Jump to content

Προφυλακτικά


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?  

392 members have voted

  1. 1. Απο που αγοραζετε προφυλακτικά?

    • Περιπτερο
      88
    • Ψιλικατζιδικο (κεντρο τυπου)
      11
    • Super Market
      154
    • Sex shop
      7
    • Internet
      11
    • Φαρμακείο
      106
    • Από αλλού - προσδιορίστε -
      15


Recommended Posts

παιδια εχω μια απορια..κατα την εφαρμογη του προφυλακτικου,εχω προβλημα..δεν μπορω να το ξεδιπλωσω με ευκολια και αρκετα συχνα φευγει απο την θεση του..(μαλιστα πηρα και τα durex τα μωβ-και καλα ευκολοφορετα- αλλα τπτ)..καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 317
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια εχω μια απορια..κατα την εφαρμογη του προφυλακτικου,εχω προβλημα..δεν μπορω να το ξεδιπλωσω με ευκολια και αρκετα συχνα φευγει απο την θεση του..(μαλιστα πηρα και τα durex τα μωβ-και καλα ευκολοφορετα- αλλα τπτ)..καμια ιδεα?

Όταν δεν μπορεί να ξεδιπλώσει σημαίνει ότι δεν το φοράς σωστά. Για την ακρίβεια το βάζεις μέσα/έξω που λένε. Γι αυτό και μετά φεύγει από τη θέση του. Πριν το βάλεις τσέκαρε η πλευρά από την οποία ρολάρει να είναι απ έξω και όχι από μέσα. Φύσα το για να το δεις καθαρά. Δες και της οδηγίες χρήσης. Κράτα το και σωστά για να μη μένει αέρας μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Anosia?

Mipos apla einai oli foreis tou iou opote den asthenoun?

είδα ενα ενημερωτικό φυλλάδιο σε ένα σεμινάριο που πήγε ο πατέρας μου στην ιταλία,και υπήρχε θέμα όπως το ανέφερα παραπάνω.έλεγε ξεκάθαρα την λέξη ανοσία.

Link to comment
Share on other sites

Anosia?

Mipos apla einai oli foreis tou iou opote den asthenoun?

 

Πράγματι, υπάρχει μια φυλή η οποία δεν μπορεί να προσβληθεί από aids, επειδή έχουν κάτι επιπρόσθετο στον οργανισμό τους που δεν επιτρέπει στον ιό να τους προσβάλει..

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν μπορεί να ξεδιπλώσει σημαίνει ότι δεν το φοράς σωστά. Για την ακρίβεια το βάζεις μέσα/έξω που λένε. Γι αυτό και μετά φεύγει από τη θέση του. Πριν το βάλεις τσέκαρε η πλευρά από την οποία ρολάρει να είναι απ έξω και όχι από μέσα. Φύσα το για να το δεις καθαρά. Δες και της οδηγίες χρήσης. Κράτα το και σωστά για να μη μένει αέρας μέσα.

το χω προσεξει αρκετες φορες,και δεν ειναι αυτο..εχω διαβασει τις οδηγιες με πολυ προσοχη..(για το αλλο που λες,στην αρχη να κραταω εκει που πανε τα σπερματα για να μην εχει αερα κτλ κτλ)

Link to comment
Share on other sites

το χω προσεξει αρκετες φορες,και δεν ειναι αυτο..εχω διαβασει τις οδηγιες με πολυ προσοχη..(για το αλλο που λες,στην αρχη να κραταω εκει που πανε τα σπερματα για να μην εχει αερα κτλ κτλ)

 

:lol: ΤΑ σπέρματα

 

Anyway;)

 

Απλά, βάζεις... "μέσα-έξω" το προφυλακτικό! Πρόσεξε να το βάλεις σωστά... Δεν είναι δύσκολο... Κάνε αυτό με το... φύσημα που σου είπε και το παλικάρι πιο πάνω, πιάνει.

 

Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει... Κάποιες φορές το προφυλακτικό ξαναρολάρει προς τα πάνω, σα να θέλει να φύγει:lol: Κι εξακριβωμένα, έχει τοποθετηθεί σωστά. Why? Και στην περίπτωση αυτή, τι κάνεις; Συρραπτικό; Σελοτέιπ; :lol: :lol: :lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο που έχω παρατηρήσει... Κάποιες φορές το προφυλακτικό ξαναρολάρει προς τα πάνω, σα να θέλει να φύγει:lol: Κι εξακριβωμένα, έχει τοποθετηθεί σωστά. Why? Και στην περίπτωση αυτή, τι κάνεις; Συρραπτικό; Σελοτέιπ; :lol: :lol: :lol:

Αλλάζεις μάρκα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζεις μάρκα :lol:

 

Μα... ήταν DUREX κύριε πρόεδρε!!!

 

Μήπως έφταιγε το ότι ήταν τα... ευκολοφόρετα;:wacko:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Μα... ήταν DUREX κύριε πρόεδρε!!!

 

Μήπως έφταιγε το ότι ήταν τα... ευκολοφόρετα;:wacko:

Τι να σου πω βρε κοπελιά.. Εγώ ξέρω ότι αν τα χρησιμοποιείς σωστά δεν πάνε βόλτα... Μένουν κανονικά στη θέση τους.

Link to comment
Share on other sites

Tα ευκολοφορετα εχουν μεγαλυτερη διαμετρο απο τα υπολοιπα, και για αυτο σε καποιους δεν εφαρμοζουν απολυτα σωστα.

Εκτος βεβαια αν εισαι λιγακι 'χοντρουλης'! (πως αλλιως να το πω???)

 

Τωρα οσο αφορα τα αντισυληπτικα χαπια, δεν κανουν κακο, ισα ισα που τα συνηστουν και οι γυναικολογοι. Βοηθανε στη σταθεροτητα του κυκλου κτλ.. (κοπελα μου το ειπε, δεν ξερω τωρα τι παιζει πραγματικα)

Link to comment
Share on other sites

Tα ευκολοφορετα εχουν μεγαλυτερη διαμετρο απο τα υπολοιπα, και για αυτο σε καποιους δεν εφαρμοζουν απολυτα σωστα.

Εκτος βεβαια αν εισαι λιγακι 'χοντρουλης'! (πως αλλιως να το πω???)

 

Χμ... Δε βγάζω νόημα:O Μου φαίνεται ότι πέφτεις σε αντίφαση...

 

Τεσπα! ;)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πεφτει σε αντιφαση...

Λεει οτι τα ευκολοφορετα εχουν μεγαλυτερη διαμετρο για να φοριουνται πιο ευκολα και ισως γι' αυτο και να "γλιστρανε" ευκολα.

Εκτος αν εισαι "χοντρουλης" εκει χαμηλα, δηλαδη αν το μοριο σου εχει κι αυτο "μεγαλη" διαμετρο, οποτε δεν φευγουν απο την θεση τους.;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτος αν εισαι "χοντρουλης" εκει χαμηλα, δηλαδη αν το μοριο σου εχει κι αυτο "μεγαλη" διαμετρο, οποτε δεν φευγουν απο την θεση τους.;)

 

Οκ κατάλαβα;) Και αν παρόλο που είσαι "χοντρούλης" το προφυλακτικό γλιστράει, τότε τι συμβαίνει; Είσαι και "γλιστερούλης";

 

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι: όταν έρθει η ώρα (ταρατατατατατα!) καλύτερα να προτιμήσω... δυσκολοφόρετα:lol: :lol: :lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Χμ... Δε βγάζω νόημα:O Μου φαίνεται ότι πέφτεις σε αντίφαση...

 

Τεσπα! ;)

 

Με παρεξηγησες!

Ειπα ξεκαθαρα οτι σε καποιους (αλλους!) δεν εφαρμοζουν σωστα!

Αν γλυστραει πρεπει να προτημισεις τα απλα. Καλο ειναι να βλεπουμε και το πλατος πριν τα αγορασουμε, στην πισω πλευρα του κουτιου.

 

Εγω χρησιμοποιω τα Durex sensitive με ονομαστικο πλατος 58mm αν θυμαμαι καλα, οταν τα απλα duo εχουν 52mm.

:elephant:

Link to comment
Share on other sites

και εγω εψαχνα νουμερα οπως medium- large-extra large και οχι με πλατος :p

επειδη το ειχα πει και σε κατι αλλους φιλους μου,μου ειπαν να κοιταξω το νουμερο..γιατι οντως με τα duo που ειχα πρωτοπαρει..δεν κατεβενε το μαμημενο..ενω οταν το βγαζα,για να δω εαν το τοποθετω σωστα κατεβαινε-ρολαρε- μια χαρα..-σωστα το εβαζα 100%-

εχω δοκιμασει τα duo(κανονικα κ με γευσεις)

durex τα κανονικα τα μπλε, με ραβδωσεις-τα πρασινα-(τα οποια τα σταματησα επειδη ειχε προβλημα η κοπελα-πονουσε- και επειδη δεν εφτανε το προφυλακτικο μεχρι κατω και δεν εχω ιδεα γιατι..και με τα 12 αυτο το προβλημα ειχα,πειραζει,ειναι λογικο?ειναι δυνατον να ηταν ολη η συσκευασια με προβληματικα προφυλακτικα?)

και τα durex comfort xl-μωβ- που εχω τωρα που λενε 57mm @dinosss..

ρε παιδια τι να κανω??δεν μπορω να ζω με το αγχος αν βγηκε η οχι..εκεινη την στιγμη μπορει και να κανω κ καμια βλακεια απο τις σαβλες ..:p

μην γινει τπτ και τρεχουμε!!!..!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο ασχημη εμπειρια που ειχα, τωρα συνδυαζω προφυλακτικο (οχι απο την αρχη ομως) ΚΑΙ 'την τεχνικη του τραβηγματος' (θελει τεχνη για να το κανεις σωστα!)

Υπερβολικο θα μου πειτε αλλα ποτε δεν μπορεις να εισαι τελειως ασφαλης!

 

ΥΓ: Υπαρχει και ο Υμνος του Ζουγανελη: Για να μεινεις εκτος νοσου, μοναχος σου εκτονωσου!

Link to comment
Share on other sites

και εγω υστερα απο προσφατο γεγονος που με τρομαξε..χρησιμοποιω και προφυλακτικο και το τραβηγμα..

ποτε δεν ξερεις..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και πώς ξέρει κανείς τι μέγεθος να πάρει; Πρώτα μετράει με χάρακα;; :lol: Πάντως τα "ευκολοφόρετα" suck από ό,τι λένε στα κουτσομπολιά:lol:

 

Eπανέρχομαι με μια παλαιότερη ερώτηση. Τι είναι το "σπερματοκτόνο λιπαντικό";

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

dexter_ όχι και ευκολοφόρετα suck...

πιστεύω πως εξαρτάται από τον καθέναν... τα μη-ευκολοφόρετα εμένα δεν μπαίνουν-εαν είναι να κάνω μια ώρα μέχρι να τα βάλω και να μην βολεύουν, να νιώθω ότι είναι πιο σφιχτά ότι πρέπει, ε χαιρέτα μου τον πλάτανο... από τότε που βγήκαν αυτά τα πιο φαρδιά και ευκολοφόρετα, έχω βρει την υγειά μου...

 

οπότε πιστεύω πως μόνο με trial+error θα βρει ο καθένας τι τον βολεύει ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πώς ξέρει κανείς τι μέγεθος να πάρει; Πρώτα μετράει με χάρακα;; :lol: Πάντως τα "ευκολοφόρετα" suck από ό,τι λένε στα κουτσομπολιά:lol:

 

Eπανέρχομαι με μια παλαιότερη ερώτηση. Τι είναι το "σπερματοκτόνο λιπαντικό";

kat arxhn 8a sou po na mhn exeis os sumboulo sou se tetoia 8emata ena forum..suzhthse tis apories sou kai tis anhsuxies sou me ena gynailokologo

 

to spermatoktono lipantiko einai ena ugrouli pou afenos lipainei me ta sustatika tou(mh rothseis giati) kai afeterou periexei ousies pou skotonoun ta spermatozoaria

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...