Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

απέχτισα και γώ σήμερα ένα O2 xda neo.. Είναι G4 δυστυχώς, οπότε δεν μπορώ να βάλω ελληνική rom. Ξέρετε/έχετε να μου προτείνετε κανένα ελληνικό πληκτρολόγιο; (και ένα πμ θα με διευκόλυνε:p).

Ευχαριστώ πολύ :)

 

 

Τελικά βρήκα λύση, Το keyboardgr.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια,ερωτηση:Πως μπορω να φτιαξω φακελο,μεσα στο μενου προγραμματα?Για να μην ειναι χυμα?
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια ηθελα να ρωτησω πως στελνω μεσο bluetooth απο το Qtek

S200 καποιο αρχειο.

Τωρα το πηρα και δεν ξερω καποιες λειτουργιες του, ισος ρωτησω και αλλα.

thanx

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

άλλη μια ερώτηση πιθανός η τελευταία και θα ήθελα μια απάντηση γρηγορα.Για να συνδεθώ με το Qtek μεσω Wifi στο internet πρέπει να κάνω κατι στον υπολογιστή??Αν ναι τι και πως...Χιλια ευχαριστώ σε όποιον μου απαντήσει...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
εξαρτατε τι ρυθμισεις εχεις κανει στο ρουτερ του σπιτιου σου,προσωπικα σε εμενα με το που ανοιγω το wifi κανει συνδεση μονο του σε 10 δευτερολεπτα
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια ηθελα να ρωτησω πως στελνω μεσο bluetooth απο το Qtek

S200 καποιο αρχειο.

Τωρα το πηρα και δεν ξερω καποιες λειτουργιες του, ισος ρωτησω και αλλα.

thanx

Φιλε μου, σου προτεινω να εγκαταστησεις το resco explorer και απο εκει θα βρεις το αρχειο που θελεις να στειλεις και θα το επιλεξεις και πατωντας πανω στο αρχειο θα επιλεξεις send....!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, σου προτεινω να εγκαταστησεις το resco explorer και απο εκει θα βρεις το αρχειο που θελεις να στειλεις και θα το επιλεξεις και πατωντας πανω στο αρχειο θα επιλεξεις send....!

 

eyxaristo man

Mobo-ASUS M2N-SLIDELUXE

AMD ATHLON 64 X2 3800+ 2.00GZ AM2

RAM 2x1GB 667 @ 800MHZ Kingston

Albatron 6600GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

εχω σοβαρό πρόβλημα. Εχω IPL : 2.09 και SPL : 2.13 και πάω να περάσω την ROM που δίνει η ACE hellas απτο αρχείο

 

"RUU_Prophet_220734_2207114_024721_QTEK_WWE_Ship_GREEK2.2.0.rar"

 

και ΚΟΛΑΕΙ συνεχώς στο 96% ......

 

Ελπίζω να μην εκανα το λάθος με το να περάσω σε g3 συσκευή g4 Rom ή το αντίστροφο...

 

παιδιά βοήθεια προχτές πήρα το τηλέφωνο .... (Ο2 xda neo λογικά ξεκλείδωτο αφού είχε rom της imate μεσα περασμένη..)

Link to comment
Share on other sites

εχω σοβαρό πρόβλημα. Εχω IPL : 2.09 και SPL : 2.13 και πάω να περάσω την ROM που δίνει η ACE hellas απτο αρχείο

 

"RUU_Prophet_220734_2207114_024721_QTEK_WWE_Ship_GREEK2.2.0.rar"

 

και ΚΟΛΑΕΙ συνεχώς στο 96% ......

 

Ελπίζω να μην εκανα το λάθος με το να περάσω σε g3 συσκευή g4 Rom ή το αντίστροφο...

 

παιδιά βοήθεια προχτές πήρα το τηλέφωνο .... (Ο2 xda neo λογικά ξεκλείδωτο αφού είχε rom της imate μεσα περασμένη..)

 

 

εκει που παιρνετε την ρομ ομως υπαρχουν και αναλογα threads που λενε πολλα και διαφορα ....και δεν τα διαβαζετε συνηθως και μπαινετε σε ταλαιπωριες και μπερδεματα ...

 

πηγαινε εκει και διαβασε καλα:)

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=342

 

και εκει ;)

 

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=293

 

μην ξεκινατε παιδια να περασετε μια ρομ χωρις να ξερετε καν τι κανετε;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ολα οκ.

καταφερα και πέρασα μια Rom με WM6 αφου καρδιοχτύπησα για καποιες ώρες...

 

thanks φίλε zaharaki

 

Ευτυχώς όλα καλά ...

Μπορώ να περάσω κάποιο Keyboard με υποστήριξη για ελληνικά ???

Link to comment
Share on other sites

ενταξει ολα οκ.

καταφερα και πέρασα μια Rom με WM6 αφου καρδιοχτύπησα για καποιες ώρες...

 

thanks φίλε zaharaki

 

Ευτυχώς όλα καλά ...

Μπορώ να περάσω κάποιο Keyboard με υποστήριξη για ελληνικά ???

 

HiKeyboard, Resco keyboard...

Link to comment
Share on other sites

Μου έσπασε η οθόνη του s200 μου... Προτείνει κανείς τπτ άλλο εκτός από να το πετάξω;
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις στο ebay μπορείς να βρεις. Ενδεικτικά:

lcd screen 30$ ~ 23 ευρώ και lcd screen + digitizer 60$ ~ 47 ευρώ

και με λίγη προσπάθεια να την αλλάξεις μόνος σου (ή με τη βοήθεια κάποιου που ξέρει)

Αν το πας στην αντιπροσωπεία κοστίζει περίπου 150 (ίσως και παραπάνω) ευρώ, οπότε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ μόνος μου... Αλλά φοβάμαι την αγορά απο ebay, δεν έχω ξαναγοράσει από εκεί...

Η άλλη λύση θα ήταν να έβρισκα καανένα βραχυκυκλωμένο μάλλον...

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είχαν αναφερθεί αυτά τα προβλήματα στο thread του S200, οπότε ξαναρωτάω εδώ:

 

1) Ακόμα και αν δεν τρέχει τίποτα (παρά μόνο κλήσεις και μερικά μηνύματα) μετά από 1-2 μέρες η διαθέσιμη μνήμη πέφτει συνεχώς και φτάνει κάτω από τα 10ΜΒ. Φαίνεται σαν memory leak, αλλά από τι ? Και βασικά φτιάχνεται και πως ?

 

2) Ακόμα πιο σπαστικό είναι το γεγονός ότι μετά από μερικές ώρες χρήσης η οθόνη χάνει το calibration, με αποτέλεσμα αλλού να πατάω με τη γραφίδα και αλλού να καταλαβαίνει το S200. Και άρα αναγκάζομαι να κάνω Ευθυγράμμιση της οθόνης κάθε λίγο. Πρόβλημα hardware ? Ξέρει κανείς ?

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

1.φυσιολογικο ειναι,2.πρεπει να πας σερβις,υπαρχει προβλημα

 

OK για το (2), αλλά να υπάρχει memory leak είναι φυσιολογικό ? Μέχρι στιγμής έχω περάσει από καμιά 10αρια PDAs (PalmOS, PPC και WM) και σε κανένα δεν είχα δει memory leak, ειδικά όταν δεν άνοιγα καν εφαρμογές....:confused:

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

απέχτισα και γώ σήμερα ένα O2 xda neo.. Είναι G4 δυστυχώς, οπότε δεν μπορώ να βάλω ελληνική rom. Ξέρετε/έχετε να μου προτείνετε κανένα ελληνικό πληκτρολόγιο; (και ένα πμ θα με διευκόλυνε:p).

Ευχαριστώ πολύ :)

 

 

Τελικά βρήκα λύση, Το keyboardgr.

 

Ποιός σου είπε ότι δεν μπορείς;

 

Κοίτα στο xda-developers καλύτερα. Μια αναζήτηση για greek rom prophet θα σε οδηγήσει στα σωστά μονοπάτια. Σε συμβουλεύω να διαβάσεις καλά πριν κάνεις οτιδήποτε. Η ευθύνη είναι δική σου.

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

Keep foruming...
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ μόνος μου... Αλλά φοβάμαι την αγορά απο ebay, δεν έχω ξαναγοράσει από εκεί...

Η άλλη λύση θα ήταν να έβρισκα καανένα βραχυκυκλωμένο μάλλον...

 

Μην φοβάσαι, βρες πωλητή με πολλές θετικές αξιολογήσεις και αγόρασε. Εχω ψωνίσει από ebay αρκετές φορές. :)

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

Keep foruming...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειναι μεγαλη διαφορα;μια μικρη ειναι δικαιολογημενη,αλλα καλυτερα ρωτα τα παιδια που το εχουν γιατι το συγκεκριμενο δεν το εχω δουλεψει
Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλη διαφορα;μια μικρη ειναι δικαιολογημενη,αλλα καλυτερα ρωτα τα παιδια που το εχουν γιατι το συγκεκριμενο δεν το εχω δουλεψει

 

Ενώ μετά από reset η διαθέσιμη RAM είναι περίπου 22ΜΒ, μετά από 2-3 μέρες λειτουργίας (ακόμα και αν δεν ανοίξω ούτε μια εφαρμογή) πέφτει στα 6-7ΜΒ :wacko:

 

Σίγουρα είναι κάποιο σοβαρό memory leak, απλώς δεν ξέρω αν φταίει το WM5, το S200 ή κάτι άλλο....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
μεγαλη διαφορα ειναι αν δεν ανοιγεις καμμια εφαρμογη,κατι σε ροκανιζει!!!!γνωμη μου κανε hard reset αφου παρεις backup και δες το σκετο για 2-3 μερες να δεις τι κανει
Link to comment
Share on other sites

Ποιός σου είπε ότι δεν μπορείς;

 

Κοίτα στο xda-developers καλύτερα. Μια αναζήτηση για greek rom prophet θα σε οδηγήσει στα σωστά μονοπάτια. Σε συμβουλεύω να διαβάσεις καλά πριν κάνεις οτιδήποτε. Η ευθύνη είναι δική σου.

 

 

Φιλικά,

Αντρέας

 

Καλημέρα.

Όλες οι γνώσεις μου από το xda forum προέρχονται :)

 

Θα πρέπει να κάνω μισό upgrade (χωρίς ipl/spl) και παρόλαυτα δεν είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει. Θα ξανακοιτάξω πάντως, σε ευχαριστώ πολύ.

 

Φιλικά, Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το AKU3.5 στο ppcgeeks.Αφου θεωρητικα ειναι και σαν service pack,μπορει να μπει πανω απο το λογισμικο του S200(ace hellas) χωρις να χασω ρυθμισεις..κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...