Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, ακούστε σας παρακαλώ το πρόβλημα μου γιατί θα τρελλαθώ ! Είχα ένα 6233 με την 3.70 και αφού πέρασα την 5.10 μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα : όταν το είχα γυρισμένο σε 3G κάποια στιγμή το τηλέφωνο χτυπούσε χωρίς ήχο αλλά άναβε μόνο. Αφού το έκλεινα και το άνοιγα ξανά έφτιαχνε μέχρι την επόμενη φορά (μπορεί να το ξαναέκανε σε 1 ώρα μπορεί και σε 2-3 μέρες). Το πήγα 3 φορές στην ΝΟΚΙΑ και στο τέλος μου έδωσαν ένα καινούριο. Έλα όμως που και το άλλο κάνει τα ίδια. Να σας πω μόνο ότι όταν δουλεύει σε GSM δουλεύει κανονικά. Και ρωτάω : Φταίει το κινητό ή μήπως η κάρτα μου και θέλει να την πάω στην wind για αντικατάσταση ? Εσείς που το έχετε μόνιμα σε 3G έχετε πρόβλημα ? Σας παρακαλώ βοηθήστε με γιατί και η ΝΟΚΙΑ δεν ξέρει τι συμβαίνει.
Life is a game
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω το ειχα μονιμα σε 3G για 4 εβδομαδες και δουλευε μια χαρα, δεν εκανε αυτο που λες. Ισως επεσες και σε δευτερη ελλατωματικη συσκευη (παρτιδα ισως?).
Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα μονιμα σε 3G για 4 εβδομαδες και δουλευε μια χαρα, δεν εκανε αυτο που λες. Ισως επεσες και σε δευτερη ελλατωματικη συσκευη (παρτιδα ισως?).

 

Λίγο δύσκολο να συνέβη αυτό. Το ένα ήταν αγορασμένο τον 6/2006 ενώ το άλλο μου το έδωσαν πριν 15 μέρες.

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να συνέβη αυτό. Το ένα ήταν αγορασμένο τον 6/2006 ενώ το άλλο μου το έδωσαν πριν 15 μέρες.

 

Μαλλον ομως αυτο συνεβη, επεσες σε 2 ελλατωματικες συσκευες. Και καποιος φιλος που το δουλευει μονιμα σε 3G mode, δεν εχει κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotiso posi megisti mnimi mporo na tou valo?eida sto e-shop autin>>>http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569790

elpizo na kani...ti lete?

Μεχρι 2GB μπορεις να βαλεις... Καλη ειναι παντως κι αυτη.

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotiso posi megisti mnimi mporo na tou valo?eida sto e-shop autin>>>http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569790

elpizo na kani...ti lete?

 

poli kali einai !!!

epese toso poli i timi tis. ego prin ena mina sxedon apo e-shop tin pira 13 Euro

.pantos ean den exeis problima xrimaton pare ta 2 gb( den pane xamena pote)

25 eyro den einai kai pola gia 2 gb!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το καπακι της μπαταριας σας κανει κανενα "τριξιμο" ??

Εγω οταν π.χ. γραφω ενα μηνυμα κανει καποια τριξιματακια...

Τι να φταιει...?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν και παρακολουθώ συχνά το φορουμ δεν έχει τύχει να γράψω μεχρι τώρα.

Έχω προβήματιστεί καθώς αγόρασα πριν από μερικές ημέρες το 6233 σε ασημένιο από microland και διαπίστωσα πως στο πληκτρολόγιο πάνω δεν έχει τους ελληνικούς χαρακτήρες. Στο κουτί πάνω γράφει Made in Germany, και δεν έχει κάποιο αυτοκόλητο AlphaCopy.

Να υποθέσω πως αν πάθει κάτι θα'χω κόλλημα με την αντιπρωσοπεία?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενα posts αλλά είναι τόσα πολλά πλέον που είναι πολύ δύσκολο να το βρω. Έχω το 6234 και έχω και ένα usb bluetooth για το pc. Το bluetooth επικοινωνεί με το τηλέφωνο κανονικά στα windows αλλά προσπαθώ να το συνδέσω με το pc suite και δεν το βλέπει. Δηλαδή για να είμαι πιο συγκεκριμένος στην καρτέλα του pc suite που έχει για να επιλέξεις τι είδους σύνδεση θέλεις δεν μου βγάζει για bluetooth. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν μπορω να περασω στο 6233 εγγραφα απο τον υπολογιστη μου (word-excel) η αν υπαρχει καπιο προγραμμα που επιτρεπει την εισαγωγη-επεξεργασια εγγραφων?Το quick office ειναι μαλλον μονο για s 60.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει αν μπορω να περασω στο 6233 εγγραφα απο τον υπολογιστη μου (word-excel) η αν υπαρχει καπιο προγραμμα που επιτρεπει την εισαγωγη-επεξεργασια εγγραφων?Το quick office ειναι μαλλον μονο για s 60.

 

Δυστυχως όχι !!! Μην τα θελουμε και ολα δικα μας.

αυτο που μπορεις ομως ειναι να παρεις αρχεια .txt δηλαδη απο το σημειωματαριο(wordpad) και να τα δεις κανονικα καθως και να τα επεξεργαστεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως όχι !!! Μην τα θελουμε και ολα δικα μας.

αυτο που μπορεις ομως ειναι να παρεις αρχεια .txt δηλαδη απο το σημειωματαριο(wordpad) και να τα δεις κανονικα καθως και να τα επεξεργαστεις.

Καλο δεν το ηξερα!

 

Παιδιά θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι και συγγνώμη αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενα posts αλλά είναι τόσα πολλά πλέον που είναι πολύ δύσκολο να το βρω. Έχω το 6234 και έχω και ένα usb bluetooth για το pc. Το bluetooth επικοινωνεί με το τηλέφωνο κανονικά στα windows αλλά προσπαθώ να το συνδέσω με το pc suite και δεν το βλέπει. Δηλαδή για να είμαι πιο συγκεκριμένος στην καρτέλα του pc suite που έχει για να επιλέξεις τι είδους σύνδεση θέλεις δεν μου βγάζει για bluetooth. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα. Κοιτα μερικα bluetooth δεν τα αναγνωριζει το pc suite ή θα βρεις συμβατο ή θα κατεβασεις το προγραμμα της συσκευης (παντα υπαρχουν) και θα κανεις τη δουλεια σου.

giannis-rodos-156
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω το ιδιο προβλημα. Κοιτα μερικα bluetooth δεν τα αναγνωριζει το pc suite ή θα βρεις συμβατο ή θα κατεβασεις το προγραμμα της συσκευης (παντα υπαρχουν) και θα κανεις τη δουλεια σου.

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου

I LOVE MY BABIES
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε κανείς να συνδέσει το κινητό με κάποιο bluetooth gps και να το χρησιμοποιήσει σαν navigator; Η άδικη προσπάθεια με αυτό το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερε κανείς να συνδέσει το κινητό με κάποιο bluetooth gps και να το χρησιμοποιήσει σαν navigator; Η άδικη προσπάθεια με αυτό το κινητό;

 

φιλε μου το συγκεκριμενο κινητο δεν εχει αυτην την δυνατοτητα που λες. Αρα δεν υπαρχει λογος για να προσπαθησεις να το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα και εγω πριν λιγες μερες και επαθα πλακα με τα ηχεια του.και δοξα τον θεο εχω αλλαξει πανω απο 25 κινητα σε 10 χρονια.γενικα πολυ ευχαριστιμενος απο ολα.(μπαταρια μενου κτλ)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια γιατι σε δικτυο 3ης γενιας δεν μπορω να κανω βιντεοκλησεις σε φιλους μου παροτι εχουν ιδιες συσκευες και ειναι σε αναλογο δικτυο? ΕΠισης εκτος απο το σημα 3G μου ανοιγε και το GPRS. Τι προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια γιατι σε δικτυο 3ης γενιας δεν μπορω να κανω βιντεοκλησεις σε φιλους μου παροτι εχουν ιδιες συσκευες και ειναι σε αναλογο δικτυο? ΕΠισης εκτος απο το σημα 3G μου ανοιγε και το GPRS. Τι προτεινετε?

 

φιλε μου δικη μου γνωμη ειναι να απενεργοποιησεις το gprs δεν υπαρχει λογος να το έχεις μονιμα ανοιχτο.

(ρυθμισεις~συνδεσιμοτητα ~πακετα δεδομενων~συνδεση πακ.δεδομενων

και επελεξε "οταν απαιτηται" οχι μονιμα)

οσο για τις βιντεοκλησεις επειδη δεν τις χρησιμοποιω πολυ δεν μπορω να σου πω κατι σιγουρο .Παντως για να μπορεσεις να κανεις βιντεοκληση Θα πρεπει να εχεις καλο 3G σημα και εσυ και το αλλο κινητο που καλεις !!!Πραγμα που νομιζω δεν ειναι και ευκολο, χρειαζεται τυχη!!!(αναλογα το δικτυο που εχεις και το δικτυο που καλεις)

ελπιζω να σε καλυψα με τις απαντησεις μου

Link to comment
Share on other sites

Παδια για να κανω μια αναβαθμιση που θελω προσπαθησα να περασω τις επαφες σε αλλο κινητο, συγκεκριμενα στο 6630. Υπαρχει τροπος να περαστουν ολες και οχι μια μια μεσω ΒΤ?
Link to comment
Share on other sites

Παδια για να κανω μια αναβαθμιση που θελω προσπαθησα να περασω τις επαφες σε αλλο κινητο, συγκεκριμενα στο 6630. Υπαρχει τροπος να περαστουν ολες και οχι μια μια μεσω ΒΤ?

 

Eαν το 6630 δεν εχει τετοια επιλογη δεν γινετε (απο οτι γνωριζω δεν εχει)

το καλυτερο πραγμα ειναι να κανεις ενα backup με το nokia pc suite και μετα την αναβαθμιση να κανεις ενα restore και να ειναι το κινητο σου οπως το ειχες ρυθμισμενο πριν την αναβαθμιση (με ολες τις ρυθμισεις πχ για mms για το καταλογο με φωτο και ιδιαιτερους ηχους κτλ.ακομα και τα sms που εχεις)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!!

 

 

Λοιπόν, έκανα ένα φορμάτ την κάρτα μνήμης, και έχασα το φιδάκι κ το άλλο το ράλλυ νομιζω.. τα παιχνίδια που είχε μέσα τεσπα.. υπάρχει τρόπος να τα ξαναβρώ;;;

 

 

και κάτι άλλο, παρόλο που το αναβάθμισα, δεν μπορώ να τροποποιήσω τις επαφές που εχω στο κινητό!! γράφει "ο χειρισμός απέτυχε" !!!! Με συνέπεια αν θέλω να προσθέσω σε μία επαφή ένα τηλέφωνο, να το σβήνω και να το ξαναγράφω απο την αρχή...

 

 

το έχει συναντήσει κανείς άλλος αυτό;;;; Οι επαφές μου βρίσκονται όλες στο κινητό, όχι στην SIM...

 

 

please help :roll:

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση και παλι αν και το σκεφτομαι να παρατησω την 4.71.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα. Όσον αφορά τη σύνδεση Bluetooth με PC να ξέρετε ότι το Nokia PC Suite είναι συμβατό με Windows Bluetooth Drivers και IVT BlueSoleil Bluetooth Drivers. Εγώ έχω ένα bluetooth dongle το οποίο έχει BlueSoleil Bluetooth Drivers και δουλεύει άψογα... μέχρι και το remote control δουλεύω χωρίς κανένα πρόβλημα.

Τώρα έχω μια ερώτηση για το φόρουμ: Είναι δυνατόν οι επαφές που είναι σε ομάδες να μην φαίνονται καθόλου στην αρχική οθόνη των επαφών (down από το joystick) αλλά να τις βλέπω μόνο όταν μπαίνω στην ομάδα; Αυτό το λέω γιατί όταν πάω στον κατάλογο μου βγάζει επαφές και ομάδες κατ απόλυτη αλφαβητική σειρά μεν αλλά χωρίς να τις ξεχωρίζει... υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίσουμε επαφές σε ομάδες και λοιπές επαφές; Ευχαριστώ πολύ...

Take me out to the Ballgame
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...