Jump to content

Ταινίες: Προτάσεις - Κριτική


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

... και μπραβο και στους ηθοποιους οι οποιοι αν και αγνωστοι παιζουν απειρως καλυτερα απο πολλους δηθεν star του Hollywood.

 

Κάποια στιγμή πρέπει να ξεκαθαρίσουμε ότι το star δε συνδέεται σε καμία περίπτωση με το ταλέντο. Άλλο ταλαντούχος, άλλο δημοφιλής και star.

 

Ένας ατάλαντος ηθοποιός (π.χ. ο Vince Vaughn) δεν παύει να είναι star.

Είναι γνωστός παγκοσμίως, οι ταινίες του έχουν επιτυχία, το παγκόσμιο κοινό ενδιαφέρεται για την προσωπική του ζωή (ασχέτως αν αυτό είναι χαζό ή όχι).

 

"Δήθεν star" είναι οι Έλληνες celebrities που νομίζουν ότι επειδή τους ξέρουν 100 άνθρωποι, είναι κάτι σημαντικό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ παιδιά! Αυτή είναι με ιστορίες, ας πούμε διαφορετικές μέσα στην ταινία ή παρέα που είναι απατεώνες;

Ψάχνω να βρω ποια είναι η δεύτερη που μου είπαν.

Edit: είναι με τους απατεώνες. Τώρα να δω πως θα βρω την δεύτερη. Μια σκηνή είναι με έναν τύπο με αυτοκίνητο που κάνει κ@λοδακτυλο σε έναν άλλο, που τελικά παθαίνει λάστιχο και σταματάει πιο κάτω. Εκεί έρχεται ο προηγούμενος και γίνεται... δεν γράφονται αυτά.

 

Μήπως το 11:14;

Longshot, αλλά ποτέ δεν ξέρεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε. Είναι οι ταινίες που αναφέρθηκαν πιο πάνω. Nine queens και wild tales. Δυστυχώς δεν κατάφερα να δω καμία. Δεν τις παίζει στο Kodi. Τουλάχιστον από τα πρόσθετα που έχω.
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε. Είναι οι ταινίες που αναφέρθηκαν πιο πάνω. Nine queens και wild tales. Δυστυχώς δεν κατάφερα να δω καμία. Δεν τις παίζει στο Kodi. Τουλάχιστον από τα πρόσθετα που έχω.

 

Χαχαχ.. Ναι, συγγνώμη, μετά είδα ότι υπήρχε κι άλλη σελίδα στο θέμα :p

Nine Queens πολύ καλό, χάνεις τη μπάλα με τις κομπινάρες απ'ό,τι θυμάμαι!

Καλημέρες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Tzitzikos the cat.!.

Link to comment
Share on other sites

The Lives Of Others

 

http://www.berkshirefinearts.com/uploadedImages/articles/547_The-Lives-of-Others:37593.jpg

 

http://m.imdb.com/title/tt0405094

 

Ταινία σταθμός στην ιστορία του κινηματογραφου. Απορώ πως δεν την είχα δει τόσα χρόνια. 10/10 για αυτό το αριστούργημα της έβδομης τέχνης...

Link to comment
Share on other sites

Ευχήσου Και Όλα Γίνονται

Absolutely Anything

 

η καλύτερη κομμωδία που έχω δει !!!! αξίζει να τη δείτε

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

"The revenant", ok ας παρει οσκαρ φωτογραφιας και σκηνοθεσιας..ως εκει και δεν θα πω τιποτα αλλο γιατι δεν θα αποφυγω τα spoilers.. 6/10

 

"Creed", αν είσαι fan του Rocky θα συγκινηθείς και θα ανατριχιάσεις σε κάποια σημεια. Αν δεν εισαι,καλυτερα δες Southpaw. 7,5/10

 

"The big short", αγαπησα τον Bale και μισησα παλι τραπεζιτες,χρηματιστες κ.τ.λ. 8/10

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι το CREED κάνει τρελό flasback στα πρώτα Ροκυ με παρόμοια μουσική, σκηνές από τότε κλπ.

Δεν ήταν άσχημο, αλλά δεν με τρέλανε και ο πρωταγωνιστής πιτσιρικάς. Δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο για μένα σαν μποξερ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχήσου Και Όλα Γίνονται

Absolutely Anything

 

η καλύτερη κομμωδία που έχω δει !!!! αξίζει να τη δείτε

 

Μάλλον δεν έχεις δει αρκετές :lol:

Χάσιμο χρόνου το ταινιακι

Link to comment
Share on other sites

The boy

 

Καμια αποψη?

Το είδα πρεμιέρα. Δεν ξέρω αν αξίζει για σινεμά. Ισως για την πολύ καλή ατμόσφαιρα και τους ήχους να αξίζει. Είχε 4-5 τζαμπ σκερς και απρόσμενο φινάλε. 7αρακι του έβαλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

"The revenant", ok ας παρει οσκαρ φωτογραφιας και σκηνοθεσιας..ως εκει και δεν θα πω τιποτα αλλο γιατι δεν θα αποφυγω τα spoilers.. 6/10

 

Δεν σου αρεσε το The Revenant?:confused:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για σινεμα λεω να παω, αλλα τελικα ισως το δω σπιτι...

Δεν το μετάνιωσα μιας και πήγα με το 1+1 αλλά και τα 8 ευρώ που ζητάνε πλέον είναι υπερβολή. Με full price εισιτήριο μόνο ταινία με εφφέ για μένα αξίζει. Όσον αφορά στο the boy, είχε πολύ καλή ατμοσφαιρικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα το creed και εγώ.

Όπως τα ειπατε. Για οσοι είναι φαν Ρόκυ ήταν ότι έπρεπε. Χαλαρά δύο ώρες με ωραία σκηνικά και κατά τη γνώμη μου ωραίος Σταλόνε στο ρόλο του( δεν είμαι φαν).

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

The Room πολύ καλό! ο Μικρός θεωρώ αξίζει βραβείο !!!!
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί πριν χρόνια το MARTYRS.

 

Το είδα χτες και είναι τοπ άρρωστο θριλερακι!!

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Scouts guide to the zombie apocalypse. Σε όποιους αρέσουν οι καμένες καφροκωμωδίες, πρέπει να το δει οπωσδήποτε!

Προσοχή, έχει και αρκετό gore. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

The Lives Of Others

 

http://m.imdb.com/title/tt0405094

 

Ταινία σταθμός στην ιστορία του κινηματογραφου. Απορώ πως δεν την είχα δει τόσα χρόνια. 10/10 για αυτό το αριστούργημα της έβδομης τέχνης...

 

Πολύ καλός γερμανικός κινηματογράφος με βάθος. Απλά για μένα όχι 10/10.

 

"The revenant", ok ας παρει οσκαρ φωτογραφιας και σκηνοθεσιας..ως εκει και δεν θα πω τιποτα αλλο γιατι δεν θα αποφυγω τα spoilers.. 6/10

 

"Creed", αν είσαι fan του Rocky θα συγκινηθείς και θα ανατριχιάσεις σε κάποια σημεια. Αν δεν εισαι,καλυτερα δες Southpaw. 7,5/10

 

Καλά ναι το CREED κάνει τρελό flasback στα πρώτα Ροκυ με παρόμοια μουσική, σκηνές από τότε κλπ.

Δεν ήταν άσχημο, αλλά δεν με τρέλανε και ο πρωταγωνιστής πιτσιρικάς. Δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο για μένα σαν μποξερ.

 

Συμφωνώ. Το creed είναι για τους νοσταλγούς του Ρόκυ, ότι το χαμομήλι για τον ερεθισμένο λαιμό. Από κει και πέρα το Southpaw μου άρεσε και μένα πολύ περισσότερο, καθαρά για το θέμα του (βλέπε Πυγμαχία).

 

Είχε αναφερθεί πριν χρόνια το MARTYRS.

 

Το είδα χτες και είναι τοπ άρρωστο θριλερακι!!

 

Προτείνεται σε όλους τους φαν! Από τα καλύτερα στο είδος του που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

O Homem do Futuro[The Man From The Future]

220px-Man_from_the_Future.jpg

http://www.imdb.com/title/tt2027178/?ref_=fn_al_tt_1

Ενα διαμαντακι που δεν ειναι καθολου γνωστο στους περισσοτερους.Ασχολειται με το ταξιδι στον χρονο και το καταφερνει αψογα αυτο που θελει να δειξει.Ο βασικος ηθοποιος ειναι ο πρωταγωνιστης που παιζει στο Narcos και ειναι εξαιρετικος και εδω.Δειτε την αρκετες σαβουρες του Hollywood βλεπουμε και χανονται αρκετα διαμαντα αναμεσα τους. 8/10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...