Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6233 - 6234 (Vodafone)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη αμα εχεις μεσα ολερς τις ρυθμισεις αν κανω αναβαθ,ιση δεν θα χαθει τιποτα, θα χρησιμοπιιησω μονο την adsl γραμμη μου?

 

Ναι, αλλά καλό θα ήταν να πάρεις ένα backup, απλά μήπως χρειαστεί, ποτέ δεν ξέρεις. Ίσως τύχει και μετά την αναβάθμιση να είναι όπως το πήρες και να χρειαστεί επαναφορά. Δεν ξέρω πως έχει κανονίσει η ΝΟΚΙΑ τα updates σε κάθε κίνητό. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι η adsl σου και ένας υπολογιστής κατά προτίμηση με UPS ή φορητός με μπαταρία, για παν ενδεχόμενο.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναβάθμιση μεσω bluetooth και χωρίς καλώδιο μπορεί να γίνει?

 

οχι ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το κ750ι απεβιώσε και λέω να κάνω ένα πέρασμα από ΝΟΚΙΑ.

Εσεις που το έχετε τι λέτε για το 6233;;;;

 

Σου το προτεινω φιλε μου...

Για την τιμη στην οποια προσφερεται ειναι ενα πολυ καλο κινητο...

Σε συγριση με το Κ750 που ειχες οι διαφορες ειναι οι εξης:

-Καλυτερη αναπαραγωγη ηχου μεσω των ηχειων του (πραγματικα εξαιρετικη:D )

-Καλυτερη εγγραφη βιντεο:D

-Μεγαλυτερης αναλυσης οθονη:)

-Στις φωτο υπερτερει το Κ750:(

 

Αυτα νομιζω ειναι σε γενικες γραμμες τα + και τα - του...

Πολυ καλη επιλογη, θα σου το προτεινα ανεπιφυλακτα...

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ενδιαφέρομαι για ένα πέρασμα από Lg->Nokia....

Την άλλη βδομάδα έχω επιδότηση συσκευής και λέω να την αξιοποίησω κατάλληλα! θα ήθελα όμως κάποιες πληροφορίες:

1) Τι περιλαμβάνει η συσκευασία

2) Το τηλέφωνο από λήψη πως πάει; Μένω Βόλο και με ενδιαφέρει ιδιαίτερα κάτι τέτοιο μας και τα δίκτυα στην περιοχή δεν είναι ιδιαίτερα καλά :(

3) Το 6233 έχει επιλογή λειτουργίας μόνο σε δίκτυο 3ης γενιάς;

4) Η μπαταρία του πόσες μέρες έχει αναμονή πρακτικά σε δίκτυο 2ης και σε δίκτυο 3ης γενιάς;

Και κάτι λίγο άσχετο,free mobile Tv από ΤΙΜ θα μπορέψω να δουλέψω στο κινητό αυτό;:worry:

Ευχαριστώ πολύ....:cool:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα 1:είχα κάνει ένα backup πριν 2 μέρες στον Η/Υ μου για να κάνω ένα update στο κινητό μου. Όλα καλά μέχρι εδώ. Όταν ξαναπροσπάθησα να κάνω επαναφορά των δεδομένων στο κινητό μου, η διαδικασία "κόλλαγε" στο 18% (τη στιγμή που πέρναγε τις επαφές) και έμενε εκεί. Σύνδεση μέσω καλωδίου (του παλιού που είχα και στο 6630). Έκδοση PC Suite 8.22.

 

Πρόβλημα 2:έκανα συγχρονισμό των επαφών του κινητού για να ενημερωθούν οι επαφές στο Outlook 2007. Αυτό ήταν! Διαλύθηκε το σύμπαν! Όλες οι επαφές εμφανίστηκαν στο Outlook και έλειπαν γράμματα από τα ονόματα, από τις σημειώσεις, ημερολόγιο κλπ. 300+ επαφές λάθος! Αν θυμάμαι καλά είχα κάνει συγχρονισμό στο Outlook 2007 με το προηγούμενο κινητό μου 6630, με το ίδιο Nokia PC Suite. Το έχει δει κανείς άλλος;

 

HELP!!! Ούτε backup, ούτε συγχρονισμός!!! :cry: :( :blink: :worry:

 

ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος ενός 6233 Vodafone και είμαι πολύ χαρούμενος και ικανοποιημένος από την πρώτη επαφή μαζί του! Φαίνεται πολύ αξιόπιστο και ανθεκτικό τηλέφωνο και δείχνει οτι θα αντέξει αρκετό καιρό! Και είναι και σχετικά φθηνό για αυτά που προσφέρει (πρέπει να είναι το πιο φθηνό 3G/UMTS της Φινλανδικής)! Παρατήρησα επίσης οτι είναι πολύ γρήγορο το menu του σε σχέση με άλλα S40 που είχα παλιότερα! Αστέρι είναι! Μπράβο στη ΝΟΚΙΑ! Η μοναδική απορία που μου δημιουργήθηκε προς το παρόν είναι αν μπορεί να αλλάξει η χρησιμότητα του πλαϊνού αριστερού πλήκτρου (σε μένα βγαίνει το menu του PTT μόλις το πατάω). Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν έχει ξανατεθεί το θέμα.

 

:w00t: :w00t:

Link to comment
Share on other sites

1. Δεν αλλαζει το η λειτουργια του πλαινου πληκτρου ΡΤΤ.

2. Υπαρχει και φθηνοτερο Nokia 3G, το 6151.

 

Σ' ευχαριστώ.

 

Και κάτι άλλο. Ποιά είναι η τελευταία έκδοση firmware; Έχω την [V 05.10 21-12-06 RM-145].

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την 5.10 με το pc suite και ολα οκ δεν πειραχτικε ουτε το θεμα που ειχα τιποτα εντελως.:D καλη φαση δεν θα παρακαλαμε τους τελιωμενους με τα νοκια κλαμπ για να κανουμε αναβαθμισει:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

1) Τι περιλαμβάνει η συσκευασία

2) Το τηλέφωνο από λήψη πως πάει; Μένω Βόλο και με ενδιαφέρει ιδιαίτερα κάτι τέτοιο μας και τα δίκτυα στην περιοχή δεν είναι ιδιαίτερα καλά :(

3) Το 6233 έχει επιλογή λειτουργίας μόνο σε δίκτυο 3ης γενιάς;

 

Καταρχήν δεν έχω ιδέα για τη μπαταρία, λίγες μέρες το έχω και ΄γω!

Η συσκευασία έχει φορτιστή, μπαταρία, hands-free, συσκευή, κάρτα μνήμης, manuals!

Απο λήψη πάει μια χαρά. Επιλέγεις εσύ αν θέλεις να δουλεύει μόνο 3G ή 3G και GSM μαζί!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δεν έχω ιδέα για τη μπαταρία, λίγες μέρες το έχω και ΄γω!

Η συσκευασία έχει φορτιστή, μπαταρία, hands-free, συσκευή, κάρτα μνήμης, manuals!

Απο λήψη πάει μια χαρά. Επιλέγεις εσύ αν θέλεις να δουλεύει μόνο 3G ή 3G και GSM μαζί!

 

Έχω πάθει πλάκα παιδιά! Ακόμα δεν το έχω φορτίσει! Το έχω 2 μέρες γεμάτες με το εργοστασιακό φόρτισμα (ήταν στη μέση όταν το έβγαλα από το κουτάκι του) και μόλις τώρα πήγε στην τελευταία γραμμούλα! Σκεφτείτε να "φάει" και πλήρη φόρτιση πόσο θα κρατήσει! Όσο για τη λήψη, στο σπίτι μου η Vodafone δεν έχει σήμα ούτε για πλάκα (μόνο στο παράθυρο κάνεις ακροβατικά για να στείλεις μήνυμα) και με το συγκεκριμένο τηλεφωνάκι έχω στο σαλόνι 3-4 γραμμούλες σήμα! Απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω την 4.70 και ειναι σχετικα μαι χαρα το κινητο, τι λετε να το αναβαθμισω ναι η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω την 4.70 και ειναι σχετικα μαι χαρα το κινητο, τι λετε να το αναβαθμισω ναι η οχι?

 

οτι δουλευει καλα δεν το πειραζουμε. Μπορει να το κάνεις αναβάθμιση και να σου βγάλει κανα πρόβλημα (την έχω πατήσει)

 

Συμφωνώ κι εγώ. Από τη στιγμή που δουλεύει καλά το μόνο που θα κερδίσεις είναι ταχύτητα στα μενού. Η επιλογή δική σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οκ μην το παρακανουμε. Σε γενικες γραμμες δεν εχει προβληματα και το μενου ταχυτατο. Μονο στο δικτυο 3G τα χανει λιγο και δεν πηγαινει σε GSM αν το επιλεξω, κατα τα αλλα ειναι μια χαρα. Εξαλλου ειναι το πιο ολοκληρωμενο κινητο που εχω δει ποτε και με στερεο ηχειακια. Γι αυτο κανει ακομα πωλησεις..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οκ μην το παρακανουμε. Σε γενικες γραμμες δεν εχει προβληματα και το μενου ταχυτατο. Μονο στο δικτυο 3G τα χανει λιγο και δεν πηγαινει σε GSM αν το επιλεξω, κατα τα αλλα ειναι μια χαρα. Εξαλλου ειναι το πιο ολοκληρωμενο κινητο που εχω δει ποτε και με στερεο ηχειακια. Γι αυτο κανει ακομα πωλησεις..

 

Αυτό που λες με τα stereo ηχειάκια κι εμένα μου έκανε φοβερή εντύπωση! Αφού σκέφτομαι να τα παρατήσω τα symbian για πάρτη του! Φοβερό τηλεφωνάκι, το έχω ερωτευτεί!

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται τυχαία, ούτε για στατιστικούς λόγους...Και φυσικά να το πας για αναβάθμιση...Είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου που μάλιστα για περιορισμένο χρονικό διάστημα είναι δωρεάν...Διαφορετικά σε ανύποπτους χρόνους θα συναντάς τα bugs μπροστά σου..

 

Καλησπέρα φίλοι μου!!

Μιά και γίνεται κουβέντα για τις αναβαθμίσεις,ξέρει κανείς για πόσο χρονικό διάστημα μετά την ημερομηνία αγοράς, μπορεί η Νόκια να σου αναβαθμίσει το τηλέφωνο ΔΩΡΕΑΝ???

Γιατί εγώ τό'χω από τον Σεπτέμβριο(αρχές) του 2006 και δεν το έχω αναβαθμίσει ποτέ αφού δεν μου δημιούργησε προβλήματα.....Νομίζω ότι "φοράω" ακόμα μάλλον την 3.70 version (ή 3.90 - δεν είμαι και πολύ σίγουρος-δεν έχω κοιτάξει.... Στην μπαταρία από πίσω δεν το γράφει???)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!

Μιά και γίνεται κουβέντα για τις αναβαθμίσεις,ξέρει κανείς για πόσο χρονικό διάστημα μετά την ημερομηνία αγοράς, μπορεί η Νόκια να σου αναβαθμίσει το τηλέφωνο ΔΩΡΕΑΝ???

Γιατί εγώ τό'χω από τον Σεπτέμβριο(αρχές) του 2006 και δεν το έχω αναβαθμίσει ποτέ αφού δεν μου δημιούργησε προβλήματα.....Νομίζω ότι "φοράω" ακόμα μάλλον την 3.70 version (ή 3.90 - δεν είμαι και πολύ σίγουρος-δεν έχω κοιτάξει.... Στην μπαταρία από πίσω δεν το γράφει???)

 

2 χρονια εχεις εγγυηση σε ολα τα νοκια αρα εισαι μεσα:) την version την βλεπεις αν πατησεις *#0000#:)

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου!!

Μιά και γίνεται κουβέντα για τις αναβαθμίσεις,ξέρει κανείς για πόσο χρονικό διάστημα μετά την ημερομηνία αγοράς, μπορεί η Νόκια να σου αναβαθμίσει το τηλέφωνο ΔΩΡΕΑΝ???

Γιατί εγώ τό'χω από τον Σεπτέμβριο(αρχές) του 2006 και δεν το έχω αναβαθμίσει ποτέ αφού δεν μου δημιούργησε προβλήματα.....Νομίζω ότι "φοράω" ακόμα μάλλον την 3.70 version (ή 3.90 - δεν είμαι και πολύ σίγουρος-δεν έχω κοιτάξει.... Στην μπαταρία από πίσω δεν το γράφει???)

Φίλε μου, η τελευταία αναβάθμιση η 5.10- όπως έχω ξαναγράψει- λύνει ένα σημαντικό πρόβλημα, εκτός των άλλων στο 6233, δηλ. όταν ακούς ράδιο να βλέπεις από την οθόνη αναμονής το πραγματικό όνομα του σταθμού όποτε αλλάζεις μνήμες σταθμών και όχι το αρχικό σταθερά.Τεστάρησέ το για να το καταλάβεις καλύτερα....Στην συνιστώ δε ανεπιφύλακτα...;)

 

Η ΝΟΚΙΑ τέλος στο αναβαθμίζει δωρεάν όσο διαρκεί και η εγγύηση δηλ. δύο χρόνια. Μετά πληρώνεις 15 Ευρώ για την αναβάθμιση. ;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω ΜΗΝ συνεχιστει αυτο .... :!:

Σαν μικρα παιδια κανετε :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πέντε εθιστικά και πανέμορφα παιχνίδια τα οποία είναι δοκιμασμένα και πλήρως συμβατά με το 6233.

Έτσι απλά θέλησα να τα μοιραστώ μαζί σας!!

 

 

Τα παιχνίδια είναι τα εξής:

 

1. Sonic the hedgehog
2. Spiderman
3. Tom and Jerry: Pinball Pursuit
4. Diner Dash
5. Rollercoaster Rush 3D

 

 

Κάντε κλίκ εδώ για να τα κατεβάσετε!

 

 

EDIT: Το ποστάρω εδώ γιατί όλα τα παιχνίδια για S40 δεν είναι συμβατά με το 6233 όπως έχω διαπιστώσει αλλά παρόλα αυτά αν χρειαστεί ας μεταφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί:) ,αλλά βρήκα ένα πολύ ωραίο site για θέματα,το http://www.ownskin.com με τεράστια βιβλιοθήκη θεμάτων σε σχέση με το zedge.net.;)
:love:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...