Jump to content

Αγορά μηχανής 50cc: Προτάσεις


iliasp
 Κοινοποίηση

poio apo ola ta scooter 50 cc einai to kalitero???  

403 members have voted

  1. 1. poio apo ola ta scooter 50 cc einai to kalitero???

    • GILERA RUNNER
      176
    • SUZUKI AY KATANA R
      12
    • YAMAHA AEROX R
      35
    • PEUGEOT SPEEDFIGHT
      25
    • PEUGEOT JETFORCE
      20
    • GILERA ICE
      15
    • KYMCO SUPER 9
      14
    • PIAGGIO NRG
      39
    • APRILIA SR
      43
    • YAMAHA JOG R
      24


Recommended Posts

dunato mixanaki alla polla provlimata ta peugeot psaxou se kati allo

Προς το παρών εμένα δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα..σέρβις θέλει, αλλά είναι γνωστό αυτό πριν το αγοράσω.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 937
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω δοκιμάσει και runner, όντως είναι πολύ καλά.Όχι ότι το Peugeot έχει τίποτα, δεν φαίνεται προς το παρών τουλάχιστον.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ

 

 

σε λιγο κερο θα παρω το daytona sprinter 50cc επειδη για 50αρι εχο διπλομα

θα μου προτεινατε κανενα καλιτερο παπι που να περπαταει καλιτερα???

 

και θελω να το φτιαξω με λιφαν μηχανη 110κιβικα ...και εξατμιση sebring

 

τι λετε? ι τι καλιτερο μπορο να βαλω για να τρεχει το μηχανακι μου και να ειναι κ οικονομικα μεχρι 450ευρω ! ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ

 

 

σε λιγο κερο θα παρω το daytona sprinter 50cc επειδη για 50αρι εχο διπλομα

θα μου προτεινατε κανενα καλιτερο παπι που να περπαταει καλιτερα???

 

και θελω να το φτιαξω με λιφαν μηχανη 110κιβικα ...και εξατμιση sebring

 

τι λετε? ι τι καλιτερο μπορο να βαλω για να τρεχει το μηχανακι μου και να ειναι κ οικονομικα μεχρι 450ευρω ! ?

Κατσε να το παρεις πρωτα και να το στρωσεις και να κανεις τις πρωτες σου βολτες και μετα θα τα ξαναπουμε :whistle: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ρε παίδες δεν έχω ιδέα απο μηχανάκια και λέω να πάρω ένα 50cc scooter.

Είμαι ανάμεσα στα Fly 50 4T και AgilityF 50 4T.Δεν ξέρω ποιό απο τα δύο?Οι τιμές είναι παραπλήσιες και οι επιδόσεις το ίδιο.(Βtw μην μου πείτε οτι δεν πάνε και καλύτερα 2Τ κτλπ.Λαδίλα κτλπ απο 2Τ είναι απαγορευτικά! Για ευκολία στην πόλη το θέλω γιατί 1 ώρα Γαλάτσι-ΟΤΕ παραπάει πια!!!!) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο φορουμ

 

 

σε λιγο κερο θα παρω το daytona sprinter 50cc επειδη για 50αρι εχο διπλομα

θα μου προτεινατε κανενα καλιτερο παπι που να περπαταει καλιτερα???

 

και θελω να το φτιαξω με λιφαν μηχανη 110κιβικα ...και εξατμιση sebring

 

τι λετε? ι τι καλιτερο μπορο να βαλω για να τρεχει το μηχανακι μου και να ειναι κ οικονομικα μεχρι 450ευρω ! ?

 

koita file to moter to 50ari tha to sixatheis entelos! me to zori tha kaneis 100-150km strwsimo! gia emena krata to 1 mina to mama to moter gia na matheis na odigas me stin poli! kai meta peta moter asap! lifan 125cc cdi! granazwma! carb kai eksatmisi protech!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
se ligo kairo vgazo diploma kai skeftomai na parw to YAMAHA JOG R ti lete axizi ta 1700 euro?

 

File mou to mixanaki auto to xoun parei mexri tora 3 filoi mou.Emena m arese alla tis epidoseis tou runner den tis exei.

Link to comment
Share on other sites

to ksero oti den exei tis epidoseis tou runner apla ta leuta den ta exw tha prepei na perimenw gia meta ta xristougenna tote...mipos boris na m peis poso vgazei telikes?

 

Analogos to strosimo ton 2 filon mou evgazan peripou 65 kai tou allou sxedon 80.Otan evales o 3os giannelli eksatmisi pano 90arize to mixanaki.Vevaia itan kai elafris.

Link to comment
Share on other sites

se ligo kairo vgazo diploma kai skeftomai na parw to YAMAHA JOG R ti lete axizi ta 1700 euro?

Οχι δεν αξιζει! παρε καλυτερα καινουργιο και αλλο σκουτερ(μαρκα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,:)

σε 2 εβδομαδες θα βγαλω το διπλωμα για 50cc αλλα δεν εχω ιδεα απο μηχανακια......:O:O

καμια προταση για καλο πενηνταρι μεταχειρισμενο μεχρι 1000 ευρω??

Link to comment
Share on other sites

kseris kaneis posi katanalosi sta 100 xlm exoun ta parakato scooter?

 

piaggio typhoon 50

gilera runner 50 sp

yamaha jog r 50

yamaha aerox r 50

Σχεδον εχουν την ιδια.αμα παρεις και το gilera με ψεκασμο θα εχεις ακομη οικονομικοτερο μηχανακι.τωρα δεν ξερω ποσο καινε γιατι 50ρι σκουτερ δεν ειχα ποτε.

 

καλησπερα,:)

σε 2 εβδομαδες θα βγαλω το διπλωμα για 50cc αλλα δεν εχω ιδεα απο μηχανακια......:O:O

καμια προταση για καλο πενηνταρι μεταχειρισμενο μεχρι 1000 ευρω??

Γνωμη μου ειναι να παρεις 50ρι παπι καινουργιο.

τωρα αμα θελεις scooter θα κοιταξεις να εχεις service book και να μην ειναι παραπανω απο 3-4ετιας μηχανακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι να παρεις 50ρι παπι καινουργιο.

τωρα αμα θελεις scooter θα κοιταξεις να εχεις service book και να μην ειναι παραπανω απο 3-4ετιας μηχανακι.

 

το θεμα ειναι καθαρα οικονομικο, δεν μπορω να διαθεσω παραπανω απο 1000Ε:cry:

 

ποια η διαφορα του scooter απο το παπι? (ειπαμε ασχετος:p:p)

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι καθαρα οικονομικο, δεν μπορω να διαθεσω παραπανω απο 1000Ε:cry:

 

ποια η διαφορα του scooter απο το παπι? (ειπαμε ασχετος:p:p)

το οδηγεις ευκολοτερα.επισης 50αρι παπι αγοραζεις καινουργιο σε αυτα τα λεφτα.

η διαφορα ειναι οτι το σκουτερ ειναι αυτοματο,ενω το παπακι εχει ταχυτητες(χωρις συμπλεκτη)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι καθαρα οικονομικο, δεν μπορω να διαθεσω παραπανω απο 1000Ε:cry:

 

ποια η διαφορα του scooter απο το παπι? (ειπαμε ασχετος:p:p)

 

Vasika ego proteino scooter giati travaei parapano eno ta papia einai 4T kai stis anfores katevaineis kai sproxneis pou leei o logos.Apla ta xrimata den voithoun poli tin agora tou scooter.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!!

 

scooter μεταχειρο στο 1000αρικο δεν παιζει??

τα scooter που ειναι στην δημοσκοπηση μεταχειρισμενα πανε ολα πανω απο 1000??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ειμαι και εγω σε παρόμοια κατάσταση.Αλλοι μου λενε να βγάλω διπλωμα για κανονική μηχανή άλλοι οτι μπορω και με το 50ρι.Εγω 50ρι θέλω αλλά μου λενε πως ειναι φοβερα αργο και στις ανηφορες τα φτήνει.Δεν ξέρω πάντως εχω συνηθισει με το ποδηλατο που δεν πάει πανω απο 50 μέση ταχυτητα <20 και μου φαίνεται μια χαρα να εχω μια μεση ταχυτητα 40 με το μηχανάκη.Ομως μου λενε οτι σερνεται.Δεν ξέρω ειμαι σε μπερδεμα. Μεταχειρησμένο Gilera runner να δω με τα καρμπυρατερ η με το injection; Γιατι βλέπω πως ειναι αυτο που προτείνεται. Παρακαλώ βοηθηστε ειμαι σε απελπιστική κατασταση
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ειμαι και εγω σε παρόμοια κατάσταση.Αλλοι μου λενε να βγάλω διπλωμα για κανονική μηχανή άλλοι οτι μπορω και με το 50ρι.Εγω 50ρι θέλω αλλά μου λενε πως ειναι φοβερα αργο και στις ανηφορες τα φτήνει.Δεν ξέρω πάντως εχω συνηθισει με το ποδηλατο που δεν πάει πανω απο 50 μέση ταχυτητα <20 και μου φαίνεται μια χαρα να εχω μια μεση ταχυτητα 40 με το μηχανάκη.Ομως μου λενε οτι σερνεται.Δεν ξέρω ειμαι σε μπερδεμα. Μεταχειρησμένο Gilera runner να δω με τα καρμπυρατερ η με το injection; Γιατι βλέπω πως ειναι αυτο που προτείνεται. Παρακαλώ βοηθηστε ειμαι σε απελπιστική κατασταση

Καταρχας εχεις διπλωμα?? επισης σε τι πολη ζεις?? Αθηνα η επαρχεια.ανα εισαι το 2τερο παρε μικρο μηχανακι,σκουτερακι 2χρονο που τραβαει κιολας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...