Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια 1ον οι Σημειωσεις ανοιγουν αλλα οταν μεταφερω κειμενο απο αλλο κινητο-Μ600 για παραδειγμα- φαινονται κινεζικα. 2ον Πειτε μου πως μπρω να μεταφερω ενα τραγουδι mp3 στη καρτα μνημης και οχι σε αυτη του κινητου. Δοκιαμσα αλλα δεν εγινε γιατι η μνημη του κινητου ειναι μικρτοερη απο το τραγουδι...
Link to comment
Share on other sites

2ον Πειτε μου πως μπρω να μεταφερω ενα τραγουδι mp3 στη καρτα μνημης και οχι σε αυτη του κινητου. Δοκιαμσα αλλα δεν εγινε γιατι η μνημη του κινητου ειναι μικρτοερη απο το τραγουδι...

Αν αυτό θέλεις να γίνει μέσω bt από αλλό π.χ. κινητό πρέπει αναγκαστικά να έχεις διαθέσιμο χώρο στη μνήμη του κινητού και μετά να κάνεις μεταφορά στην κάρτα μνήμης. Αλλιώς με card reader κατευθείαν στη μνήμη. Η επιλογή αυτή επιβάλλεται δε όταν θέλεις να κάνεις μεταφορά από Pc πολλών τραγουδιών....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεμα αφου η καρτα ειναι mcro sd, εχω υποδοχη card reader στο φορητο μου τοσιμπα αλλα δεν χωραει και θλεει ανταπτορα μαλλον. Δεν υπαρχει αλλος τροπος να περασω το τραγουδακι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! σε μενα οταν μεταφερο κατι ποιο μεγαλο απο την μνημη του τηλεφωνου το βαζι μονο του στην καρτα.....

 

Σωστό. Αυτό ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Μπερδεμα αφου η καρτα ειναι mcro sd, εχω υποδοχη card reader στο φορητο μου τοσιμπα αλλα δεν χωραει και θλεει ανταπτορα μαλλον. Δεν υπαρχει αλλος τροπος να περασω το τραγουδακι?
Δεν έχεις bluetooth ή καλώδιο; :confused:

 

Σωστό. Αυτό ισχύει.
Στο κινητό μιας συμφοιτήτριας μου αυτό δε συμβαίνει :( . Τι firmware έχεις; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μιας συμφοιτήτριας μου αυτό δε συμβαίνει :( . Τι firmware έχεις; :confused:

4.91 (25-9-06)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω κι εγω προσφατα το 6233 και στελων με ΒΤ Κανονικα ολα τα αρχεια στο κινητο, ομως mp3 δεν μπορω να στειλω γιατι δεν χωρανε με τιποτα στη μνημη του κινητου μου. Δεν ξερω τι να κανω...
Link to comment
Share on other sites

Από προχθές έγινα κι εγώ κάτοχον ενός 6233. Μετά από λίγη εξοικίωση, μπορώ να πω ότι το κινητό είναι πάρα πολύ καλό. Το μόνο που θα ήθελα παραπάνω θα ήταν ένα φλας και μια μπροστινή μικρή κάμερα (βλ. 6280).

Έχω την έκδοση 04.91 και τα μεγάλα αρχεία μέσω ΒΤ τα στέλνει κατευθείαν στην κάρτα. Μια φίλη μου έχει το 6234 και δεν το κάνει αυτό.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα:

Στις περισσότερες εισερχόμενες κλήσεις, δε λειτουργεί το μικρόφωνό μου και δε με ακούει ο συνομιλητής μου όταν απαντάω. Αν πατήσω "Σίγαση" και μετά ξανά "Μικρόφωνο", τότε λειτουργεί κανονικά. Στις εξερχόμενες δεν παρουσιάζει πρόβλημα. Να το πάω στη Nokia ή να δοκιμάσω αναβάθμιση μόνος μου;

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια γιατι εχουνε σπασει τα νευρα μου...κατεβασα την καινουργια εκδοση του pc souite, αλλα δεν μπορω να κανω συγχρονισμο με το κινητο. Στο pc sync, εκει που εχει επιλογη για ρυθμισεις, ειναι γκριζαρισμενο...οταν ανοιγω το pc souite, λεει πως δεν υπαρχει διαθεσιμος τυπος συνδεσης...σημειωτεων οταν βαζω την εκδοση απο το cd λειτουργει να και κανει κατι ψιλονερα (π.χ. δεν μεταφερει ολον τον τηλεφωνικο καταλογο, αφηνει τηλεφωνα απεξω!). με λιγα λογια δηλ δεν μπορει να γινει συγχρονισμος. τι μπορω να κανω...;
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια γιατι εχουνε σπασει τα νευρα μου...κατεβασα την καινουργια εκδοση του pc souite, αλλα δεν μπορω να κανω συγχρονισμο με το κινητο. Στο pc sync, εκει που εχει επιλογη για ρυθμισεις, ειναι γκριζαρισμενο...οταν ανοιγω το pc souite, λεει πως δεν υπαρχει διαθεσιμος τυπος συνδεσης...σημειωτεων οταν βαζω την εκδοση απο το cd λειτουργει να και κανει κατι ψιλονερα (π.χ. δεν μεταφερει ολον τον τηλεφωνικο καταλογο, αφηνει τηλεφωνα απεξω!). με λιγα λογια δηλ δεν μπορει να γινει συγχρονισμος. τι μπορω να κανω...;

Πρώτα πήγαινε στο "Manage Connections" και δες αν ο τύπος της σύνδεσης που επιθυμείς είναι τσεκαρισμένος. Μετά πήγαινε στο "Get Connected" και ακολούθησε τη διαδικασία για τον τύπο της σύνδεσης που επέλεξες. Μετά, αφού πλέον το PC θα "βλέπει" το κινητό, μπορείς να κάνεις συγχρονισμό.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πήγαινε στο "Manage Connections" και δες αν ο τύπος της σύνδεσης που επιθυμείς είναι τσεκαρισμένος. Μετά πήγαινε στο "Get Connected" και ακολούθησε τη διαδικασία για τον τύπο της σύνδεσης που επέλεξες. Μετά, αφού πλέον το PC θα "βλέπει" το κινητό, μπορείς να κάνεις συγχρονισμό.

 

δεν σε πιανω.... ανοιγω το pc suite οκ?Αν επιλεξω κατω δεξια εκει που λεει συνδεθειτε, μου λεει πως δεν υπαρχει διαθεσιμος τυπος συνδεσης και να εγκαταστησω ξανα το suite. Αν παω να κανω συγχρονισμο, εκει που λεει επιλεξτε τηλεφωνο δεν κανει τπτ, ενω οι ρυθμισεις δεν ειναι προσβασιμες. Στην παλια εκδοση του pc suite, λειτουργει αλα εχει μικροπροβληματα. Εχω αλλαξει τους drivers του bluetooth.....

Link to comment
Share on other sites

δεν σε πιανω.... ανοιγω το pc suite οκ?Αν επιλεξω κατω δεξια εκει που λεει συνδεθειτε, μου λεει πως δεν υπαρχει διαθεσιμος τυπος συνδεσης και να εγκαταστησω ξανα το suite. Αν παω να κανω συγχρονισμο, εκει που λεει επιλεξτε τηλεφωνο δεν κανει τπτ, ενω οι ρυθμισεις δεν ειναι προσβασιμες. Στην παλια εκδοση του pc suite, λειτουργει αλα εχει μικροπροβληματα. Εχω αλλαξει τους drivers του bluetooth.....

Εκεί που σου βγάζει την επιλογή "Συνδεθείτε" (κάτω δεξιά), κάνεις κλικ και στη συνέχεια σου δίνει 3 διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης (Υπέρυθρες, Καλώδιο USB και Bluetooth). Αφού έχεισ σύνδεση με Bluetooth, επιλέγεις το 3ο. Στη συνέχεια η εφαρμογή ψάχνει τη συσκευή σου και κάνει pairing (ταίριασμα) του ΒΤ αντάπτορα και το κινητού. Εσύ που βρίσκεις δυσκολία;

 

Και κάτι τελευταίο, έχεις εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του PC Suite ή μήπως κάποια παλιά;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που σου βγάζει την επιλογή "Συνδεθείτε" (κάτω δεξιά), κάνεις κλικ και στη συνέχεια σου δίνει 3 διαθέσιμες επιλογές σύνδεσης (Υπέρυθρες, Καλώδιο USB και Bluetooth). Αφού έχεισ σύνδεση με Bluetooth, επιλέγεις το 3ο. Στη συνέχεια η εφαρμογή ψάχνει τη συσκευή σου και κάνει pairing (ταίριασμα) του ΒΤ αντάπτορα και το κινητού. Εσύ που βρίσκεις δυσκολία;

 

Και κάτι τελευταίο, έχεις εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση του PC Suite ή μήπως κάποια παλιά;

 

οταν εγκαθιστω το suite απο το cd, πολυ σωστα μου δινει αυτην την επιλογη και ολα ειναι οκ. Βεβαια οχι τοσο οκ, αφου τα προβληματα ειναι οταν διαχειριζομαι αρχεια, δηλ: δεν κανει σωστη ενημερωση επαφων, αργει πολυ, κολαει κ.ά. Γι αυτο ειπα να βαλω την καινουργια εκδοση την 6.28... καπως ετσι λεγεται. Σε αυτην ομως οταν παταω συνδεθειτε, μου βγαζει ενα μνμ οτι πρεπει να εγκαταστησω ξανα την εφαρμογη και οτι δεν υπαρχει συνδεση με το κινητο. Το bluetooth φαινεται οκ, αφου αλλαξα drivers και με την παλια εκδοση λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση σε Nokia Shop. Έχω πλέον την V 05.10 21-12-06.

 

1.Ρε παιδιά θα μπορουσε κανείς να μας πει ποιά είναι η τελευταία (μέχρι 12-03-2007)αναβάθμιση του 6233 (αυτήν δηλαδή που θα σου εγκαταστήσουν εάν σήμερα πας το κινητό σου στην Νόκια!) ????

2.Εγώ που αγόρασα το κινητό μου 5 Σεπτέμβρη(άρα θα πρέπει να είναι V03.χχ) -τι λέτε- θα πρέπει να το αναβαθμίσω ή αφού δεν μου δημιούργησε πρόβλημα μέχρι τώρα να το αφήσω ως έχει???

3.Ποιά είναι τα πλεονεκτήματα μιας (..της τελευταίας) αναβάθμισης????

 

Ευχαριστώ.......

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση για το 6233 είναι η 4.91 (25-09-06)

 

Αν έχεις πρόβλημα στις ταχείες κλήσεις σε δίκτυο GSM, τότε με την αναβάθμιση το πρόβλημα λύνεται.

 

Επίσης αλλάζει λίγο το χρώμα στα tabs των μενού

 

Γενικότερα δεν έχω δει σημαντικές αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ,εχω παρει 3 φορες το 6233 και οσες φορες ειχε την 4,91 πανω καποιες φορες οταν ειχα εισερχομενη κληση και παταγα το yes δεν με ακουγανε αν τους επαιρνα αμεσως μετα ηταν οκ αλλα και αυτο συμβαινει περιοδικα.υπαρχει κανενας αλλος που του συμβαινει καμια λυση κανενας που να το χει παει σε κλαμπ νοκια?νομιζω οτι μια λυση ειναι να πατησεις επιλογες και μετα απαντηση αλλα ειναι εκνευριστικο και πρεπει να διορθωθει
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση για το 6233 είναι η 4.91 (25-09-06)

Αφού εμένα το Σάββατο μου έβαλαν την 05.10 (21-12-06), πώς γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

H 5.10 ειναι η τελευταια ,φιλεμου διορθωθηκε το προβλημα σου με αυτην γιατι εχω το ιδιο?

Eδώ φαίνεται ποιά είναι η τελευταία επίσημη έκδοση....http://hunajatehdas.net/nokia/firmware/index_en.php?model=6233

 

Απ΄ότι φαίνεται παραμένει η 4.91, εκτός και αν εχεις το 6234 και σ΄αυτό υπάρχει διαφορετική version... Tί αλλο να πω;:what:

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Αφού εμένα το Σάββατο μου έβαλαν την 05.10 (21-12-06), πώς γίνεται αυτό;
:blink: :blink: μα ακόμα και στο site αναβάθμισης της Nokia, έχουν την 4,91 ως την πιο πρόσφατη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...