Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα χτές και το "Awakenings" ("Ξυπνήματα") με τους Robert De Niro και Robin Williamms. O De Niro ειδικά δίνει ρέστα!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Eida prosfata to "Mila tis" (Habla con ella) tou Almodovar.. apisteuti tainia..

 

Kanenas allos pou to eide ti nomizei ?

Link to comment
Share on other sites

είδα κι εγώ το hostage και μ'άρεσε πολύ,ευτυχώς δεν ήταν και πολύ περιπέτεια.

το interpreter καλό αν και ψιλομπερδευόμουν με τον Κούμαν Κούμαν και πως τον έλεγαν τον άλλο...

επίσης είδα το ένα σπίτι στο τέλος του κόσμου αλλά όχι όλο οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη,αλλά το μόνο που ξέρω είναι ότι ήταν απίστευτη ξενέρα να βλέπω τον Colin Farrell να φιλάει άντρα.. :mad:

 

επισης σε αυτη την ταινια ηταν να εμφανιστει γυμνος αλλα το κοψανε γιατι λεει θα αποσπουσε το κοινο απο το θεμα της ταινιας... :w00t:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επισης σε αυτη την ταινια ηταν να εμφανιστει γυμνος αλλα το κοψανε γιατι λεει θα αποσπουσε το κοινο απο το θεμα της ταινιας... :w00t:

:mad:

Αν γινόταν έτσι τότε σίγουρα θα είχε πιο πολύ επιτυχία η ταινία! :p :D

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

επισης σε αυτη την ταινια ηταν να εμφανιστει γυμνος αλλα το κοψανε γιατι λεει θα αποσπουσε το κοινο απο το θεμα της ταινιας... :w00t:

 

Μου άρεσε η ταινία αλλά.....φέρτε πίσω την κομμένη σκηνή ! :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ετυχε και ειδα το Sweet Νovember (ψιλοπαλιο 2001 αν δεν κανω λαθος) με KEANU REEVES και CHARLIZE THERON...

Ειναι μια αισθηματικη- ψιλοδραματικη ταινια, πραγματικα ομως μια τρομερη ιστορια και αρκετα "συγκινητικη" :O και με πολυ καλες ερμηνιες και απο τους δυο!

Μου αρεσε παρα πολυ πραγματικα.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση σε όλους!

 

Είδα την καινούργια ταινία του τζίμ Κάρεϊ Λεμονι Σνικετ .

Πέρασε ευχάριστα η ώρα αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.Σίγουρα αξίζει περισσότερο για dvd.

 

Λέω την δευτέρα να πάω σινεμά και είμαι ανάμεσα στο "Κωδικός Πιπίλα" με τον βίν ντίζελ και στο "Βασίλειο των ουρανών" με ορλάντο μπλούμ αλλά γέρνω προς το πρώτο.Τι λέτε ;

 

Επίσης πρόσφατα είδα και το "τα χρονικά του Riddick" . Μου άρεσε! :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Tainia gia cinema einai kathara to vasileio twn ouranwn. Den kserv an aksizei apo apopsh kinhmatografikhs poiothtas, alla sigoura oi skhnes pou perilamvanei apaitoun to pani tou cinema kai ta hxosysthmata tous.

To chronicles of riddick pantws den exei sxesh me tis pipiles. To anaferv mhpws sou diefyge. IMHO oi pipiles einai gia dvd kai polloi tous einai. Na einai kala h dsl soy dld. :)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα η καλύτερη ταινία είναι τα παθερικά της συμφοράς πολύ γέλιο έριξα όταν την είδα και οι λουκουμάδες με μέλι καλοί είναι αν και είναι πρεζοταινία.
Ξέρει κανείς πώς βάζω υπογραφή; :p
Link to comment
Share on other sites

Το Sahara ήταν τρελή μούφα..Θα μπορούσα να κάτσω να το θάβω για ώρες.

Αφήστε που η υπόθεσή του ενώ περίμενες να είναι σε φάση ψάχνουν κανα θησαυρό,ήταν σαν του catwoman.Απαίσιοοοοο...Πρέπει να είναι μια από τις πιο ηλίθιες και απαίσιες ταινίες που είδα ποτέ.Έχε χάρη που το village δεν είχε εισητήρια για το η βασιλεία των ουρανών και αναγκαστήκαμε να το δούμε.Κάτι ξέρω και δε βλέπω τέτοιες ταινίες :X

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα τον Αλεξανδρο και παροτι ειμαι κολλημενη με τον colin δεν μπορω να πω οτι ηταν κατι εκπληκτικο η ταινια...με χαλασε μαλλον που δεν τον παρουσιασαν οπως θα ηθελα τον Αλεξανδρο,δεν πηγαινε ιδιαιτερα ο ρολος στον Κολιν...και δεν ειχε και πολυ καλες μαχες,σε συγκριση με την Τροια για παραδειγμα δεν πιανει μια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είδα το "κωδικός Πιπίλα" τελικά με βιν ντίζελ.Η ταινία είχε γέλιο μπορώ να πώ.Πέρασαν ευχάριστα 90 λεπτά περίπου!Περισσότερο βέβαια αξίζει να την δείς σε dvd αλλά δεν ήθελα να το ρισκάρω με το βασίλειο των ουρανών που είναι 145 λεπτά αν δεν κάνω λάθος.
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έχει βγεί στις αίθουσες το Kingdom Of Heaven; Την Παρασκευή 6 Μαίου δεν κάνει πρεμιέρα;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έχει βγεί στις αίθουσες το Kingdom Of Heaven; Την Παρασκευή 6 Μαίου δεν κάνει πρεμιέρα;

 

Σήμερα νομίζω ότι βγαίνει...

 

Edit.:Όντως σήμερα βγαίνει :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έχει βγεί στις αίθουσες το Kingdom Of Heaven; Την Παρασκευή 6 Μαίου δεν κάνει πρεμιέρα;

 

Όντως ξέχασα να αναφέρω ότι όταν είχα τον προβληματισμό πριν να πάω τελικά στον κινηματογράφο δεν το γνώριζα.

Αποφάσισα να πάω στο κωδικός πιπίλα και μόλις έφτασα εκεί έμαθα ότι δεν παιζόταν η ταινία :O

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς το EL CID Ο ΙΠΠΟΤΗΣ (EL CID THE LEGEND). Πρόκειται για ταινία κινουμένων σχεδίων. Είναι αγγλόφωνο ή ισπανόφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έχει βγεί στις αίθουσες το Kingdom Of Heaven; Την Παρασκευή 6 Μαίου δεν κάνει πρεμιέρα;

Ααα γι'αυτό δεν το είχε καν στον πίνακα το village.Υπέθεσα ότι απλά δεν είχε εισητήρια. :O

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ααα γι'αυτό δεν το είχε καν στον πίνακα το village.Υπέθεσα ότι απλά δεν είχε εισητήρια. :O

 

 

''Αν δεν κάνω λάθος το έχει σήμερα... Στα Χανιά ειμαι! και το πρωί το είδα σε αφίσα , αλλά και απο το site που τα διαφημίζει!!!

 

 

** πάντως δεν άκουσα και τα καλύτερα λόγια, ακριβώς όπως το διάβασα κάπου... ''Πολλα μπλα μπλά και λίγα μπαμ μπάμ'' Κάτι σαν το Μέγα Αλέξανδρο ίσως με 2 σκηνές μάχης και απεριόριστους διαλόγους... να μου λείπει!! :p

Αν και νομίζω οτι ο Ridley Scott , μετά τον Μονομάχο... δεν θα έκανε τέτοιο λάθος- Άμα το δεί κανείς ας μας πεί!

:alien:

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια ειδα τα:

Lemony Snicket's......Μου αρεσε αρκετα. :) (Εχω γραψει αναλυτικοτερα "τι" στο δικο του thread)

Βlade Ttinity-Παρα πολυ καλο! ;) Μου αρεσε πολυ!Και ο Snipes και ο Haniball King (Ryan Reynolds), γαμω τα στυλακια το ατομο και φυσικα η Abigail Whistler (Jessica Biel :love: ).

Sky Captain.....Καλουτσικο, οχι το τρομερο εργο, αλλα ουτε και το βαρεθηκα.Φαση ειχε, αλλα οχι για τα 7Ευρωφυλλα του κινηματογραφου. ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το Kingdom of Heaven δεν λεει και πολλα, εχει μερικες καλες σκηνες που προσπαθουν να σωσουν την κατασταση αλλα χλωμα τα πραγματα

ουτε καν η μουσικη του Harry Gregson-Williams δεν μ'αρεσε

υποψιαζομαι οτι αν δεν υπηρχαν οι Liam Neeson & Jeremy Irons η ταινια ουτε θα βλεποταν

 

υγ: το συμπερασμα ειναι -> bye bye Ridley Scott

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Xωρις πολυ μπλα-μπλα...

 

Catwoman=Πατατα

Sky captain=Καραπατατα

Η πολη των ρομποτ=Καρακαραπατατα.

 

Alfie=Πολυ καλο ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα το Kingdom of Heaven δεν λεει και πολλα, εχει μερικες καλες σκηνες που προσπαθουν να σωσουν την κατασταση αλλα χλωμα τα πραγματα

Είχε τουλάχιστον καμία εντυπωσιακή μάχη ωστε να αξίζει να την δεί κάποιος στις αίθουσες;

Link to comment
Share on other sites

Είχε τουλάχιστον καμία εντυπωσιακή μάχη ωστε να αξίζει να την δεί κάποιος στις αίθουσες;

 

κλασσικες χολιχουντικοριντλεϊσκοτικες ( :p ) μαχες, εμενα παντως δεν μ'ενθουσιασαν

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Exo dei tis pout@n@s tis tainies alla apo ti kaliteres tenies pou exo dei einai to Euro Trip.Mou arese para poli me poli havale kai tsi.An den kano lathos to euro trip den vgike pote sto cinema kai krima dioti einai poli kalo,to sistino.(h moni tainia pou exo dei 2 Fores kai den tha me halouse na tin ksanado,par olo pou akougete too much)
Link to comment
Share on other sites

Exo dei tis pout@n@s tis tainies alla apo ti kaliteres tenies pou exo dei einai to Euro Trip.Mou arese para poli me poli havale kai tsi.An den kano lathos to euro trip den vgike pote sto cinema kai krima dioti einai poli kalo,to sistino.(h moni tainia pou exo dei 2 Fores kai den tha me halouse na tin ksanado,par olo pou akougete too much)

Ένα επίπεδο δε μπορείτε να κρατάτε πια; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...