Jump to content

Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι;


DJ_TEO
 Κοινοποίηση

Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι ?  

336 members have voted

  1. 1. Vodafone Shops - Ειστε ευχαριστημενοι ?

    • ΝΑΙ
      162
    • ΟΧΙ
      174


Recommended Posts

καταστημα vodafone στο εμπορικο κεντρο μακεδονια τησ θεσσαλονικησ. προθυμοι να βοηθησουν κ ευγενικοι μεν, αλλα ανενημερωτοι σε παρα πολλα θεματα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε γενικες γραμμες ναι ειμαι ικανοποιημενος αν και πολυ θα ηθελα να σταματησουν το γνωστο 'παιχνιδακι' με συσκευες που ειναι λιγο παλαιοτερες και ειναι μη διαθεσιμες
Link to comment
Share on other sites

σε γενικες γραμμες ναι ειμαι ικανοποιημενος αν και πολυ θα ηθελα να σταματησουν το γνωστο 'παιχνιδακι' με συσκευες που ειναι λιγο παλαιοτερες και ειναι μη διαθεσιμες

 

αυτο γινεται δυστυχως σχεδον παντου:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
εγω παλι οσες φορες επισκεφθηκα καταστημα franchise η εξυπηρετηση ηταν αψογη σε αντιθεση με ιδιοκτηκο καταστημα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχετε το τάδε κινητό?

Όχι, αλλά έχουμε βάλει παραγγελία και από βδομάδα θα έχουμε.

ΨΕΥΤΕΣ. Αυτό ακούω κάθε φορά που παίρνω κινητό από εκεί, και, σχεδόν όλα μου τα κινητά, τα παίρνω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα στην παρέα...

Λοιπόν όσο αφορά τα καταστήματα της vodafone οι γνώμη μου είναι μοιρασμένη.

Συστήνω ανεπιφύλακτα τα καταστήματα σε Γαλάτσι και Άνω Πατήσια...τα παιδιά πολύ εξυπηρετικα και γρήγορα...

Καθότι όμως πλέον μόνιμος κάτοικος Μυκόνου το κατάστημα εδω της vodafone στην καλύτερη περίπτωση κρίνετε επικύνδηνο για την εικόνα της εταιρίας...

3 άτομα όλα και όλα απολύτως αγενής και καθόλου εξυπηρετικοί...

2 φορές το ίδιο περιστατικο, πήγα να αξιοιποιήσω την επιδότηση και να ανανεώσω την σύνδεση μου και όπως όλοι, πήγα στο κατάστημα, έκανα την έρευνα μου και κατέληξα σε ενα συγκεκριμένο κινητό...το ζηταω...και μου απαντανε πρέπει να το παραγγείλουμε...σε μια εβδομάδα ξαναπεράστε...

Περναει μια εβδομαδα παω και η απάντηση τους ηταν ότι δεν υπάρχει στοκ περάστε την αλλη...

Τέλως πάντων να μην πολυλογώ περάσαν 3 εβδομαδες και κινητό γιόκ.

Πέρνω τηλ τα κεντρικα της Vodafone τους ρωταω και μου λενε βεβαίως κ υπάρχει.

Σε 3 μερες είχε έρθει με courier η συσκευή και το συμβόλαιο και έληξε εκεί το θέμα.

Την επόμενη χρονία το ίδιο ακριβως περιστατικο αυτη την φορα όμως μετα την 1η εβδομαδα κ αφου επιβεβαιωσα απο τα κεντρικα παλι οτι υπάρχει η συσκευη πήγα και ζήτησα εξηγήσεις προς τί αυτη η αργοπορέια κ η κοροιδια...η απάντηση που πήρα ήταν αν δεν σου αρέσει να πάς αθήνα να εξυπηρετηθεις...

Αυτό και απο μόνο του το περιστατικο καθώς και η αδιαφορια της vodafone παρόλα τα παράπονα όχι μόνο απο εμένα αλλα και απο αλλους κατοικους εδω με εκαναν να ψηφίσω όχι λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν στη θέση σου,θα έπαιρνα στο 13830 και θα έκανα αναφορά στο μαγαζί ή σε όποιον υπάλληλο μου δημιουργούσε πρόβλημα..Και άσε από κει και πέρα ν'αναλάβει η εταιρία..Επίσης,θα σε συμβούλευα να εγγραφείς στο myaccount και ό,τι θες να το κάνεις από εκεί ή τηλεφωνικά απ'το 13830,παρά να μπλέκεις με ανενημέρωτους και απρόθυμους υπαλλήλους!
Link to comment
Share on other sites

Αν ήμουν στη θέση σου,θα έπαιρνα στο 13830 και θα έκανα αναφορά στο μαγαζί ή σε όποιον υπάλληλο μου δημιουργούσε πρόβλημα..Και άσε από κει και πέρα ν'αναλάβει η εταιρία..Επίσης,θα σε συμβούλευα να εγγραφείς στο myaccount και ό,τι θες να το κάνεις από εκεί ή τηλεφωνικά απ'το 13830,παρά να μπλέκεις με ανενημέρωτους και απρόθυμους υπαλλήλους!

 

Αυτο ακριβώς εκανα και εγώ κοι οι 4 συναδελφοι μου στην δουλεια που έιχαμε πρόβλημα απο το εν λόγω κατάστημα...πήραμε το 13830 τους καταγγείλαμε και απο εκει και πέρα όλα τα κάνουμε τηλεφωνικά...δεν ξαναπατήσαμε στα vodafone...οι 2 και όλας αλλάξανε σε cosmote για αυτον τον λόγο....

Μάλιστα η υπέυθηνη ειπε οτι κρατούσε ήδη αλλες 6 αναφορες (πλην τις 4 δικες μας) για το κατάστημα...αλλα και τι έγινε? Τίποτα...απολυτως...

Πιασε το αυγό και κούρευτο...(με ξυριστικη κ όλας!!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Το θεμα ειναι οτι και να σου τυχει καποιος τετοιος υπαλληλος παλι εσυ τρως το στρες... παρε τηλ κανε καταγγελια φαε τον χρονο σου και στο φιναλε δεν ασχολειται κανενας σοβαρα με τετοιες καταγγελιες.... απλα μαζευουν "ποντους"... και στον νικητη μπορει να δινουν και κανα μπονους!!!!!!!!!!!Αυτοι οι "εξυπνοι" υπαλληλοι θελουν "καμερουλα" η "ηχογραφηση" και σε κανα φορουμ οπως καλη ωρα σαν αυτο να γινονται ρομπα απο μονοι τους!
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μας έχει διαφορετική εμπειρία καθότι τα καταστήματα είναι πάρα πολλά και η γνώμη του καθενός μας διαμορφώνεται από το κατάστημα το οποίο επισκεύτηκε. Εγώ συνεργάζομαι με ένα κατάστημα που βρίσκεται σχεδόν απέναντι από το γραφείο μου και το οποίο είναι franchise και όλα τα παιδιά εκεί είναι ευγενικά και πολύ εξυπηρετικά. Επίσης από άλλα τρια-τέσσερα καταστήματα που έχω επισκευθεί κάποιες φορές, έχω θετικές εντυπώσεις. Πάντως είναι αλήθεια οτι οι υπάλληλοι δεν είναι καλά ενημερωμένοι ούτε πάνω στα διάφορα προγράμματα και υπηρεσίες, ούτε για τις διάφορες συσκευές.

Δυστυχώς αυτό από όσο έχω παρατηρήσει ισχύει και για τις άλλες δυο εταιρείες. Καμία από τις τρεις δεν ασχολείται μάλλον ιδιαίτερα με την εκπαίδευση του προσωπικού των καταστημάτων.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα στην παρέα...

Λοιπόν όσο αφορά τα καταστήματα της vodafone οι γνώμη μου είναι μοιρασμένη.

Συστήνω ανεπιφύλακτα τα καταστήματα σε Γαλάτσι και Άνω Πατήσια...τα παιδιά πολύ εξυπηρετικα και γρήγορα...

Καθότι όμως πλέον μόνιμος κάτοικος Μυκόνου το κατάστημα εδω της vodafone στην καλύτερη περίπτωση κρίνετε επικύνδηνο για την εικόνα της εταιρίας...

3 άτομα όλα και όλα απολύτως αγενής και καθόλου εξυπηρετικοί...

2 φορές το ίδιο περιστατικο, πήγα να αξιοιποιήσω την επιδότηση και να ανανεώσω την σύνδεση μου και όπως όλοι, πήγα στο κατάστημα, έκανα την έρευνα μου και κατέληξα σε ενα συγκεκριμένο κινητό...το ζηταω...και μου απαντανε πρέπει να το παραγγείλουμε...σε μια εβδομάδα ξαναπεράστε...

Περναει μια εβδομαδα παω και η απάντηση τους ηταν ότι δεν υπάρχει στοκ περάστε την αλλη...

Τέλως πάντων να μην πολυλογώ περάσαν 3 εβδομαδες και κινητό γιόκ.

Πέρνω τηλ τα κεντρικα της Vodafone τους ρωταω και μου λενε βεβαίως κ υπάρχει.

Σε 3 μερες είχε έρθει με courier η συσκευή και το συμβόλαιο και έληξε εκεί το θέμα.

Την επόμενη χρονία το ίδιο ακριβως περιστατικο αυτη την φορα όμως μετα την 1η εβδομαδα κ αφου επιβεβαιωσα απο τα κεντρικα παλι οτι υπάρχει η συσκευη πήγα και ζήτησα εξηγήσεις προς τί αυτη η αργοπορέια κ η κοροιδια...η απάντηση που πήρα ήταν αν δεν σου αρέσει να πάς αθήνα να εξυπηρετηθεις...

Αυτό και απο μόνο του το περιστατικο καθώς και η αδιαφορια της vodafone παρόλα τα παράπονα όχι μόνο απο εμένα αλλα και απο αλλους κατοικους εδω με εκαναν να ψηφίσω όχι λοιπόν...

 

η επιδοτηση ειναι "μπελας" για καποιον που εχει καταστημα κινητης τηλεφωνιας γιατι βασικα να το πω οσο πιο χοντρα γινεται του τρως τα κινητα χωρις το καταστημα να εχει ουσιαστικα καποιο σημαντικο κερδος, προτιμαει το κινητο που θα παρεις εσυ με την επιδοτησουλα σου να το κρατησει για καποια συνδεση.

σαφος και ειναι ψεμα πως θα το παραγγειλουμε ελατε την αλλη εβδομαδα.. :rolleyes:

 

Γιατί να μην γνωρίζουν? Και άντε εντάξει υπάρχουν πράγματα που δεν τα ξέρουν.. γιατί να μην πάρουν αυτοί τηλ στο cc να ρωτήσουν ώστε να με εξυπηρετήσουν? Και δεν είναι να πεις οτι είχαν κόσμο και δεν προλάβαιναν...

 

Για παράδειγμα προχθές το πρωί είχα πάει να ρωτήσω κάτι σχετικά με το vodafone mail. Ούτε που κοίταξε στον υπολογιστή μήπως βρει κάτι.. κι αν δεν βρει να πάρει ένα τηλ στο cc να μάθει και να μου πει. Κατευθείαν μου είπε πάρε τηλ στο 13830.

 

Αν αυτή δεν είναι η δουλειά τους τότε ποια είναι? Να εξοφλούν λογαριασμούς και να πουλάνε κινητά μόνο?

 

γιατι ειναι ΠΑΡΑ πολυ κουραστικο να περνεις το cc για καθε ερωτηση που εχει κατεβει στον αλλον 100 φορες την ημερα, περνε απο την αρχη το 13830 να εξυπηρετηθεις και συ πιο γρηγορα και να μην πριζεις και τον αλλον;)

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θετική απάντηση δόθηκε και από εμένα αν και όπως έχει προαναφερθεί έχει να κάνει με καταστήματα και καταστήματα...

Την καλύτερη πάντως πληροφόρηση και εξυπηρέτηση την λαμβάνω μόνο στο 1399 και 13830 :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θετική απάντηση δόθηκε και από εμένα αν και όπως έχει προαναφερθεί έχει να κάνει με καταστήματα και καταστήματα...

Την καλύτερη πάντως πληροφόρηση και εξυπηρέτηση την λαμβάνω μόνο στο 1399 και 13830 :cool:

 

παιδια χιλιες φορες cc παρα σε καταστημα κινητης οποιασδηποτε εταιριας πλεον πηγαινω σε καταστημα βοντα αφου πρωτα εχς ρωτησει οτι θελω στο cc και πηγαινω μονο για να παρω συσκευη απο εκει. εχει τυχει να θελω να κανω αλλαγη προγραμματος και το online ειχε πεσει καταστημα εδεσσας) αμεσως πηρα το cc και εκανα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα την δουλεια μου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγω πηγα σε ολα τα καταστηματα ολων των εταιριων στην πολη μου (Φλωρινα) και μονο στη vodafone βρηκα την εξυπηρετηση που πρεπει.Ενημερωση,τεχνογνωσια,φιλικοτητα και ταχυτητα συμβολαιων για φορητοτητα και νεα γραμμη.Ειχα 2 φορητοτητες και μια νεα γραμμη. και το τηλεφωνο που ζητησα ηρθε σε 6 μερες,οσο μου ειχαν πει απο την αρχη.Το μονο που δεν εχουν ειναι το χαμογελο.Αλλα αυτο...ουτε που χρειαζεται αν γινει η δουλεια σου.Παντως βλεπω πως εχουν πολυ κοσμο και αργουν να εξυπηρετησουν.Αλλα βαζεις τον λογαριασμο να πληρωνεται απο την πιστωτικη και κανενα προβλημα με την ουρα.
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση,τεχνογνωσια,φιλικοτητα και ταχυτητα συμβολαιων για φορητοτητα και νεα γραμμη.Ειχα 2 φορητοτητες και μια νεα γραμμη. και το τηλεφωνο που ζητησα ηρθε σε 6 μερες,οσο μου ειχαν πει απο την αρχη..
σορι αλλα εξυπακουοντε ολα αυτα οταν προκειται για νεες συνδεσεις :lol: εγω θα στο εφερνα και επιτοπου το τηλεφωνο οχι σε 6 μερες :lol:
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Απορία:

εδώ στους Αμπελόκηπους, Κηφισίας και Αλεξάνδρας, έχουμε ένα μεγάλο κατάστημα βόντα franchise που έχει κλείσει από την 1η Ιανουαρίου, υποτίθεται για ανακαίνιση, αλλά εργασίες δεν βλέπω να γίνονται...

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

εδώ στους Αμπελόκηπους, Κηφισίας και Αλεξάνδρας, έχουμε ένα μεγάλο κατάστημα βόντα franchise που έχει κλείσει από την 1η Ιανουαρίου, υποτίθεται για ανακαίνιση, αλλά εργασίες δεν βλέπω να γίνονται...

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Λ. Αλεξάνδρας 63 (περίπου) ?? αυτό εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Λ. Αλεξάνδρας 63 (περίπου) ?? αυτό εννοείς?

 

Δε πιστεύω ότι εννοεί αυτό το κατάστημα. Ο αριθμός 63 είναι πολύ χαμηλά κάπου στη μέση της Λ. Αλεξάνδρας.

Link to comment
Share on other sites

Λ. Αλεξάνδρας 63 (περίπου) ?? αυτό εννοείς?

 

Όχι. Εννοώ επί της Κηφισίας, εκεί στο Θων, δίπλα στα friday's και τα starbucks.

Ο πατέρας μου λέει ότι κάποτε είχε ρωτήσει στο κατάστημα αυτό και του είχαν πει ότι ο ίδιος ιδιοκτήτης έχει και άλλο φραντσάιζ βονταφον στη Νέα Σμύρνη.

Αναρωτιέμαι αν έκλεισε οριστικά. Κρίμα, γιατί πριν λίγο καιρό είχα αρχίσει να πιάνω κονέ με ένα παλικάρι εκεί που ήταν ο πιο φιλικός, εξυπηρετικός και με γνώσεις πωλητης που έχω πετύχει ποτέ σε κατάστημα βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

^ Ρώτησα και έμαθα ότι αναβαθμίζονται αλλά δεν ανακαινίζουν το χώρο.

Θα ανοίξουν, λέει, μέσα στο Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
όλα τα καταστήματα στον βόλο είναι εκτός λόγω διαδικτύου! Τώρα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πρώτη φορά αντιμετωπίζω τέτοια εξυπηρέτηση από κατάστημα της vodafone.

Απευθύνθηκα για να παραγγείλω μια θήκη και μου είπαν πως δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, απλά θα με ενημέρωναν τηλεφωνικώς σε δυο μέρες εάν είναι διαθέσιμη και εάν επιθυμώ να την αγοράσω. Άφησα δυο αριθμούς για να επικοινωνήσουν μαζί μου και με έγραψαν κανονικά, πήρα θήκη γιατί πέρασε ένας μήνας και κάτι και ακόμη περιμένω τηλ.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

στο καταστημα της Εδεσσας, μονο η κοπελα που δουλευει εκει αξιζει. Η προισταμενη προφανως δεν εχει κανει εκπαιδευση στα κεντρικα και ο τριτος υπαλληλος προσπαθει να σου πουλησει οτιδηποτε, χωρις να σκεφτεται εαν σε συμφερει η οχι.

 

Οποιος το αμφισβητει, τον προκαλω να κανει μια βολτα στο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...