Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα χθες το House of Wax (αλήθεια γιατί δεν το μετέφρεσαν "Το Κέρινο Σπίτι" και το είπαν "Το Σπίτι του Θανάτου"; :confused: ) Αρκετά καλό μπορώ να πω. Επιτέλους βλεπόταν και ένα έργο αφού τελευταία είχα απελπιστεί με τα πολλά χαζά που έχουν βγει. Αυτή η Παρίς Χίλτον ρε παιδιά... Φοβερή ερμηνεία στο ρόλο της. Όσο την έδειχνε ή θα φιλιόταν ή θα πηδιόταν! :p :lol:

 

Σασπένς, αίμα, μια χαρά για θριλεράκι. Δεν κατάλαβα πώς πέρασαν τα 105 λεπτά του. ;) Το εγκρίνω να το δει κάποιος, αξίζει τον κόπο. :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σήμερα θα πάω να δω το Mr. and Mrs. Smith...Αντε να δούμε τι λέει...

Σήμερα είναι η πρεμιέρα του. Δεν έχω ακούσει και τις καλύτερες κριτικές. Άντε δέστο και πες μας αν είναι καλό. ;)

Link to comment
Share on other sites

το ειδα εγω.βλεπεται η ταινια αλλα μην περιμενετε τιποτα το ιδιαιτερο.ετσι κι αλλιως δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες αυτην την εποχη.
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να δω το Mr. and Mrs. Smith...Αντε να δούμε τι λέει...

 

Καλο εργακι, οχι τιποτα το ιδιαιτερο με αρκετες δοσεις γελιου. Με χαλασε το τελος, σου δινει την αισθηση οτι τελειωνει αποτομα (τουλαχιστον ετσι μου φανηκε).

 

ΥΓ: Ειδα και το trailer απο το WAR OF WORLDS. Απιθανο εργο φαινεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλο εργακι, οχι τιποτα το ιδιαιτερο με αρκετες δοσεις γελιου. Με χαλασε το τελος, σου δινει την αισθηση οτι τελειωνει αποτομα (τουλαχιστον ετσι μου φανηκε).

 

ΥΓ: Ειδα και το trailer απο το WAR OF WORLDS. Απιθανο εργο φαινεται!!!

Καλή ταινιούλα ήταν, με αρκετό γέλιο. Είχε βέβαια και τις γνωστές χαζοαμερικάνικες σκηνές( πχ 2 άτομα μπορούν να σκοτώσουν καμιά 500αριά άλλους με 2-3 πιστόλια!! :D )

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Είδα και γώ την ταινία Κύριος και Κυρία Σμίθ.

 

Η ταινία μου άρεσε!

 

Είχε ωραίο χιούμορ, 2 ηθοποιάρες, δράση, είναι ότι πρέπει για να δείς μια ταινία και να σου αρέσει ,αν έχεις διάθεση για κάτι ανάλαφρο.

 

Οι σκηνές ράμπο δε με χάλασαν μιας και αυτό το προφίλ ικανοτήτων μας είχαν δώσει για τους 2 υπερπράκτορες.Θα ήταν περίεργο αν δεν τους σκότωναν όλους!! :p

 

Σε γενικές γραμμές πέρασε πολύ ευχάριστα η ώρα!

Η καλύτερη ταινία που παίζεται αυτή τη στιγμή..Για το Batman δεν ξέρω βέβαια..αλλά σύντομα θα το ανακαλύψω ! :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

To Savvato eida to Van Helsing sto FILMNET.Htan poly eksypnh h idea na protagonisthsoyn sthn idia tainia lykanthropoi,o Mister Hayd,to teras toy Fragkenstain,o komhs Drakoylas kai o Van Helsing.
Link to comment
Share on other sites

To Savvato eida to Van Helsing sto FILMNET.Htan poly eksypnh h idea na protagonisthsoyn sthn idia tainia lykanthropoi,o Mister Hayd,to teras toy Fragkenstain,o komhs Drakoylas kai o Van Helsing.

 

 

Κι εμενα μου αρεσε το ολο cοncept της ταινιας φιλε denior (καθως και η Kate Beckinsale :love: :what: ...αχχχχχχχ......)........................................

τι εγραφα;;;;......... :p

Α ναι, παρολαυτα η ταινια θαυτηκε γενικως...

Λοιπον τωρα εγω ειδα τις τελευταιες μερες τα :

 

Duplex-Πολυ καλη κωμωδια με τον Ben Stiller και την Drew Barrymore,

Η γιαγια που τους κανει την ζωη ανω κατω ειναι για ολα τα λεφτα!!! :D Εχει και απροσμενο τελος (σχετικα) και ειναι ενα μεγαλο + αυτο!

 

21 grams-Παρα πολυ καλη ταινια και εξυπνη!Αν και ειναι 2ωρες κοντα δεν κουραζει.Ο Σ.Πεν για αλλη μια φορα απεδειξε οτι ειναι απιθανος ηθοποιος!

Kαθως φανταστικοι ηταν και ο Benicio Del Toro και η Naomi Watts! :!:

 

The pacifier-Μια καλη κωμωδια, με τον Diesel.Εχει κατι αστειες σκηνες και λιγη δραση, αλλα δεν ειναι κατι το απιστευτο.

Καλος ο Βιν, αλλα πολυ καλλιτερος σε ταινιες δρασης! ;)

(Υ.Γ.-Επεισης πανεμορφη και η Lauren Graham...Δεν ξερω αλλα την παω πολυ....)

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καίρο είδα μια ταίνια στο mega.Η ταινία ονομάζεται "Μονομαχία Τιτάνων".Αναφέρεται στο πως ο αθλητισμόσ μπορεί να ενώσει ανεξάρτητα από το χρώμα και την φυλή.Η ταινια βαζίζεται σε αληθινή ιστορία και ειναι της Disney (οχι κινούμενα σχέδια ).Αν κάποιος την είδε ας πει την κριτική του.

Σημείωση: Το Van Helsing πολύ καλό

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ταινια που λες.την ειδα εγω (Συγκρουση τιτανων νομιζω λεγετε)

Ντενζελ Ουασιγκτον μεγαλη ηθοπιαρα και το εργο το προτεινω ανεπιφυλακτα

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα το νεο Batman και σαν comic maniac που ειμαι μου φανηκε χαλι μαυρο.

Το σκατωσαν το story , ο τζοκερ "εμφανιζεται" στο τελος ,το batmobile θυμιζει Hummer , o alfred ειται ειναι σε μικρη ηλικια ο μπρους ειται σε μεγαλη φαινεται το ιδιο μεγαλος σε ηλικια.

Ελπιζω να μην βγαλουν αλλα εργα Batman , φτανει αρκετα το εχουν βιασει το comic,

μονο τα δυο πρωτα αξιζουν και ας ειναι λιγο παλια, all time classic

Επισης εδειξε τρειλερ των 4 φανταστικων και εδειχνε αρκετα καλο

 

 

Σημερα παρατηρησα πως κυκλοφορησε μια must ,για εμενα ,σειρα ο Μαγκαιβερ οσοι fun σπευστε στα DVDαδικα

Eιχα χαλασει αμετρητα καλαμακια,μανταλακια,συνδετηρες και παιχνιδια μου τοτε επηρεασμενος απο την σειρα.

Ελπιζω να δουμε στο μελλον εδω στο ελλαντα και αλλες κλασσικες σειρες

(πχ βιονικη γυναικα,6.000.000 man,kit,doctor X,A Team κα)

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ταινια που λες.την ειδα εγω (Συγκρουση τιτανων νομιζω λεγετε)

Ντενζελ Ουασιγκτον μεγαλη ηθοπιαρα και το εργο το προτεινω ανεπιφυλακτα

 

Ναι , ταινιάρα η συγκεκριμένη .Ο ντένζελ αποτελεί εγγύηση.

 

Για το μπάτμαν μου χάλασε το κέφι λίγο ο φίλος γιατί το περίμενα τουλάχιστον ενδιαφέρον.Ίσως ,επειδή δεν είμαι και τόσο comic - maniac , να μην με πειράξουν τόσο οι λεπτομέριες και να μου αρέσει το έργο!

 

Θα δούμε ;)

 

Εγώ πάντως το περιμένω,τουλάχιστον καλό!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Το Sideways το είδε κανείς σας; :confused: Να μην τον δει σας προτείνω... :O Απάλευτη ταινία. 2 ώρες και 7 λεπτά όλο απαίσιες σκηνές. Με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι πολύ βαρετή ταινία... :down:

Παρακαλούσα να περάσει η ώρα να τελειώνει... http://greek-torrents.com/vbulletin/images/smilies/bigpray.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Sideways το είδε κανείς σας; :confused: Να μην τον δει σας προτείνω... :O Απάλευτη ταινία. 2 ώρες και 7 λεπτά όλο απαίσιες σκηνές. Με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι πολύ βαρετή ταινία... :down:

Παρακαλούσα να περάσει η ώρα να τελειώνει... http://greek-torrents.com/vbulletin/images/smilies/bigpray.gif

 

Sideways...Τι μου θύμισες...άσχημες στιγμές :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=61386

 

Ευτυχώς το είδα στον υπολογιστή και με κάθε ευκαιρία το προχωρούσα :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη η ταινια που λες.την ειδα εγω (Συγκρουση τιτανων νομιζω λεγετε)

Ντενζελ Ουασιγκτον μεγαλη ηθοπιαρα και το εργο το προτεινω ανεπιφυλακτα

Εξαιρετική ταινία που αποτελεί ύμνος κατά του ρατσισμού.Μια άλλη ταινία καλου περιεχομένου είναι μια επίσης νεανική ταινία : "ΤΟ κουδούνι θα χτυπήσει στις τρεις".Πολλοί θα την θεωρήσουν σαν μια χαζοαμερικανικη ταινία :cool: ,αλλά κάτι τέτοιο δεν ισχύει.Παίζει συνήθως στο Star.Ποιά ειναι η γνώμη σας ;

Σημείωση:Στο τέλος τησ ταινίας "Σύγκρουση Τιτάνων" με τον θάνατο του παιχτη δάκρισα :cry: .Πως λέγεται το είδος μουσικής που τραγουδούσαν οι μαύροι στην ταινία ;

smallville for ever :cool: :cool: :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μα τι ωραίο το Batman Begins....δεν περίμενα να μου αρέσει τόσο πολύ

 

Άντε ωραία, γιατί έκλεισα εισιτήριο για αύριο! :D

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Είδα το Mr and Ms Smith.

 

Πολύ καλό για Action Movie. Ωραίες ερμηνίες, η Anjelina ΘΕΑ,καλός και ο Bradd, ωραίες σκηνές μάχης/καταστροφής κλπ κλπ

 

Σίγουρα είναι 7 ευρώ well spent.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα κι εγώ απο τον νυχτερίδα. Ταινία για σινεμα σίγουρα, απλά με κούρασε λίγο στην αρχή, ήταν λίγο αργή. ALR go for it :cool:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα κι εγώ απο τον νυχτερίδα. Ταινία για σινεμα σίγουρα, απλά με κούρασε λίγο στην αρχή, ήταν λίγο αργή. ALR go for it :cool:

 

Ωραία ταινία.Μεγάλη σε μήκος αλλά δεν κουράστηκα.

 

Μου άρεσε πολύ όλο το στύλ εκπαίδευσης του μπάτμαν και γενικώς το συνολικό στορυ.Κάτι που με ενόχλησε ήταν η αλλαγή της φωνής του μπάτμαν όταν αυτός φορούσε τη μάσκα!Την θεώρησα λίγο χαζή :p

 

Σε γενικές γραμμές, το έργο άξιζε τα λεφτά του σίγουρα!

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχουν εξειδικευμένα για μερικές ταινίες οι οποίες ξεχωρίζουν. Καλό είναι να μιλάμε λοιπόν εκεί για αυτές έτσι ωστέ να έχουμε μαζεμένες τις απόψεις για μία συγκεκριμένη ταινία και να μπορούν να τις διαβάζουν εύκολα όλοι.

 

Batman begins

 

Mr. And Mrs. Smith

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είδα το Ηλέκτρα σε Dvd μου άρεσε πάρα πολύ...

Σήμερα είδα ένα πολύ ωραίο dvd, το 44

Περιγράφει μια ληστεία τράπεζας

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ,αλλά είναι παλιά ταινία....

ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ...

ΠΙΝΩ...

...ΚΑΠΝΙΖΩ...

ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ...

ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...