Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω έχω εγκαταστήσει την EVO7, θα εβαζα την EVO8 αλλα δεν είχε στο regional settings Greece και ετσι εβαλα την 7, μια χαρα ειναι και η μπαταρια κραταει 3 μερες περιπου με αρκετα τηλ. την ημέρα. Τον επεξεργαστη τον έχω ρυθμίσει στα 216 mhz. Για πληκτρολογιο εχω βαλει το Resco για να εχω sms με 160 χαρ. Δεν μου εχει κολήσει ως τωρα απο το Σάββατο που την εγκατέστησα.
It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω έχω εγκαταστήσει την EVO7, θα εβαζα την EVO8 αλλα δεν είχε στο regional settings Greece και ετσι εβαλα την 7, μια χαρα ειναι και η μπαταρια κραταει 3 μερες περιπου με αρκετα τηλ. την ημέρα. Τον επεξεργαστη τον έχω ρυθμίσει στα 216 mhz. Για πληκτρολογιο εχω βαλει το Resco για να εχω sms με 160 χαρ. Δεν μου εχει κολήσει ως τωρα απο το Σάββατο που την εγκατέστησα.

 

Resco keyboard λοιπόν ε? Να το δοκιμάσω, γιατί το AEKMap δεν μπόρεσα να το κάνω να λειτουργήσει... :wacko:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Resco keyboard λοιπόν ε? Να το δοκιμάσω, γιατί το AEKMap δεν μπόρεσα να το κάνω να λειτουργήσει... :wacko:

 

 

Τουλαχιστον αυτη τη λυση ξερω εγω, παντως στελνει μνμ 160 χαρα. μια χαρα.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον αυτη τη λυση ξερω εγω, παντως στελνει μνμ 160 χαρα. μια χαρα.

 

Τώρα το ότι δε μου στέλνει μνμ με 160 χαρακτήρες πως ακούγεται?? :wacko: Είναι κάτι άλλο που πρέπει να κάνω? :confused:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Έχει φτιάξει κανείς κανένα videaki (γίνεται να το κάνει κάποιος αν έχει χρόνο?Θα ήταν τέλειο για όλους εμάς που φοβόμαστε να το κάνουμε...) στο οποίο να δείχνει το τρόπο που περνάμε τα wm6?Έχετε δει να κυκλοφορεί τπτ?Έψαξα μα δε βρήκα κάτι...Διάβασα αυτά που λέει στο site xda-developers αλλά θέλω να σιγουρευτώ πριν κάνω κάτι.ΤΗΧ:rolleyes:

 

Δυστυχώς, είχα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα και φοβίες και σε καταλαβαίνω απόλυτα!! Τα έβαλα φαντάσου από τους τελευταίους σε αυτό το forum μόνο και μόνο επειδή φοβόμουνα!

Ωστόσο οι οδηγίες video φαντάζομαι θα είναι αρκετά δύσκολες στην υλοποίησή τους!

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να ρισκάρεις 200 ευρώ (~αξία μεταχειρ. S200), να το δεις σαν ένα πείραμα, ότι θα μάθεις, τη χαρά του να το καταφέρνεις κτλ.. Βέβαια, η τελική απόφαση δική σου και όπως λέει και ο guru Zaharakis (σε άλλα forum - μη βαράτε οι υπόλοιποι guru που δε σας ανέφερα!) θέλει ΠΟΛΥΥΥΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ!!!

Φαντάζομαι όμως με αυτό θα είσαι ok! ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΑΝ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ G3 / G4 (ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΕΚΕΙ!) και μάλλον θα είναι όλα καλά! :O

Ότι θες ρώτα, εδώ είμαστε!

 

ΥΓ: Αν το αποφασίσεις και πετύχει, το αποτέλεσμα θα σε δικαιώσει αφάνταστα!!! Στην περίπτωση που δεν πετύχει (αρκετά δύσκολο but be prepared).. :(

 

ΥΓ2: 2η λύση (το σκεφτόμουνα αρκετά πριν την αναβάθμιση): πούλα το S200 και χτύπα ένα new με WM6 ή μεταχ. έτοιμο με WM6 που να τα έχει περάσει άλλος χρήστης για σένα και να δουλέυουν τέλεια! Αν συνδυάσεις την αγορά και με καλύτερο μηχανάκι από το S200, η απόλαυση φτάνει στο maximum! ;) :happy:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το ότι δε μου στέλνει μνμ με 160 χαρακτήρες πως ακούγεται?? :wacko: Είναι κάτι άλλο που πρέπει να κάνω? :confused:

 

Κατέβασε το http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10458&d=1190065724 και βαλτο στο Program Files/Resco/Languages κανοντας replace αυτο που υπάρχει, με τη μονη διαφορα, πρεπει να γραφεις με κεφαλαια γραμματα.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=10458&d=1190065724 και βαλτο στο Program Files/Resco/Languages κανοντας replace αυτο που υπάρχει, με τη μονη διαφορα, πρεπει να γραφεις με κεφαλαια γραμματα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Τώρα παίζει τέλεια!! :D :D

Μια τελευταία ερώτηση, sorry για το πρήξιμο και sorry αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά με την αναζήτηση των contacts τι κάνουμε, εκτός από PocketCM?? :O Υπάρχει λύση εκεί?

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το iContact, το οποίο δεν είναι ούτε ό,τι ταχύτερο, ούτε ό,τι πρακτικότερο ή εργονομικό κυκλοφορεί.

 

Είναι όμως ίσως το ομορφότερο, καθώς κάνει την contact list να scrollάρει όπως στο iPhone! Είναι απίστευτο το ότι scrollάρει τόσο ομαλά, δεδομένου του αργού cpu των Prophet!

 

Και το καλύτερο, ίσως, είναι ότι είναι απλά ένα exe που αν θέλεις το τρέχεις, δεν είσαι υποχρεωμένος να το έχεις resident στη ram σου όλη την ώρα..

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ τη βοήθεια όλων σας...επιχείρησα εχθές το βράδυ να κάνω το upgrade του S200 μου...Περίμενα...περίμενα...και ξαφνικά........................................COMPLETED!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

 

ΕΙΝΑΙ SUPEEER!!!!

Από εχθές και το δικό μου S200 τρέχει WM6 PDAViet Transformer 1.1...πάει μια μέρα και έχω εξαφανιστεί από τον έξω κόσμο :D Είναι αλήθεια αυτό που είπε ο aXe...ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ KINHTO!Για κατανάλωση μπαταρίας μη ρωτήσετε γιατι δικαιολογημένα του ΠΕΤΑΞΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΕΞΩ με το φορτιστή φυσικά!Αλλα σε γενικές γραμμές είναι φοβερό!Κάντε το παιδιά...όσοι το σκέφτεστε και κολλάτε όπως έκανα εγώ κάντε το βήμα!Ακολουθήστε τις οδηγίες και αυτό ήταν!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως να παίξω ένα αρχείο .srt στο qtek?Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που να υποστηρίζει υπότιτλους?

nai to coreplayer pro.

Link to comment
Share on other sites

εγω τα ειχα περασει στο σ200 τα2006 εδω και ενα μηνα ολα οκ αλλα εχει 1 βδομαδα που το κινητο αρχισε τα κολιματα δεν ανοιγε ηθελε ρεσετ για να επανελθη εχανε την ωρα και τετια καλα:)χτες κολισε και το λαμπακι του bluetooth μονιμα ανοιχτο ...εκανα hard reset και τιποτα μετα ξαναπερασα τα 5 και το λαμπακι οταν ειναι ανοιχτη η συσκευει ειναι μονιμα κολιμενο.εχει τυχη σε κανενα?ααα απο την στιγμη που εβαλα τα 5 ολα οκ εκτος το λαμπακι του bluethooth:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα και αλλού , το ρωτάω και εδώ......

Μπορεί να συνδεθεί το pc μέσω wap σύνδεσης της wind από το S200?

 

ΠΩΣ??????

 

(το S200 το συνδέω κανονικά και από αυτό σερφάρω άνετα στο web)

Link to comment
Share on other sites

παντος η διαφορα καταναλωσεις μπαταριας ειναι τεραστια απο 5 σε 6 .στα 5 ξεχνας να το φορτισεις το κινητο:)
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά..games για το S200 έχουμε?

 

An mpeis sto ipmart-forum.com tha breis polla.

 

Α και πως γίνεται να βάλω ένα δικό μου mp3 για ξυπνητήρι?

 

Tha sou proteina na egkatastiseis to pTravelAlarm pou thewreitai apo ta kalytera. (Tha to breis sto ipmart episis).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεία χαρά!!!:cool:

Έχω το S200 WM5 και ειναι G4 .

Μπορώ να ακολουθήσω τα βήματα απο αυτο το link h**p://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=323868 για να το αναβαθμίσω σε WM6??? Ρωτάω γιατί ειναι το G4 και μηπως αλλάζω κάτι?

 

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Γεία χαρά!!!:cool:

Έχω το S200 WM5 και ειναι G4 .

Μπορώ να ακολουθήσω τα βήματα απο αυτο το link h**p://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=323868 για να το αναβαθμίσω σε WM6??? Ρωτάω γιατί ειναι το G4 και μηπως αλλάζω κάτι?

 

Ευχαριστώ:)

oxi den exei diafora...

kaneis akrivws to idio....

(i moni diafora einai oti se orismenes rom exei mesa G4 k G3 installer.... auto koita aplws otan to katevaseis an k ap oso thymamai einai koino stin sygekrimeni)

 

Gti katelixes se auti tin rom?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
kalispera paidia...mia erwtisi..kata tn apopsi sas...poio einai kalutero...nokia n95 i qtek s200(exei gps??)...??

 

Δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους και είναι για εντελώς διαφορετική χρήση. Το S200 δεν έχει ενσωματωμένο GPS receiver. Αλλά και το Ν95 που έχει; :whistle:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

des postareis se ena forum pou oloi exun s200...

An exeis loxa me ta windows ppc k genikotera psaxnese k dn exeis ena kinito na kathete k na to xerese alla xerese otan to allazeis to pirazeis (k to xalas :p) tote pas gia s200...

Parepiptontws eimai kata twn symbian... :-D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...