Jump to content

Rumours και μελλοντικά μοντέλα S60 3rd Edition


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia to hit markets with mid-range Touchscreen phone

http://www.symbian-freak.com/news/008/07/nokia_is_planning_to_hit_markets_with_midrangef_touchscreen_phone.htm

 

Ποιο να ειναι αραγε ? :rolleyes:

 

Αυτο μαλιστα αξιζει να το περιμενεις,ειναι κατι τελειως διαφορετικο...οχι το Ν 96:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και λίγο off topic, είδα εχθές τη ταινία (παρεμπιπτόντως καταπληκτική!) και σε κάποια φάση αντικρίζω το Tube, γυρνάω δίπλα στον κολλητό μου και του κάνω «ρε μ... το 5800 με το S60 Touch UI»... περιττό να πω πως παραλίγο να με ακούσει όλη η αίθουσα.:lol:

 

Και γενικότερα όλη ταινία έχει άρωμα Nokia...

Λίγο το 6630, λίγο το 6680, δεν ήθελε και πολύ!:p

 

κάπου διάβασα ότι θα κυκλοφορίσει το 2 εξάμηνο του 2008 ... gmsarena νομίζω... και είναι αλήθει αυτό που λες http://www.symbian-freak.com/news/008/07/nokia_tube_spotted_in_the_dark_knight_movie.htm

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Για τιμη δεν κουβεντιαζουμα ακομη ε???

Η ALPHA COPY θα δωσει ρεσιταλ!!!

Ειναι και με οθονη αφης...

Θα το χτυπισει πολυ :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ομως δεν ειναι ενα high-end κινητο!

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω λίγο μετά την κυκλοφορία του θα βγάλει ένα high-end μοντέλο,πάλι touchscreen,και θα ανήκει στα Nsereis.

 

Εμένα μου φαίνεται πιο φυσιολογικό που δεν είναι high-end γιατί η Nokia συνηθίζει να βγάζει τα high-end Κινητά της σε Nseries,ενώ αυτό νομίζω δεν είναι N.

Link to comment
Share on other sites

Nokia S60 Touch UI Screenshot (VGA) Leaked!

 

http://img514.imageshack.us/img514/827/touchui03lm1.jpg

 

http://www.symbian-freak.com/news/008/07/nokia_s60_touch_ui_screenshot_leaked.htm

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

http://www.tech2.com/media/images/2008/Jul/img_76491_nokia_tube_batman_450x360.jpg

 

Αν προσέξετε σε αυτήν εδώ την εικόνα λέει XpressMedia.Δεν νομίζω να υπάρξει αυτό το λογότυπο γιατί η Nokia για τα κινητά της που είναι για χρήση πολυμέσων έχει το λογότυπο Nseries.Λέτε να είναι fake η foto;

 

Αλήθεια πότε περιμένετε να τα βγάλει αυτά τα κινητά με touchscreen στην αγορά η Nokia;

Link to comment
Share on other sites

http://www.tech2.com/media/images/2008/Jul/img_76491_nokia_tube_batman_450x360.jpg

 

Αν προσέξετε σε αυτήν εδώ την εικόνα λέει XpressMedia.Δεν νομίζω να υπάρξει αυτό το λογότυπο γιατί η Nokia για τα κινητά της που είναι για χρήση πολυμέσων έχει το λογότυπο Nseries.Λέτε να είναι fake η foto;

 

Αλήθεια πότε περιμένετε να τα βγάλει αυτά τα κινητά με touchscreen στην αγορά η Nokia;

 

Μπορεί να είναι νέα σειρά το XpressMedia;).Στη σειρά Ν μάλλον θα ανήκει το επόμενο high end touchscreen τηλέφωνο όπως είπε ο mirrorofsorrow.

Link to comment
Share on other sites

Nokia S60 Touch UI Screenshot (VGA) Leaked!

VGA ανάλυση απο τα πρώτα κιόλας Touch S60 είναι κάτι που σίγουρα δεν περιμένω. Και δεν ξέρω αν πρέπει να επιθυμούμε να μπει μια τόσο μεγάλη ανάλυση στις εν λόγω συσκευές. Μια τόσο μεγάλη ανάλυση σημαίνει μεγαλύτερη κατανάλωση ενέργειας, που συνεπάγεται ανάγκη για μεγάλης χωτηρικότητας μπαταρία, ισχυρό επεξεργαστή και αρκετή δουλειά στο UI. Ελπίζω να τα δούμε όλα αυτά, όταν με το καλό παρουσιαστούν οι συσκευές, και το αποτέλεσμα να είναι τουλάχιστον ικανοποιητικό.

 

Αν προσέξετε σε αυτήν εδώ την εικόνα λέει XpressMedia.Δεν νομίζω να υπάρξει αυτό το λογότυπο γιατί η Nokia για τα κινητά της που είναι για χρήση πολυμέσων έχει το λογότυπο Nseries.Λέτε να είναι fake η foto;

Έχει συζητηθεί και στο παρελθόν αυτό το λογότυπο. Το XpressMedia είναι κάτι που δεν υπάρχει ακόμα στην γκάμα της Nokia, όπως δεν υπάρχει και κάποιο S60 Touch. Άρα δεν αποκλείεται να είναι μια νέα κατηγορία συσκευών. Άλλωστε η Nokia, απο επίσημα στόματα, δήλωσε οτι θα προσφέρει μια μεγάλη γκάμα συσκευών για όλα τα πορτοφόλια και όλες τις απαιτήσεις του κοινού.

 

Λίγο πιο πάνω δόθηκαν κάποια λίνκ τα οποία τοποθετούν την κυκλοφορία του 5800 Tube (όχι ανακοίνωση), πριν το τέλος του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο νωρίς;Εγώ τότε προγραμμάτιζα να πάρω το N96.Μήπως να πρωτοτυπήσω με ένα τέτοιο κινητό;Πόσο πιστεύετε να είναι η τιμή του;Λέτε να είναι σαν του N95,n96 όταν πρωτοήρθαν Ελλάδα ή θα ξεφεύγει σε τιμή;
Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιστεύετε να είναι η τιμή του;Λέτε να είναι σαν του N95,n96 όταν πρωτοήρθαν Ελλάδα ή θα ξεφεύγει σε τιμή;

Η Nokia αναφέρει οτι το 5800 Tube θα είναι συσκευή μεσαίας κατηγορίας και θα προοριστεί για μαζικές πωλήσεις. Όλα θα εξαρτηθούν βέβαια απο τα τεχνικά του χαρακτηριστικά, αλλά, κρίνοντας απο οτι έχουμε μάθει μέχρι σήμερα, η τιμή του θα ανήκει στην κατηγορία 350-450€.

 

Σίγουρα θα αποτελεί κατι διαφορετικό για S60 αλλά έχω τις αμφιβολίες μου για το κατά πόσο μια τέτοια συσκευή θα αγγίζει την ευχρηστία ενός candybar S60.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι πιστευω οτι αν το πρσεξουν και κατασκευασουν ενα κινητο λεπτο και ποιοτικο σαν το Ε71 με 3αρα οθονη αφης και καλη καμερα απλα θα γινει ΠΑΝΙΚΟΣ.... :)

 

αυτο θα ειναι σιγουρα το τελειο κινητο...

πχ ενα Ε71 χωρις το πληκτρολογιο 5ΜΡ με 3ιντσες οθονη....:)

 

ονειρευομαι?????:p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι με καμερα 8mpx γιατι αν ειναι 5 μετα απο λιγο καιρο θα ειναι αχρηστη

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι άχρηστη κάμερα 5mp τη στιγμή που στην αγορά των κινητών τα 5mp θεωρούνται σχεδόν άριστα.Εξάλλου το κινητό όπως είπαμε δεν θα είναι high-end.Επίσης πιστεύω πως άμα αποκτήσω αυτό το κινητό θα περιμένω άλλα πράγματα από την κάμερά του (βλ. S60 Touch UI).
Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλαω για το high-end που θα φτιαξουν αν φτιαξουν.

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οχι με καμερα 8mpx γιατι αν ειναι 5 μετα απο λιγο καιρο θα ειναι αχρηστη. Μιλαω για το high-end που θα φτιαξουν αν φτιαξουν.

Τα ΜΡ, όπως έχουμε πει πάρα πολλές φορές, δεν καθορίζουν την ποιότητα των φωτογραφιών αλλά μόνο το μέγεθος. Κάλλιστα θα μπορούσε η κάθε εταιρία να βγάλει μοντέλα με 8, 10, 12ΜΡ. Αυτό δε σημαίνει όμως οτι η ποιότητά του θα είναι ανώτερη απο αυτή του Ν82.

 

Μην ξεγελιέστε απο τα τεχνικά χαρακτηριστικά ενός μοντέλου. Το θέμα είναι στην πράξη πως αυτό θα αποδίδει.

 

Το οτι ένα μοντέλο ανήκει στην high-end κατηγορία, δε σημαίνει οτι θα έχει και την κορυφαία κάμερα στην γκάμα της Nokia. Δεστε για πχ το Ν96, το οποίο, παρόλο που είναι η ναυαρχίδα της εταιρίας, δε νομίζω να βγει κανείς να υποστηρίξει οτι θα είναι ανώτερο στον φωτογραφικό τομέα απο το Ν82.

Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σοβαρή καινοτομία που περιμένω από τη Nokia είναι σαφώς τα TouchUI S60, πρώτα το 5800 και μετά όποιο μοντέλο προορίζει για ναυαρχίδα της Nseries. Συνεχώς βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια μοντέλα, με παραλλαγές των ίδιων χαρακτηριστικών. Νομίζω ότι έχουμε βαρεθεί πια. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη σοβαρή καινοτομία που περιμένω από τη Nokia είναι σαφώς τα TouchUI S60, πρώτα το 5800 και μετά όποιο μοντέλο προορίζει για ναυαρχίδα της Nseries. Συνεχώς βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια μοντέλα, με παραλλαγές των ίδιων χαρακτηριστικών. Νομίζω ότι έχουμε βαρεθεί πια. ;)

 

+1000

Και επίσης είναι αστείο να μαζοχίζονται κάποιοι περιμένοντας τα touch τηλέφωνα μέσα στο 2008.. έλεος ρε παιδιά.. τόσο καιρό δε τη μάθατε τη ΝΟΚΙΑ ακόμα.. Σκεφτείτε μόνο πόσο καιρό συζητάτε για το Ν96 βάλτε και μιμινιμουμ ένα εξάμηνο και είστε μέσα..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

τόσο καιρό δε τη μάθατε τη ΝΟΚΙΑ ακόμα.. Σκεφτείτε μόνο πόσο καιρό συζητάτε για το Ν96 βάλτε και μιμινιμουμ ένα εξάμηνο και είστε μέσα..

Η ημερομηνία διάθεσης των συσκευών είναι ένα θέμα που σηκώνει πολύ συζήτηση. Υπάρχουν πολλά παραδείγματα όπως αυτό του Ν95, Ν91 κοκ αλλά συσκευές οι οποίες κυκλοφόρησαν αμέσως όπως τα Ε65, Ν82, Ε71, Ε66 κοκ. Άρα είναι πολύ να γνωρίζουμε και να συζητάμε για την ημερομηνία διάθεσης του 5800, πόσο μάλλον όταν αυτό δεν έχει ακόμα ανακοινωθεί.

 

Απλά, οι εταιρίες, εξελίσουν τις συσκευές τους και αποφασίζουν εκείνες το πότε θα ανακοινωθούν/κυκλοφορήσουν. Εμείς, δεν μπορούμε να ξέρουμε σε πιο στάδιο εξέλιξης βρίσκεται η κάθε συσκευή. Ίσως αυτή την στιγμή, να είναι ήδη έτοιμο το N series Touch και να καθυστερείται για πάρα πολλούς λόγουςη ανακοίνωσή του.

 

Το 5800, όπως μάθαμε, παίζει στην νέα ταινία του Batman. Απο ανθρώπους που το ψάξανε, μάθαμε οτι οι συγκεκριμένες σκηνές τις ταινίες, γυρίστηκαν τον Νοέμβριο του 2007. Αυτό μπορεί να σημαίνει οτι το 5800 ήταν σε προχωρημένο στάδιο εξέλιξης απο τότε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παντως εκει στη nokia πολυ star trek τι εχουν δει.Δειτε αυτο (μελλοντικα σχεδια):
:!::!:

 

Ναι Ναι το διαβασα και εγω καπου:η NASA θελει να εξαγορασει την ΝΟΚΙΑ...:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παντως εκει στη nokia πολυ star trek τι εχουν δει.Δειτε αυτο (μελλοντικα σχεδια):
:!::!:

 

Καλη φαση, ποτε βγαινει ξερουμε τιμη?:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...