Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (14 Απρ. 2004 , 16:27)

 

Λέω να πάω να δω το Gothica. Για να δούμε.

 

 

Καλό. Ειδικά εκεί που "παίζει"με την ψυχολογική κατάσταση της Χάλι .. Εχω γράψει πιο πίσω για την ταίνία αλλά μάλλον δε με διαβάζετε :whistle: :p

 

Η δική μου γνώμη :

 

"Οπου έχει λίγο από "Beautiful mind" στην αρχή,και ξεδιπλώνεται σιγά - σιγά η ιστορία και μαθαίνουμε γιατί η ψυχολόγος σκότωσε αυτόν που σκότωσε.Φυσικά με την παρουσία του απαραίτητο πνεύματος!"

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μόλις είδα το HIDALGO. Μου άρεσε πάρα πολύ. Πολύ καλός ο ΒΙΓΚΟ για άλλη μια φορά. Άψογη σκηνοθεσία και το φινάλε απλά υπέροχο.

 

Είναι μια πολύ ευχάριστη ταινία, δεν πιστεύω να απογοητεύσει κανέναν. Μην περιμένετε να δείτε την κλασική περιπέτεια με τους καταιγιστικούς ρυθμούς. Η ταινία κυλάει αργά.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (14 Απρ. 2004 , 18:25)

 

Καλό. Ειδικά εκεί που "παίζει"με την ψυχολογική κατάσταση της Χάλι .. Εχω γράψει πιο πίσω για την ταίνία αλλά μάλλον δε με διαβάζετε :whistle: :p

 

Η δική μου γνώμη :

 

"Οπου έχει λίγο από "Beautiful mind" στην αρχή,και ξεδιπλώνεται σιγά - σιγά η ιστορία και μαθαίνουμε γιατί η ψυχολόγος σκότωσε αυτόν που σκότωσε.Φυσικά με την παρουσία του απαραίτητο πνεύματος!"

 

 

Εγώ είδα το Γκόθικα σε DVD :whistle:

 

 

 

Τα φτερουγίσματα της πεταλούδας τα είδατε???

 

Ή ταινια

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dread (16 Απρ. 2004 , 15:07)

 

Εγώ είδα το Γκόθικα σε DVD :whistle:

 

 

 

To brikes se kapio videoclub san auta pou fernoun apo Ameriki i kapos allios?

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dread (16 Απρ. 2004 , 15:07)

 

Τα φτερουγίσματα της πεταλούδας τα είδατε???

 

Ή ταινια

 

 

To φαινόμενο της πεταλούδας είναι το σωστό!

 

Όντως ταινιάρα κι ας τρόμαξες λίγο :p :p (τι λίγο, τέσπα! ;) )

 

Την συνιστώ ανεπιφύλακτα :cool:

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα και είδα το Gothica.

 

Πολύ καλό ! Οχι τόσο θρίλλερ-τρόμου. Πιο πολύ αστυνομικό-ψυχολογικό μου έκανε. Χάλι Μπέρρυ άπαιχτη και Πενέλοπε Κρουζ (αν και δεν είχε μεγάλο ρόλο).

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό???? :wacko:

 

Εμένα μου φάνηκε χαζό, κλασικές σκηνές που σε κάνουν να κοψοχολιάζεις μέχρι θανάτου και το τέλος μια μεγάλη χαζομάρα.

Albert Einstein : "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." :!: :)

 

<-><-><-><-><->

This signature is protected by Norton AntiVirus 2005 :cool:

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και πολυ καλο το gotica...

αν εχετε δει το τραιλερ εχετε δει την ταινια, απο την αρχη καταλαβαινεις τι εχει γινει,

μια μικρη ανατροπη εχει η ταινια, κι αυτη κραταει 1 λεπτο

βλεπεται μεν, πολυ προβλεψιμη δε

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος william blake (18 Απρ. 2004 , 17:09)

 

ε οχι και πολυ καλο το gotica...

αν εχετε δει το τραιλερ εχετε δει την ταινια, απο την αρχη καταλαβαινεις τι εχει γινει,

μια μικρη ανατροπη εχει η ταινια, κι αυτη κραταει 1 λεπτο

βλεπεται μεν, πολυ προβλεψιμη δε

 

 

Πολύ πιο καλό από το Taking Lives μου φάνηκε πάντως...

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με κάτι "Cabin fever" , μια άλλη βλακεία που δε συγκρατώ τον τίτλο με ένα σχολικό και ένα πτηνό-τέρας , και γενικά τις ταινίες που αυτοαποκαλούνται θρίλερ τον τελευταίο καιρό, το Gothica και το Taking lives είναι αριστουργήματα :)

 

Φυσικά όχι το μη χείρον βέλτιστον,και με τα δύο η δική μου ώρα πέρασε ευχάριστα :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα εχτες και ειδα το :Butterfly Effect:

Εχω να πω τα κλύτερα για το εργο..Καιρο ειχα να δω στο σινεμα ταινια που να μου αφησει τοσο ομορφη αισθηση στο τελος...Και τοση ευχαριστηση για τις δυο ωρες που περασαν...

 

Οπως καταλάβατε σας την συνιστω ανεπιφυλακτα...

 

Η μονη παρατηρηση που εχω να κανω,ειναι οτι ισως δεν χρειαζοταν η μεγαλη δοση βιας στην αρχη του εργου που εκανε πολλους να χασουν την αρχικη τους ορεξη...Μετα ομως αλλαζουν τα πραγματα...

 

Δειτε την... :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Το Butterfly Effect σαν να μου θυμίζει λίγο το Memento αλλά με κάπως διαφορετική οπτική γωνία.

anyway, περιμένω να έρθει το Secret Window πως και πως.

Το Gothika μάρεσε πάρα πολύ.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Είδα χθες το Kill Bill 2.

 

Τις ταινίες του Ταραντίνο ή της αγαπάς ή τις μισείς. Σε μένα αρέσουν πολύ όλες του οι ταινίες.

 

Ομως, το Kill Bill 2 μου φάνηκε κάπως πιο "λίγο" από το 1. Είχε μερικούς πλατειασμούς και αργές σκηνές και κάπου έχασε τη σπιρτάδα και την ταχύτητα της δράσης που είχε το 1.

 

Αποφεύγω να πω πολλές λεπτομέρειες για να μην σας το χαλάσω, μια και δεν έχει έρθει ακόμα στους κινηματογράφους.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (22 Απρ. 2004 , 10:59)

 

Το Butterfly Effect σαν να μου θυμίζει λίγο το Memento αλλά με κάπως διαφορετική οπτική γωνία.

anyway, περιμένω να έρθει το Secret Window πως και πως.

Το Gothika μάρεσε πάρα πολύ.

 

 

To Secret Window βασίζεται στο ομώνυμο του Stephen King?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (22 Απρ. 2004 , 16:16)

 

To Secret Window βασίζεται στο ομώνυμο του Stephen King?

 

 

Ναι :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (22 Απρ. 2004 , 16:16)

 

To Secret Window βασίζεται στο ομώνυμο του Stephen King?

 

 

Ναι... :)

 

Εdit: Με πρόλαβαν..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (22 Απρ. 2004 , 16:21)

 

Ναι :)

 

 

To μισό καλό να είναι από το βιβλίο...Γράφτε με στη λίστα προαγοράς εισιτηρίων :p

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (22 Απρ. 2004 , 20:44)

 

To μισό καλό να είναι από το βιβλίο...Γράφτε με στη λίστα προαγοράς εισιτηρίων :p

 

 

Κάτι θα ξέρεις εσύ! Γράψε με και μένα :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (23 Απρ. 2004 , 01:02)

 

Κάτι θα ξέρεις εσύ! Γράψε με και μένα :p

 

 

Me too.... :rolleyes: :whistle:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

egw eida to HELLBOY. ( apo to net.)

 

einai oxi kai toso gnosto comic, i tenioula exei arketa kala effe, me enan antiiroa. einai kali ligo elayfri (logiko :P) alla eixe kales monomaxies me terata pou entiposiazoun, any way, psakste sto net an den tin exete kan akousta oti bgenei

 

pantws den einai tipota idietero

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

'Ωρε μάνα μουυυυυυυυυυ

θα πάω αύριο να δω το Secret Window μουχαχαχαχαχχαχα...επιτέλους το περίμενα τόσο πολύ :)

Βασικά η νουβέλα του Stephen King λεγόταν κανονικά Secret Window Secret Garden αλλά το κόψανε :/ anyway, αν και συνήθως η κινηματογραφικές μεταφορές βιβλίων του SK είναι 'πιο λίγες' απο τα βιβλία του, θα σας συνιστούσα άμα δείτε την ταινία διαβάστε και την νουβέλα μετά να συγκρίνετε. Είμαι πολλά χρόνια fan του SK και έχω σχεδόν όλα τα βιβλία και τις ταινίες του, αλλά πάντα οι ταινίες αφήνουν την αίσθηση οτι κράτησαν πιο λίγο απο το βιβλίο. Μπορεί το Dreamcatcher που είναι του ίδιου συγγραφέα να σας φάνηκε γελοίο στο τέλος επείδή εμφανίστηκε ο εξωγήινος αλλά αυτό ήθελε να κάνει ο SK, ένα βιβλίο για εξωγήινους και πως τους βλέπουμε στο μυαλό μας. Αντε να το βουλώσω τώρα γιατί άμα αρχίσω δεν θα τελειώνω.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (24 Απρ. 2004 , 10:03)

 

'Ωρε μάνα μουυυυυυυυυυ

θα πάω αύριο να δω το Secret Window μουχαχαχαχαχχαχα...επιτέλους το περίμενα τόσο πολύ :)

Βασικά η νουβέλα του Stephen King λεγόταν κανονικά Secret Window Secret Garden αλλά το κόψανε :/ anyway, αν και συνήθως η κινηματογραφικές μεταφορές βιβλίων του SK είναι 'πιο λίγες' απο τα βιβλία του, θα σας συνιστούσα άμα δείτε την ταινία διαβάστε και την νουβέλα μετά να συγκρίνετε. Είμαι πολλά χρόνια fan του SK και έχω σχεδόν όλα τα βιβλία και τις ταινίες του, αλλά πάντα οι ταινίες αφήνουν την αίσθηση οτι κράτησαν πιο λίγο απο το βιβλίο. Μπορεί το Dreamcatcher που είναι του ίδιου συγγραφέα να σας φάνηκε γελοίο στο τέλος επείδή εμφανίστηκε ο εξωγήινος αλλά αυτό ήθελε να κάνει ο SK, ένα βιβλίο για εξωγήινους και πως τους βλέπουμε στο μυαλό μας. Αντε να το βουλώσω τώρα γιατί άμα αρχίσω δεν θα τελειώνω.

 

 

Δυστυχώς δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά δε λέει καθόλου. :( Καμμία σχέση με την ατμόσφαιρα που προσφέρει ο Stephen King στη νουβέλα...

 

Μόλις "ήρθε" ;) σπίτι μου το Dawn of the Dead , θα το δω και θα σας πω εντυπώσεις.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (24 Απρ. 2004 , 16:34)

 

Δυστυχώς δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά δε λέει καθόλου. :( Καμμία σχέση με την ατμόσφαιρα που προσφέρει ο Stephen King στη νουβέλα...

 

Μόλις "ήρθε" ;) σπίτι μου το Dawn of the Dead , θα το δω και θα σας πω εντυπώσεις.

 

 

Δεν το έλεγες πριν κλείσω εισιτήρια;! :worry:

 

Αντε,βλέπε να μας λες :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (24 Απρ. 2004 , 20:22)

 

Δεν το έλεγες πριν κλείσω εισιτήρια;! :worry:

 

Αντε,βλέπε να μας λες :p

 

 

Καλούλι το Dawn of the dead , ειδικά οι πρώτες 10 σκηνές δημιουργούν πραγματική αγωνία. Μετά εξελίσεται σαν μια κλασσική ιστορία zombie, λίγοι VS χιλιάδων zombies. Ωστόσο έχει κάτι ξεχωριστό. Στα κλασσικά zombie movies τα zombies είναι δυσκίνητα , ενώ στην ταινία αυτή είναι "υπερκινητικά" , τρέχουν γρήγορα κ.λ.π.

 

Be afraid. ΜΠΟΥ ! :D

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vampyre (24 Απρ. 2004 , 23:23)

 

Καλούλι το Dawn of the dead , ειδικά οι πρώτες 10 σκηνές δημιουργούν πραγματική αγωνία. Μετά εξελίσεται σαν μια κλασσική ιστορία zombie, λίγοι VS χιλιάδων zombies. Ωστόσο έχει κάτι ξεχωριστό. Στα κλασσικά zombie movies τα zombies είναι δυσκίνητα , ενώ στην ταινία αυτή είναι "υπερκινητικά" , τρέχουν γρήγορα κ.λ.π.

 

Be afraid. ΜΠΟΥ ! :D

 

 

Μήπως ξέρετε και πότε βγαίνει στην Ελάδα στις σκοτεινές αίθουσες; ;)

 

Πάντως μου άρεσε πάρα πολύ το ύφος του τρέηλερ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...