Jump to content

Harry Potter Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποιά ταινία του Harry Potter σας άρεσε περισσότερο;  

250 members have voted

  1. 1. Ποιά ταινία του Harry Potter σας άρεσε περισσότερο;

    • Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)
      28
    • Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
      22
    • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
      32
    • Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
      38
    • Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
      31
    • Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
      32
    • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 (2010)
      40
    • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (2011)
      1
    • Όλες
      22
    • Καμία
      4


Recommended Posts

LONDON - Author J.K. Rowling said

two characters

will die in the last installment of her boy wizard series, and she hinted

Harry Potter

might not survive either.

 

"I have never been tempted to kill him off before the final because I've always planned seven books, and I want to finish on seven books," Rowling said Monday on TV here.

 

"I can completely understand, however, the mentality of an author who thinks, 'Well, I'm gonna kill them off because that means there can be no non-author-written sequels. So it will end with me, and after I'm dead and gone they won't be able to bring back the character'."

 

Rowling declined to commit herself about Harry, saying she doesn't want to receive hate mail.

 

"The last book is not finished. But I'm well into it now. I wrote the final chapter in something like 1990, so I've known exactly how the series is going to end," she said.

 

In her Monday interview, Rowling said people are sometimes shocked to hear that she wrote the end of book seven before she had a publisher for the first book in the series."The final chapter is hidden away, although it's now changed very slightly. One character got a reprieve. But I have to say

two die that I didn't intend to die,"

she said. "A price has to be paid. We are dealing with pure evil here."

 

Some characters might die, but the blockbuster movie franchise lives on. Warner Bros. Pictures has announced that the fifth installment will be released in U.S. theaters, including Imax screens, on July 13, 2007.

 

Peste tis kapoios oti mporei OPOIOSDIPOTE na sinexisei to franchise.. Time Travel and Prequels RULE!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 680
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μην υπάρχουν πιθανότητες να της κλέψουν τα copyright.Μπράβο της.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως συμβουλεύω τους πάντες να διαβάσουν τα βιβλία! Αν σας άρεσαν οι ταινίες, τα βιβλία θα σας τρελάνουν!

 

Μην ανησυχείτε για το περιεχόμενο ή τον τρόπο γραφής (ή μετάφρασης, για τα ελληνικά), αφού τα βιβλία (ειδικά μετά το 4ο και περισσότερο στο 6ο) δεν είναι καθόλου "παιδικά"... Μόνο το 1ο και το 2ο ίσως σας φανεί ότι δεν είναι για μεγάλες ηλικίες...

 

Όπως και να έχει πάντως, η όλη ιστορία είναι -και γίνεται ακόμα περισσότερο- συναρπαστική!

...It does not do to dwell on dreams and forget to live...
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως συμβουλεύω τους πάντες να διαβάσουν τα βιβλία! Αν σας άρεσαν οι ταινίες, τα βιβλία θα σας τρελάνουν!

 

Μην ανησυχείτε για το περιεχόμενο ή τον τρόπο γραφής (ή μετάφρασης, για τα ελληνικά), αφού τα βιβλία (ειδικά μετά το 4ο και περισσότερο στο 6ο) δεν είναι καθόλου "παιδικά"... Μόνο το 1ο και το 2ο ίσως σας φανεί ότι δεν είναι για μεγάλες ηλικίες...

 

Όπως και να έχει πάντως, η όλη ιστορία είναι -και γίνεται ακόμα περισσότερο- συναρπαστική!

 

Αν θες να μιλήσεις για τα βιβλία (εμείς συνήθως καβγαδίζουμε:p ) μπορείς να επισκευθείς το ειδικό θέμα για τα βιβλία που έχω φτιάξει :) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=89063

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως συμβουλεύω τους πάντες να διαβάσουν τα βιβλία! Αν σας άρεσαν οι ταινίες, τα βιβλία θα σας τρελάνουν!

 

Μην ανησυχείτε για το περιεχόμενο ή τον τρόπο γραφής (ή μετάφρασης, για τα ελληνικά), αφού τα βιβλία (ειδικά μετά το 4ο και περισσότερο στο 6ο) δεν είναι καθόλου "παιδικά"... Μόνο το 1ο και το 2ο ίσως σας φανεί ότι δεν είναι για μεγάλες ηλικίες...

 

Όπως και να έχει πάντως, η όλη ιστορία είναι -και γίνεται ακόμα περισσότερο- συναρπαστική!

Τα χω διαβάσει όλα και συμφωνώ απόλυτα. Τώρα διαβάζω το 6ο (γι'άλλη μια φορά). Αντε να βγεί το 7ο να το διβάσουμε. Να δούμε την αλήθεια κατάματα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τις βρίσκω πολύ ευχάριστες και τις 4 ταινίες αλλά αγαπημένη μου είναι η 3 (Ο αιχμάλωτος του Αζκαμπάν) γιατι λάτρψα το πώς παίζει με τον χρόνο, ξερω ξέρω ιδεα πολυδιατυπωμέν αλά μου άρεσε πολύ το πως δώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τις βρίσκω πολύ ευχάριστες και τις 4 ταινίες αλλά αγαπημένη μου είναι η 3 (Ο αιχμάλωτος του Αζκαμπάν) γιατι λάτρψα το πώς παίζει με τον χρόνο, ξερω ξέρω ιδεα πολυδιατυπωμέν αλά μου άρεσε πολύ το πως δώθηκε.

Οι σκηνές όμως που η Ερμιόνη ξάφνιαζε τον Χάρι και τον Ρόν με την ξαφνική αποχώρηση και εμφάνισή της είναι πολλές στο βιβλίο. Στην ταινία μόνο μια φορά συνέβη. Όπως επίσης ότι την έψαχναν και ενώ ρωτούσαν αν πήγε στα μαθήματά της (σ.σ. κάποια ήταν ακριβώς την ίδια ώρα) τους έλεγαν ότι ήταν και στα δύο ταυτόχρονα. Κι αυτό τους κίνησε την περιέργεια. Στο έργο όμως δεν. Το 5ο πότε βγαίνει;

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Οι σκηνές όμως που η Ερμιόνη ξάφνιαζε τον Χάρι και τον Ρόν με την ξαφνική αποχώρηση και εμφάνισή της είναι πολλές στο βιβλίο. Στην ταινία μόνο μια φορά συνέβη. Όπως επίσης ότι την έψαχναν και ενώ ρωτούσαν αν πήγε στα μαθήματά της (σ.σ. κάποια ήταν ακριβώς την ίδια ώρα) τους έλεγαν ότι ήταν και στα δύο ταυτόχρονα. Κι αυτό τους κίνησε την περιέργεια. Στο έργο όμως δεν. Το 5ο πότε βγαίνει;

 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σε αυτό,την συγκεκριμένη ταινία την έχω δει πάνω από 3 φορες και δεν συνέβη μονο μια φορα η ''ξαφνική'' αποχώρηση ή εμφάνιση αλλα 3-4.και επίσης έγινε αναφορά στα μαθήματα της γιατί είχε λέει επιλέξει 2 μαθήματα που γινόντουσαν την ίδια στιγμή και την και την ρωτούσαν πως μπορεί να πηγαίνει και στα 2

Link to comment
Share on other sites

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω σε αυτό,την συγκεκριμένη ταινία την έχω δει πάνω από 3 φορες και δεν συνέβη μονο μια φορα η ''ξαφνική'' αποχώρηση ή εμφάνιση αλλα 3-4.και επίσης έγινε αναφορά στα μαθήματα της γιατί είχε λέει επιλέξει 2 μαθήματα που γινόντουσαν την ίδια στιγμή και την και την ρωτούσαν πως μπορεί να πηγαίνει και στα 2

Κι εγώ την έχω αγοράσει σε dvd από τότε που κυκλοφόρησε, την είχα δεί σε πειρατικό dvd 2μήνες πρίν ανέβει στις αίθουσες και δεν το θυμάμαι. Πάντως είναι το μόνο από τα 4 έργα που δε μου αρέσει από την πρώτη στιγμή που το είδα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

H 5η ταινία βγαίνει τον Ιούλιο του 2007. Το 7ο βιβλίο τον ίδιο μήνα.
Link to comment
Share on other sites

το 7ο βιβλίο το ίδιο μήνα στα ελληνικά; Ή πάλι θα περιμένουμε 4-5 μήνες να μεταφραστεί; Απ'ότι το κόβω, μάλλον το δεύτερο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

το 7ο βιβλίο το ίδιο μήνα στα ελληνικά; Ή πάλι θα περιμένουμε 4-5 μήνες να μεταφραστεί; Απ'ότι το κόβω, μάλλον το δεύτερο.

 

Θα περιμένουμε 4-5 μήνες να μεταφραστεί όπως είπες,δυστυχώς γιατί ανυπομονώ για το τι θα γίνει στο τελευταίο βιβλίο:(

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένουμε 4-5 μήνες να μεταφραστεί όπως είπες,δυστυχώς γιατί ανυπομονώ για το τι θα γίνει στο τελευταίο βιβλίο:(

 

θα σκοτώσει ένα βασικό πρόσωπο, άν δεν κάνω λάθος τον ίδιο το Χάρι

 

Κι αυτό γιατί δε θέλει όταν πεθάνει η ίδια να υπάρχουν συνέχειες από άλλους συγγραφείς. Θέλει να περιοριστεί σε 7 μόνο βιβλία.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

θα σκοτώσει ένα βασικό πρόσωπο, άν δεν κάνω λάθος τον ίδιο το Χάρι

 

Κι αυτό γιατί δε θέλει όταν πεθάνει η ίδια να υπάρχουν συνέχειες από άλλους συγγραφείς. Θέλει να περιοριστεί σε 7 μόνο βιβλία.

 

 

 

Δε θα σκοτώσει μόνο έναν αλλά δυο!!!

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Δε πειράζει,ενδιαφέρον να ναι κι ότι να 'ναι:lol: :lol: :D :rotfl:

Θα περάσει πάλι ευχάριστα η ώρα μας.:lol: :lol:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Θα περάσει ευχάριστα η ώρα μας όμως ποιος κάνει υπομονή 1 χρόνο ακόμη.

Ναι όμως εκείνον το χειμώνα θα τον ευχαριστηθείς. Υπομονή. Ξαναδιάβασε τα προηγούμενα. Εγώ ξαναδιάβασα το 6ο πρίν από λίγες ημέρες.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως εκείνον το χειμώνα θα τον ευχαριστηθείς. Υπομονή. Ξαναδιάβασε τα προηγούμενα. Εγώ ξαναδιάβασα το 6ο πρίν από λίγες ημέρες.

 

 

Εχω διαβάσει και τα 6 από 2 φορές το καθένα.:!:

Link to comment
Share on other sites

το 7ο βιβλίο το ίδιο μήνα στα ελληνικά; Ή πάλι θα περιμένουμε 4-5 μήνες να μεταφραστεί; Απ'ότι το κόβω, μάλλον το δεύτερο.

 

Τα έχουμε αναφέρει τόσες μα τόσες φορές. Τέλος πάντων, πάμε άλλη μία.

 

Ιούλιος 2007

7ο βιβλίο και Harry Potter and the Order of the Phoenix ταινία.

 

Νοέμβριος 2007 (Μάλλον Σαββάτο 3/11)

7o βιβλίο στα ελληνικά.

 

Επίσης σύμφωνα με την μέχρι τώρα χρονολογική σειρά των ταινιών, το 2008 περιμένουμε την ταινία "Ο Ημίαιμος Πρίγκηψ" και το 2010 την τελευταία.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://img420.imageshack.us/img420/5083/harrypottersecretoe0.th.jpg

Αυτό το έχετε προσέξει; Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά εγώ σήμερα το πρόσεξα όπως τακτοποιούσα τη βιβλιοθήκη μου.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

http://img420.imageshack.us/img420/5083/harrypottersecretoe0.th.jpg

Αυτό το έχετε προσέξει; Δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί, αλλά εγώ σήμερα το πρόσεξα όπως τακτοποιούσα τη βιβλιοθήκη μου.

Σατανιστές,σατανιστές.......!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :p

 

Ηρεμήστε...:D

Link to comment
Share on other sites

Σατανιστές,σατανιστές.......!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :p

 

Ηρεμήστε...:D

Η Ελένη Λουκά έχει ένα λόγο παραπάνω να λέει.:p :lol: :lol:

Απλά τι είδα είπα. Δεν κρίθηκα εναντίον του.:p

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...