Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε κατάστημα της ΤΙΜ που ρώτησα για το S200 με νέα σύνδεση που είπαν 1 μήνα αναμονή:(

 

...και εγώ το σκεφτομαι για S200 με αναβάθμιση ΤΙΜ, πριν 15 μερες μου είχαν πει οτι θα ηταν διαθεσιμο απο 2-6. Οπως φαινεται μαλλον θα περιμενω το 9600...μουμπλε-μουμπλε :wacko:

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

shmera molis to pira apo anba8mhsh apo thn tim opote erxete kai to dikosas :)

kati allo h8ela na ma8w egw mporw na allaksw ton hxo sto ksupnitiri kai sta eiserxomena sms ? ean nai pws ginete thnxs

enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

shmera molis to pira apo anba8mhsh apo thn tim opote erxete kai to dikosas :)

kati allo h8ela na ma8w egw mporw na allaksw ton hxo sto ksupnitiri kai sta eiserxomena sms ? ean nai pws ginete thnxs

Με γειά στο καινούριο σου κινητό. Θα μπορούσες να μας πεις πότε το παρήγγειλες το S200 από το TIM Center και πόσο καιρό το περίμενες; Να υποθέσω ότι δεν το είχε ετοιμοπαράδοτο το κινητό το TIM Center; :confused:

 

Και από ποιό συγκεκριμένο TIM Center το παρέλαβες;

 

Χαιρετίσματα

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

to parigila 1 tou mhnos kai mou eftase 10 x8es dld opos anaferate kai eseis pio panw mou eixan pei oti 8a einai dia8esimo apo 2 tou mhnos. Epidi gnorizw to magazi me enimerone giathn eksiliksi pou eixe h paragelia 6 tou mhnos eixame apantisi oti shntoma 8a einai dia8esimo 8 oti parado8ike apo thn qtek sthn tim kai 10 sta xeria mou to tim center briskete sth karditsa :)
enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

to parigila 1 tou mhnos kai mou eftase 10 x8es dld opos anaferate kai eseis pio panw mou eixan pei oti 8a einai dia8esimo apo 2 tou mhnos. Epidi gnorizw to magazi me enimerone giathn eksiliksi pou eixe h paragelia 6 tou mhnos eixame apantisi oti shntoma 8a einai dia8esimo 8 oti parado8ike apo thn qtek sthn tim kai 10 sta xeria mou to tim center briskete sth karditsa :)

 

file napoli poso to pires to s200 apo tim karditsas; ego apo oti kserw i tim to exei 676euro:(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χθες προσπαθούσα να πάρω κάτι από Nokia N70 με bluetooth και έλεγε αποστολή αδύνατη ή κάτι τέτοιο... Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει?? :blink: :confused: :worry: Soft Reset έκανα αλλά τίποτα.. δεν είχε κολλήσει.. :O

Σε μία από τις προσπάθειες το ρύθμισα για com6.. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, πάντως δεν άλλαξε τίποτα.. Παλιότερα είχα λάβει αρχείο από bt μόνο μία φορά, δεν το ξαναδοκίμασα από τότε.. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!! :)

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα στο s100 και το 2020 εχω ενα προγραμμα που την κανει να πιανει ολη την οθονη,δεν ξερω αν ειναι συμβατο με τα 5,photo contacts το λενε
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα στο s100 και το 2020 εχω ενα προγραμμα που την κανει να πιανει ολη την οθονη,δεν ξερω αν ειναι συμβατο με τα 5,photo contacts το λενε

 

Τα win 5 το εχουν ενσωματωμενο στο λειτουργικο τους αλλα δεν νομιζω να αλλαζει το μεγεθος. Το photocontacts ειναι extra προγραμμα μιας και στα παλαιοτερα windows δεν ειχαν μεσα τετοια δυνατοτητα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
προσωπικα το s100 μου εχει να βγαινει η φωτο απο αυτον που με καλει αλλα ειναι μικρη,για αυτο εβαλα το εν λογω προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το πρόβλημα οτι δεν με ακούνε καλά. Σχεδόν πρέπει να φωνάζω. Αν χρησιμοποιήσω και Bluetooth Hand Free, πρόβλημα γίνεται ακόμα πιο έντονο.

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το πρόβλημα οτι δεν με ακούνε καλά. Σχεδόν πρέπει να φωνάζω. Αν χρησιμοποιήσω και Bluetooth Hand Free, πρόβλημα γίνεται ακόμα πιο έντονο.

Ξέρει κανείς τι παίζει?

Off-topic:

Ρε Λευτέρη, αφού και χωρίς το τηλέφωνο πάλι δεν σε ακούμε... :p :lol: τι το ψάχνεις... ??

 

Και για να επανέλθω... Για το S100 υπήρχε μια ρύθμιση στην registry για την ευαισθησία του μικροφώνου (HKEY_LOCAL_MACHINE/System/CurrentControlSel/AdvancedCPL/MicSen). Φαντάζομαι ότι κάτι αντίστοιχο μπορεί να υπάρχει και για το S200 που ίσως βοηθήσει...

 

 

 

K.I.Σ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χθες προσπαθούσα να πάρω κάτι από Nokia N70 με bluetooth και έλεγε αποστολή αδύνατη ή κάτι τέτοιο... Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να παίζει?? :blink: :confused: :worry: Soft Reset έκανα αλλά τίποτα.. δεν είχε κολλήσει.. :O

Σε μία από τις προσπάθειες το ρύθμισα για com6.. δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, πάντως δεν άλλαξε τίποτα.. Παλιότερα είχα λάβει αρχείο από bt μόνο μία φορά, δεν το ξαναδοκίμασα από τότε.. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!! :)

 

 

Τα NOKIA αν δεν κάνω λάθος έχουν κλειδωμένα το Ir και το Blutooth για αποστολή σε nonNOKIA συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θα τις βρειτε εδω:

http://search.ebay.com/search/search.dll?sofocus=bs&sbrftog=1&frpp=50&from=R10&satitle=jam+touch+screen&sacat=-1%26catref%3DC6&bs=Search&fsop=1%26fsoo%3D1&coaction=compare&copagenum=1&coentrypage=search&fgtp=&sadis=200&fpos=151+22&ftrt=1&ftrv=1&saprclo=&saprchi=&seller=1&sass=che_sir

 

και για το πως θα ανοιξετε το s100 τουλαχιστον, θα βρειτε φωτογραφιες εδω

(αποσυναρμολογει ενα s100, με σκοπο να φτιαξει το ακουστικο, αλλα

οι φωτογραφιες ειναι κατατοπιστικότατες, και εγω απο εκει ξεκινησα)

για το s200 ειναι περιπου ιδια, δεν εχω φωτογραφιες ομως, θα πρεπει να πειοραματιστείτε - λιγο επικινδυνο για οποιον δεν εχει ξανανοιξει κινητό :O

 

ftp://xda:xda@ftp.xda-developers.com/Magician/unspecified/Instructions_to_fix_earphone_connector.pdf

 

Καλό αυτό, γιατί η οθόνη μου είπαν ότι πρέπει να πηγαίνει κάπου στα 250. Η ACEHellas το αλλάζει αυτό αν της το πάω ή θα μου πούνε για όλη την οθόνη? Βασικά κινητά έχω ξανά ανοίξει και το siemens sx1 το άνοιγα τελείως σε όλες τις πλακέτες του συχνά.

 

Στο link που δίνεις δεν λέει για s200. 'Εχει s100 και 9100. Να υποθέσω ότι του 9100 είναι ίδιο?

 

Επειδή δεν θέλω να δώσω πιστωτική μπορώ με paypal? Δεν έχω κάνει ποτέ και δεν ξέρω.:O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Όταν μου στείλουν sms το πορτοκαλί λαμπάκι συνεχίζει να ανάβει μετά που θα το διαβάσω (μέχρι να κάνω restart) και ο ήχος δε σταματάει με τίποτα αν δεν παίξει όλο τραγούδι.. Τι φταίει??? Το ringtone για το sms είναι 1.3MB αλλά και με μικρότερο που του έβαλα δεν έκανα δουλειά (300KB)... Plz HELP!!!!!!
http://briefcase.pathfinder.gr/download/DjXT250/19703/229825/1/%20%C7+%CA%C1%D4%C5%CC%CF%D5%CA%CB%C1+%CC%CF%D5%21%21%21.jpg Ride to the limit!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Όταν μου στείλουν sms το πορτοκαλί λαμπάκι συνεχίζει να ανάβει μετά που θα το διαβάσω (μέχρι να κάνω restart) και ο ήχος δε σταματάει με τίποτα αν δεν παίξει όλο τραγούδι.. Τι φταίει??? Το ringtone για το sms είναι 1.3MB αλλά και με μικρότερο που του έβαλα δεν έκανα δουλειά (300KB)... Plz HELP!!!!!!

 

Το λαμπακι το ρυθμιζεις απο τα settings στο μενου ηχοι ακι ειδοποιησεις. Στην κατηγορεια sms επιλεγεις αν θα αναβει και ποσο.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα, σήμερα πήρα την απόφαση να αγοράσω το S200, το παρήγγειλα από τον Γερμανό αλλά δεν είναι ετοιμοπαράδοτο και μου είπαν οτι πρέπει να το παραγγείλουν...

 

Θα αργήσει; Σας έτυχε και εσάς τέτοια περίπτωση;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα, σήμερα πήρα την απόφαση να αγοράσω το S200, το παρήγγειλα από τον Γερμανό αλλά δεν είναι ετοιμοπαράδοτο και μου είπαν οτι πρέπει να το παραγγείλουν...

 

Θα αργήσει; Σας έτυχε και εσάς τέτοια περίπτωση;

 

Εγώ φίλε το έχω παραγγήλει στης 2 Ιουνίου από TIM Center ( Κομοτηνή ) επειδή δικαιούμαι αναβάθμιση και ακόμη περιμένω. :( Σήμερα που ρώτησα στο κατάστημα πότε επιτέλους θα το πάρω μου ανέφερε η πολήτρια ότι στο σύστημα μέσα της TIM το κινητό αναφέρεται σαν σύντομα διαθέσιμο. Βέβαια εγώ παραξενεύτικα διότι πως γίνεται ένα κινητό που υπάρχει ήδη δύο μήνες στην αγορά να το αναφέρει η TIM ως σύντομα διαθέσιμο. :blink: Επικεινώνησα λοιπόν με την ACE Hellas που είναι και η αντιπροσωπεία για τα Qtek στην Ελλάδα και μου είπανε ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα με το Qtek S200 στην αγορά και αναρωτιέμαι τώρα τη φταίει με την TIM και μου λέει ότι θα είναι σύντομα διαθέσημο διότι υπάρχει έλλειψη στην αγορά και άλλες τέτοιες ιστορίες. Έχει κανείς άλλος πάρει το Qtek S200 από TIM Center και περίμενε τόσο πολύ; Μα δεν γίνεται ένα κινητό να το περιμένω τώρα σχεδόν δύο εβδομάδες... και μιλάμε ένα κινητό το οποίο ήδη υπάρχει στην αγορά δύο μήνες και τα αρχικά προβλήματα διαθεσημότητας λόγω πολλών παραγγελιών θα πρέπει να έχουν εκλείψει. :worry:

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε το έχω παραγγήλει στης 2 Ιουνίου από TIM Center ( Κομοτηνή ) επειδή δικαιούμαι αναβάθμιση και ακόμη περιμένω. :( Σήμερα που ρώτησα στο κατάστημα πότε επιτέλους θα το πάρω μου ανέφερε η πολήτρια ότι στο σύστημα μέσα της TIM το κινητό αναφέρεται σαν σύντομα διαθέσιμο. Βέβαια εγώ παραξενεύτικα διότι πως γίνεται ένα κινητό που υπάρχει ήδη δύο μήνες στην αγορά να το αναφέρει η TIM ως σύντομα διαθέσιμο. :blink: Επικεινώνησα λοιπόν με την ACE Hellas που είναι και η αντιπροσωπεία για τα Qtek στην Ελλάδα και μου είπανε ότι δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα με το Qtek S200 στην αγορά και αναρωτιέμαι τώρα τη φταίει με την TIM και μου λέει ότι θα είναι σύντομα διαθέσημο διότι υπάρχει έλλειψη στην αγορά και άλλες τέτοιες ιστορίες. Έχει κανείς άλλος πάρει το Qtek S200 από TIM Center και περίμενε τόσο πολύ; Μα δεν γίνεται ένα κινητό να το περιμένω τώρα σχεδόν δύο εβδομάδες... και μιλάμε ένα κινητό το οποίο ήδη υπάρχει στην αγορά δύο μήνες και τα αρχικά προβλήματα διαθεσημότητας λόγω πολλών παραγγελιών θα πρέπει να έχουν εκλείψει. :worry:

 

Γιώργος

 

Δυστυχώς και εγώ περίμενα ένα μηνα τώρα. :(

 

Τωρα όμως το έχω και φορτίζει .:D

 

Η διαθεσιμότητα στην αντιπροσωπεία δεν σημαίνει και τη διαθεσιμότητα στην ΤΙΜ

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ περίμενα ένα μηνα τώρα. :(

 

Τωρα όμως το έχω και φορτίζει .:D

 

Η διαθεσιμότητα στην αντιπροσωπεία δεν σημαίνει και τη διαθεσιμότητα στην ΤΙΜ

 

Σωστο. Εχει να κανει με τις παραγγελειες της καθε εταιρειας κινητης. Εγω στη voda προλαβα το τελευταιο πριν 1 μηνα και μετα θα επρεπε να περιμενω 3 εβδομαδες.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και εγώ περίμενα ένα μηνα τώρα. :(

 

Τωρα όμως το έχω και φορτίζει .:D

 

Η διαθεσιμότητα στην αντιπροσωπεία δεν σημαίνει και τη διαθεσιμότητα στην ΤΙΜ

 

Από ποιό TIM Center το πήρες, πότε το παρήγγειλες και πότε το παρέλαβες; Καλά είναι δυνατόν; :mad: Ένα μήνα; Δηλαδή με το που πάει κάποιος στην TIM και παραγγέλνει ένα κινητό και δεν υπάρχει στην αποθήκη δεν πρέπει η ΤΙΜ να το παραγγήλει από την αντιπροσωπεία; :confused: Καλά περιμένουν μήπως να συμπληρώσουν ένα συγκεκριμένο αριθμό παραγγελιών μέχρι να τα πάρουν από τον αντιπρόσωπο; :wacko:

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη δηλαδή που βγαίνω και εκτός θέματος αλλά θα περιμένω 1 μήνα για το κινητό; Μη τρελαθούμε... :blink:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Re pedia me to sprite backup 5 poou einai gia to s200 pws kanoume ena backup etsi oste na to stilw se kapion allon gia na perasi sto thl tou to idio stisimo me to diko mou? rhnxs
enas apwros :cool:
Link to comment
Share on other sites

Re pedia me to sprite backup 5 poou einai gia to s200 pws kanoume ena backup etsi oste na to stilw se kapion allon gia na perasi sto thl tou to idio stisimo me to diko mou? rhnxs

 

Δεν έχω το Sprite -έχω γράψει παλαιότερα ότι δεν παίζει με Ipaq 2790- αλλά νομίζω ότι δεν γίνεται. Τουλάχιστον δεν γινόταν με όσα προγράμματα backup έχω χρησιμοποιήσει.

 

Υπάρχει το SPB clone που κάνει αυτό ακριβώς που ψάχνεις. Στο site γράφει ότι υποστηρίζει wm05, αλλά στο δικό μου ppc τα αποτελέσματα ήταν τελείως καταστροφικά ----> φορμάτ :vava: (κόλλησε, και φυσικά δεν δεχόταν ούτε restore από backup)

 

Αν στο δεύτερο ppc δεν έχετε εγκαταστήσει τίποτα, δεν χάνεις να το δοκιμάσεις. Ίσως πετύχει. Αν όμως έχει γίνει δουλειά, σκέψου πιθανό κόλλημα σαν το δικό μου.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...