Jump to content

[temp lock] Καταστήματα Wind: Είστε ευχαριστημένοι;


billakosss
 Κοινοποίηση

Καταστήματα WIND: Είστε ευχαριστημένοι;  

372 members have voted

  1. 1. Καταστήματα WIND: Είστε ευχαριστημένοι;

    • Ναι
      188
    • Όχι
      152
    • Εξυπηρετούμαι από άλλα καταστήματα...
      32


Recommended Posts

Μολις τους εστειλα και γω email γι το 3g...Ελπιζω να παρω απαντηση..Παντως ρε παιδια στο καταστημα της στην πολη μου ολα λειτουργουν τελεια..Το προβλημα ειναι σε ελαχιστα καταστηματα της ΤΙΜ..Οπως και των αλλων εταιριων...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 546
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μωρέ μια χαρά είναι γενικά αλλά όπως φαίνεται ο νέος ιδιοκτήτης θα πρέπει να τους σφίξει λιγάκι τα λουριά γιατί ορισμένοι υπάλληλοι κάπως την είδαν και την έχουν ψωνίσει (σε καταστήματα και εξυπηρέτηση μιλάμε τώρα).
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου φιλε..!Ορισμενοι την εχουν δει καπως..Και πρεπει να παρουν συντομα δρομο..Βασικα γι εμενα το μεγαλυτερο προβλημα βρισκεται στο 1260..Yπαρχουν καποιοι εντελως αρχαριοι που δεν γνωριζουν τιποτα και προσπαθουν να βγαλουν τον πελατη τρελο..Ειδικοτερα απο τις γυναικες υπαλληλους!
Link to comment
Share on other sites

Στανταρ στον ΓΕΡΜΑΝΟ πηγε.Το κανει εδω και καιρο..Αναλογο περιστατικο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=166207

 

Κι όμως επιμένω. Πήγε στο κατάστημα της ΤΙΜ, και θα ρωτήσω κιόλας με ποιόν υπάλληλο μίλησε!

Link to comment
Share on other sites

...αν το συμφερον του πελατη ηταν να παει στην Cosmote τοτε μια χαρα εκανε το καταστημα της ΤΙΜ :) (το συγκεκριμενο απο οτι γνωριζω ειναι franchise).....

ε δεν νομιζω οτι ειναι και το σωστοτερο...

H TIM δεν είναι δυνατόν αλλά οι υπάλληλοί της μια χαρά μπορούν... Ειδικά αμα έχουν και τα νεύρα τους...

τι σημαινει εχουν νευρα?? η δουλεια τους ποια ειναι?:rolleyes:

 

Έχουν και προσωπικά προβλήματα βρε παιδιά! :rolleyes: Άνθρωποι είναι. Αμα βαριούνται να μιλήσουν τους ξαποστέλνουν σε άλλα μαγαζιά...

Εκτός βέβαια αν ήταν τόσο καλός υπάλληλος που είδε ότι με τα νέα προγράμματα της ΤΙΜ "είναι καλύτερα να πας στην COSMOTE, είναι καλύτερα να είσαι μπροστά" -γεγονός που ισχύει κιόλας- οπότε και να το πρότεινε... ;)

υπαρχουν διαφορα προγραμματα που μπορει να προτεινει ενας υπαλληλος ΤΙΜ εφοσον ξερει τι παρεχει η εταιρια ετσι?

αν δεν γνωριζει τι γινεται γυρω του..ο πελατης παει και απο μονος του σε αλλο καταστημα χωρις να του πει ο υπαλληλος;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει εχουν νευρα?? η δουλεια τους ποια ειναι?:rolleyes:

Σωστά! Η δουλειά τους είναι να έχουν νεύρα και να διώχνουν κόσμο στην Vodafone (ας πούμε)... Τρομερός επαγγελματισμός. :lol:

υπαρχουν διαφορα προγραμματα που μπορει να προτεινει ενας υπαλληλος ΤΙΜ εφοσον ξερει τι παρεχει η εταιρια ετσι?

αν δεν γνωριζει τι γινεται γυρω του..ο πελατης παει και απο μονος του σε αλλο καταστημα χωρις να του πει ο υπαλληλος;)

Ένας υπάλληλος Vodafone; :lol:

Άσε που ο συγκεκριμένος υπάλληλος μάλλον παραήξερε τι γίνεται γύρω του και γι αυτό τον έστειλε και στην COSMOTE! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο όλο αυτό. Αν ήταν σε Γερμανό θα το καταλάβαινα, είναι γνωστό πως πλέον η αλυσίδα προωθεί μόνο τα προιόντα της Cosmote και κακώς η ΤΙΜ παρέμεινε τόσο καιρό, έπρεπε να διακόψει τη συνεργασία άμεσα όπως έκανε η Vodafone. Αλλά για κατάστημα ΤΙΜ? Απλώς απαράδεκτος ο υπάλληλος... Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι ο υπάλληλος τα βρόντηξε με τον ιδιοκτήτη (μιας και πρόκειται για franchise) αποφάσισε να σαμποτάρει τις πωλήσεις του καταστήματος, περιμένοντας ίσως απόλυση και αποζημίωση (έχω ακούσει παρόμοια περιπτωση στο Γερμανό όπου έδιωχνε υπάλληλος πελάτες και τους έστελνε στη Vodafone).

 

πάντως καλό θα είναι σε τέτοιες περιπτώσεις ο πελάτης να επικοινωνεί άμεσα με την εξυπηρέτηση πελατών (1260) ή μέσω e-mail ώστε να κατγράφεται το παράπονο και να γνωρίζει την κατάσταση η εταιρεία. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για όποιον αμφισβητεί γιατί κι εγώ δυσκολεύομαι να πειστώ αύριο το παιδί θα πάει να παραλάβει κι άλλη μια SIM που του την γύρισαν με φορητότητα από TIM σε COSMOTE! Θα πάω μαζί κι ελπίζω να τραβήξω κανένα βιντεάκι. Πάντως μου είπε ότι 2 κοπέλες τον εξυπηρέτησαν και είπαν και οι 2 τα ίδια πράγματα... Όποιος θέλει το κατάστημα είναι αυτό. Ας περάσει για καμιά αναβάθμιση...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το κατάστημα είναι αυτό. Ας περάσει για καμιά αναβάθμιση...

Εντάξει το ότι έγινε μια φορά δεν σημαίνει ότι θα το κάνουν και συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδία για όποιον αμφισβητεί γιατί κι εγώ δυσκολεύομαι να πειστώ αύριο το παιδί θα πάει να παραλάβει κι άλλη μια SIM που του την γύρισαν με φορητότητα από TIM σε COSMOTE! Θα πάω μαζί κι ελπίζω να τραβήξω κανένα βιντεάκι. Πάντως μου είπε ότι 2 κοπέλες τον εξυπηρέτησαν και είπαν και οι 2 τα ίδια πράγματα... Όποιος θέλει το κατάστημα είναι αυτό. Ας περάσει για καμιά αναβάθμιση...

κατσε κατσε,δηλαδη θες να πεις οτι το καταστημα ΤΙΜ,ανελαβε ολη την διαδικασια φορητοτητας απο ΤΙΜ σε κοσμοτε???

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω την διαδικασια της φορητοτητας την αναλαμβανει εξολοκληρου το δικτυο στο οποιο προκειται να μετακομισεις και οχι αυτο που ανηκεις τωρα..Λιγο παραξενα μου ακουγονται ολα αυτα!
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω την διαδικασια της φορητοτητας την αναλαμβανει εξολοκληρου το δικτυο στο οποιο προκειται να μετακομισεις και οχι αυτο που ανηκεις τωρα..Λιγο παραξενα μου ακουγονται ολα αυτα!

 

...μαλλον ο τυπος συνεργαζεται και με κοσμοτε...και πιθανον να εχει και αλλο καταστημα....;)

 

..τωρα billakosss ο καθε ενας οπως το βλεπει...για μενα το σωστοτερο ειναι ΠΑΝΤΑ το συμφερον του πελατη....αν...λεω αν...το συμφερον του πελατη ηταν η κοσμο...καλα εκανε το καταστημα και μπραβο του....:)

 

...θα συμφωνησω μαζι σου, μονο σε περιπτωση που δεν ξερουν οι υπαλληλοι τη τους γινεται και στελνουν τον πελατη σε αλλο δικτυο για δικους τους λογους...:confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,ειπαμε το συμφερον του πελατη κοιταμε,αλλα οχι και μεσα στο ιδιο μαγαζι του χ,ψ ιδιοκτητη να πουλας ανταγωνιστικα προιοντα. ελεος!

και φιλε μου HEO δεν νομιζω αν εισαι Ελ.επαγγελματιας να πληρωνεις εναν υπαλληλο για να πουλαει μακαρονια μισκο κι αυτος απο πισω να πουλαει μακαρονια στελλα. λογικο ειναι? ασχετα αν το καλυτερο για τον πελατη ειναι η "στελλα".

συγνωμη για την παρεμβαση,αλλα εγω το θεωρω αδικια και απληστια,να δαγκωνεις το χερι που σε πληρωνει.

 

αλλα εχω μια υπονεια οτι το ολο θεμα ειναι μουφα,κατι αλλο κρυβετε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κατσε κατσε,δηλαδη θες να πεις οτι το καταστημα ΤΙΜ,ανελαβε ολη την διαδικασια φορητοτητας απο ΤΙΜ σε κοσμοτε???

 

Ναι, αυτό θέλω να πω και πως αύριο θα πάει να παραλάβει την κάρτα της Cosmote από το κατάστημα TIM και θα πάω κι εγώ μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα ΤΙΜ Πετρούπολης:

25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 138

Κατάστημα Γερμανός Πετρούπολης:

25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 135

 

Μάλλον ο φίλος σου δεν έκανε τον κόπο να κοιτάξει σε τι κατάστημα μπαίνει, είδε κινητά στη βιτρίνα και μπήκε... στο Γερμανό. Ζήτησε την αναβάθμιση και αυτοί του έκαναν φορητότητα. Έβγαλαν λοιπόν μερικοί τα συμεράσματα:

H TIM δεν είναι δυνατόν αλλά οι υπάλληλοί της μια χαρά μπορούν... Ειδικά αμα έχουν και τα νεύρα τους...

Ενταξει σιγουρα ολοι οι υπαλληλοι της ΤΙΜ δεν ειναι και οι πλεον αξιοπιστοι...Ομως οχι να φτασουν στο σημειο να διωχνουν τους πελατες της ιδιας της εταιριας τους και να τους στρεφουν προς τον ανταγωνισμο...Σκοπος τους ειναι μονο οι προσελκυση πελατων για την εταιρια και η οσο καλυτερη εξυπηρετηση τους...Αν το εκαναν αυτο..Τι να πω..Μπραβο τους!!

Έχουν και προσωπικά προβλήματα βρε παιδιά! :rolleyes: Άνθρωποι είναι. Αμα βαριούνται να μιλήσουν τους ξαποστέλνουν σε άλλα μαγαζιά...

Εκτός βέβαια αν ήταν τόσο καλός υπάλληλος που είδε ότι με τα νέα προγράμματα της ΤΙΜ "είναι καλύτερα να πας στην COSMOTE, είναι καλύτερα να είσαι μπροστά" -γεγονός που ισχύει κιόλας- οπότε και να το πρότεινε... ;)

Μωρέ μια χαρά είναι γενικά αλλά όπως φαίνεται ο νέος ιδιοκτήτης θα πρέπει να τους σφίξει λιγάκι τα λουριά γιατί ορισμένοι υπάλληλοι κάπως την είδαν και την έχουν ψωνίσει (σε καταστήματα και εξυπηρέτηση μιλάμε τώρα).

 

Δεν βλέπουμε που μπαίνουμε και χωρίς να ξέρουμε τι μας γίνεται, αρχίζουμε και κατακρίνουμε :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα ΤΙΜ Πετρούπολης:

25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 138

Κατάστημα Γερμανός Πετρούπολης:

25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 135

 

Μάλλον ο φίλος σου δεν έκανε τον κόπο να κοιτάξει σε τι κατάστημα μπαίνει, είδε κινητά στη βιτρίνα και μπήκε... στο Γερμανό. Ζήτησε την αναβάθμιση και αυτοί του έκαναν φορητότητα. Έβγαλαν λοιπόν μερικοί τα συμεράσματα:

 

 

 

 

 

Δεν βλέπουμε που μπαίνουμε και χωρίς να ξέρουμε τι μας γίνεται, αρχίζουμε και κατακρίνουμε :rolleyes:

να σου πω και κατι? καθολου παραξενο να εγινε κι αυτο ομως...καταλαβαινεις που το παω..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

να σου πω και κατι? καθολου παραξενο να εγινε κι αυτο ομως...καταλαβαινεις που το παω..

Αντιθέτως το βρίσκω απίθανο. Ακόμη και να έχει ο ίδιος τα δύο καταστήματα, δεν πιστεύω να το ρίσκαρε. Μπορεί να του κλείσουν και το κατάστημα για κάτι τέτοιο...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

κοιτα,το ενα σκηνικο ειναι να εγινε μπερδεμα με τον γερμανο και σου λεει τι να παρεις επιδοτηση...κατσε εδω με φορητοτητα οπως θα εκανε ο καθε νοημον πωλητης.

το αλλο ειναι οτι απο διαφορα αλλα Πετρο..........

ας μας το επιβεβαιωσει και ο φιλος μας αυριο να μας πει οτι ηταν απο Γερμανο να τελειωσει η παρεξηγηση,νομιζω δωσαμε αρκετη διασταση στο θεμα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Κατάστημα ΤΙΜ Πετρούπολης:

25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 138

Κατάστημα Γερμανός Πετρούπολης:

25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 135

 

...επειδη το πατρικο μου ειναι εκει κοντα...αν δεν με απατα η μνημη μου...τα καταστηματα μπορει να φαινονται οτι ειναι κοντα....135-138...αλλα δεν ειναι...εχουν καπου >100 μετρα αποσταση...σε αντιθετες μεριες του δρομου...

 

...μου φαινεται πολυ δσυκολο ενας ενηλικας να μπερδευει ενα καταστημα ΤΙΜ με τον Γερμανο....:p

 

βεβαια ...εικασιες κανουμε φιλε billakosss...αλλα ολα αυτα δεν νομιζω οτι εγιναν ερημην του ιδιοκτητη....οποτε δεν δαγκωνεις το χερι που σε ταιζει...;)

 

....τεσπα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

...μου φαινεται πολυ δσυκολο ενας ενηλικας να μπερδευει ενα καταστημα ΤΙΜ με τον Γερμανο....:p

 

Κι όμως, επειδή το έχω δει να συμβαίνει 5-6 φορές την ημέρα, επί μήνες, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο στον κόσμο τους είναι πολλοί ενήλικες :p Έχω δει πάρα πολλούς ενήλικες να μπαίνουν σε κατάστημα ΤΙΜ που βρίσκεται σχετικά κοντά σε Γερμανό για να πληρώσουν Tellas, να βάλουν μπαταρία στο ρολόι αλλά και όχι μόνο! Στο συγκεκριμένο κατάτημα έχουν ζητήσει σιρόπι για το βήχα, ρολά για τα μαλιά, ξυριστικές μηχανές... Όχι στη συχνότητα των Tellas/μπαταριών φυσικά αυτά...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως, επειδή το έχω δει να συμβαίνει 5-6 φορές την ημέρα, επί μήνες, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο στον κόσμο τους είναι πολλοί ενήλικες :p Έχω δει πάρα πολλούς ενήλικες να μπαίνουν σε κατάστημα ΤΙΜ που βρίσκεται σχετικά κοντά σε Γερμανό για να πληρώσουν Tellas, να βάλουν μπαταρία στο ρολόι αλλά και όχι μόνο! Στο συγκεκριμένο κατάτημα έχουν ζητήσει σιρόπι για το βήχα, ρολά για τα μαλιά, ξυριστικές μηχανές... Όχι στη συχνότητα των Tellas/μπαταριών φυσικά αυτά...

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .....

χαχαχαχα......

 

ΟΚ...παω πασο....για να το λες εσυ κατι πεισσοτερο ξερεις....:)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι δρυμήτερος για εκείνους που δεν πίστεψαν και αμφισβήτησαν...

 

Λοιπόν επισκέφθηκα εγώ ο ίδιος το κατάστημα ΤΙΜ που ανέφερα σε προηγούμενο post, και επαναλαμβάνω ήταν ΤΙΜ και όχι Γερμανός (ο οποίος είναι ένα οικοδομικό τετράγωνο πιο πάνω και στην αντίθετη πλευρά του δρόμου).

 

Μπαίνοντας μέσα είμασταν τρίτοι στην ουρά. Η υπάλληλος έκανε φορητότητα σε COSMOTE στην κυρία ακριβώς μπροστά από μένα, με τα επιχειρήματα πως αν περάσει στην ΚΟΤΕ θα έχει καλύτερο σήμα και μεγαλύτερη επιδότηση συσκευής. Της ζήτησε μάλιστα εκκαθαριστικό για επιβεβαίωση των στοιχείων γιατί όπως είπε η ΤΙΜ μπορεί να έχει ήδη τα στοιχεία της αλλά αυτό δε σημαίνει τίποτα για την Cosmote.

 

Έπειτα όταν ήρθε η σειρά μας τη ρώτησα αν βρίσκομαι σε κατάστημα ΤΙΜ ή Cosmote και μου απάντησε φυσικότατα ότι το κατάστημα είναι ΤΙΜ αλλά ο ιδιοκτήτης δουλεύει για την Cosmote οπότε κοιτάνε τι συμφαίρει τον πελάτη και προτείνουν το αντίστοιχο πρόγραμμα. Φυσικά και στον κύριο μετά από μένα πρότεινε φορητότητα.

 

Όποιος αμφισβητεί ακόμη απλά ας περάσει από το εν λόγω κατάστημα.

 

Το ακόμη πιο γελοίο της υπόθεσης είναι ότι η ΤΙΜ πήρε τον φίλο μου χτες και τον ρώτησε ΓΙΑΤΙ φεύγει από την εταιρεία και του πρότεινε να γυρίσει πίσω με προνομιακά προγράμματα κτλ

 

Ά, ρε Ελλάδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...