Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Περνάει ευχάριστα η ώρα με το equalizer 2 αλλά είναι πολύ κατώτερο σε σχέση με το 1ο...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις την είδα. Ξεκίνησε πολυ καλα, αλλα μετα δεν ειχε σασπένς. Το 1ο δεν το ειχα δει

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

''THE BOY'' θρίλερ, Α' προβολή στο OPEN Κυριακή στις 23:40.

 

https://www.tvopen.gr/tainia/2102/boy

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

''THE BOY'' θρίλερ, Α' προβολή στο OPEN Κυριακή στις 23:40.

 

https://www.tvopen.gr/tainia/2102/boy

Θυμάμαι στο σινεμά μου είχε αρέσει αρκετά.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

the gateway (2018)

 

 

ψιλοαδιαφορη sci fi, εχει να κανει με παράλληλους κοσμους.

αναμενομενο σεναριο, προβλεπομενο τέλος.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες το όπως και να έχει δεν πειράζει που είδες το remake πρώτα να κάνεις και τη σύγκριση ανάμεσα στα 2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μονο με τα ηχεία της τηλεόρασης μην το δεις. Το είδα 3 το βράδυ αλλιώς θα έβαζα home cinema.

Που τη βρήκες σε καλη ποιότητα;;;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Commuter (2018) 6/10

 

Καλομετρια ταινια δρασης. Καλος ως συνηθως ο Λιαμ Νισον. Κατι ελειπε και δε κρατησε αρκετα το ενδιαφερον. Κατωτερη απο αλλες του Λιαμ Νισον οπως Non-Stop, Unknown, Taken.

 

The Martian (2015) 7/10

 

Καλη ταινια του Ριντλεϊ Σκοτ. Αρκετα ενδιαφερουσα υποθεση. Ο Ματ Ντεϊμον καλος. Μου θυμησε λιγο το Cast Away με Τομ Χανκς.

Link to comment
Share on other sites

Bohemian Rapsody 8/10

 

Πολλή ευχάριστη ήταν και πολύ ωραία στο σινεμά που την είδα λόγω των ωραίων τραγουδιών.

 

Το μόνο μείον είναι ότι η σειρά που δείχνει κάποια πράγματα η ταινία δεν είναι σωστή χρονολογικά όπως είχαν γίνει στη πραγματικότητα.

 

Προτείνεται για ένα ευχάριστο δίωρο

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

''THE BOY'' θρίλερ, Α' προβολή στο OPEN Κυριακή στις 23:40.

 

https://www.tvopen.gr/tainia/2102/boy

Καλό ήταν τελικά.7/10

Λίγο βαρετή αρχή.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το the equalizer 2?
Το είδα χτες σε HD.

Καλή ταινία, είχε αρκετή δράση

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

The Bad Seed (1956) 7/10

 

Πολύ καλή. Μπροστά από την εποχή της με πολύ καλές ερμηνείες. Λογικά σε αυτή τη ταινία βασίστηκε το πιο πρόσφατο We Need to Talk About Kevin (2011).

 

The Miracle Worker (1962) 7/10

 

Βασίζεται σε αληθινή ιστορία και έχει να κάνει με το πως μια τυφλή και κουφή κοπέλα κατάφερε να μάθει να επικοινωνεί. Πολύ καλές ερμηνείες και δικαίως δόθηκαν τα όσκαρ εκείνη τη χρονιά σε Anne Bancroft και Patty Duke.

Link to comment
Share on other sites

Μίσθωση χριστουγεννιάτικης ξένης ταινίας με τίτλο A CHRISTMAS CAROL, από την εταιρεία Electric Distribution

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6%CE%A9%CE%948465%CE%981%CE%95-45%CE%9D

 

την έχει δει κανείς αυτή;Είναι του 2017 και όχι του 2009 που έχουμε δει στον ΑΛΦΑ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μίσθωση χριστουγεννιάτικης ξένης ταινίας με τίτλο A CHRISTMAS CAROL, από την εταιρεία Electric Distribution

https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6%CE%A9%CE%948465%CE%981%CE%95-45%CE%9D

 

την έχει δει κανείς αυτή;Είναι του 2017 και όχι του 2009 που έχουμε δει στον ΑΛΦΑ.

 

υποθέτω εννοούν αυτή ( ? )

Αν ναι, ενδεχομένως τα 1800€ που έδωσαν για να αγοράσουν δικαίωμα προβολής της 1 φορά να ήταν και το budget της ταινίας.

Φαίνεται κάκιστη. Χίλιες φορές καλύτερα του 2009 με τον Carrey.

 

(...και ακόμα καλύτερα το Scrooged του 88 με τον Murray)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω εννοούν αυτή ( ? )

Αν ναι, ενδεχομένως τα 1800€ που έδωσαν για να αγοράσουν δικαίωμα προβολής της 1 φορά να ήταν και το budget της ταινίας.

Φαίνεται κάκιστη. Χίλιες φορές καλύτερα του 2009 με τον Carrey.

 

(...και ακόμα καλύτερα το Scrooged του 88 με τον Murray)

Πιθανό... θα δούμε σύντομα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Predator (2018) - 1/10

 

What. The. F^^CK. Was. That?

Μία από τις χειρότερες ταινίες που έχω όλη τη χρονιά. Κάνει το μέτριο Alien vs Predator να μοιάζει έργο τέχνης.

Πραγματικά ντρέπομαι για λογαριασμό των ηθοποιών και λυπάμαι που για λόγους βιοποριστικούς ή ανάγκης να παραμείνουν relevant (πόσο ξέπεσε η Munn; τι κατάντια ο Jane; ) αναγκάστηκαν να παίξουν σε αυτό το τερατούργημα.

 

Σε μια σκηνή ο Predator, ένα από τα πιο iconic τέρατα του κινηματογράφου, αρπάζει ένα κομμένο ανθρώπινο χέρι και κάνει thumbs up.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω.

Δεν είμαι κανένας ιδιαίτερα μεγάλος fan του Predator, αλλά πραγματικά είναι ντροπή.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Predator (2018) - 1/10

 

What. The. F^^CK. Was. That?

Μία από τις χειρότερες ταινίες που έχω όλη τη χρονιά. Κάνει το μέτριο Alien vs Predator να μοιάζει έργο τέχνης.

Πραγματικά ντρέπομαι για λογαριασμό των ηθοποιών και λυπάμαι που για λόγους βιοποριστικούς ή ανάγκης να παραμείνουν relevant (πόσο ξέπεσε η Munn; τι κατάντια ο Jane; ) αναγκάστηκαν να παίξουν σε αυτό το τερατούργημα.

 

Σε μια σκηνή ο Predator, ένα από τα πιο iconic τέρατα του κινηματογράφου, αρπάζει ένα κομμένο ανθρώπινο χέρι και κάνει thumbs up.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω.

Δεν είμαι κανένας ιδιαίτερα μεγάλος fan του Predator, αλλά πραγματικά είναι ντροπή.

Η ταινία είναι κυριολεκτικά παρωδία. 70% κωμωδία και μάλιστα κακή κωμωδία και 30% όπως θέλει να την χαρακτηρίσει κανείς.

 

Γι αυτό όταν λέω ότι μόνο η πρώτη ταινία αξίζει, όχι μόνο για την εποχή της, αλλά για όλη την ατμόσφαιρα της όπως και το story της, θεωρουμαι γραφικός. Οι υπόλοιπες μετά, απλά ακολούθησαν λόγω της επιτυχίας της πρώτης. Ήδη από την δεύτερη ταινια είχε χαθεί η μαγεία, η γοητεία και το μυστήριο για το τι είναι αυτό που παρακολουθούσε και σκότωνε την ειδική ομάδα στην ζούγκλα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Maleficent (2014) 7/10

 

Καλομετρια. Η ώρα πέρασε ευχάριστα. Προτιμώ το αριστουργηματικο κινούμενο σχέδιο του Ντισνεϋ Sleeping Beauty (1959).

 

How to Steal a Million (1966) 7/10

 

Συμπαθητική. Καλή χημεία οι πρωταγωνιστές. Ο σκηνοθέτης William Wyler έχει κάνει και καλύτερες πχ. Ben-Hur (1959).

Link to comment
Share on other sites

Είδα στον ALPHATV το ''Η ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΣΩΣΗ'' του 2016.6/10. Αρκετά βαρετό στην αρχή αλλά καλό μετά.Δεν μπορώ να καταλάβω την εισπρακτική του αποτυχία(52 εκ ευρώ ενώ κόστισε 80).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω μεγάλος fun των ταινιών predator.

 

Παναγία μου!!!.

Το βλέπω αυτήν την στιγμή!!!

Χριστέ μου θα τους κάνω μήνυση!!!

 

Edit!!!!!!!!!

 

Θα έχει και συνέχεια;;; !!!!!!!! Ημαρτον!

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

''ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΠΟΥ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ '' OPEN TV Α' μετάδοση Τρίτη στις 22:00

 

https://www.tvopen.gr/tainia/2447/koritsi-poy-exafanistike

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...