάξεις άλλη λύση!

:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια , ενας φιλος μου εχει το ipod και απο βλακεια του το εβαλε στα κινεζικα!

 

υπαρχει τροπος να το επαναφερει στα αγγλικα!?!??!?!?!?!?!?!

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

παιδια , ενας φιλος μου εχει το ipod και απο βλακεια του το εβαλε στα κινεζικα!

 

υπαρχει τροπος να το επαναφερει στα αγγλικα!?!??!?!?!?!?!?!

 

Ναι, και είναι πολύ απλός. Δες αναλυτικά τα βήματα σε αυτή τη σελίδα της Apple (εσείς μάλλον ξεκινάτε από το βήμα τρία).

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου

 

λοιπον, τωρα μια ερωτιση. πες οτι στις 9 ιανουαριου παρουσιαζει η apple νεο ipod. απο την ημερα της ανακηνοσης μεχρη την ελλαδα τι περιοδο χρηαζετε συνηθως?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

mexri kai 2 mines

http://www.wewantapplegreece.com wste na prospathisoume na pernoume ta apple proioda sthn kanoniki tous imerominia:p

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εγώ πήγα σήμερα στο πλαίσιο και μου είπαν ότι στις 9 του μήνα θα είναι στις αποθήκες τους μιλάω για το ipod 80gb και ότι στις 10 θα είναι στο μαγαζί και του έδωσα κιόλας όνομα και μου είπαν ότι θα το κρατήσει μπήκε κιόλας στη σελίδα τους που βλέπουν για τα προϊόντα και επειδή ήθελα άσπρο είδε ότι θα έρθει και θα το κρατήσει
the absolout site το δικό μου site: louwtak.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Hi..pira ena ipod nano 4gb kai exw ena problima ekana egatastash to cd pu eixe mazi me to i pod kai perasa tragoudia ws edw kala... to i pod omws den fortizei kai mu grafei do not disconect kai etsi den anigi...help!!:( :(
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εγώ πήγα σήμερα στο πλαίσιο και μου είπαν ότι στις 9 του μήνα θα είναι στις αποθήκες τους μιλάω για το ipod 80gb και ότι στις 10 θα είναι στο μαγαζί και του έδωσα κιόλας όνομα και μου είπαν ότι θα το κρατήσει μπήκε κιόλας στη σελίδα τους που βλέπουν για τα προϊόντα και επειδή ήθελα άσπρο είδε ότι θα έρθει και θα το κρατήσει

Ναι δε σου είπαν κάτι λάθος. Αυτό είναι όντως το πιο πρόσφατο iPod που έχει ανακοινωθεί (στις αρχές Σεπτεμβρίου 06). Και κανείς δεν ξέρει αν την ερχόμενη Τρίτη 9/1 θα ανακοινωθεί κάποιο πιο καινούριο. Υπάρχει όμως αυτή η πιθανότητα, ένα από τα νέα προϊόντα που θα παρουσιάσει μέσα στις 2 ώρες που κρατάει η παρουσίαση (η μεγαλύτερη σε διάρκεια ever) να είναι ένα τελείως νέο iPod :)

Link to comment
Share on other sites

Hi..pira ena ipod nano 4gb kai exw ena problima ekana egatastash to cd pu eixe mazi me to i pod kai perasa tragoudia ws edw kala... to i pod omws den fortizei kai mu grafei do not disconect kai etsi den anigi...help!!:( :(

Είσαι σίγουρος ότι δεν φορτίζει; Το ότι σου δείχνει Do Not Disconnect δε σημαίνει ντε και καλά ότι δεν φορτίζει. Αν πατήσεις το eject που είναι δίπλα από το όνομα του iPod σου, λογικά θα πρέπει να σταματήσει να το δείχνει και εκεί θα δεις αν έχει όντως φορτίσει. Τι εννοείς όμως ότι "δεν ανοίγει";

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...