Jump to content

[Επίσημο] Motorola E770


ismini20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 493
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενεργοποιηση timer (χρονος που παρηλθε/υπολειπομενος χρονος) σε audio και video

Seem: 0032_001

Offset: 5C

Bit 0: 1

 

Απενεργοποιηση φορτισης μεσω καλωδιου usb

Seem: 004a_001

Offset: 276

00

 

Ερωτηση πριν απο τη διαγραφη file

Seem: 0032_0001

offset: 61

Bit 3: 1

 

Προεπισκοπηση video μετα την εγγραφη

seem: 0032_0001

offset: 99

Bit 1: 1

 

Διαγραφη sms οταν αλλαζει η sim

Seem: 004a_0001

Offset: 173

Bit 0: 1

Link to comment
Share on other sites

Μηνυματα:

/a/mobile/mdsm_file

/a/mobile/MDSM_MSG_BLK_FILE

/a/mobile/MDSM_FAT_FILE

 

Web Συνδεσεις:

/a/WebSession

 

Πληροφοριες διακομιστη (mms):

/a/UMTS_MMS

 

Lifetime timer:

/a/TimersCounters

 

Το backup των παραπανω αρχειων σας επιτρεπει να επαναφερετε τα μηνυματα και τις ρυθμισεις web και mms μετα απο αναβαθμιση firmware.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ήταν εύκολο να το ανεβάσεις κάπου αλλού;

Το Megaupload είναι μόνιμα μη διαθέσιμα για την Ελλάδα...

Mporeis na katebaseis tin toolbar an thes na katebazeis apo to megaupload alla mallon i toolbar eine spyware.

Link to comment
Share on other sites

Το handy-faq.de παίζει ή έχει σταματήσει ? Που μπορώ να βρω πληροφορίες για να αλλάξω το vodafone live με άλλο firmware....

 

Σε προηγούμενα posts γίνονταν αναφαρές στο handy-faq.de που όμως δεν λειτουργεί πια....

To handy-faq.de douleuei mia xara gia mena gia dokimase apo allo pc na deis an mpeni.

Link to comment
Share on other sites

gia sas exo to motorola e770v kai exo to usb kalodio kai den exo to drivers na to egkatastiso sto pc mou gia na to anagnorisi kserete pou mporo na to katebaso kanena ling ?

 

http://rapidshare.de/files/30114201/Motorola_EU_Driver_Installation.rar

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

θα ηθελα να ρωτησω τι αρχεια java παιρνει π.χ jar

mp3 σε bit? 64,96,112,128,160,192,256,320

video 3gp,avi,mp4,....

και γενικα τι αλλα αρχεια μπορει να αναγνωρισει

Link to comment
Share on other sites

Gia sas to ekane me to usb telika ta vrika ola ok ithela na rotiso ama kseri kanis kanena programa poy na dinamoni tin mousiki opos exo to sony eri k750 pou ama mpis sto programa ta pezi poli pio dinata exi tetio programa gia to motorola?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Υπάρχει τρόπος να περάσω τον κατάλογο επαφών μου του τηλεφώνου του 770 σε ένα sagem 800v?Αντέγραψα τις επαφές στην κάρτα αλλά δε μου χωράνε όλες. 'Εβαλα την κάρτα στο sagem και όταν αντέγραψα τις επαφές στο τηλ μου πήρε μόνο λίγες με τα κανονικά ονόματα αλλά όχι με διαμόρφωση dbase (πάνω απο ένα τηλ σε κάθε όνομα) και στις υπόλοιπες έχει βάλει αλαμπουρνέζικα αντί για τα ονόματα. Υπάρχει περίπτωση να μεταφερθεί όλος ο κατάλογος σαν αρχείο και να διαβαστεί απο το sagem? Έχω ΒΤ για το 770, όχι καλώδιο. Το sagem παίρνει και sim.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση,

 

Τίμος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έκανα Vodafone-Live debranding του Ε770v μου, flashάροντας R252211_U_85.92.E3P. Bugs δεν έχω βρει, αλλά έχω την εντύπωση ότι μειώθηκε πολύ η διάρκεια ζωής της μπαταρίας από 2,5 σε 1,5 μέρα. Και πριν και τώρα δούλευα με Cosmote What'sUp sim σε 2,5G δίκτυο.

 

@mythos_bt: Ποιο πρόγραμμα προτείνεις για Seem editing. Μπράβο για τα seem edits που ποστάρεις πολύ χρήσιμα...

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Έκανα Vodafone-Live debranding του Ε770v μου, flashάροντας R252211_U_85.92.E3P. Bugs δεν έχω βρει, αλλά έχω την εντύπωση ότι μειώθηκε πολύ η διάρκεια ζωής της μπαταρίας από 2,5 σε 1,5 μέρα. Και πριν και τώρα δούλευα με Cosmote What'sUp sim σε 2,5G δίκτυο.

 

@mythos_bt: Ποιο πρόγραμμα προτείνεις για Seem editing. Μπράβο για τα seem edits που ποστάρεις πολύ χρήσιμα...

Για περνα το πιο προσφατο MP R252211_U_85.97.C3P να δεις.

Για seem edit δοκιμασε το LeaderGl flex editor ;)

Link to comment
Share on other sites

Για περνα το πιο προσφατο MP R252211_U_85.97.C3P να δεις.

 

Τhx για τις απαντήσεις...

Έχω bootloader 0.6.7.1 και δεν έχω βρει fwR252211_U_85.97.C3P για αυτόν τον bootloader. Υπάρχει τρόπο να αναβαθμίσεις τον bootloader; Aν flashάρεις fw για άλλον bootloader, θα υπάρξει πρόβλημα;;;

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

@mythos_bt: Ποιο πρόγραμμα προτείνεις για Seem editing.

 

P2k Tools 0.8.6 για seem editing και LeaderGl flex editor για μεταφορα αρχειων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας η οθονη του κινητου μου κανει κατι γραμμες,ξερει κανεις γιατι?

 

και μενα τα ιδια το πηγα για αναβαθμιση εφτιαξε αλλα ποτε ποτε μου κανει παλι.μουφα τα motorola

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενημερωτικα και το E770 παιζει κανονικοτητα wmv/wma αρχεια! Οι ρυθμισεις για τα wmv ειναι οι ιδιες με αυτες του v3x ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για να κανεις φακελο πχ στους ηχους, πανε στο συγκεκριμενο μενου και υστερα πατα ρυθμισεις->δημιουργια νεου->λιστα αναπαραγωγης(φακελος) Τωρα για να μεταφερεις αρχεια σε αυτον τον φακελο πανε πανω σε ενα αρχειο πατα ρυθμισεις->εκχωρηση σε κατηγορια και επελεξε το νεο φακελο. Ομοιως γινεται και σε εικονες κλπ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...