Jump to content

Harry Potter: Βιβλία


billyavl
 Κοινοποίηση

Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;  

157 members have voted

  1. 1. Ποιο/α βιβλίο/α Harry Potter σας άρεσαν περισσότερο;

    • Ο ΧΠ και η φιλοσοφική λίθος
    • Ο ΧΠ και η κάμαρα με τα μυστικά
    • Ο ΧΠ και ο αιχμάλωτος του Αζκαμπάν
    • Ο ΧΠ και το Κύπελλο της φωτιάς
    • Ο ΧΠ και το Τάγμα του Φοίνικα
    • Ο ΧΠ και ο ημίαιμος πρίγκιπας
    • Ο ΧΠ και οι κλήροι του θανάτου
    • Διάβασα κάποιο και δε μου άρεσε καθόλου
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα και ούτε πρόκειται
    • Δεν έχω διαβάσει κανένα αλλά θα ήθελα να διαβάσω κάποιο


Recommended Posts

Εγώ νομίζω η καλύτερη ημερομηνία είναι 6/6/2006

*Πλάκα κάνω:lol:

 

Μακάρι να ήταν αυτή η ημερομηνία (η κάποια άλλη κοντινή) καθώς θα το είχαμε πιο γρήγορα στα χέρια μας :lol:

 

Πάντως ένα πολύ καλό θρίλερ (The Omen, όπως αναφέρεται παραπάνω) βγαίνει εκείνη την ημέρα ;)

 

Σίγουρα θα είναι Ιούλιο και μέχρι το Νοέμβριο θα υπάρχει στα ελληνικά.

 

Εγω θα πάρω την αγγλική έκδοση πάντως (όπως έκανα και με το 6ο άσχετα ότι μετά πήρα και την ελληνική)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 743
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μακάρι να ήταν αυτή η ημερομηνία (η κάποια άλλη κοντινή) καθώς θα το είχαμε πιο γρήγορα στα χέρια μας :lol:

 

Πάντως ένα πολύ καλό θρίλερ (δεν θυμάμαι όνομα) βγαίνει εκείνη την ημέρα ;)

 

Εγω θα πάρω την αγγλική έκδοση πάντως (όπως έκανα και με το 6ο άσχετα ότι μετά πήρα και την ελληνική)

 

Αυτό βγαίνει και το περιμένω πως και πως.

 

Εγώ κάνω τα αντίθετα. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΟΤ2: Πάντως οφείλω να πώ ότι έχει περάσει καιρός απο τη τελευταια κρίση θρησκοληψίας... :lol: ούτε ένα θέμα δεν έχω ακούσει στη tv ή σε κάποιον Χαρδαβέλα...

 

Νομιζεις φιλε μου οτι θα βγει καποιος στην τηλεοραση και θα σου φωναξει την αληθεια? Το πιστεψες ποτε?

Ψαξε μονος σου και ειμαι σιγουρος οτι θα την βρεις.

 

Δες τη βρηκα

Στις 17 Ιουλίου 2000 η Ρόουλινγκ δήλωσε στους "Τάιμς" του Λονδίνου: "Νομίζω ότι είναι τελείως βλακεία να διαμαρτύρονται για τα παιδικά βιβλία με το επιχείρημα ότι δελεάζουν τα παιδιά προς το σατανισμό. Έπρεπε να με επαινούν για αυτό! Τα βιβλία αυτά οδηγούν τα παιδιά να καταλάβουν ότι ο αδύναμος, μωρός Υιός του Θεού είναι μια επιζώσα απάτη, που θα ταπεινωθεί, όταν έλθει η βροχή της φωτιάς..."

Η ίδια δήλωσε ακόμη σε ραδιοφωνική συνέντευξη (The Diane Radio, October 20.1999): "...έκανα έρευνα σε πρακτικές μαγείας και παγανισμού, ώστε τα βιβλία μου να είναι πιο ρεαλιστικά".

 

*παρακαλω την nelly να μην σβησει το post οπως επραξε με το πρηγουμενο, αλλα εαν το κανει θελω του λογους που θα πρεπει να σβηστει.

 

:) :) :)

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις φιλε μου οτι θα βγει καποιος στην τηλεοραση και θα σου φωναξει την αληθεια? Το πιστεψες ποτε?

Ψαξε μονος σου και ειμαι σιγουρος οτι θα την βρεις.

 

Δες τη βρηκα

Στις 17 Ιουλίου 2000 η Ρόουλινγκ δήλωσε στους "Τάιμς" του Λονδίνου: "Νομίζω ότι είναι τελείως βλακεία να διαμαρτύρονται για τα παιδικά βιβλία με το επιχείρημα ότι δελεάζουν τα παιδιά προς το σατανισμό. Έπρεπε να με επαινούν για αυτό! Τα βιβλία αυτά οδηγούν τα παιδιά να καταλάβουν ότι ο αδύναμος, μωρός Υιός του Θεού είναι μια επιζώσα απάτη, που θα ταπεινωθεί, όταν έλθει η βροχή της φωτιάς..."

Η ίδια δήλωσε ακόμη σε ραδιοφωνική συνέντευξη (The Diane Radio, October 20.1999): "...έκανα έρευνα σε πρακτικές μαγείας και παγανισμού, ώστε τα βιβλία μου να είναι πιο ρεαλιστικά".

 

*παρακαλω την nelly να μην σβησει το post οπως επραξε με το πρηγουμενο, αλλα εαν το κανει θελω του λογους που θα πρεπει να σβηστει.

 

:) :) :)

 

Χρηστέ μου ! Δλδ έλεος ! Φτάνει πιά !

 

Τουλάχιστον δώσε μας τις πηγές σου ! Και έψαξα τα αρχεία των times και δεν βρήκα κάτι σχετικό...

 

και απότι είδα αυτό το κείμενο το πήρες απο το http://neodynamiko.gr/

 

α δείτε και αυτό http://66.249.93.104/search?q=cache:Wt_7-mfVKloJ:www.neodynamiko.gr/forum/posting.php%3Fmode%3Dreply%26t%3D3%26sid%3D7ba29cf608dca703f3ea6c442707d842+%22%CE%A3%CF%84%CE%B9%CF%82+17+%CE%99%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%AF%CE%BF%CF%85+2000+%CE%B7+%CE%A1%CF%8C%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BD%CE%B3%CE%BA+%CE%B4%CE%AE%CE%BB%CF%89%CF%83%CE%B5+%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82%22&hl=el&gl=gr&ct=clnk&cd=1

Link to comment
Share on other sites

Χρηστέ μου ! Δλδ έλεος ! Φτάνει πιά !

 

Τουλάχιστον δώσε μας τις πηγές σου ! Και έψαξα τα αρχεία των times και δεν βρήκα κάτι σχετικό...

http://www.neodynamiko.gr/forum/viewtopic.php?t=3

 

*Δεν μου απαντησες στις ερωτησεις μου.

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σε ενημερωσω καλε μου billyavl οτι και στην μαγεια υπαρχουν καποιοι νομοι που δεν πρεπει να τους καταπατουν. Αυτοι που τους καταπατουν ειναι οι μαυροι μαγοι.

 

Ενας νομος ειναι οτι δεν πρεπει να ελεγχεις την ελευθερη τους βουληση του αλλου. Για πες μου ο harry καταπατει αυτον το νομο?

 

*περιμενω απαντηση στην ερωτηση μου

 

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

http://www.neodynamiko.gr/forum/viewtopic.php?t=3

 

*Δεν μου απαντησες στις ερωτησεις μου.

 

Δε με ρώτησες κάτι

 

Θέλω όμως εγώ να σε ρωτήσω κάτι. Εχεις διαβάσει τα βιβλία ? Αντι λοιπόν να ψάχνεις όλη μέρα στο νετ αρθρα κατα του ΗΡ διάβασε τα βιβλία εσύ και σχημάτησε τη δική σου άποψη και να μη χρησιμοποιείς προπαγανδιστικές απόψεις απο μανιακούς.

 

Α κάτι που διάβασα στο λινκ που έδωσες

Πρόκειται για πέντε μέχρι στιγμής βιβλία και δύο κινηματογραφικές ταινίες υπέρ παραγωγές ($120.000,000), βασισμένες με απόλυτη ακρίβεια στα εν λόγω βιβλία. Είναι χαρακτηριστική η συμφωνία που έκανε η συγγραφέας με τη "Warner".

"Εάν δεν είναι όπως το θέλω εγώ το έργο, πιστό στο πνεύμα των βιβλίων μου, δε βγαίνει στις αίθουσες!!!" Έτσι, ο σκηνοθέτης και κάθε ηθοποιός, που έλαβε μέρος στην ταινία, "πέρασε από το κόσκινο" της δασκάλας Τζόαν Ρόουλινγκ.

 

Αυτό δεν ισχύει καθώς η warner αγόρασε τα δικαιώματα για μεταφορά στη μεγάλη οθόνη όταν πρωτοβγήκε το βιβλίο (ασχετα ότι έφτιαξε τις ταινίες αργότερα) και επίσης τα αγόρασε πολύ φτηνα. Επίσης πρέπει να τονίσω ότι όλα τα δικαιώματα για τα προιόντα (κούπεσ ημερολόγια κτλ κτλ) τα έχει η warner αλλα για τα βιβλία τα έχει η Rowling και η εκδοτική της εταιρία.

Επίσης πρέπει να σου πω ότι το θέμα όσον αναφορά τα δικαιώματα κτλ το έχω ψάξει πάρα πολύ. Αντίθετα με εσένα και δε βασίζομαι σε προπαγανδιστικά ποστ απο ένα μόνο φόρουμ....

 

Ενας νομος ειναι οτι δεν πρεπει να ελεγχεις την ελευθερη τους βουληση του αλλου. Για πες μου ο harry καταπατει αυτον το νομο?

Όχι δε γίνεται κάτι τέτοιο... αλλα κάτσε διάβασε το ρημάδι το βιβλίο και βγάλε μετά συμπεράσματα.

 

 

και μόλις συνηδητοποίησα ότι αυτή η κουβέντα μπορεί να τραβήξει πολύ...

 

α νέλυ... μη σβήσεις πάλι ποστς... δεν είμαστε οφ τόπικ... και πιστεύω ότι κάνουμε μια ιδιαίτερα επικοδομιτική συζήτηση (και μάλιστα πολιτισμένη);)

Link to comment
Share on other sites

Ακουσα πως το 7ο βγαίνει στις 7/7/2007... δε ξέρω όμως αν ισχύει αλλα αν ισχυει θα είναι μια παρα πολύ καλή ημερομηνία :p

 

 

ΑΝ ΒΓΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΑΦΟΥ ΤΟ 7 ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΙΚΟς ΑΡΙΘΜΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :p

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΒΓΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΑΦΟΥ ΤΟ 7 ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΙΚΟς ΑΡΙΘΜΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :p

 

Εχεις απολυτο δικαιο, οπως υπαρχουν και αλλοι αριθμοι

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ παιδι μου εχεις χοντρο κολλημα...οι αλλοι φταιτε που του απαντατε παντως...:ninja:

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΒΓΕΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΥΜΒΟΛΙΚΟ ΑΦΟΥ ΤΟ 7 ΕΙΝΑΙ Ο ΜΑΓΙΚΟς ΑΡΙΘΜΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) :) :) :p

Ναι ε ? Αυτό δεν το ήξερα... εγώ το θεώρησα συμβολικό γιατί είναι το 7ο βιβλίο και βγαίνει στις 7/7/07... το θεώρησα ενδιαφέρον

Καλα εσυ παιδι μου εχεις χοντρο κολλημα...οι αλλοι φταιτε που του απαντατε παντως...:ninja:

Καλά κάνουμε γιατί ξεκαθαρίζουμε τη θέση μας και προσπαθούμε να εκφράσουμε τη γνώμη μας χωρίς να την επιβάλουμε;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ παιδι μου εχεις χοντρο κολλημα...οι αλλοι φταιτε που του απαντατε παντως...:ninja:

 

 

Ποιος εχει κολλημα δεν καταλαβα???????????????:O :O

Link to comment
Share on other sites

Δε με ρώτησες κάτι

 

Θέλω όμως εγώ να σε ρωτήσω κάτι. Εχεις διαβάσει τα βιβλία ? Αντι λοιπόν να ψάχνεις όλη μέρα στο νετ αρθρα κατα του ΗΡ διάβασε τα βιβλία εσύ και σχημάτησε τη δική σου άποψη και να μη χρησιμοποιείς προπαγανδιστικές απόψεις απο μανιακούς.

 

Α κάτι που διάβασα στο λινκ που έδωσες

 

 

Αυτό δεν ισχύει καθώς η warner αγόρασε τα δικαιώματα για μεταφορά στη μεγάλη οθόνη όταν πρωτοβγήκε το βιβλίο (ασχετα ότι έφτιαξε τις ταινίες αργότερα) και επίσης τα αγόρασε πολύ φτηνα. Επίσης πρέπει να τονίσω ότι όλα τα δικαιώματα για τα προιόντα (κούπεσ ημερολόγια κτλ κτλ) τα έχει η warner αλλα για τα βιβλία τα έχει η Rowling και η εκδοτική της εταιρία.

Επίσης πρέπει να σου πω ότι το θέμα όσον αναφορά τα δικαιώματα κτλ το έχω ψάξει πάρα πολύ. Αντίθετα με εσένα και δε βασίζομαι σε προπαγανδιστικά ποστ απο ένα μόνο φόρουμ....

 

 

Όχι δε γίνεται κάτι τέτοιο... αλλα κάτσε διάβασε το ρημάδι το βιβλίο και βγάλε μετά συμπεράσματα.

 

 

και μόλις συνηδητοποίησα ότι αυτή η κουβέντα μπορεί να τραβήξει πολύ...

 

α νέλυ... μη σβήσεις πάλι ποστς... δεν είμαστε οφ τόπικ... και πιστεύω ότι κάνουμε μια ιδιαίτερα επικοδομιτική συζήτηση (και μάλιστα πολιτισμένη);)

 

Εχω διαβασει καποια βιβλια οχι ολα.

 

Σου ειχα κανει τις ερωτησεις σε αλλο post μου:

Νομιζεις φιλε μου οτι θα βγει καποιος στην τηλεοραση και θα σου φωναξει την αληθεια? Το πιστεψες ποτε?

Ψαξε μονος σου και ειμαι σιγουρος οτι θα την βρεις.

 

Εγω δεν ειπα οτι συμφωνω με τα λεγομενα της σελιδας απλα καποιο σημειο απο τα γραφομενα τα περασα εδω.

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτο το προηγομενο post μου:

 

Θα ηθελα να σε ενημερωσω καλε μου billyavl οτι και στην μαγεια υπαρχουν καποιοι νομοι που δεν πρεπει να τους καταπατουν. Αυτοι που τους καταπατουν ειναι οι μαυροι μαγοι.

 

Ενας νομος ειναι οτι δεν πρεπει να ελεγχεις την ελευθερη τους βουληση του αλλου. Για πες μου ο harry καταπατει αυτον το νομο?

 

*περιμενω απαντηση στην ερωτηση μου

 

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου Th3_Rock_is_here γιατι δεν λες και εσυ την γνωμη σου?

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει καποια βιβλια οχι ολα.

 

Σου ειχα κανει τις ερωτησεις σε αλλο post μου:

Νομιζεις φιλε μου οτι θα βγει καποιος στην τηλεοραση και θα σου φωναξει την αληθεια? Το πιστεψες ποτε?

Ψαξε μονος σου και ειμαι σιγουρος οτι θα την βρεις.

 

Εγω δεν ειπα οτι συμφωνω με τα λεγομενα της σελιδας απλα καποιο σημειο απο τα γραφομενα τα περασα εδω.

 

Δε περιμένω κάποιον απο την τηλεόραση να μου φωνάξει την αλήθεια, την αλήθεια τη βγάζω μόνος μου και δε χρειάζομαι ούτε εσένα ούτε κάποιο αθλιο της τηλεόρασης που προσπαθεί να κερδίσει απο τη διασημότητα του βιβλίου (γιατί και αυτό έκανε και ο Χαρδαβέλας, μέχρι και εγω έκατσα και είδα λίγο)

 

edit

απάντησα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1335330#post1335330

Link to comment
Share on other sites

Καλα εσυ παιδι μου εχεις χοντρο κολλημα...οι αλλοι φταιτε που του απαντατε παντως...:ninja:

 

Δεν μπορω να καταλαβω το προβλημα σου.

Θα ηταν χαρα μου να συμμετεχεις στην συζητηση.

:) :) :)

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε γίνεται κάτι τέτοιο... αλλα κάτσε διάβασε το ρημάδι το βιβλίο και βγάλε μετά συμπεράσματα.

 

και μόλις συνηδητοποίησα ότι αυτή η κουβέντα μπορεί να τραβήξει πολύ...

 

Νομιζω οτι λες ψεματα, ξανασκεψου σε παρακαλω.

Πραγματικα πιστευεις οτι ο harry δεν καταπατα αυτον τον νομο?

Και οι αλλοι να πουν την γνωμη τους ελευθερα αλλα παντα με σεβασμο.

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι λες ψεματα, ξανασκεψου σε παρακαλω.

Πραγματικα πιστευεις οτι ο harry δεν καταπατα αυτον τον νομο?

Και οι αλλοι να πουν την γνωμη τους ελευθερα αλλα παντα με σεβασμο.

 

 

Παιδια η αληθεια ειναι οτι ο ΗΡ καταπατα αυτον τον νομο που ανεφερες και αλλους εκατονταδες του Hogwards ειναι σαν να ψαχνει το κινδυνο............................................Εγω απορω που ο DD παντα τον:!: βοηθα :!: και ας εχει ''διαλυσει''το hogwards...........................

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι λες ψεματα, ξανασκεψου σε παρακαλω.

Πραγματικα πιστευεις οτι ο harry δεν καταπατα αυτον τον νομο?

Και οι αλλοι να πουν την γνωμη τους ελευθερα αλλα παντα με σεβασμο.

 

Όχι δεν το κάνει και επιμένω. Εγώ πάλι πιστεύω ότι εσύ λές ψέματα όσον αναφορά τα βιβλία που έχεις διαβάσει.

 

Ο μόνος τρόπος σύμφωνα με τα βιβλία για να επηρεάσεις την ελεύθερη βούληση του ανθρώπου είναι να χρησιμοποιήσεις μια Ασυγχώρητη Κατάρα, την Εξουσιαστική. Ο ΧΠ δεν έχει τη δύναμη να τη χρησιμοποιησει αλλα και να την είχε πάλι δε θα το έκανε, γιατί πολύ απλά είναι ασυγχώρητη. Αντίθετα, ο μεγάλος κακός της υπόθεσης, ο Βολντερμορτ, τη χρησιμοποιούσε κατα κόρον. Αλλα είπαμε, αν είχες διαβάσει τουλάχιστον το 3ο βιβλίο(η το 4ο, η το 5, η το 6ο) της σειράς θα το ήξερες... αλλα προφανώς δεν το έχεις κάνει.

 

Εως τώρα δεν μας έχεις πει τη δική σου άποψη για τα βιβλία (αν και είναι προφανές τι άποψη έχεις) παρα μόνο μας δίνεις αποσπάσματα απο άλλα sites. Η ερωτηση μου λοιπόν είναι: Ποια βιβλία έχεις διαβάσει, αν σου άρεσαν σαν υπόθεση, αν σου άρεσε η γραφή τους, αν σε έκαναν να θες να διαβάσεις την επόμενη σελίδα και αν γενικότερα σου άφησαν μια καλή αίσθηση.

 

Σημ: μια απο τις αρετές μου είναι ότι είμαι ιδιαίτερα υπομονετικός, έτσι μπορώ να συνεχίσω με τις ώρες αυτή τη κουβέντα και να αντικρούω τα "επιχειρηματα" σου...

Link to comment
Share on other sites

Οι παραβάσεις και η τήρηση των Νόμων τιμωρούνται ή τιμάται με τον Νόμο Των Τριών:

Ότι δίνεις, γυρίζει σε σένα 3 φορές πιο δυνατό

και όλοι λαμβάνουν ότι τους αξίζει

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Οι παραβάσεις και η τήρηση των Νόμων τιμωρούνται ή τιμάται με τον Νόμο Των Τριών:

Ότι δίνεις, γυρίζει σε σένα 3 φορές πιο δυνατό

και όλοι λαμβάνουν ότι τους αξίζει

Ορίστε ? :blink: Αυτό τώρα τι σημαίνει... ? Ποιος είναι ο νόμος των τριών ? (Μήπως αναφέρεσαι στα μαθηματικά ?:lol: εγώ τουλάχιστον αυτό ξέρω)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι κατανοητο.

Νομος των τριων:

Ότι δίνεις, γυρίζει σε σένα 3 φορές πιο δυνατo και όλοι λαμβάνουν ότι τους αξίζει

 

Οχι δεν αναφερομαι στα μαθηματικα, δεν πιστευα οτι θα τον γνωριζεις και για αυτο το λογο τον εγραψα

Symbian OS - the mobile operating system

 

Επισκεφτήτε και γίνετε μέλος στο club μου εδώ

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το κάνει και επιμένω. Εγώ πάλι πιστεύω ότι εσύ λές ψέματα όσον αναφορά τα βιβλία που έχεις διαβάσει.

 

Ο μόνος τρόπος σύμφωνα με τα βιβλία για να επηρεάσεις την ελεύθερη βούληση του ανθρώπου είναι να χρησιμοποιήσεις μια Ασυγχώρητη Κατάρα, την Εξουσιαστική. Ο ΧΠ δεν έχει τη δύναμη να τη χρησιμοποιησει αλλα και να την είχε πάλι δε θα το έκανε, γιατί πολύ απλά είναι ασυγχώρητη. Αντίθετα, ο μεγάλος κακός της υπόθεσης, ο Βολντερμορτ, τη χρησιμοποιούσε κατα κόρον. Αλλα είπαμε, αν είχες διαβάσει τουλάχιστον το 3ο βιβλίο(η το 4ο, η το 5, η το 6ο) της σειράς θα το ήξερες... αλλα προφανώς δεν το έχεις κάνει.

 

Εως τώρα δεν μας έχεις πει τη δική σου άποψη για τα βιβλία (αν και είναι προφανές τι άποψη έχεις) παρα μόνο μας δίνεις αποσπάσματα απο άλλα sites. Η ερωτηση μου λοιπόν είναι: Ποια βιβλία έχεις διαβάσει, αν σου άρεσαν σαν υπόθεση, αν σου άρεσε η γραφή τους, αν σε έκαναν να θες να διαβάσεις την επόμενη σελίδα και αν γενικότερα σου άφησαν μια καλή αίσθηση.

 

Σημ: μια απο τις αρετές μου είναι ότι είμαι ιδιαίτερα υπομονετικός, έτσι μπορώ να συνεχίσω με τις ώρες αυτή τη κουβέντα και να αντικρούω τα "επιχειρηματα" σου...

 

 

Εδω εχεις ενα point αφου σαν χαζος προσπαθουσε στο τελευταιο βιβλιο να αντιμετωπισει τον τρεχαμενο Sneip ΜΕ Τον αφοπλισμο:) :) :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχεις ενα point αφου σαν χαζος προσπαθουσε στο τελευταιο βιβλιο να αντιμετωπισει τον τρεχαμενο Sneip ΜΕ Τον αφοπλισμο:) :) :) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Κοίτα, ισχυρογνώμων είμαι... αλλα ποτέ δεν υποστηρίζω κάτι το οποίο ξέρω ότι έχω άδικο και είμαι λάθος. Θέλω να πιστεύω πως όσες απαντήσεις έχω δώσει στο θέμα συντελούν σε μια καλή συζήτηση.

 

α φαντομά, ακόμα δεν εχω καταλάβει το νόμο των 3ων... (διδάσκεται στην εκκλησία ?)

 

άλλη με ερώτηση μου: με όλα αυτά τα κείμενα που παραθέτεις ταυτίζεσαι ?

 

και επίσης δεν απάντησες στη δική μου ερώτηση.:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...