Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρακαλώ φίλε μου :)

 

Αν έκανες αυτά που σου είπα (πράγματι, "ύπνο" εννοώ το κλείσιμο με το κόκκινο κουμπάκι), τότε το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι δεν υπάρχει αρκετή διαθέσιμη μνήμη προγραμμάτων και καθυστερεί η εγκατάσταση τόσο που βγάζει μήνυμα αποτυχίας (υπάρχει ένα χρονικό διάστημα που το ppc θεωρεί αποδεκτό για εγκατάσταση, αν γίνει υπέρβαση αυτού του χρονικού διαστήματος βγάζει μήνυμα αδυναμίας εγκατάστασης). Αν κάνεις εγκατάσταση μέσω Active Sync από τον υπολογιστή σου, τότε κατέβασε το αντίστοιχο cab αρχείο, γράψτο στην κάρτα μνήμης του ppc, απενεργοποίησε όλα τα today plugins (για απελευθέρωση μνήμης), κάνε ένα soft reset (για να καθαρίσει πλήρως η μνήμη και να σβήσει το Active Sync) και δοκίμασε εγκατάσταση από το ppc με κλικ στο cab αρχείο. Αν δεν δουλέψει κι αυτό... λυπάμαι αλλά δεν έχω άλλες ιδέες... :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω μια απλή ερώτηση... Επειδή μου έχει πέσει κάτω το Qtek S200 μου ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να προμηθευτώ από την ACE HELLAS τις πρόσωψεις ( μπροστά και πίσω ). Μου έχει πέσει και έχει παντού γρατζουνιές και αν έχει τύχει το ίδιο και σε άλλον και ξέρει τι τιμές παίζουν ας απαντήσει σε αυτό το μύνημα. Επίσης μήπως παίζει να μπορεί κανείς να αγοράσει τα ανταλακτικά μέσω Internet και να τα βάλει μόνος του για να γλιτώσουμε έστω πιθανά εργατικά έξωδα?

 

Ευχαριστώ

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Χτές πήρα και εγώ το κουκλι.

 

2 σύντομες ερωτησούλες, διάβασα ΟΟΟΟΛΟ το thread αλλά μπορεί να τις είδα και να μπερδεύτηκα (30 σελίδες είανι αυτές).

 

1- Υπάρχει task manager by default και εάν ναι πώς ενεργοποιείται;;

2- Για να παίξει βίντεο θέλει codecs;

3- Υπάρχει snooze στα events του ημερολογίου;

 

Αυτά τα λίγα (δεν έχω προλάβει να διβάσω το manual ακόμα και ίσως όλες οι απαντήσεις είναι εκει μέσα...)

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

2 σύντομες απαντησούλες λοιπόν... τις εξής 3: :p

 

1) Υπάρχει αλλά (κατά τη γνώμη μου) είναι σχετικά δύσχρηστος και πολύ καλά κρυμμένος!!!.... Θα τον βρεις στο Έναρξη-> Ρυθμίσεις -> Σύστημα -> Μνήμη, στην καρτέλα "Ενεργά Προγράμματα"... Μπορείς να βρεις μερικούς δωρεάν task managers εδώ.

 

2) Το δικό μου έχει παίξει ότι του ζήτησα (αρκεί η κωδικοποίηση να μην είναι κατάλληλη μόνο για dual core super duper μηχάνημα!... Ένα απλό και σχετικά αργό ppc είναι το S200 μας!...) χωρίς codecs αλλά με το TCPMP και όχι με τον Windows Media Player...

 

3) Όταν εμφανίζεται μια ειδοποίηση του ημερολογίου, αν πατήσεις το δεξί soft key θα μπορείς να επιλέξεις σε πόσο χρόνο θέλεις να ξαναεμφανιστεί η ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

2) Το δικό μου έχει παίξει ότι του ζήτησα (αρκεί η κωδικοποίηση να μην είναι κατάλληλη μόνο για dual core super duper μηχάνημα!... Ένα απλό και σχετικά αργό ppc είναι το S200 μας!...) χωρίς codecs αλλά με το TCPMP και όχι με τον Windows Media Player...

 

Συμφωνώ απόλυτα, μόνο που η αναπαραγωγή video υστερεί λίγο.. Μάλιστα πολύ πρόσφατα έλεγα το ίδιο σε φίλο μου, που ήθελε να το πάρει για να βλέπει έργα.. Βέβαια αν το κάνεις re-encode παίζει τέλεια αλλά.. ποιός τα κάνει τώρα αυτά?? ;) Πάντως αν είχε και σφαιράτη αναπαραγωγή video θα ήταν το απόλυτο κινητό/gadget/media player! :cool:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

re paidia....

 

 

ean bw me wifi ktl kai meta pesei to wifi, sinexizei me gprs. borw na to apenergopoiisw kapws wste na min bainei aytomata (eidika ean bw msn tin ebapsa)..

 

episis xerei kaneis pws boro na sbisw to fakelo tou hotmail (kai tou outlook) apo ta minimata?

 

kai telos.. mipws xerei kanei tropo otan anoigei i siskeyoi na pigainei sto today anti stis plirofories tou katoxou?

 

thnx

Link to comment
Share on other sites

Για τις πληροφορίες κατόχου, πήγαινε: Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες Ιδιοκτήτη, καρτέλα "Επιλογές" και απενεργοποίησε το "Πληροφορίες αναγνώρισης".

 

Hotmail δεν έχω, οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω... τον φάκελο του Outlook δεν νομίζω ότι μπορείς να τον σβήσεις (χρησιμοποιείται κατά τον συγχρονισμό μέσω Active Sync).

 

Όσο για το GPRS, επίσης δεν με απασχόλησε ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μηπως ξέρετε ποια είναι πιο καλή ή ισως η πιο γρήγορη ΡΟΜ για το s200???
Link to comment
Share on other sites

mhpws kserei kaneis pou mporoume kiolas na katevasoume mia ektos apo to ellhniko forum qtek giati mou leei oti to imei mou einai lathos,an kai mesa exei elliniki rom kai tha ihtela pali mia kainourgia elliniki an yparxei!

 

kai kati akoma epeidh empaina me ola ta ppc pou eixa sto greekiptv.com gia tileorash to s200 re paidia enw perimena oti de tha exei kanena trelo kollhma to video enw kanei streaming sta 25K to paizei apisteyta arga..o rythmos ananewshs einai apisteyta mikros!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπηρχε ενα προγραμμα που μπορουσανα ανα8εσω οτι προγρμαμα η8ελα στο κατω αριστερα κ δεξια soft πληκτρο απο το σ200 αλλα εκανα φορματ κ το εχασα. ξερει καποιος πωε λεγοταν? δεν 8ελβ για τα hardware button alla gia to calendar k contacts που ειναι soft button. thx

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια υπηρχε ενα προγραμμα που μπορουσανα ανα8εσω οτι προγρμαμα η8ελα στο κατω αριστερα κ δεξια soft πληκτρο απο το σ200 αλλα εκανα φορματ κ το εχασα. ξερει καποιος πωε λεγοταν? δεν 8ελβ για τα hardware button alla gia to calendar k contacts που ειναι soft button. thx

 

Δες εδώ στο μήνυμα του Mythozz

Link to comment
Share on other sites

thx a lot that was it !!!!!!!!!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Το ποστάρω εδώ απλώς για ενημέρωσή σας. Μετά από περίπου 1 μήνα απροβλημάτιστης λειτουργίας/συνεργασίας του S200 με την 2GB SD 133x κάρτα, ξαφνικά και ενώ έκανα copy 4-5 μικρά videos κόλλησε η αντιγραφή, και μετά δεν μπορούσα να δω καν την κάρτα, ούτε μέσα από το S200 ούτε με card-reader. Προφανώς η κάρτα είχε χαλασμένο FAT, και απλώς κατάφερα να σώσω μερικά MB από τα εγκατεστημένα (ευτυχώς τα είχα όλα σε backup). Το κακό είναι ότι α) δεν υπήρξε καμία προειδοποίηση, β) έγινε ενώ η κάρτα είχε περίπου 0,5GB ελεύθερο (άρα δεν πλησίαζε κάποιο όριο), γ) είχα μόλις ελέγξει την κάρτα, που φαινόταν απολύτως υγιής.

 

Την έστειλα πίσω στο e-shop.gr, και πρέπει να περιμένω τώρα 2 βδομάδες για να "την στείλουν στα κεντρικά". ΕΛΕΟΣ. Τεςπα, προσοχή με τις κάρτες, και κάντε κανά backup της κάρτας που και που, έτσι για παν ενδεχόμενο....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί με το s200 στο TIM PLUS και να χρησιμοποιήσει το OPERA MINI; Εγώ έβαλα τις ρυθμίσεις για GPRS WAP που με έστειλε με mail η TIM αλλά τζίφος...
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί με το s200 στο TIM PLUS και να χρησιμοποιήσει το OPERA MINI; Εγώ έβαλα τις ρυθμίσεις για GPRS WAP που με έστειλε με mail η TIM αλλά τζίφος...

 

To eixa palepsei me to 9000 alla den katafera lati....mipos kapoios to katafere????

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι εγινε κ δεν χτυπανε υπενθυμισεις στο κινητο. ξερει κανεις τι ? μετα απο φουλ φορματ εγινε. εχει ξαναγινει στο παρελ8ον αλλα δε θυμαμαι πως φτιαχνει

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να συνδεθεί με το s200 στο TIM PLUS και να χρησιμοποιήσει το OPERA MINI; Εγώ έβαλα τις ρυθμίσεις για GPRS WAP που με έστειλε με mail η TIM αλλά τζίφος...

Αυτήν τη στιγμή σου απαντώ από το qtek9100.Πιστεύω ότι οι ρυθμίσεις είναι ίδιες και για το s200.Στο forum υπάρχουν αν ψάξει κανείς στα thread της ΤΙΜ.Προσοχή:για να αποφύγεις τις υπερβολικές χρεώσεις αφαίρεσε το προφίλ tim internet (gint) και χρησιμοποίησε μόνο το tim wap (gwap).Επίσης,εάν θέλεις να σερφάρεις με opera, κατέβασε την έκδοση 8.60.Η έκδοση mini είναι για κινητά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα. Εκτος τα απειρα κοληματα τωρα συμβαινει κατι τρελο. Για ενα μεγαλο διαστημα ειχα βαλει το ξυπνητηρι στις 17:15. Εδω και τρεις μερες το εχω αλλαξει σε 17:30. Το τρελο ειναι οτι χτυπαει ακομα στις 17:15 !!! ενω δεν υπαρχει πουθενα. Εχει συμβει σε κανενα αλλο?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν τη στιγμή σου απαντώ από το qtek9100.Πιστεύω ότι οι ρυθμίσεις είναι ίδιες και για το s200.Στο forum υπάρχουν αν ψάξει κανείς στα thread της ΤΙΜ.Προσοχή:για να αποφύγεις τις υπερβολικές χρεώσεις αφαίρεσε το προφίλ tim internet (gint) και χρησιμοποίησε μόνο το tim wap (gwap).Επίσης,εάν θέλεις να σερφάρεις με opera, κατέβασε την έκδοση 8.60.Η έκδοση mini είναι για κινητά τηλέφωνα.

 

Se euxaristo 8a to dokimaso...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο μου εχει σπασει τα νευρα. Εκτος τα απειρα κοληματα τωρα συμβαινει κατι τρελο. Για ενα μεγαλο διαστημα ειχα βαλει το ξυπνητηρι στις 17:15. Εδω και τρεις μερες το εχω αλλαξει σε 17:30. Το τρελο ειναι οτι χτυπαει ακομα στις 17:15 !!! ενω δεν υπαρχει πουθενα. Εχει συμβει σε κανενα αλλο?

reset?

MyPhone member since 2003! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

To Qtek S200 παίρνει την Transcend SD 2GB Highspeed...;;; :worry:

Δεν έχω να βάλω link να σας την δείξω,γιατί στο περιοδικό του Πλαισίου του μήνα Ιουλίου την έχουν,αλλά στο site απο Transcend,έχει μόνο αυτές -> http://www.plaisio.gr/productlist.as...egory=56580348

 

Ααα,να.Αυτή εννοώ -> http://www.plaisio.gr/product.aspx?c...product=810010

 

Την δέχεται...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...