Jump to content

Αν γνωρίζετε, παρακαλώ απαντήστε.


Aisopos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρα από την όποια συμπίεση δεδομένων μου δίνει ο παροχέας ίντερνετ, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποιος άλλος τρόπος να επιτύχω ακόμα μεγαλύτερη συμπίεση δεδομένων, έτσι ώστε να διακινήται ακόμα λιγότερος όγκος πληροφορίας;

Έχω ογκοχρέωση βλέπετε και με καίει το θέμα :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από την όποια συμπίεση δεδομένων μου δίνει ο παροχέας ίντερνετ, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ή κάποιος άλλος τρόπος να επιτύχω ακόμα μεγαλύτερη συμπίεση δεδομένων, έτσι ώστε να διακινήται ακόμα λιγότερος όγκος πληροφορίας;

Έχω ογκοχρέωση βλέπετε και με καίει το θέμα :O

 

αν σε καίει το θέμα σταμάτα την ογκοχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την συμβουλή, αλλά δεν αφορά αυτό η ερώτησή μου.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To need for speed most wanted pou pira eixe ena arxio mesa simbiesmeno kai itan kati ligotero apo 605 kb!!! Otan to ekana unzip me to Winrar egine ena image arxio 1.5 GB!!! To ksero oti einai koufo alla mporo na sto steilo giana pistis!!!Min me rotisis pos to ekanan filos den ksero alla mporo na sto steilo na to deis kai monos sou!!!

Trello alla...

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξανακούσει αυτό, αλλά δεν θυμάμαι τι ακριβώς παιζόταν.

Πάντως δεν πρέπει να είναι για την περίπτωσή μου :)

Εγώ ψάχνω τρόπο για να γίνεται συμπίεση δεδομένων σε πραγματικό χρόνο κατά την σύνδεσή μου στο ίντερνετ. Μάλλον όμωε που δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

To need for speed most wanted pou pira eixe ena arxio mesa simbiesmeno kai itan kati ligotero apo 605 kb!!! Otan to ekana unzip me to Winrar egine ena image arxio 1.5 GB!!! To ksero oti einai koufo alla mporo na sto steilo giana pistis!!!Min me rotisis pos to ekanan filos den ksero alla mporo na sto steilo na to deis kai monos sou!!!

Trello alla...

Αυτό είτε ήταν fake είτε ήταν το fixed image (κρακ κατα κάποιο τρόπο) για να τρέξει το παιχνίδι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είτε ήταν fake είτε ήταν το fixed image (κρακ κατα κάποιο τρόπο) για να τρέξει το παιχνίδι.

Mallon pantos an to grapsis sto nero to cd os arxio opos einai 8a kapsi kanonika 1.5 GB!!! Eikonika 8a einai??

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον hostolis προκειται για ένα image ***** ακριβώς έτσι έχω και το Fifa06

@eon Μην είσαι τόσο δυσπιστος :):):)

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Mallon pantos an to grapsis sto nero to cd os arxio opos einai 8a kapsi kanonika 1.5 GB!!! Eikonika 8a einai??

Θα σπαταλήσεις ένα dvd που θα περιέχει μόνο τα χρήσιμα ας πούμε 500KB που θα είναι για την παράκαμψη της προατασίας του παιχνιδιδού, και το υπόλοιπο data θα είναι μόνο 1111 ή 00000. Γιαυτό και δέχεται τόση συμπίεση το αρχείο αυτό :wink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το Winrar είναι το καλύτερο που γνωρίζω για συμπίεση. Υπάρχει ένας συγκεκριμένος τρόπος με τον οποίο συμπιέζεις πάρα πολύ. Στην ουσία σπας το αρχείο σε πολλά μικρά συμπιεσμένα κομματάκια και τα ξανασυμπιέζεις όλα μαζί. Δεν ξέρω ακριβώς την τεχνική αλλά μπορείς να κάνεις ένα search στο google πχ. hard compression tutorial και θα βρεις σίγουρα αυτό που ψάχνεις ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

webz.gr

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Και όχι μόνο στο κατέβασμα, αλλά γενικότερα στην διακίνηση δεδομένων κατά την ώρα της σύνδεσης (in & out).
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα σύγχρονα προτόκολλα μεταφοράς δεδομένων περιέχουν αλγόριθμους συμπίεσης. Αν λοιπόν είναι δυνατόν να γίνει συμπίεση, αυτή γίνεται αυτόματα. Επομένως δύσκολα θα μπορέσεις να κάνεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...