Jump to content

[Επίσημο] Qtek S200 (Prophet)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Bluetooth ακουστικά δουλεύουν καλά με το S200?;Κάποια πρόταση από συγκεκριμένο μοντέλο που έχει δοκιμάσει κάποιο μέλος?

 

Έχω το iTech Bt Clip Headset Buzzer ή κάπως έτσι τεσπα, αυτό με το καλώδιάκι, 39euros από την αλυσίδα του ...αλλοδαπού, και δουλεύει άψογα.

Καλή επιλογή αν σκεφτείς ότι μειώνεται και (όσ)η ακτινοβολία τρως από τον bt-πομπό.

 

http://www.itechdynamic.com/Product%20Image/small/000Bluetooth%20Mono%20Headsets/080Buzzer%20Clip%20Headset.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/mixalisp/8542/151209/0/WORLD.GIF

 

"... αν και κανείς δεν ξέρει

τι τους επιφυλάσσει ακόμα η ελπίδα."

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth ακουστικά δουλεύουν καλά με το S200?;Κάποια πρόταση από συγκεκριμένο μοντέλο που έχει δοκιμάσει κάποιο μέλος?

 

 

ego exo ena tis level 1 mia xara paizei !!!!

τα plantronics δεν δουλευουν καθολου αποσο ξερω κ ενα που ειχα κ εγω δεν επαιζε. τα sονυ erixon δουλευουν καλυτερα με qtek apoti me τα κινητα της ερικσον. κ τελος τα jabra Που παντα ειναι μια αξιοπιστη σε φιλικες τιμες λυση ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Έχω το iTech Bt Clip Headset Buzzer ή κάπως έτσι τεσπα, αυτό με το καλώδιάκι, 39euros από την αλυσίδα του ...αλλοδαπού, και δουλεύει άψογα.

Καλή επιλογή αν σκεφτείς ότι μειώνεται και (όσ)η ακτινοβολία τρως από τον bt-πομπό.

 

Νομίζω ότι δεν έχουν μεγάλη ακτινοβολία τα bluetooth.(χωρίς νάμαι σίγουρος).

Πάντως παρήγγειλα τα jabra 250.Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά.:)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα απόκτησα το Plantronics. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος, δυστυχώς όμως τσούζει λίγο η τιμή του που είναι στα 90€…

 

[ATTACH]8293[/ATTACH]

 

Αλλά από αξεσουάρ είναι υπερπλήρης καθώς διαθέτη 4 adaptors για το συνδέεις με τον φορτιστή του κινητού σου. Επίσης έχει και ένα traveler φορτιστή ο οποίος παίρνει μια μπαταρία ΑΑΑ και μπορεί να φορτίσει το hands free για αρκετές ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Motorola H500: στον Γερμανό μου είπαν ότι τα Motorola δεν συνεργάζονται με Qtek, στο Πλαίσιο μου είπαν ότι συνεργάζονται, τελικά αυτοί είχαν δίκιο και πράγματι δουλεύει μια χαρά με το S200. Είναι και αρκετά οικονομικό (39€).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι νέος στο forum αλλά και νεος στον χώρο τον pda αφού μόλις χθες μου ήρθε το s200 που πήρα από εξωτερικό :) .Ελπίζω παρακολουθώντας τις συζητήσεις του forum να μπορέσω να μάθω κάποια πράγματα για να μπορέσω να αξιοποιήσω το μηχανάκι μου μιας και τώρα είμαι λίγο χαμένος:worry:

 

Πρώτες εντυπώσεις , πολύ όμορφο κινητό,στιβαρό και με κάμερα μάλλον καλύτερη από το GX30 που είχα :O

 

Επειδή δεν ξέρω και πολλά από pda θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται τη λίστα με τα ονόματα που έχω στη μνήμη συσκευής του παλιού μου να τα περάσω στο καινούριο.

 

Επίσης αν γίνεται να μου πείτε από που μπορώ να κατεβάσω το resco keyboard για ελληνικούς χαρακτήρες ή αν δεν σας είναι κόπος να μου το στείλετε με e-mail στο kalemanis7@yahoo.gr .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,είμαι νέος στο forum αλλά και νεος στον χώρο τον pda αφού μόλις χθες μου ήρθε το s200 που πήρα από εξωτερικό :) .Ελπίζω παρακολουθώντας τις συζητήσεις του forum να μπορέσω να μάθω κάποια πράγματα για να μπορέσω να αξιοποιήσω το μηχανάκι μου μιας και τώρα είμαι λίγο χαμένος:worry:

 

Πρώτες εντυπώσεις , πολύ όμορφο κινητό,στιβαρό και με κάμερα μάλλον καλύτερη από το GX30 που είχα :O

 

Επειδή δεν ξέρω και πολλά από pda θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται τη λίστα με τα ονόματα που έχω στη μνήμη συσκευής του παλιού μου να τα περάσω στο καινούριο.

 

Επίσης αν γίνεται να μου πείτε από που μπορώ να κατεβάσω το resco keyboard για ελληνικούς χαρακτήρες ή αν δεν σας είναι κόπος να μου το στείλετε με e-mail στο kalemanis7@yahoo.gr .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

 

Καλώς ήρθες στο φόρουμ και στον μαγικό κόσμο των windows mobile :p

 

Αξίζει να αφιερώσεις αρκετό χρόνο προκειμένου να διαβάσεις το φόρουμ. Θα σου λυθούν άμεσα όλες οι απορίες και θα ανακαλύψεις πάρα πολλές δυνατότητες για τη συσκευή σου.

 

Αρχικά διάβασε το FAQ, το προτεινόμενο software και την πρώτη σελίδα από το thread του S100 -πολλά ισχύουν και για το S200.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μας οδηγήσει βήμα-βήμα στη διαδικασία overclocking (μην κάνουμε καμμιά πατάτα και κλαίμε); Αλήθεια, είναι εμφανής η διαφορά στη ταχύτητα; Εγώ μέχρι τώρα είμαι γενικά ευχαριστημένος (παρά το ότι το έχω φορτώσει), αλλά θα ήθελα να μην έχω "σπασίματα" στην αναπαραγωγή video.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί κάποιος να μας οδηγήσει βήμα-βήμα στη διαδικασία overclocking (μην κάνουμε καμμιά πατάτα και κλαίμε); Αλήθεια, είναι εμφανής η διαφορά στη ταχύτητα; Εγώ μέχρι τώρα είμαι γενικά ευχαριστημένος (παρά το ότι το έχω φορτώσει), αλλά θα ήθελα να μην έχω "σπασίματα" στην αναπαραγωγή video.

 

Υπάρχει επισημασμένο σχετικό thread νομίζω.;)

 

------------

 

Προσωπικά μετά από κάποιο καιρό χρήσης που το έχω, και σαν πρώτο μου ppc ένα από τα μιον του είναι το μεγάφωνο. Ταχύτητα δεν με ενοχλεί τόσο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το μεσημέρι είμαι ένας ακόμα ευτυχισμένος κάτοχος του s200 :D :happy: .

Το παρήγγειλα (αγόρασα) από το e-Gate έκδοση της Ace Hellas

με 2 χρόνια εγγύηση στην τιμή των 581 ευρώ (τελική).

 

Από πού κατεβάζεται τα νέα update?? Μπορείτε να μου δώσετε μια διεύθυνση :O ??

Γιατί στο ελληνικό site της Qtek που κοίταξα δεν είδα να έχει βάλει ακόμα υποστήριξη :mad: .

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το μεσημέρι είμαι ένας ακόμα ευτυχισμένος κάτοχος του s200 :D :happy: .

Το παρήγγειλα (αγόρασα) από το e-Gate έκδοση της Ace Hellas

με 2 χρόνια εγγύηση στην τιμή των 581 ευρώ (τελική).

 

Από πού κατεβάζεται τα νέα update?? Μπορείτε να μου δώσετε μια διεύθυνση :O ??

Γιατί στο ελληνικό site της Qtek που κοίταξα δεν είδα να έχει βάλει ακόμα υποστήριξη :mad: .

 

Πρέπει να γραφτείς στο forum στο qtek.gr για να κατεβάζεις updates. Απο οτι είδα έχει βγεί ενα firmware update το οποίο εμένα τουλάχιστον το μόνο που μου έκανε είναι να χάσω χρόνο αφού αντικαθιστά την παλιά version με την ίδια ξανα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επισημασμένο σχετικό thread νομίζω.;)

 

------------

 

Προσωπικά μετά από κάποιο καιρό χρήσης που το έχω, και σαν πρώτο μου ppc ένα από τα μιον του είναι το μεγάφωνο. Ταχύτητα δεν με ενοχλεί τόσο.

 

Συμφωνώ. Η ταχύτητα δεν μου έκανε ποτέ πρόβλημα και μου φαίνεται και πιο σταθερό απο το 2020Ι που είχα.

Το ηχείο όπως λές και συ είναι χάλια. Το τελευταίο erricson να πάρεις εχει πολυ ανώτερη ποιότητα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Η ταχύτητα δεν μου έκανε ποτέ πρόβλημα και μου φαίνεται και πιο σταθερό απο το 2020Ι που είχα.

Το ηχείο όπως λές και συ είναι χάλια. Το τελευταίο erricson να πάρεις εχει πολυ ανώτερη ποιότητα.

 

Δηλαδή τόσο χάλια ακούγεται το ηχείο? Σκέφτομαι να το πάρω αλλά φοβάμαι οτι θα απογοητευτώ αν ακούγεται θαμπά και με παραμόρφωση. Εχω το SE P900 και δεν θα αντέξω να ακουγεται χάλια. Μηπως το 9100 ακούγεται καλύτερα, αφού ο ηχος βγαινει απο δύο μεγαφωνακια στο πλάι και όχι στο πίσω μέρος της συσκευής? εσεις τι λέτε παιδία???:confused: :confused: :confused:

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο Google βρήκα αυτό το link

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=44738

 

, ίσως η επέμβαση στο registry να βοηθάει στην αυξηση της έντασης του ηχείου του S200. Οποιος το δοκιμασει ας μας πει εαν υπάρχει βελτίωση. Δυστυχως ακόμα εγω δεν μπορώ να το δοκιμασω...:(

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=WM5_Tweaks_Other

 

και εδω για διάφορα άλλα wm5 tweaks...:!: :heat:

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας στο Google βρήκα αυτό το link

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=44738

 

, ίσως η επέμβαση στο registry να βοηθάει στην αυξηση της έντασης του ηχείου του S200. Οποιος το δοκιμασει ας μας πει εαν υπάρχει βελτίωση. Δυστυχως ακόμα εγω δεν μπορώ να το δοκιμασω...:(

 

To θέμα δεν είναι να αυξηθει η ενταση του ηχειου. Εχει και καποια ορια. Μετα απο αυτα παραμορφώνει. Δεν ειναι τοσο τραγικο. Δοκιμαστε με το GS player που εχει εικονικο ενισχυτη να αυξησετε την ενταση. Δεν χρειάζετε να μπουμε στην registry.Θεμα ποιότητας ειναι και οχι εντασης.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

To θέμα δεν είναι να αυξηθει η ενταση του ηχειου. Εχει και καποια ορια. Μετα απο αυτα παραμορφώνει. Δεν ειναι τοσο τραγικο. Δοκιμαστε με το GS player που εχει εικονικο ενισχυτη να αυξησετε την ενταση. Δεν χρειάζετε να μπουμε στην registry.Θεμα ποιότητας ειναι και οχι εντασης.

 

Παιδιά μιλάτε για το εξωτερικό μεγάφωνο ή το ακουστικό του κινητού?

Ποιό έχει τη χάλια ποιότητα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιλάτε για το εξωτερικό μεγάφωνο ή το ακουστικό του κινητού?

Ποιό έχει τη χάλια ποιότητα?

 

σύμφωνα με το review και τα forums ειναι το εξωτερικο ηχείο. Δες εδω

 

http://www.myphone.gr/devices/review-68.html

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που το λέτε και εμένα ο ήχος που ακούω όταν συνομιλώ δεν μου αρέσει.:worry:

 

Ρε παιδιά όταν βρωμίσει η οθόνη πως την καθαρίζετε?? Εγώ τη φυσάω μέχρι να θολώσει λίγο και μετά την καθαρίζω με ένα πανάκι.Με λίγο βρεγμένο πανάκι λέτε να πειράζει???

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
απεφυγε αυστηρα το νερο οσο και λιγο να ειναι!!!!παρε 1 σπραυ που ειναι για οθονες pc ριξε λιγο σε ενα μαντηλακι καθαρισμου γυαλιων και εισαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση!

Όταν πάω στης πληροφορίες συσκευής, στην ταχύτητα του επεξεργαστή μου βγάζει 195 MHz :worry:.

 

Εσάς πόσο σάς βγάζει???

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση!

Όταν πάω στης πληροφορίες συσκευής, στην ταχύτητα του επεξεργαστή μου βγάζει 195 MHz :worry:.

 

Εσάς πόσο σάς βγάζει???

195 βγάζει, αλλά υπάρχει δυνατότητα overclocking. Εμένα μου παίζει ΣΤΑΘΕΡΑ στα 240Mhz!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...